Piątek, 18 października 2013, godz. 18:00
Korona KielceKorona Kielce
4 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
90'

Koniec meczu! Korona wygrała z Jagiellonią 4:1. To drugie zwycięstwo z rzędu kieleckiego zespołu

90'

Dobre wyjście Barana, który złapał piłkę po centrze z rzutu rożnego Golańskiego

90'

Małkowski obronił strzał Pazdana! Było groźnie!

88'

Vanja Marković - za faul na Quintanie

87'

Mocno z dystansu uderzał Norambuena, bardzo niecelnie

86'

Źle przyjmował piłkę w polu karnym Korony Piątkowski, który sam pozbawił się szans na oddanie strzału

84'

Balaj huknął z wolnego wysoko nad bramką. Ten strzał podsumował grę gości w drugiej połowie

83'

Maciej Korzym wraca na boisko po poważnej kontuzji, zastąpił Siergieja Pilipczuka

81'

Baran wyczuł intencje Kiełba, ale piłkarz Korony strzelił bardzo mocno i celnie, tuż przy słupku

81'

Jacek Kiełb nie pomylił się z karnego i goool! Korona wygrywa już 4:1!

80'

Rezerwowy bramkarz Krzysztof Baran zastąpił Dawida Plizgę

79'

Karny dla Korony!

79'

Czerwona kartka dla Słowika za faul na Gołębiewskim!

78'

Ależ zamieszanie pod bramką Korony! Plizga zagrywał do Quintany, ten ledwo sięgnął piłkę i lekko strzelił, Małkowski szczęśliwie odbił futbolówkę, która odbiła się od słupka

76'

Korona stawia na obronę i kontry. Jagiellonia nie ma pomysłu na grę w ataku - ostatnie minuty w Kielcach są słabe i nudne

75'

Daniel Gołębiewski w miejsce Przemysława Trytko

72'

Mateusz Piątkowski w miejsce Adma Dźwigały

71'

Ależ blisko był Golański, by niemal z połowy boiska przelobować Słowika

70'

Sobolewski świetnie zagrał do Kiełba, który skusił się na strzał z ostrego kąta i przegrał pojedynek ze Słowikiem. Skrzydłowy Korony mógł podawać w pole karne, gdzie byli Pilipczuk oraz Trytko

69'

Quintana przebiegł z piłką jakieś 40 metrów, wpadł w pole karne, gdzie powstrzymał go Lisowski

68'

Jacek Kiełb za Michała Janotę

67'

Z rzutu wolnego tym razem dośrodkowywał Plizga, ale skutek ten sam co wcześniej, czyli zagrożenia brak

64'

Quintana dośrodkowywał z rzutu wolnego, jednak dobrze ustawiony Małkowski przejął futbolówkę

63'

Siergiej Pilipczuk za faul

62'

Jeszcze jeden rzut rożny dla gości, zakończony dobrym piąstkowaniem Małkowskiego

62'

Quintana strzelał z rzutu wolnego i trafił w mur, rożny dla gości

60'

Znowu piłkę przejął Jovanović (jak przy drugiej bramce). Golański ruszył prawą stronę, świetnie zacentrował na długi słupek, gdzie Pilipczuk trafił do pustej bramki

60'

Goooool! 3:1 dla Korony, bramka Pilipczuka

58'

Jakub Tosik - za faul na Trytce. To czwarta żółta kartka dla gracza Jagiellonii, który nie zagra w meczu z Górnikiem

58'

Bekim Balaj za Nikę Dzalamidze

57'

Pawłowski uderzył z linii pola karnego i świetnie obronił jego strzał Małkowski

54'

Janota zagrał na lewą stronę do Pilipczuka, który najpierw wyłożył Ukaha, a potem świetnie zagrał do Trytki, a ten ładnym strzałem wykończył bardzo dobrą akcję Korony

54'

Gol! Korona prowadzi 2:1! Znowu Trytko!

52'

Sobolewski dośrodkował w pole karne, ale tym razem dobrze i pewnie interweniował Słowik, w którego wbiegł jeszcze Pilipczuk

51'

Próbowali goście zagrać akcję, wymieniając szybkie podania, ale pogubili się i stracili piłkę

50'

Jovanović zagrał w pole karne, tyle że piłka leciała na tyle długo, by Słowik spokojnie mógł ją złapać

47'

Niecelne uderzenie z ponad 20 metrów w wykonaniu Plizgi

47'

Sobolewski do Trytki, ale ten faulował Pazdana podczas wyścigu do piłki

46'

Rozpoczęli goście!

46'

Koniec pierwszej połowy. W Kielcach remis 1:1

45'

Plizga szukał okazji, by uderzyć z linii pola karnego, jednak nie zdążył i stracił piłkę

43'

Sobolewski przejął piłkę w polu karnym Jagiellonii, szybko zagrywał ją wzdłuż bramki do Trytki, ale dobrze interweniował Ukah

42'

Lisowski chciał strzelać, ale fatalnie trafił w piłkę i wyszedł... klops

40'

Kolejny błąd Słowika, który tym razem źle wybijał piłkę. Na jego szczęście nie przejął jej Sobolewski

39'

Złe dośrodkowanie Lisowskiego zakończyło się... golem. Słowik wypuścił piłkę z rąk i Trytko z dwóch metrów wpakował futbolówkę do pustej bramki

39'

Gooool! 1:1 Trytko szybko odpowiada!

37'

Fantastyczne podanie Quintany za plecy obrońców Korony do Plizgi, który w sytuacji sam na sam pokonał z zimną krwią Małkowskiego

37'

Dawid Plizga i gooooooool dla Jagiellonii!

36'

Zamieszanie w polu karnym Korony, jednak Małkowski zachował spokój i złapał pewnie piłkę

36'

Dani Quintana - za faul na Lisowskim

35'

Strzelał z dystansu Plizga, ale został zablokowany. Tylko rzut rożnym, po którym nie było zagrożenia

33'

Jovanović w słupek! Ależ huknął z 16. metrów Bośniak i zabrakło mu szcześcia

32'

Golański strzelał z rzutu wolnego nad poprzeczką

31'

Nika Dżalamidze - za faul na Golańskim

30'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Lisowskiego, doszedł do piłki Trytko, uprzedził Słowika, który jednak szczęśliwie interweniował, bo piłka spadła pod nogi Ukaha i ten wybił ją daleko poza własne pole karne

29'

Z rzutu wolnego strzelał Plizga, który trafił prosto w mur

28'

Stracił piłkę Quintana. Na raty wybijał futbolówkę Sobolewski, ale niedokładnie i goście będą mieć rzut wolny z ok. 25. metrów

26'

Kontra Jagiellonia zatrzymana faulem na Quintanie

25'

Jeszcze jedna piłka na prawą stronę do Sobolewskiego, który tym razem zatrzymany przez Pazdana

24'

W walce powietrznej Słowik spokojnie uprzedził Trytkę i złapał piłkę

23'

Świetne rozegranie Jovanovicia na prawo do Sobolewskiego, który dobrze dośrodkował, ale w polu karnym Jagiellonii dobrze interweniowali białostoczanie

21'

Tosik z prawej strony w pole karne i dobra interwencja Golańskiego, który w trudnej sytuacji wybił piłkę na aut

20'

Stracił Dżalamidzie, ale po kilku sekundach Jagiellonia znowu miała piłkę, bo futbolówki nie sięgnął Trytko

19'

Dżalamidzie znowu przegrany, tym razem wślizgiem zatrzymał go Marković

19'

Długie podanie Stano do przodu... prosto w aut

17'

Quintana z wolnego, ale na spalonym Pazdan

16'

Stracie rozgrywających: Janota - Quintana zakończona faulem zawodnika Korony

14'

Dżalamidze przedzierał się lewą stroną, do końca walczył z nim skutecznie Golański. Zawodnik Jagiellonii na koniec akcji wyłożył się na murawie i próbował wymusić rzut wolny. Nie udało mu się

13'

Strzelał głową Gajos, jednak obok bramki. Do piłki wyskoczył też Dźwiagała no i obaj gracze Jagiellonii przeszkodzili sobie wzajemnie

12'

Golański zagrał w pole karne, ale Trytko nawet nie ruszył do futbolówki, by przejąć jej lot i strzelić w kierunki bramki Jagiellonii

10'

Dobra centra Plizgi z rzutu wolnego, ale skończyło się na strachu dla kielczan. Bezskutecznie próbował dojść do piłki Pawłowski

9'

Dźwigała powalczył na środku boisku, przy linii bocznej i odzyskał piłkę dla gości. Ale na kontrę nie było szans

7'

Jovanović zabrał piłkę w środku pola Pawłowskiemu, zagrał do Sobolewskiego, który rozciągnął grę na lewą stronę do Pilipiczuka. Dośrodkowanie Ukraińca było jednak niedokładne

6'

Trytko i Pazdan ucierpieli w walce o piłkę, obaj już gotowi do gry

5'

Marković próbował zagrać do Trytki, tyle że niecelne zagranie Serba

4'

Plizga z pierwszej piłki do Pawłowskiego, ale niedokładnie i od bramki grę wznowił Małkowski

2'

Trytko strzelał z piętnastu metrów, ale prosto w ręce bramkarza Jagiellonii

1'

Wejście Sobolewskiego w pole karne z prawej strony, ale centra zablokowana

18:00

Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego, od środka Korona.

17:57

Piłkarze obu drużyn właśnie pojawili się na murawie. Za kilka sekund rozpoczynamy spotkanie w Kielcach!

17:21

40 minut pozostało do rozpoczęcia spotkania.

17:15

Rezerwowi Korony: Małecki, Malarczyk, Dejmek, Kiełb, Lenartowski, Gołębiewski oraz (uwaga!) Korzym. W drużynie Pachety nie zobaczymy dziś Kuzery oraz Trojanowskiego.

17:13

Ławka rezerwowych Jagiellonii: K. Baran, Bandrowski, Popchadze, Balaj, Waszkiewicz, Piątkowski, Drażba. W zespole Piotra Stokowca brakuje dziś kontuzjowanych Martina Barana, Jonatana Strausa oraz Rafała Grzyba.

17:10

Obok prezentujemy składy obu drużyn. Jak już pisaliśmy (link), w obu zespołach bardzo dużo niespodzianek.

17:05

- Dwa ostatnie treningi, które przeprowadziliśmy, były jednymi z najlepszych od kiedy tu jestem. Myślę, że jesteśmy teraz w najlepszym momencie, ale oczekuję tego, aby tak samo zawodnicy wyglądali w trakcie meczu. Jeśli tak nie będzie, to obróci to się przeciwko mnie - to z kolei słowa trenera Korony, Pachety.

17:04

- Cieszymy się, że możemy ponownie stanąć do walki o ligowe punkty – czeka nas ciekawy przeciwnik, bo mecze z Koroną zawsze były interesujące. Korona po ostatnim zwycięstwie na pewno będzie chciała podtrzymać passę, my chcemy z kolei znowu dobrze zaprezentować się na wyjeździe, zaprezentować też nasz styl i skuteczną grę. Jesteśmy przygotowani do tego meczu - mówił przed dzisiejszym meczem szkoleniowiec gości, Piotr Stokowiec.

17:03

Zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego spotkania (LINK)

16:47

Co ciekawe, pomimo takiej, a nie innej sytuacji w lidze, nastroje w obu ekipach mogą być nieco odwrotne. Korona nabrała nadziei po ostatnim przerwaniu w Bydgoszczy passy 21 meczów bez zwycięstwa na wyjeździe, z kolei Jaga kontynuuje niechlubną serię trzech meczów bez wygranej w lidze. Obie drużyny będą z pewnością bardzo zmobilizowane.

16:45

Jak wygląda sytuacja w tabeli obu drużyn? Korona z dziewięcioma punktami zajmuje dopiero 15. miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając tylko Podbeskidzie. Z kolei Jagiellonia od początku sezonu nie wypadła z pierwszej ósemki, a obecnie okupuje szóstą lokatę z dorobkiem 15 oczek.

16:43

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok!