Zagłębie LubinZagłębie Lubin
0 : 2
Piast GliwicePiast Gliwice
97'

Koniec. Sędzia, który w meczu nie będącym brutalnym pokazał aż 3 czerwone kartki zakończył mecz. Piast zasłużenie wygrał 2:0

96'

Król otrzymuje drugą żółtą kartkę i opuszcza boisko

92'

Piech kolejny raz brzydko fauluje rywala.

90'

Aż 5 minut dłużej potrwa druga połowa

88'

Trela dalekim wybiegiem wybija piłkę poza linię boczną

86'

Hanzel za faul na Cotrze ogląda drugą żółta kartkę i musi opuścić boisko

86'

Jeden z bohaterów tego meczu schodzi z boiska - w jego miejsce Wilczek

85'

Ostatnie 5 minut meczu. W tym spotkaniu już nic się nie może zmienić.

82'

Przybecki strzela wprost w ręce Treli. Zagłębie już całkowicie zgaszone.

81'

Nakładka Lubomir Guldana jednak bez reakcji sędziego

80'

Podgórski trafił z 17 metrów w mur

78'

Adam Banaś opuszcza boisko po drugiej żółtej kartce za faul na Murawskim

76'

Murawski blisko zahaczony przez Adriana Błąda. Sędzia w końcu odgwizduje faul zawodnika gospodarzy

75'

Ostatni kwadrans meczu przed nami. Czy coś tutaj jeszcze piłkarskiego zobaczymy?

73'

Dośrodkowanie Błąda i mamy korner z którego jednak nic nie wynika. Po chwili strzela Jeż i dobrze broni Trela

70'

Brzydkie spotkanie nam się zrobiło w ostatnich minutach. Dużo przerywanej gry, dużo fauli.

70'

Klepczyński za Izvolta

69'

Hanzel ogląda żółtą kartkę

69'

Rymaniak żółta kartka. Jednak za co wie tylko sędzia.

68'

Woźniak za Piątka

66'

Banaś otrzymuje żółtą kartkę. Jednak to chyba pomyłka sędziego

66'

Trela opatrywany po brzydkim faulu Arkadiusza Piecha. Sędzia jednak nie reaguje.

63'

Król za faul

63'

Kwiek za niesportowe zachowanie

62'

Przybecki za Oleksego

61'

G o o o o o o o o o o o o l l l l l l l l ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !Ruben Jurado wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem !!!!

59'

Błąd faulowany w narożniku boiska przez Hanzela

57'

Zmartwiony Orest Lenczyk siedząc na ławce w skupieniu ogląda poczynania swoich podopiecznych

54'

Piast mimo wszystko powinien dążyć do zdobycia drugiej bramki aby nie powtórzyła się sytuacja z meczu z Cracovią.

54'

Obraz już prawie 10 minut drugiej połowy wygląda tak, że Zagłębie nie potrafi przedostać się pod bramkę Treli i oddać celny strzał a Piast kontroluje mecz jak do tej pory.

51'

Dośrodkowanie Cotry spokojnie łapie Trela. Bramkarz Piasta w tym meczu głównie właśnie wyłapuje dośrodkowania

49'

Z dużą łatwością do piłki doszedł Matras ale głową uderzył za wysoko

49'

Cotra naciskany przez Hanzela wybija piłkę na korner

47'

Początek drugiej połowy to znów duża przewaga gości. Zagłębie na swojej połowie

46'

Początek drugiej połowy

46'

Błąd za Abwo

46'

Marc za Polaka

19:00

Czekamy aż piłkarze pojawią się na boisku po przerwie

18:58

Piast po pierwszej połowie zasłużenie prowadzi. Zagłębie musi coś zmienić aby liczyć na jakieś zdobycze punktowe.

45'

Gwizdy żegnają gospodarzy. Łatwe prowadzenie gości 1:0 po bramce Hanzela. Zapraszamy po przerwie.

43'

Znów kartka dla gości. Ukarany Horvath

41'

Król przegrywa z Oleksym i od bramki rozpoczynają gospodarze

40'

Ostatnie minuty przebiegają pod dyktando gości. Zagłębie jest zagubione.

38'

Seria kornerów dla gości

38'

Kapitalne uderzenie Murawskiego z 20 metrów Gliwa wybija na róg!

37'

Uderzenie Podgórskiego z 11 metrów z woleja Gliwa wypluwa przed siebie ale tym razem zdążył przed dobitką Rubena.

36'

Kolejne niedokładne zagranie gospodarzy i od bramki zaczyna Dariusz Trela.

34'

Po pierwszych 30 minutach zdecydowanie lepsze wrażenie sprawia zespół z Gliwic. Zagłębie prezentuje się fatalnie.

33'

Sędzia odgwizduje faul Hanzela ale raczej był to błąd arbitra. Strzał Kwieka jednak trafia w mur.

31'

Indywidualna akcja Rubena zatrzymana przez Banasia

29'

Piech na spalonym po podaniu od Rymaniaka

27'

Rymaniak kopiuje wyczyn Zbozienia sprzed kilku minut

26'

Ogromne zamieszanie w polu karnym po wolnym Podgórskiego ostatecznie wyjaśnia Banaś.

25'

Rymaniak dośrodkowuje w pole karne ale Zbozień spokojnie klatką piersiową podaje do Treli

23'

Ostro potraktował Rubena Jurado Banaś ale sędzia nie reaguje

21'

Ruben Jurado na 7 metrze sam przed Gliwą ale sędzia pokazuje pozycję spaloną Hiszpana

19'

Izvolt otrzymuje żółtą kartkę za faul w środku boiska

18'

Zagłębie nie potrafi stworzyć groźnej okazji pod bramką Treli. Jak do tej pory wszystko kończy się na linii obrony niebiesko-czerwonych.

16'

Zagłębie na swojej połowie. Piast prowadzi atak pozycyjny na połowie rywali.

14'

Abwo zgrywa piłkę po dalekiej wrzutce w pole karne jednak Horvath ekspediuje piłkę daleko

13'

Podgórski uderza z woleja z 7 metrów ale Gliwa tym razem łapie piłkę

12'

Oleksy w starciu z Rubenem wybija piłkę na aut

10'

G o o o o o l l l l l l l l l l ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Błąd po strzale Łukasza Hanzela popełnia Gliwa, który wypuszcza piłkę z rąk i były zawodnik Zagłębia dobija swój własny strzał do siatki!!!!!

9'

Walczył przy linii bocznej Podgórski z Cotrą. Sędzia wskazuje na aut dla Zagłębia

7'

Pierwsza groźna akcja gospodarzy. Kwiek wpadł w pole karne, zagrał do Piecha ale były zawodnik Ruchu nie doszedł do piłki.

6'

Hanzel został nabity piłką przez Banasia. Gdyby piłka nie uderzyła tak mocno Piast miałby groźną okazję na bramkę.

6'

Murawski w środku pola zagrywa niedokładnie i piłkę łapie Gliwa.

5'

Murawski fauluje pod polem karnym Zagłębia Oleksego

3'

Już drugi rzut wolny dla gości ale Podgórski dośrodkowuje niedokładnie. Po kontrze Abwo na pozycji spalonej.

2'

Początek meczu to spokojne badanie sił. Piast próbuje osiągnąć optyczną przewagę.

1'

Rozpoczynamy mecz!!!

17:58

Mecz rozpocznie Piast.

17:57

Witamy na boisku oba zespoły. Losowanie, przywitanie i zaczynamy!!!!

17:54

Do meczu już tylko kilka minut - czekamy aż Tomasz Radkiewicz wyprowadzi obie "11" na boisko

17:48

Mglisto w Lubinie - jak niekorzystne warunki wpłynął na obraz gry.

17:39

Strzelec pierwszego gola w pierwszym meczu obu drużyn Miłosz Przybecki spotkanie zacznie na ławce rezerwowych.

17:34

Hanzel i Horvath po stronie Piasta oraz Oleksy po stronie Zagłębia to piłkarze, którzy nie tak dawno grali po przeciwnej stronie barykady a dziś wychodzą w podstawowych "11" swoich nowych zespołów. Jak się odnajdą? Czy pogrążą swoje byłe drużyny?

17:27

Rezerwowi Zagłebia: Tomasz Ptak, Jiri Bilek, Adrian Błąd, Sebastian Bonecki, Filip Jagiełło, Miłosz Przybecki, Arkadiusz Woźniak

17:21

Rezerwowi Piasta: Jakub Szumski, Adrian Klepczyński, Carles Marc Martinez, Patrick Dytko, Kamil Wilczek, Rabiola, Wojciech Kędziora

17:13

Na początku wspomnieliśmy, że Piast spotykał się z Zagłębiem także w spotkaniu sparingowym. Oto jego skrót zamieszczony na oficjalnej stronie klubu z Gliwic:

17:11

Arbitrem spotkania jest Tomasz Radkiewicz. Młody arbiter jak do tej pory bardzo dobrze sobie radzi jako rozjemca na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Po pierwszej kolejce w naszym serwisie pojawił się taki komentarz: Młodzi arbitrzy wykorzystują szansę

17:08

Cóż...pora zrobić ciepłą herbatkę, usiąść i przeczytać naszą zapowiedź tego spotkania, która zamieszczona jest tutaj

17:06

Czy Marcin Brosz znów zaskoczy składem?

16:58

Zobacz jak wyglądało pierwsze ligowe spotkanie między tymi zespołami rozegrane w lipcowe upalne niedzielne popołudnie tutaj

16:55

Oba zespoły w tym sezonie już grały kilka razy ze sobą. W lecie dwukrotnie - najpierw w lidze, potem w PP a ostatnio w meczu sparingowym. Będzie to więc czwarty pojedynek między tymi zespołami w ostatnim czasie.

16:54

Zaczynamy relację na żywo z pierwszego meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W Lubinie miejscowe Zagłębie zagra z Piastem.