Zagłębie LubinZagłębie Lubin
3 : 2
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
22:23

Zasłużone zwycięstwo Zagłębia, które wprawdzie nieco obniżyło loty w drugiej połowie, ale jednak pokonało w arcyważnym meczu bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie. Lubinianie meldują się poza strefą spadkową kosztem właśnie Podbeskidzia. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

95'

Koniec! Zagłębie ogrywa Podbeskidzie 3:2!

95'

Kartka dla Woźniaka za grę na czas.

94'

Lubinianie ratują się teraz dalekimi wykopami, ale czasu już do końca bardzo niewiele.

92'

Indywidualna szarża i znakomity strzał z dystansu Slobody, pomimo nacisku Boneckiego! Górale jeszcze mają szanse na remis!

91'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Anton Sloboda!

90'

4 minuty doliczone do tego spotkania.

90'

Wodecki znalazł się sam na sam z Ptakiem, ale uderzył tuż obok jego bramki!

89'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Papadopulos za Piecha.

88'

Nic wielkiego tu już się stać nie może. Zagłębie na 99% zdobędzie dzisiaj trzy punkty i wyjdzie ze strefy spadkowej.

85'

Kartka dla Sokołowskiego za taktyczny faul na Błądzie.

85'

Wodecki strzela płasko i w ręce Ptaka.

82'

Cotra z daleka posyła piłkę obok bramki gości.

80'

Indywidualna akcja Błąda, który poradził sobie w polu karnym z Pietrasiakiem, ale jego wstrzelenie piłki w pole bramkowe odbija Zajac.

78'

Powtórki pokazują, że Arkadiusz Piech przy trzeciej bramce mógł być na minimalnym spalonym.

76'

Żółta kartka dla Slobody.

75'

Seria rzutów rożnych dla gości.

74'

Napastnik Zagłębia uderza z okolic linii pola karnego, a piłka po podwójnym rykoszecie wpada do siatki! 3:1!

73'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Arkadiusz Piech!

72'

Adu Kwame póki co pokazuje co najwyżej brzydkie faule na graczach gospodarzy.

68'

Zajac poza polem karnym zatrzymuje teraz Woźniaka.

67'

Ale już też spokojnie schodzi na ławkę rezerwowych. W jego miejsce Arkadiusz Woźniak.

66'

Skrzydłowy gospodarzy wraca na plac gry.

65'

Kolejna kontuzja. Kłopoty ze zdrowiem ma Miłosz Przybecki.

62'

Ostatnia zmiana w Podbeskidziu. Wodecki za Jagiełłę. Nie zobaczymy dzisiaj Sebastiana Bartlewskiego na boisku.

61'

Malinowski z dystansu trafia w jednego obrońców, a poprawka Jagiełły mija bramkę Ptaka.

60'

Sokołowski wywalczył korner dla Górali.

58'

Adrian Błąd już na boisku w miejsce kontuzjowanego kolegi.

57'

Teraz z kolei wszystko wskazuje na kontuzję kolana Davida Abwo... Co za pechowy dzień.

56'

Po centrze Adu Kwame, Cotra ratuje się wybiciem na korner.

55'

Przybecki w kontrataku zagrał bardzo samolubnie, a jego strzał z dystansu został zablokowany.

54'

Właśnie teraz ma ona miejsce.

54'

Będzie zmiana wymuszona kontuzją kolana Tomasza Górkiewicza. Wejdzie na plac gry Adu Kwame.

51'

Po dośrodkowaniu z lewej strony Malinowskiego Sloboda nie był w stanie pokonać strzałem głową Ptaka, ale przy dobitce Paweli bramkarz Zagłębia był już bezradny!

50'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Fabian Pawela!

50'

Dośrodkowanie z prawej strony Sokołowskiego nie doszło do Malinowskiego.

47'

Kapitalny plasowany strzał z kilkunastu metrów Miłosza Przybeckiego w pierwszych sekundach drugiej połowy i 2:0 dla gospodarzy!!!

46'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Miłosz Przybecki!

46'

Wznawiamy grę!

46'

Będzie zmiana w Podbeskidziu. Deja za Chrapka.

21:29

Wracamy na plac gry, gdzie lada chwila rozpocznie się druga część spotkania.

21:16

Zagłębie jest stroną zdecydowanie lepszą. To Miedziowi stworzyli sobie kilka sytuacji, z których jedną wykorzystali za sprawą Arkadiusza Piecha. Górale, zapraszani do gry w ataku pozycyjnym (59% posiadania piłki), zupełnie sobie nie radzą. Zobaczymy, czy podobnie będzie po przerwie.

46'

Koniec pierwszej części gry. Zagłębie prowadzi z Podbeskidziem 1:0.

44'

Piech z dystansu uderza daleko obok bramki Zajaca.

42'

Ależ okazja dla Zagłębia! Kilka zagrań z pierwszej piłki i Piech pudłuje dosłownie z siedmiu metrów!

39'

Fatalny strzał z dystansu Przybeckiego, który dzisiaj nie ma swojego dnia.

34'

Pawela odgrywa piłkę w polu karnym do Chrapka, ale tego skutecznie blokuje Bilek.

31'

Znakomita akcja Abwo, który poradził sobie z rywalem i genialnie zagrał na czystą pozycję do Piecha, który w pojedynku z Zajacem z ostrego kąta umieszcza piłkę w siatce!!!

30'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Arkadiusz Piech!

29'

Piątek z dystansu uderzył płasko minimalnie obok bramki Zajaca!

27'

To jest mecz pt. "Jak nie teraz to kiedy" dla obu drużyn. Dla Zagłębia, ponieważ Podbeskidzie nie wygrało jeszcze w tym sezonie na wyjeździe i pod tym względem jest lepsze tylko od kompromitującego się Widzewa. Z kolei Górale z kim mieliby odnieść to pierwsze zwycięstwo w delegacji, jak nie z najsłabszym w stawce na własnym stadionie Zagłębiem.

24'

Teraz już musiała być żółta kartka dla Łatki za taktyczny faul na Abwo.

24'

Przybecki dośrodkował w pole karne, gdzie przewrócił się Piech. Nie ma mowy o faulu Pietrasiaka.

21'

Jagiełło uderza z 16 metrów lekko i technicznie, ale Ptak miał problemy ze złapaniem śliskiej piłki. Skończyło się to szczęśliwie dla Zagłębia.

20'

Rzut rożny dla gości.

19'

Nie mamy w Lubinie dziś wielkiego piłkarskiego widowiska.

14'

Łatka zagrywa w pole karne z rzutu wolnego, gdzie sędzia Stefański odgwizduje faul w ofensywie Górkiewicza.

12'

Kwiek wycofuje piłkę na 16. metr do nabiegającego Piecha, ale ten zostaje zablokowany.

11'

Piątek kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił Przybeckiego, ale ten przegrywa pojedynek sam na sam z Zajacem!

9'

Taka sama reprymenda spotyka Cotrę za faul na Jagielle. Od tego momentu już pewnie będziemy oglądać kartki.

7'

Złe dośrodkowanie z rzutu wolnego Jagiełły, faul Koniecznego na uciekającym Przybeckim i sędzia ustnie upomina gracza gości.

5'

Doszedł do dośrodkowania Sokołowskiego Chrapek, ale nie potrafił oddać strzału na bramkę Ptaka.

2'

Kwiek z bardzo dalekiego dystansu uderza w ręce Zajaca.

1'

Zaczynamy!

20:29

Arbitrem tego spotkania jest Daniel Stefański z Bydgoszczy. Kapitanami obu drużyn - Marek Sokołowski (Podbeskidzie) oraz Bartosz Rymaniak (Zagłębie)

20:24

Obie drużyny wychodzą na murawę stadionu Zagłębia. Spore pustki na stadionie.

19:59

Rezerwowi Zagłębia: Hładun, Azikiewicz, Błąd, Papadopulos, Oleksy, Jagiełło, Woźniak. Orest Lenczyk nie skorzysta dzisiaj ze wspomnianych Gliwy, Jeża i Rakelsa, a także Banasia, Godala, Rakowskiego oraz Widanowa.

19:57

Ławka Podbeskidzia: Adamek, Kupczak, Adu Kwame, Bartlewski, Deja, Wodecki, Żegleń. W ekipie Leszka Ojrzyńskiego brakuje Chmiela, Kurowskiego, Rybanskiego, Telichowskiego oraz Urbana.

19:54

Obok prezentujemy wyjściowe składy obu zespołów!

19:53

Jako że jest to ostatni mecz tej kolejki, to prezentujemy wyniki wszystkich meczów 19. serii spotkań w Ekstraklasie: Jagiellonia - Wisła 5:2, Śląsk - Pogoń 1:1, Zawisza - Piast 6:0, Górnik - Widzew 3:2, Korona - Lech 1:0, Cracovia - Lechia 2:1, Legia - Ruch 2:0.

19:52

W dzisiejszym spotkaniu na pewno nie wystąpi trzech graczy Zagłębia - Robert Jeż, Michał Gliwa oraz Deniss Rakels, którzy w najbliższym czasie rozwiązą umowy z klubem. Jest to efekt skandalu, jaki miał miejsce wczoraj i który opisywaliśmy tutaj ->>> LINK

19:48

Dzisiejsze spotkanie jest starciem piętnastej (Zagłębie) z czternastą (Podbeskidzie) drużyną naszej Ekstraklasy. Pewne jest to, że przegrany tej batalii będzie partnerem łódzkiego Widzewa w strefie spadkowej. Obie drużyny walczą w tym sezonie bardzo zaciekle o utrzymanie i póki co w minimalnie lepszej sytuacji jest Podbeskidzie, które ma na swoim koncie 16 punktów, o dwa więcej od Zagłębia.

19:45

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu zamykającego 19. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy, w którym Zagłębie Lubin zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.