Sobota, 19 października 2013, godz. 18:00
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
3 : 1
Widzew ŁódźWidzew Łódź
19:57

Pierwszą połowę oglądało się ciężko. Brak piłki w piłce. Druga część spotkania przyniosła jednak emocje. Strzelanie zaczął Visnakovs, który wyprowadził Widzew na prowadzenie, jednak po ostatnim gwizdku to Zagłębie cieszyło się z trzech punktów, ponieważ dwie bramki strzelił Błąd, a jedną dorzucił Cotra. Generalnie nie był to z pewnością mecz stojący na najwyższym poziomie, jednak padły cztery bramki, a i zobaczyliśmy kilka ciekawych zagrań, więc jakoś bardzo źle też dziś nie było. Dziękuje za śledzenie relacji z tego spotkania i zapraszam na kolejne - Konrad Kryczka.

93'

Teraz niecelnie Piech, parę chwil wcześniej groźna akcja Widzewa. W końcu Tomasz Musiał postanowił zakończyć spotkanie.

90'

Perez celnie z rzutu wolnego, ale nie na tyle dobrze, aby pokonać Gliwę. Pogramy jeszcze trzy minuty.

88'

Wydaje się, że jest już po meczu, jednak goście cały czas próbują. Może jednak padną dziś jeszcze jakieś bramki?

85'

Gool!!! 3:1. Mielcarz wybija piłkę pod nogi Piecha, ten ostatni podaje do Błąda, a zawodnik, który wszedł na boisko w drugiej połowie, strzela dziś swoją drugą bramkę.

84'

Staroń za Kasprzaka.

83'

Będzie rożny dla Zagłębia, a przed chwilą mieliśmy niezły strzał jednego z piłkarzy Widzewa.

81'

Kolejna akcja Zagłębia. Wrzutka z lewej strony, strzela Błąd i broni Mielcarz

80'

Gol!!! Cotra. Wrzutka z wolnego, jeden z piłkarzy Zagłębia zgrywa jeszcze piłkę i Cotra ostatecznie pakuje ją do siatki.

80'

Ostre wejście Kaczmarka i rzut wolny dla lubinian.

79'

Zagłębie chciało pójść za ciosem. Kwiek sprzed pola karnego tuż obok bramki.

77'

Gol!!! Adrian Błąd. Podanie od Jeza, Błąd schodzi do środka i strzela sprzed pola karnego po długim rogu. Piękna bramka.

77'

Ostry faul Kasprzak, pan Musiał jednak pobłażliwy. Bez żółtej kartki.

76'

Wchodzi Kowalski, schodzi Rybicki, który zaliczył dziś asystę.

75'

Akcja Zagłębia. Vidanov płasko z prawego skrzydła do Jeża, a ten nie trafia w światło bramki.

73'

No i pojawiają się gwizdy na stadionie.

71'

Kwiek za Piątka.

71'

Błąd za Abwo.

71'

Dwie zmiany w Zagłębiu. Wchodzą Błąd i Kwiek.

70'

Wrzuca Kasprzak, ale w bardzo trudnej sytuacji Visnakovs strzela bardzo niecelnie.

70'

Kwiek intensywnie szykuje się do wejścia na boisko.

68'

Zagłębie próbuje, ale nie jest w stanie przebić się przez obronę łodzian.

65'

Gol!!! Visnakovs!!! Kaczmarek świetnie do Rybickiego, ten wrzuca na głowę Visnakovsa, a Łotysz nie mógł zmarnować takiej okazji.

65'

Rybicki uderzał (wrzucał?), Gliwa wybija piłkę, uderza jeszcze Alex, ale prosto w bramkarza gospodarzy.

64'

Faulowany Bartkowski i rzut wolny dla Widzewa z bardzo dobrego miejsca.

63'

Alex Bruno za Batrovicia.

63'

Kaczmarek wrzuca piłkę do Visnakovsa, ale ten nie uderza zbyt groźnie.

61'

Zagłębie dłużej wymienia piłkę. Futbolówka w końcu na prawej stronie u Vidanova, ten dośrodkowuje, ale Piech w świetnej sytuacji nie trafia.

59'

Błędy po obu stronach, zupełnie jak w pierwszej połowie.

58'

Wrzutka jednak słaba i piłka dla Zagłębia.

57'

Rybicki wywalczył rzut rożny dla Widzewa.

55'

Piech dobrze zabrał się z piłką, ale zwlekał z podaniem do Cotry. Jak już podał, to niecelnie.

54'

Wrzutka Rybickiego prosto w ręce Gliwy.

50'

Ładna akcja Zagłębia. Jeż piętą do Cotry, ale Serb sprzed pola karnego prosto w Mielcarza.

49'

Batrovic ostro fauluje Rymaniaka.

48'

Batrovic z wolnego prosto w ręce Gliwy. Bramkarz Zagłębia daleko do Piecha, ale ten strzela bardzo niecelnie.

46'

Jez za Papadopulosa w przerwie meczu.

46'

Pierwsza połowa rozczarowała, mamy nadzieję, że druga część spotkania, którą właśnie gwizdkiem rozpoczął Tomasz Musiał, będzie o wiele ciekawsza.

18:50

I co napisać po takiej pierwszej połowie? Nie bardzo coś się da. Spotkanie stoi na niskim poziomie, obu drużynom brakuje sytuacji do strzelenia bramki. Brak większego zagrożenia pod bramkami Gliwy i Mielcarza. Miejmy nadzieję, że druga część spotkania będzie lepsza. Zdecydowanie lepsza.

46'

Sędzia Musiał nie przedłużył spotkania nawet o minutę. To chyba nawet lepiej...

45'

Rymaniak kieruje piłkę na prawe skrzydło do Vidanova, ale ten bardzo niecelnie dośrodkowuje.

43'

Faulowany Piech.

41'

Kasprzak lewą nogą z powietrza, ale prosto w Gliwę.

40'

Zablokowana wrzutka Batrovicia, rożny dla Widzewa.

39'

Kontra Zagłębia, jednak Abwo zatrzymany i... piłka znów na połowie lubinian.

37'

Leimonas ze znacznej odległości, tuż obok bramki Gliwy

34'

Świetny odbiór Bilka w środku pola, piłka do Piecha, ten sprzed pola karnego mocno, ale wysoko nad bramką...

33'

Teraz dla odmiany, gry szuka Widzew. Drybling Batrovicia w polu karnym gospodarzy jednak nieudany.

32'

Wielkiej piłki to my tu nie widzimy. Niestety.

32'

Kaczmarek wybija piłkę po dośrodkowaniu Cotry.

30'

Cotra fauluje Kasprzaka.

26'

Niecelnie Papadopulos po bardzo dobrym podaniu od Piecha. Jak na razie najlepsza akcja tego meczu.

26'

Znów na skrzydle Abwo, ale jego dośrodkowania nie jest w stanie wykorzystać żaden z kolegów.

25'

Lubinianie zaczynają akcje od obrony, szukają długich podań, próbują grać skrzydłami, ale wszystko na nic, Widzew bardzo dobrze zorganizowany w obronie.

23'

Faulowany Bartkowski. Papadopulos przewinił w powietrznej walce.

22'

Zagłębie ma zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki (74%), ale i tak nic z tego nie ma.

20'

Papadopulos niecelnie. Zagłębie utrzymywało się przy piłce, ta w koncu trafia do Czecha, ale ten nie potrafi pokonać bramkarza Widzewa. Po chwili po skrzydle Abwo, ale jego wrzutki nie udaje się wykończyć właśnie czeskiemu napastnikowi.

18'

Widzew próbuje wyjść z kontrą, ale Batrovic zatrzymany.

16'

Abwo urywa się na skrzydle, podanie do wchodzącego Piecha, ale były gracz Ruchu strzela niecelnie.

16'

Zagłębie rozgrywa (albo próbuje), natomiast Widzew przeszkadza.

14'

Cotra szukał faulu, nie dał się nabrać sędzia Musiał, później kontra Widzewa, ale znów brak dokładności.

11'

Długa piłka od Guldana do Papadopulosa, ale futbolówkę łapie Mielcarz.

10'

Najbardziej chce się chyba dzisiaj grać Abwo, który kolejny raz próbuje urwać się na prawym skrzydle.

8'

Zagłębie stara się przycisnąć, ale jak zwykle brakuje... dokładności.

6'

Na razie mnóstwo niedokładności po obu stronach. Później akcja Widzewa i jego strzał zablokowany, a po chwili nieudane dośrodkowanie Czarnogórca.

3'

Kolejny rzut rożny dla Widzewa i po raz kolejny nic on nie daje łodzianom.

2'

Długie podanie do Batrovicia, a temu udaje się wywalczyć corner.

1'

Na spalonym Piech.

1'

Gwizdek sędziego Musiała i możemy zaczynać. Rozpoczynają gospodarze.

17:58

Obie drużyny już na środku boiska, zaraz zaczynamy!

17:48

Kontynuowaliśmy przygotowania, pracowaliśmy zdecydowanie więcej z piłkami, do tego doszły treningi taktyczne. Pomimo nie najgorzej ocenionych dwóch ostatnich meczów z naszym udziałem, ciągle brakuje nam punktów. W każdym najbliższym meczu musimy więc punktować i tak właśnie zagramy z Widzewem, który przecież nie walczy o Mistrzostwo Polski

- Orest Lenczyk, trener Zagłębia

17:44

Jak jest zmiana trenera, trzeba dać drużynie nowy impuls. Koncentrowaliśmy się w głównej mierze na sferze fizycznej i taktyce. Rotowaliśmy ustawieniem i system gry, mając na celu dobór jak najlepszych zawodników do jedenastki. Wyznaczyliśmy też sobie nowe kierunki i trochę zmieniliśmy grę.

- Rafał Pawlak, trener Widzewa.

17:34

Obie drużyny dzielą w tabeli dwa punkty. Na chwilę obecną Widzew jest 14., a Zagłębie dopiero 15. Zarówno łodzianie, jak i lubinianie mają więc dziś o co walczyć.

17:30

Do dyspozycji trenerów Lenczyka oraz Pawlaka będą dziś następujący rezerwowi:

Zagłębie: Tomasz Ptak, Adrian Błąd, Paweł Oleksy, Deniss Rakels, Arkadiusz Woźniak, Aleksander Kwiek, Robert Jeż

Widzew: Maciej Krakowiak, Rafał Augustyniak, Alex Bruno, Tomasz Kowalski, Lewon Airapetian, Michał Płotka, Łukasz Staroń

17:25

Obronę Widzewa będzie dziś nękał duet Papadopulos-Piech, natomiast bracia Visnakovs będą straszyli defensywę Zagłębia. Pełne składy obok.

16:33

Zachęcamy również do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego meczu (link)

16:29

Jakieś 90 minut dzieli nas od rozpoczęcia meczu w Lubinie, w którym tamtejsze Zagłębie zmierzy się z Widzewem Łódź. Serdecznie zapraszamy na relację live z tego spotkania.