Niedziela, 29 września 2013, godz. 18:00
Widzew ŁódźWidzew Łódź
95'

Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak.

19:50

Mecz zaczął się dobrze dla Lecha, wydawało się, że poznaniacy pewnie zwyciężą, ale wynik do końca meczu był sprawą otwartą. Ostatecznie trafienie Teodorczyka dało Lechowi trzy punkty, a Widzew wraca do Łodzi z niczym.

93'

Koniec meczu!

87'

"Żółtko" dla Jakóbowskiego.

86'

JAK TO NIE WPADŁO? Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę trafił Nowak, a później w Gostomskiego przyłożył Leimonas!

84'

Na boisku melduje się Michał Jakóbowski, zmieniając Karola Linettego.

84'

Teodorczyk próbował zwodów na linii pola karnego Widzewa - zbyt długo, dlatego akcja straciła szansę powodzenia.

83'

Dwójkowa akcja Teodorczyka z Lovrencsicsem, Węgier nie zdołał dojść do podania Łukasza.

82'

Okaqchi zagrywa do Visnakovsa, piłkę w porę wybił Wołąkiewicz.

82'

Do wejścia na boisko szykuje się Jakóbowski.

81'

Ślusarski efektownie zagrał piętką do Teodorczyka, ten jednak zgubił piłkę.

81'

POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!

80'

Żółta kartka dla Alexa Bruno.

79'

Ostatnia zmiana w Widzewie - Bartović za Rybickiego.

78'

Zamieszanie w polu karnym Widzewa. Teodorczyk wygarnął piłkę spod nóg obrońców, później próbował dojść do niej Ślusarski. Skończyło się rzutem rożnym.

77'

Gostomski wyszedł z bramki i powstrzymał rajd Visnakovsa. Bardzo pewnie spisuje się dziś golkiper Lecha.

76'

Strzał Ślusarskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie mógł zaskoczyć Mielcarza.

75'

Hamalainen obsłużył prostopadłym podaniem Teodorczyka, a ten w sytuacji sam na sam trafia w Mielcarza!

73'

Pierwsza zmiana w Lechu - Ślusarski zastępuje Pawłowskiego.

72'

Przebojowa akcja Hamalainena zakończona niecelnym strzałem z ostrego kąta.

70'

Pawłowski wyłożył piłkę Linettemu, a ten źle trafił i posłał ją nad bramką.

67'

Wrzutka Kaczmarka z wolnego - Gostomski wychodzi z bramki i pewnie łapie piłkę.

66'

Lovrencsics zagrał długą piłkę w pole karne Widzewa, tam był Hamalainen, który jednak nie trafił do bramki.

64'

Podanie Rybickiego do Visnakovsa świetnie przeczytał Kamiński.

63'

Pawłowski ukarany żółtą kartką za faul na Rybickim.

61'

Ciut za głębokie dośrodkowanie Rybickiego i piłkę zamiast Visniakovsa otrzymał Gostomski.

59'

Teodorczyk dostał w polu karnym piłkę od Lovrencsicsa, obrócił się i trafił w słupek. Gdyby wpadło i tak gola by nie było - napastnik Lecha był na spalonym.

57'

Dobre przejęcie Douglasa, piłka w pole karne do Hamalainena, ale ten źle ją sobie przyjął.

55'

Pawłowski za długo przedzierał się przez gęstwinę nóg obrońców Widzewa, podczas gdy na lewej stronie był kompletnie niepilnowany Gergo.

55'

A tym razem po wrzutce Douglasa dobry strzał głową oddał Teodorczyk - na posterunku Mielcarz.

54'

Dośrodkowanie, wybicie widzewiaków i kolejny korner.

54'

Kolejna świetna okazja dla Lecha, z pięciu metrów nie trafia Możdżeń! Był rykoszet, zatem mamy rożnego.

53'

Jakiś chaos zapanował na sektorze Widzewa, kibice gości zaczęli opuszczać swoje miejsca.

51'

Kolejny korner dla poznaniaków, tym razem strzał Kamińskiego broni Mielcarz.

50'

Ależ okazja dla Lecha! Po dośrodkowaniu Wołąkiewicza z rożnego w słupek trafił Trałka!

50'

Lovrencsics uderzał z narożnika pola karnego - broni Mielcarz.

47'

De Amo przecina dobre podanie do Teodorczyka. Ważna interwencja łódzkiego obrońcy.

46'

Świetna okazja dla Lecha, strzał Pawłowskiego z najbliższej odległości broni Mielcarz!

46'

Nastąpiła zmiana w Widzewie - Aleksejsa Visnakovsa zastąpił Alex Bruno.

46'

Początek drugiej połowy.

19:01

19:01

Pierwszą połowę spotkania ustawiła czerwona kartka dla Rafała Augustyniaka. Wydaje się, że była to trochę zbyt pochopna decyzja sędziego Tomasza Wajdy - co prawda arbiter wybroni tą decyzję, osobiście jednak sądzę, że powinien pokazać żółtą kartkę. Tego jednak już nie zmieni, a Widzew - jeżeli chce zdobyć w Poznaniu chociaż punkt - musi po przerwie wziąć się w garść i odrobić jednobramkową stratę.

18:47

ZAPRASZAMY W PRZERWIE!

45'

Przerwa.

45'

Minutę doliczył sędzia Wajda do pierwszej połowy.

44'

Rybicki zagrywał do A. Visniakovsa, z bramki bardzo dobrze wyszedł jednak Gostomski i złapał piłkę.

43'

Leimonas świetnie zatrzymał akcję Pawłowskiego.

42'

De Amo omal nie stracił piłki na rzecz Linettego we własnym polu karnym. Skończyło się rożnym dla Lecha.

39'

Hamalainen świetnie wyprzedził obrońców Widzewa, ale w końcowej fazie akcji nie trafił do bramki Mielcarza.

34'

I kolejna okazja dla Widzewa, po dośrodkowaniu z rożnego strzelał Nowak, zmierzającą do bramki piłkę zdążył wybić Douglas! Przycisnęli teraz łodzianie!

33'

Niesygnalizowane uderzenie Okachiego sprzed pola karnego z trudem broni Gostomski!

32'

Linetty blokuje dośrodkowanie Bartkowskiego.

31'

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

30'

Po dośrodkowaniu Pawłowskiego niewiele brakowało, by Hamalainen oddał bardzo dobry strzał głową. Piłka była jednak ciut za wysoko i Fin jej nie opanował.

28'

Maciej Mielcarz ratuje Widzew! Świetne krzyżowe podanie Lovrencsicsa do Teodorczyka, ten znalazł się w sytuacji sam na sam, ale jego uderzenie obronił golkiper Widzewa!

27'

Po dośrodkowaniu Kamińskiego o górną piłkę walczyli Teodorczyk z de Amo, wszystko skończyło się interwencją Mielcarza.

26'

Rybicki dośrodkował do E. Visniakovsa, tego jednak umiejętnie powstrzymał Wołąkiewicz. Na tyle, że łodzianie nie wywalczyli nawet rożnego.

25'

Niezdecydowanie obrońców Widzewa mogło się skończyć bardzo źle dla zespołu z Łodzi. Piłka kozłowała w polu karnym, a żaden z nich nie kwapił się, by ją wybić. W końcu zdecydowane wyjście Mielcarza wyjaśniło sytuację.

23'

Barry Douglas próbował szczęścia z dystansu - niecelnie.

21'

Strzał Linettego z dystansu nie miał szans powodzenia - zbyt lekki, a w dodatku niecelny.

19'

Eduards Visnakovs wszedł w pole karne, oddał strzał, ale zbyt lekki, by zaskoczyć Gostomskiego.

18'

Teodorczyk dostał świetne prostopadłe podanie, ale był na minimalnym spalonym.

17'

Długa piłka do Hamalainena przechwycona przez Mielcarza.

16'

Dośrodkowanie Linettego blokuje Leimonas. Ależ przycisnęli rywala lechici!

15'

Kopia bramkowej sytuacji! Tym razem jednak po dośrodkowaniu Hamalainena Teodorczyk miał trudniejszą pozycję i nie trafił do bramki.

15'

Rafał Pawlak zmienia taktykę - w miejsce napastnika Melunovicia wchodzi defensywny pomocnik Okachi.

14'

A po strzelonej bramce gracze "Kolejorza" wykonali kołyskę dla córki Rafała Murawskiego.

13'

Lovrencsics dośrodkował w pole karne, tam Teodorczyk świetnie wykorzystał lukę powstałą po zejściu Augustyniaka i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Teo przełamał się na dobre!

11'

GOOOOL!!! ŁUKASZ TEODORCZYK PRZYŁOŻYŁ NOGĘ GDZIE TRZEBA!!!

10'

Faulowany de Amo Perez, żółtą kartkę za to przewinienie obejrzał Lovrencsics.

9'

PAWŁOWSKI!!! Pomocnik Lecha przebiegł kilkanaście metrów z piłką przy nodze, po czym przyłożył sprzed pola karnego i trafił w słupek! Było blisko gola dla Lecha!

8'

6'

Po zejściu Augustyniaka do obrony cofnięty został defensywny pomocnik Leimonas.

18:05

Zapraszamy na serwis specjalny poświęcony łódzkiemu Widzewowi. Bądź z nami na bieżąco.

4'

Barry Douglas przyłożył z wolnego obok bramki.

3'

Fatalny początek meczu dla Widzewa! Augustyniak sfaulował wychodzącego na pozycję Teodorczyka, a Tomasz Wajda pokazał mu czerwoną kartkę!

2'

Pawłowski dobrze zgrał do boku do Lovrencsicsa, ten dośrodkował po ziemi, ale piłkę zablokował Augustyniak.

1'

Początek meczu!

17:57

Oba zespoły już na boisku, za chwilę zaczynamy!

17:54

Ławka rezerwowych Widzewa: Krakowiak, Bartović, Alex Bruno, Okachi, Płotka, Staroń, Stępiński.

17:53

Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Arboleda, Drewniak, Ślusarski, Injac, Jakóbowski, Bednarek.

17:47

Do rozpoczęcia meczu jeszcze niespełna kwadrans, w tym czasie zapraszam do przeczytania zapowiedzi.

17:46

Najważniejsza zmiana w łódzkim zespole nastąpiła jednak gdzie indziej - na ławce trenerskiej. Odsuniętego od prowadzenia pierwszej drużyny Radosława Mroczkowskiego zastąpił tymczasowo trener rezerw Rafał Pawlak.

17:45

Z kolei w składzie Widzewa w porównaniu z ostatnim meczem nastąpiły cztery roszady. W bramce zagra Maciej Mielcarz, zawieszonego za czerwoną kartkę Kevina Lafrance'a zastąpi Jakub Bartkowski, miejsce Princewilla Okachiego zajmie Krystian Nowak, a Mariusz Rybicki zastąpi Levona Hajrapetjana.

17:43

Ciekaw jestem zwłaszcza występu Szkota, który dziś zadebiutuje w barwach Lecha. Ostatnio wszyscy zagraniczni gracze w swoich premierowych występach w "Kolejorzu" strzelają bramki (Claasen, Hamalainen, Lovrenciscs, Ceesay). Czy tak samo będzie w wypadku Barry'ego?

17:41

Teo dzisiaj w wyjściowym składzie Lecha, ale to akurat żadna niespodzianka. Zresztą Mariusz Rumak w przeciwieństwie do zeszłego tygodnia nie zaskoczył, w porównaniu z ostatnim spotkaniem zrobił trzy zmiany, których jednak można było się spodziewać. Zawieszonego Luisa Henriqueza zastąpił Barry Douglas, w miejsce Daylona Claasena zagra Szymon Pawłowski, a wracający po kontuzji Marcin Kamiński zluzował młodego Jana Bednarka.

17:38

W poprzedniej kolejce poznaniacy pokazali niezłą piłkę. Pokonali 2:0 Piast Gliwice, a pierwsze bramki w sezonie zdobył Łukasz Teodorczyk. Dzisiejszy mecz powinien pokazać, czy było to przełamanie byłego napastnika "Czarnych Koszul", czy też jednorazowy przypadek.

17:36

Mam nadzieję, że nie zabraknie ich również dzisiaj na boisku. Czekamy na niezły mecz ze sporą ilością bramek.