Sobota, 26 października 2013, godz. 20:30
Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 0
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
22:23

Piłkarze Wisły świętują szóste zwycięstwo w sezonie z kibicami. I ja żegnam się z fanami śledzącymi naszą relację ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie. Mecz relacjonował dla Was Jakub Podsiadło. Dobrej nocy!

22:21

Wielka, wielka ulga piłkarzy i kibiców Wisły. Stuprocentowe okazje Zagłębia w ostatnim kwadransie mogły spowodować, że Orest Lenczyk wywiózłby z Krakowa trzy punkty. Doskonałe interwencje Michała Miśkiewicza i fatalne pudła zagłębiaków przechyliły szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych Franciszka Smudy!

94'

Koniec! Po dramatycznym meczu pełnym zwrotów akcji w końcówce Wisła wygrywa z Zagłębiem! Jedyną bramkę meczu zdobył Łukasz Garguła w 39. minucie!

92'

"Świeca" Abwo i... zderzenie głowami trzech piłkarzy. Na boisku leżą Guerrier, Bunoza i Rymaniak.

92'

Kolejny korner dla "Miedziowych", w narożniku boiska Adrian Błąd.

91'

Mecz potrwa jeszcze jakieś dwie minuty. Rzut rożny dla Zagłębia wybity przez wiślaków.

91'

Małecki nieudanym podaniem do Brożka prokuruje błyskawiczną kontrę Zagłębia, ale Burliga "kasuje" Jeża!

89'

Jeż uderzył z dystansu daleko nad bramką.

87'

Sprytna kiwka Brożka w polu karnym, wyłożenie do Chrapka i tym razem to Gliwa ratuje zagłębiaków świetną interwencją! Niesamowity finisz meczu w Krakowie!

82'

Michał Miśkiewicz serwuje kibicom paradę jak z piłki ręcznej i broni w stuprocentowej sytuacji! Fatalna kontra Wisły zepsuta przez Brożka, rzut rożny też nic nie daje oblężonym wiślakom.

81'

Poznaliśmy właśnie nowy hit YouTube'a. Najpierw prawie pod samego Miśkiewicza podjechał Widanow, paskudnie spudłował, a dobitka Abwo wbrew wszelkim prawom fizyki strzelił nad bramką. Kosmos.

78'

Patryk Małecki za Emmanuela Sarkiego (Wisła).

82'

Żółtą kartką ukarany został Jeż.

80'

Ofensywna zmiana trenera Lenczyka - Deniss Rakels (Zagłębie) zastąpił na murawie Łukasza Piątka.

79'

Podanie Stjepanovicia do "Małego" ląduje na aucie.

79'

Zagłębie wyraźnie dominuje i dąży do wyrównującego gola, Wisła cofnięta do obrony.

77'

Bunoza dobrze radzi sobie z Piechem.

77'

W wiślackiej linii obrony panuje nędza. Kiksy zagłębiaków pod bramką Miśkiewicza pozbawiają ich klarownych szans na wyrównanie.

76'

Poważna strata Burligi, Piech podaje do Błąda... pomocnik Zagłębia uderza w okienko i tylko świetna interwencja Miśkiewicza ratuje Wisłę przed utratą gola!

75'

Faul i kartka dla Łukasza Burligi (Wisła).

74'

Ufff... kolejny ryzykowny wślizg Guerriera, Błąd upada na murawę, jednak Haitańczyk atakował piłkę.

71'

Znowu spalony Abwo przy dynamicznym wyjściu.

70'

Przekombinowali. Tylu piłkarzy Zagłębia nawzajem przepuszczało sobie piłkę, że w końcu Abwo nie miał pojęcia, co z nią zrobić. Wybija Miśkiewicz.

69'

Sam Guerrier wybijał bardzo nieporadnie, piłka po rykoszecie wychodzi na korner.

68'

Żółta kartka dla Guerriera (Wisła). Rzut wolny dla Zagłębia z linii pola karnego.

68'

Błąd!!! Wolejowi zawodnika "Miedziowych" zabrakło tylko celności, gdyby piłka poszybowała bliżej okienka bramki Miśkiewicza, parada bramkarza Wisły zdałaby się na nic.

66'

Abwo tańczy z piłką w polu karnym, lecz sędzia liniowy uznał, że w momencie podania od Błąda byl na spalonym.

64'

Dośrodkowanie Sarkiego przejęte przez Gliwę.

21:48

Tak się cieszyli Wiślacy po zdobyciu bramki. Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

63'

Sarki odważnie wyłuskuje piłkę spod nóg Piecha przed polem karnym Wisły.

63'

To koniec meczu dla Głowackiego (Wisła). Zmienił go Ostoja Stjepanović.

61'

Do wejścia na boisko gotowy Ostoja Stjepanović.

60'

Błąd pociągnął piłkę na dwudziesty metr i strzelił mocno w środek bramki, pewny chwyt Miśkiewicza.

59'

Arkadiusz Głowacki schodzi z boiska utykając, Franciszek Smuda szykuje zmianę za wiślackiego kapitana.

59'

Przytomny powrót Guerriera dusi kontrę "Miedziowych" w zarodku, akcja Abwo przerwana.

58'

Kolejny korner dla wiślaków, piłka wybita przez obrońców Zagłębia.

56'

Żółta kartka dla Michała Chrapka (Wisła) za faul na środku własnej połowy.

54'

Kraków pomylił się lubinianom z Copacabaną, najpierw piętą Rymaniak do Błąda, chwilę później w tym samym stylu vice versa. Oba podania tak niecelne, że Garrincha chyba przewraca się w grobie.

53'

Bezsens i beznadzieja... kolejne pudło Guerriera z dystansu. Po zapaleniu płuc Franciszka Smudy ani śladu, trener Wisły głośno ruga swojego podopiecznego.

52'

Popłoch w wiślackim polu karnym zasiany przez Piecha, na posterunku Jovanović.

52'

Nieporozumienie Banasia z Rymaniakiem przy wyskoku do główki w polu karnym Wisły.

50'

Chrapek na wiwat z dwudziestego metra.

50'

Rzut rożny dla Wisły wykona Łukasz Garguła.

49'

Świetnie urywa się Boguski, jego kluczowe podanie do Brożka w ostatniej chwili wybija Bilek.

46'

Na boisku pojawił się też Adrian Błąd, zszedł Papadopulos (Zagłębie).

46'

Miśkiewicz wybija dośrodkowanie Jeża z rzutu wolnego.

45'

Czas na II połowę meczu! Zaczną goście z Lubina.

45'

Na drugą połowę nie wybiegnie Aleksander Kwiek, zmienił go David Abwo (Zagłębie).

21:29

Dzisiejszy mecz oglądają 10 753 osóby.

21:20

Wiślacy grają zupełnie, jak w meczu z Piastem Gliwice. Niepewna interwencja bramkarza Zagłębia zniweczyła większość, jeśli nie cały plan Oresta Lenczyka na to spotkanie. Końcówka połowy to już zmasowane ataki piłkarzy "Białej Gwiazdy".

46'

Pierwsza połowa meczu kończy się kilkanaście sekund po regulaminowym czasie gry. Wisła prowadzi 1:0 po bramce Łukasza Garguły!

45'

Wudu? Haitańska klątwa?! Świetne zgranie głową Boguskiego do Chrapka, młody wiślak przepuszcza piłkę, Guerrier w perfekcyjnej sytuacji strzela nad poprzeczką!

43'

Sarki mądrze oddaje piłkę Burlidze, wiślak potężnie strzela po ziemi, obok prawego słupka bramki Gliwy!

42'

Zdradliwa piłka Widanowa w polu karnym Wisły wybita odważnym "szczupakiem" Miśkiewicza!

41'

Fatalna postawa Michała Gliwy. Sam strzelec bramki był ciężko zdziwiony, że piłka zatrzepotała w siatce gości.

39'

Goooooooooool! 1:0 dla Wisły! Łukasz Garguła strzela z rzutu wolnego z 20 metrów, piłka po rękach Gliwy wpada do siatki!

39'

Jeżeli Orest Lenczyk kazał swoim zawodnikom ustawić autobus pod bramką, to jest to londyński piętrus. Defensywa "Miedziowych" jest dzisiaj bardzo spójna.

35'

Strzał Boguskiego z półobrotu był za lekki, żeby zagrozić bramce Zagłębia.

34'

Dośrodkowanie Burligi w pole karne, wywraca się Brożek... czysta interwencja Guldana. Rzut rożny.

33'

Kwadrat zażartej walki między Jeżem, Widanowem, Chrapkiem i Bunozą w narożniku wiślackiej połowy. Z opresji wychodzą wiślacy i mają szansę na rozegranie kontry.

33'

Niedokładność podań w ekipie Franciszka Smudy drażni tak, jak drapanie paznokciami po tablicy. Boguski fatalnie wymierzył długie podanie do Sarkiego.

31'

Jeż nawija Burligę, miękka centra Słowaka trafia do "koszyczka" Miśkiewicza.

30'

Dośrodkowanie Zagłębia z rzutu wolnego z pola karnego na rzut rożny wybija Bunoza.

28'

Złe zagranie Guerriera do Boguskiego. Wszędzie pełno szczupłego Haitańczyka, gdyby tylko dodał do swojej gry trochę dokładności i przemyślanych podań.

27'

Widanow silniejszy od Guerriera w odbiorze, przy rozegraniu Bułgar wypadł o wiele słabiej - aut i zacznie Wisła.

25'

Nie możemy wyjść z podziwu, ile głosów w plebiscycie jest oddawanych na samym początku meczu. Na razie Brożek z Piechem idą w łeb w łeb... jakby to powiedzieli w "Misiu', jest prawda komputerowego ekranu i prawda boiska, która mówi: obaj snajperzy bez okazji.

23'

Dobra klepka Chrapka z Gargułą. Ten drugi faulowany, sędzia najpierw puszcza grę, po stracie Chrapka odgwizduje przewinienie.

21'

Arkadiusz Piech zakłada siatkę Bunozie. Wszystko okej, tylko piłka wyszła w aut.

20'

Jeż strzela w boczną siatkę. Na piłkę czekali Piech i Papadopulos, Słowak zdecydował się zakończyć akcję kiepskim strzałem.

20'

Koledzy niezmiennie ufają Guerrierowi, tym razem niecelną piłkę posłał mu Burliga.

18'

Niecelny strzał Guerriera ląduje wysoko, wysoooko nad bramką Gliwy.

17'

Jak dotąd, Wisła rozważnie rozgrywa piłkę i konstruuje swoje akcje, lecz nie wynika z tego absolutnie nic. Scenariusz podobny do meczu z Piastem.

17'

Rymaniak staje na drodze dośrodkowania Sarkiego w pole karne.

16'

Płasko Bunoza, piłka leniwie potoczyła się obok słupka.

16'

Dobry odbiór Boguskiego rozpoczyna kontratak Wisły. Bunoza oddaje piłkę do Guerriera, Haitańczyk mocnym kopnięciem posyła ją w pole karne Zagłębia, ale wszyscy potencjalni adresaci nie nadążyli za centrą zawodnika z Karaibów.

14'

Info z telewizorni: 74% posiadania piłki przez Wisłę. Dzisiejsze El Clásico zobowiązuje.

14'

Niecelne zagranie Piecha do Papadopulosa, kontra Wisły przerwana przez agresywny wślizg na Gargule, gwizdek sędziego milczy.

11'

Dokładny przerzut Guerriera do Sarkiego. Bombę w kierunku Gliwy ofiarnie wybija Banaś, nieskutecznie dobija reprezentant Haiti!

10'

Osamotniony z przodu Brożek w końcu ulega obskakującym go defensorom z Lubina i traci piłkę.

10'

Z dystansu strzelał Kwiek, piłka znowu odbija się od nóg Jovanovicia i wychodzi na aut.

9'

Widanow próbował zagrać w pole karne Wisły, nieporadny kiks Jovanovicia, sytuację wyjaśniają szybko wiślaccy obrońcy.

7'

W polu karnym Zagłębia szarżował Burliga. Nie jest tak silny jak Brożek, sędzia odgwizduje faul na obrońcy "Miedziowych".

6'

Podanie Pawła Brożka w kierunku Garguły dobrze przecina powracający Jeż.

5'

Guerrier mocno odczuł akrobatyczną próbę strzału z pierwszej piłki i przez chwilę będzie opatrywany przez lekarzy poza boiskiem.

4'

Burliga dobrze wychodzi spod agresywnego pressingu Piecha na własnej połowie.

3'

Do prostopadłego podania Bunozy wychodzi Guerrier. Skrzydłowy Wisły jest szybki, jednak za wolny na piłkę kolegi z drużyny. Piłka wychodzi za linię końcową.

1'

Sarki do Garguły, Garguła do Sarkiego... Nigeryjczyk nie zdołał wygarnąć piłki w obrębie boiska. Od bramki rozpocznie Gliwa.

1'

Zaczynamy! Wisła gra o utrzymanie trzeciego miejsca na podium, pozostające na 14. miejscu w tabeli Zagłębie potrzebuje punktów jak tlenu!

20:27

Początek meczu za kilka chwil, sędzia Rynkiewicz wyprowadza obie jedenastki na murawę.

20:17

Adamem Bujakiem nie jestem, no ale proszę. Kibice Zagłębia na 20 minut przed pierwszym gwizdkiem.

Kibice Zagłębia Lubin przed meczem z Wisłą Kraków

20:12

Ciężko w to uwierzyć, ale Wisła ostatni raz pokonała Zagłębie... 13 sierpnia 2011. Wówczas, jeszcze pod wodzą Roberta Maaskanta, po celnym rzucie karnym Dudu Bitona krakowianie wygrali 1:0.

20:02

To także szczególny dzień dla Franciszka Smudy - trener wiślaków poprowadzi "Białą Gwiazdę" po raz setny w oficjalnym meczu.

19:57

Pełną zapowiedź dzisiejszego meczu autorstwa Kasi Guzik można przeczytać TUTAJ.

19:51

Podopieczni Oresta Lenczyka na rozgrzewce. Szkoleniowiec gości prowadził Wisłę w latach 1978, 1994 i 2001, niemal trzy dekady temu zdobywając z "Białą Gwiazdą" mistrzostwo Polski.

19:48

"Zagłębie to trudny przeciwnik. W jego szeregach gra wielu doświadczonych piłkarzy. Nie sądzę, aby grali u nas defensywnie. Będą zapewne starać się zdobyć trzy punkty" - Franciszek Smuda

19:45

Bramkarze obu drużyn już na przedmeczowej rozgrzewce. Na sektorze gości meldują się pierwsi fani z Lubina, którzy - jeśli wierzyć ustrojstwom do planowania tras - musieli przejechać 350 km. Ale za to autostradą!

19:40

Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Nalepa, Fryc, Stolarski, Małecki, Stjepanović.

19:39

Rezerwowi Zagłębia: Ptak, Abwo, Čotra, Oleksy, Błąd, Rakels, Woźniak.

19:32

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie. Już za niecałą godzinę Wisła Kraków podejmie tutaj Zagłębie Lubin. Żeby odzyskać miejsce na podium ligowej tabeli, "Biała Gwiazda" musi pokonać dziś "Miedziowych"!