Niedziela, 6 października 2013, godz. 15:30
1 : 0
17:23

Dziękujemy Państwu za uwagę, to wszystko ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie.

17:22

Wisła zwycięża mimo tego, że w meczu próżno szukać okresów jej dominacji. Legia zapłaciła najwyższą cenę za skrajną nieporadność w wykończeniu i jedna sprawna kontra wiślaków pozbawiła ją szansy na wywiezienie choćby jednego punktu z Krakowa. Podopieczni Franciszka Smudy kontynuują passę jedenastu meczów bez porażki w lidze!

93'

TO JUŻ KONIEC! Sędzia Marciniak kończy mecz, Wisła pokonuje Legię 1:0 po bramce Pawła Brożka i awansuje na trzecie miejsce w tabeli!

92'

Guerrier, Guerrier, Guerrier, Guerrier, Guerrier, Guerrier, kiwka, strzał, świetnie broni Skaba! Rzut rożny dla Wisły! Stadion szaleje!

92'

Faul w środku pola i kartka dla Brozia ratuje wiślacką obronę od tarapatów.

92'

Żółta kartka dla Burligi (Wisła).

91'

Ostatnia zmiana w zespole Wisły. Na boisko wejdzie Paweł Stolarski, schodzi żegnany huraganową owacją strzelec bramki - Paweł Brożek!

89'

Było bardzo groźnie! Helio Pinto mógł wyrównać, Michał Miśkiewicz wygarnia piłkę spod jego nóg i przyciska ją mocno do murawy!

88'

Boguski przekombinował z Brożkiem pod polem karnym legionistów, piłka wychodzi z boiska. Wisła musi bardziej szanować piłkę.

87'

Błąd Brzyskiego, Wisła ma aut na połowie Legii.

84'

...Wawrzyniak wszedł za Żyrę. Skrzydłowy Legii ma o czym myśleć - w 23. minucie mógł wyprowadzić Legię na zasłużone prowadzenie.

84'

Pinto za Furmana (Legia)...

81'

To były ułamki sekund. Garguła błyskawicznie dojrzał Brożka i sprezentował mu wysmienitą, prostopadłą piłkę. "Brozio" na pełnej szybkości pociągnął piłkę, aż znalazł się oko w oko ze Skabą i ze stoickim spokojem posłał piłkę obok bramkarza Legii! Rzeźniczak był bezradny!

81'

GOOOOOOOL!!! Paweł Brożek i 1:0 dla Wisły!

81'

Faul Dwaliszwilego w ofensywie.

80'

Mecz dalej jest wyrównany z lekkim wskazaniem na Legię. Wisła odgryza się kontrami, lecz to nadal Legia stwarza prawdziwe zagrożenie pod bramką gospodarzy.

78'

Furrrrmaaaan! Niesygnalizowana petarda mija Miśkiewicza, choć bramkarz "Białej Gwiazdy" musiał wyciągnąć się jak struna.

77'

Sposób rozgrywania kontr przez Wisłę powoli zaczyna irytować, teraz na bombę z dobrych trzydziestu metrów decyduje się Patryk Małecki. Skaba ściąga piłkę na ziemię i łapie bez większych problemów.

76'

Do kontry Legii podłącza się Łukasz Broź i to on napędza stracha Miśkiewiczowi! Wiślak wybija piłkę.

75'

Sprint Guerriera lewą stroną, Haitańczyk nie czeka na kolegów w polu karnym i sam strzela na bramkę Skaby. Legionista broni, ale kąt i tak chyba był za duży.

74'

Chavez i Dwaliszwili. Dwaliszwili i Chavez. Musimy pisać o wyniku tego pojedynku? Napastnik Legii jest bezradny, od własnej bramki Miśkiewicz.

73'

Z dalszej odległości próbował Jodlowiec - strzał legionisty leniwie turla się na aut bramkowy.

72'

Teraz obrona Wisły była na tyle skomasowana, żeby przeszkodzić Dwaliszwilemu w egzekucji czegoś, co śmiało można byłoby nazwać rzutem karnym. Gruzin z jedenastu metrów strzela prosto w Głowackiego!!!

72'

Miśkiewicz decyduje się na wyjście do dośrodkowania i dobrze piąstkuje piłkę. Legia w natarciu.

71'

Małą dziurę w wiślackiej obronie wykorzystuje Furman i uderza bez większego namysłu, Miśkiewicz odbija w bok!

70'

Nabuzowany Patryk Małecki zdobywa trochę pola na prawej flance - jego podanie już jest fatalnej jakości. Próba odzyskania, gwizdek sędziego, faul.

69'

Wisła nabawiła się chyba traumy pola karnego Legii. Garguła zagrał do Boguskiego, napastnik Wisły nawet nie próbował podawać dalej tylko łupnął z 20 metrów nad bramką.

68'

Furman skiepścił proste podanie do Kucharczyka. Piłka za linią końcówą, od bramki rozpocznie Miśkiewicz.

67'

Najbardziej rozpalonym człowiekiem na stadionie jest chyba Jan Urban. Szkoleniowiec Legii dał się ponieść meczowej gorączce i dyryguje legionistami w koszulce z krótkim rękawem.

66'

Przytomne zgranie głową Brożka do Małeckiego w polu karnym, strzał tego ostatniego ociera się o obrońców Legii i Wisła ma korner. Nic z niego nie wynika.

63'

Będzie potrzebna pomoc medyczna dla Osmana Chaveza. Wiślak przypłacił walkę o piłkę z Żyrą lekkim urazem.

63'

Stoperzy Wisły przysnęli i Dwaliszwili w ekwilibrystyczny sposób oddał strzał na bramkę Miśkiewicza. Obrona bramkarza Wisły równie akrobatyczna!

63'

Patryk Małecki wrócił się za straconą niecelnym podaniem piłką - sędzia Marciniak uznał, że wiślak faulował.

60'

Brożek centruje w kierunku Guerriera, Haitańczyk sięga piłki szczupakiem, niecelny strzał.

59'

A wspomiany wcześniej Guerrier zastępuje Michała Chrapka.

59'

Sarki nie zawojował dzisiejszego meczu, zmieni go Patryk Małecki.

58'

Daleki strzał Brzyskiego, Miśkiewicz nawet nie ruszył się w kierunku piłki.

58'

Rzut rożny dla Legii po niepewnej interwencji Chaveza.

57'

Na boisku za kilka chwil zjawi się Wilde-Donald Guerrier.

57'

Chavez prędzej skoczy z mostu Grunwaldzkiego, niż przepuści Dwaliszwilego. Gruzin nie może się przedrzeć w pobliże pola karnego Wisły.

53'

Niesamowita sytuacja. Garguła dośrodkowuje z rożnego, główka Głowackiego trafia pod nogi Boguskiego, ten z pięciu metrów stempluje poprzeczkę! Nie-by-wa-łe!

52'

Mecz z trybun ogląda Cléber Guedes de Lima, były piłkarz Wisły ciepło przywitany teraz przez fanów "Białej Gwiazdy".

52'

Stjepanović wygrywa walkę o piłkę w narożniku boiska, błyskawiczne zagranie do Boguskiego, wiślak zbyt nieporadny z piłką.

50'

Sarki dośrodkowuje w ręce Skaby.

48'

Podanie Żyry przecina Stjepanović, długa piłka na Brożka. Odważnie wychodzi Skaba i interweniuje dalekim wykopem.

46'

W przerwie nastąpiła jedna zmiana w zespole Legii, Henrik Ojamaa zszedł z boiska, zastąpił go Michał Kucharczyk.

45'

Czas na drugą połowę meczu Wisły z Legią!

16:29

Pierwsi na drugą połowę wybiegli legioniści, zaraz dołączyli do nich wiślacy.

16:27

Frekwencja na meczu wynosi dokładnie 32 458 osób - to bezapelacyjny rekord nowego stadionu Wisły.

16:18

Kibice w Krakowie oglądają bardzo dynamiczny mecz, w którym akcja przenosi się z bramki pod bramkę. Legia zauważalnie przeważa i miała doskonałą okazję do zdobycia prowadzenia - Wisła oddała tylko jeden strzał w światło bramki. Gdyby nie doświadczona i dobrze dysponowana wiślacka obrona, podopieczni Franciszka Smudy mogliby wpaść w poważne tarapaty.

45'

Ofiarną główkę Głowackiego przechwycił Furman i spróbował strzału z dystansu. Sędzia Marciniak chyba z litości dla pudła legionisty zakończył I połowę.

44'

Ojamaa kręci młynki w wiślackim polu karnym. Osman Chavez wybija mu piłkę od tyłu, moment później Bunoza fauluje. W pole karne za chwilę dośrodkuje Brzyski. Albo strzeli, bo kto mu zabroni?

43'

Karygodne krycie Wisły we własnym polu karnym. Piłka trafia do nieobstawionego Dwaliszwilego, jednak mur obronny Wisły jest twardszy niż ten chiński. Strzał odbity!

42'

Kiepski dzisiaj Burliga znowu robi autostradę na swojej stronie boiska. Ratuje się faulem i Legia dośrodkuje z narożnika boiska.

41'

Do sprytnego "balonu" Garguły zrywa się Sarki, Skaba w porę przeczuł, co się święci i w towarzystwie Dossy Juniora złapał piłkę w ręce.

40'

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, wiślacy za często zapraszają legionistów do własnego pola karnego. Strzela Żyro, raz, drugi, potem Ojamaa, wszystko zablokowane przez obronę Wisły!

39'

Mamy mecz, szanowni Państwo. Skaba wyszedł na chwilę z bramki "piłować drzewo", Sarki próbuje go lobować. Zabrakło umiejętności.

38'

Wisła budzi się z letargu! Rzut rożny, główka Głowackiego grzęźnie w polu karnym, całym ciałem rzuca się na nią Paweł Brożek. Dobre ustawienie Skaby ratuję Legię od straty gola!

35'

Władimer Dwaliszwili nie ufa już Żyrze i wybiera strzał po ziemi z 16 metrów. Po ziemi, w ręce Miśkiewicza, ale zawsze w światło bramki, dlatego próbę Gruzina opatrzymy czerwonym wykrzyknikiem.

33'

Warto dodać, że "Brzytwa" był w takiej odległości od wiślackiej bramki, że jego trafienie chyba pokazałby wszystkie wieczorne dzienniki telewizyjne na tej szerokości geograficznej.

33'

Długa piłka z rzutu rożnego, prosto na Tomasza Brzyskiego! Legionista nożycami strzela na bramkę Wisły, Miśkiewicz przenosi piłkę nad poprzeczką! Ale to mógł być gol!!!

32'

Głowacki właśnie habilitował się z nękania Żyry. Kolejna bezbłędna interwencja wiślackiego kapitana.

31'

Boguski sprytnie ogrywa Brozia, ale Rzeźniczak już nie daje się oszukać!

31'

30'

Zdradliwy strzał Stjepanovicia leniwie toczy się w kierunku bramki Legii, niedużo brakowało do zaskoczenia Skaby!

29'

Boguski osaczony przez dwóch legionistów, sędzia boczny sygnalizuje faul i Szymon Marciniak przychyla się do jego interpretacji tego starcia. Dośrodkowanie Garguły z rzutu wolnego bez historii.

25'

Jodłowiec pozwala sobie na dużo przed polem karnym Wisły. Żyrę dobrze pilnuje Głowacki i salwuje się wybiciem podania na korner.

24'

Brożek niepotrzebnie przepuszcza podanie w pole karne, tam nikogo nie było...

24'

Rzut rożny wiślaków wyekspediowany przez Juniora i spółkę z pola karnego Legii.

23'

Stuprocentowa okazja Michała Żyry! Idiotyczna strata Rafała Boguskiego, Łukasik serwuje idealne podanie Żyrze. Burliga gubi krycie, pomocnik Legii sam na sam z Michałem Miśkiewiczem strzela prosto w jego ręce!

21'

Bunoza wyprzedza obronę Legii na lewym skrzydle, zagrywa do Brożka, snajper Wisły nie może opanować piłki i traci ją na rzecz Dossy Juniora. W grze wiślaków bardzo brakuje dokładności w ataku i obronie.

20'

Znowu strata Stjepanovicia - na szczęście Macedończyka, Ojamaa wypuścił piłkę prostopadle wprost w ręce Miśkiewicza.

20'

Profesorska interwencja Głowackiego przecina cwane podane Dwaliszwilego do Żyry, wybitą piłkę przejmuje Brzyski, strzela... obok bramki!

18'

Garguła chciał bardzo szybko wznowić grę po faulu na Brożku, czujny sędzia nie pozwala na takie rozwiązanie. Po zagraniu do Brożka, ten fauluje i rzut wolny wykonuje Skaba.

16'

Rzadki obrazek - Henrik Ojamaa fauluje w ofensywie Osmana Chaveza w walce o piłkę. Estończyk ma zdrowie, żeby walczyć z masywnym stoperem Wisły.

15'

Strzał Łukasika z dystansu odbity od nóg Głowackiego.

14'

Ostoja Stjepanović nie patyczkuje się z Broziem i odbiera mu piłkę. Kontra Wisły nieudana.

13'

Małe zamieszanie w polu karnym legionistów. Pretensje do piłki rościł sobie Chrapek, wszystko wyjaśnione przez Jakuba Rzeźniczaka.

13'

Ryzykowne zachowanie Stjepanovicia na włąsnej połowie. Junior przejmuje i posyła drugą piłkę w kierunku Brozia, ta pada łupem Bunozy.

10'

Skąd my to znamy! Brożek umiejętnie zastawia Dossę Juniora, powalony legionista kładzie się na murawę... Zagranie w bok do Boguskiego niedokładne.

9'

Rzut wolny dla Legii z narożnika boiska, niebezpieczną piłkę Brzyskiego piąstkuje Miśkiewicz!

8'

Boguski prawie doszedł do piłki po rykoszecie, na miejscu był Rzeźniczak.

8'

Żyro musi wracać za uciekającym prawym skrzydłem Gargułą, legionista fauluje i mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

5'

Strzał Stjepanovicia z rzutu wolnego odbija się od muru. Odbitą piłkę przejmuje Paweł Brożek i wpada z nią w pole karne, sędzia odgwizduje spalonego snajpera Wisły.

5'

Ładne rozegranie Chrapka z Gargułą, Dossa Junior fauluje wiślaka.

3'

Rzeźniczak główkuje, pudło kapitana Legii! Od bramki Michał Miśkiewicz.

2'

Teraz próba Żyry z dystansu, strzał legionisty po rykoszecie. Rzut rożny dla Legii z drugiej strony, główka wiślaków, trzeci korner z rzędu!

2'

Żyro urywa się lewą stroną i zagrywa do Dwaliszwilego, Gruzin uprzedzony przez Głowackiego. Korner dla Legii!

15:30

Ruszyli! Hit 11. kolejki w Krakowie rozpoczął się! Wisła gra z Legią!

15:29

Trójkolorowe serpentyny na murawie, ale coś nam podpowiada, że to jeszcze nie koniec atrakcji ze strony kibiców Wisły.

15:26

Sędzia Marciniak wyprowadza obie jedenastki na murawę. Zaraz zaczynamy mecz niepokonanej "Białej Gwiazdy" z liderem tabeli T-Mobile Ekstraklasy!

15:24

Fanatycy rzucają sobie zwinięte serpentyny, chyba wraz z pierwszym gwizdkiem na murawie pojawi się mnóstwo konfetti.

15:21

"Conquest of Paradise" z głośników na stadionie Wisły. Utwór Vangelisa to kilkunastoletnia tradycja, ale przed takimi meczami brzmi naprawdę wyjątkowo.

15:16

Do początku meczu mniej niż kwadrans, stadion powoli zapełnia się po brzegi. Emocje w Krakowie sięgają zenitu!

15:10

Na murawie przemawia prezes TS Wisła, Ludwik Miętta-Mikołajewicz, postać zasłużona dla wielu wiślackich sekcji na przestrzeni ostatnich kilku dekad.

15:06

Na wiślackich trybunach w ramach akcji biletowej zasiądzie dzisiaj 4 tysięcy uczniów lokalnych szkół.

14:57

Już za moment około 1 000 sportowców z trzynastu sekcji Towarzystwa Sportowego "Wisła" zawita na stadion i zaprezentuje się kibicom. Wśród nich m.in. koszykarki, futsalowcy i przedstawiciele wielu innych dyscyplin indywidualnych i zespołowych.

14:53

Legioniści na rozgrzewce. Sektor fanatyków Wisły powoli się zapełnia, większość kibiców ma czerwone koszulki, co daje niesamowity efekt.

14:52

Stadion jest przepasany dookoła niebiesko-biało-czerwonymi-szarfami, oprawa czeka na sektorze C i na przeciwległej trybunie. Czeka nas dzisiaj 90 minut najlepszej atmosfery, jaką można sobie w ogóle wyobrazić. TUTAJ kibicowska historia meczów Wisły z Legią.

14:48

Drużyna Wisły właśnie wybiegła na przedmeczową rozgrzewkę.

14:48

Zachęcamy do zajrzenia na nasz facebookowy fanpage WislaKrakow.Ekstraklasy.net - znajdziecie tam komentarze, sondy, zdjęcia i wszystko to, co nie mieści się w relacji.

14:44

Na murawie już Michał Miśkiewicz, najskuteczniejszy bramkarz w Ekstraklasie - do tej pory puścił tylko 5 goli.

14:42

Bramkarze Legii wybiegli na rozgrzewkę. Powitanie od kibiców "Białej Gwiazdy"' chyba takie same, jak na każdym stadionie w Polsce, ale za to jakie głośne!

14:42

Rezerwowi Legii: Wienczatek, Wawrzyniak, Pinto, Kucharczyk, Cichocki, Raphael Augusto.

14:41

Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Fryc, Małecki, Stolarski, Kamiński, Guerrier.

14:25

Zapowiedź hitu kolejki autorstwa Kasi Guzik można przeczytać pod TUTAJ.

14:17

Spotkanie przy ulicy Reymonta obejrzy komplet widzów. Do wczoraj wyprzedano wszystkie 32,5 tysiąca biletów. Dotychczasowy rekord nowego stadionu Wisły wynosi 24 655 fanów.

14:12

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie. O 15:30 Wisła Kraków w jednym z najciekawszych pojedynków tej rundy podejmie tu Legię Warszawa. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!