Choć początek spotkania wcale tego nie zwiastował, wiślacy zrobili dzisiaj z Piasta dżem. Czyste konto Wiśle zachowali jak zwykle świetni Głowacki i Miśkiewicz. To wszystko ze Stadionu Miejskiego w Krakowie, dziękujemy za uwagę!

93'

Koniec meczu! Wisła pokonuje Piasta 3:0!

93'

Sarki oko w oko z Trelą, ale przestrzeń między nogami bramkarza Piasta za mała dla Nigeryjczyka! Pudło!

92'

"Stolar" błyskawicznie zapisuje się w protokole. Rzut wolny dla Piasta z 25 m.

91'

Ostatnia zmiana u wiślaków, Chrapka zmienia Paweł Stolarski.

90'

Sprytne odegranie Guerriera do Pawła Brożka i słupek napastnika Wisły!

89'

Jurado... dobry strzał Hiszpana odbija Miśkiewicz! Piast desperacko szuka honorowej bramki.

84'

W Wiśle Rafała Boguskiego zmienia Emmanuel Sarki. Przepraszamy za obsuwę, mamy poważne problemy z internetem.

83'

Króla zmienił kolejny debiutant - Rabiola (Piast).

82'

Debiuty nigdy nie były takie proste. Guerrier płaskim strzałem na długi słupek pokonuje Trelę. 3:0!

82'

Lekarze z Gliwic opatrują Krzysztofa Króla. Za Wilczka (Piast) wszedł Collins John...

79'

Za Małeckiego wszedł Guerrier (Wisła). To ligowy debiut Haitańczyka!

79'

W polu karnym Piasta chyba z trzech wiślaków próbowało pokonać Dariusza Trelę, ale wszystko odbite przez bramkarza i obrońców gości. Strzał Podgórskiego po kontrze ląduje w rękach Miśkiewicza.

79'

Ciekawostka. W Krakowie już widać, że zbliżają się derby. Kibice Wisły skroili oprawę fanów Cracovii i tak oto ją potraktowali...Oprawa kibiców Cracovii skrojona przez wiślaków

78'

73'

Cicman za Carlesa (Piast).

72'

Rzut karny dla Wisły po faulu Klepczyńskiego na Małeckim... odwołany przez sędziego Gila po naradzie!

70'

Niepewna interwencja nogami Treli po niegroźnym strzale Brożka, zaraz poprawka snajpera Wisły z 11 metrów! Pudło!

69'

Małecki dostał piłkę na lewym skrzydle, ale zbierał się do kontry tak, jak na niechcianą wizytę u cioci. Nic z tego.

67'

Najpierw na piłkę intensywnie nabiegał Jurado, uprzedzony przez Głowackiego. Potem fatalne pudło Wilczka w zamieszaniu!

62'

Paweł Brożek nie daje szans Treli w sytuacji sam na sam, chociaż był na minimalnym spalonym. 2:0!!!

61'

Burliga wprosił się w pole karne Piasta jak na bankiet, wykłada piłkę Brożkowi, piłka w siatce... Gwizdek sędziego Gila, snajper Wisły pomagał sobie ręką.

59'

Sektorówka kibiców Piasta wyraźnie inspirowana "Piratami z Karaibów".

59'

To mogła być bardzo groźna akcja Piasta! Wiślaków ratuje tylko nieudane podanie jednego z gliwiczan. Chwilę później niecelna próba Wilczka.

56'

Wisła Kraków - Piast Gliwice

55'

Na murawie leży opatrywany Jovanović, rezerwowi Wisły wystartowali do rozgrzewki.

54'

Żółta kartka dla Burligi (Wisła).

53'

Klepczyński był zmuszony do zagrania futbolówki do Treli, piłka uciekła bramkarzowi Piasta i wystartował do niej Brożek. Bezskutecznie.

52'

W polu karnym Głowacki starł się z Wilczkiem, pomocnik gości pada, ale bez rzutu karnego.

52'

Ładne rozegranie Brożka z Boguskim, trochę przekombinowane, bo wiślak nie dochodzi do piłki na czas.

49'

Wilczek faulowany przez Głowackiego, rzut wolny Podgórskiego wybity przez obronę na aut.

47'

Dośrodkowywał Stjepanović, Małecki źle złożył się do strzału głową.

45'

Gramy!

21:28

Piłkarze już na boisku - za kilkanaście sekund początek drugiej części gry.

45'

Paweł Gil kończy pierwszą połowę z dokładnością co do sekundy. Wisła przeważa i prowadzi 1:0!

44'

Spalony Brożka, chwilę później takie samo przewinienie Wilczka po drugiej stronie boiska.

43'

Tym razem z daleka próbował Król, równie niecelnie co jego kolega z Hiszpanii przed momentem.

43'

Piast naciera, próba centry Iżvolta wybita.

42'

Jurado decyduje się na strzał rozpaczy z 25 metrów, piłka mija bramkę Wisły.

40'

38'

Kartka dla Krzysztofa Króla (Piast) za faul na Chrapku.

37'

Teraz to Trela wybija centrę Małeckiego z rożnego, gości w środku boiska dobrze powstrzymuje Chrapek.

37'

Strzał Wilczka w pozycji półleżącej miał za mały impet, żeby zaskoczyć Miśkiewicza.

36'

Szarżował Jurado, piłka mija ofiarny wślizg Jovanovicia i wybija dopiero Głowacki. Rożny gliwiczan również wyekspediowany poza pole karne.

34'

Co za historia. O mały włos, a ta bramka wcale by nie wpadła przez pudło Boguskiego. Dobitka "Brozia" już celna i pewna!

33'

1:0 DLA WISŁY! Z obrońcą na plecach w pole karne wdarł Boguski, jego strzał między nogami Treli uderza w słupek! Na posterunku jest Paweł Brożek i wyprowadza wiślaków na prowadzenie!!!

33'

Obudzeni z drzemki wiślacy szybko sklecili niezłą kontrę, Garguła wykłada piłkę Stjepanoviciowi na 16. metr... Macedończyk strzela bardzo niecelnie.

31'

Tylko refleks Miśkiewicza ratuję Wisłę przed utratą bramki! Spod ziemi wyrósł Wilczek i z bliskiej odległości uderzał na bramkę krakowian. "Misiek" cudem przenosi piłkę nad poprzeczkę!

28'

Faul Jurado na połowie Wisły.

27'

Wiślacy trochę nie wiedzą, od której strony ugryźć Piasta. Kontrataki gości są przemyślane i dokładne, jednak dobrze dysponowana jest wiślacka obrona.

25'

Małecki zgrywa piłkę klatką... potężny wolej wysoooko nad bramką strzeżoną przez Trelę.

24'

Kontra wiślaków zbyt ślamazarna, błyskawiczna zemsta Piasta kończy się niecelnym podaniem w stronę Wilczka.

23'

Pieczołowite rozegranie piłki przez Piasta, wrzutka Klepczyńskiego wybita z pola karnego.

22'

Małecki dobrze złożył się do woleja, ale z całej siły zamachnął się na... powietrze.

21'

Walka o piłkę pod polem karnym Piasta. Sędzia uznaje, że Stjepanović faulował Horvatha.

20'

Wybite dośrodkowanie po ziemi wiślaków, potem przez obronę przedarł się Garguła... piłka na aucie bramkowym.

18'

Patryk Małecki mógł wyjść sam na sam z bramkarzem po dobrym zagraniu Chrapka, ale ubiegł go Dariusz Trela.

17'

Rafał Boguski za niski na dośrodkowanie Małeckiego.

16'

Bunoza usiłował zagrać długą piłkę lewym skrzydłem, za mocno.

15'

"Ping-pong" Boguskiego w środku pola, wiślacy tracą piłkę, ale akcja Piasta nieudana.

12'

Małecki szczęśliwie wyłuskuje piłkę na prawym skrzydle, przerzuca na drugą stronę do Garguły. Podanie "Guły" gubi się gdzieś w nogach obrońców Piasta.

10'

Kłopoty, kłopoty Jovanovicia. Naciskany obrońca Wisły oddaje piłkę Miśkiewiczowi, ten musi ratować się wykopem w aut.

9'

Szarżę Burligi przerywa Matras, po wrzuceniu piłki z autu próba Bunozy z daleka. Wysoko nad bramką.

8'

Kibiców Piasta na razie kilkunastu.

7'

Małecki nie zdążył wrócić ze spalonego.

4'

Dośrodkowanie Podgórskiego wybite, przed polem karnym do piłki dopada Carles Martinez. Trafia nieczysto w piłkę, od bramki Miśkiewicz.

3'

Faul Głowackiego na Wilczku, Piast ma szansę dośrodkować w pole karne z rzutu wolnego.

2'

Centra Bunozy z lewej strony boiska nie dociera do nikogo.

1'

Sędzia Gil rozpoczyna spotkanie Wisły z Piastem!

20:26

Obie jedenastki są wyprowadzane na murawę przez Pawła Gila.

20:25

Już za chwilę początek meczu. W razie zwycięstwa Wisła przynajmniej do jutra będzie liderem, wygrana Piasta dałaby im czwartą lokatę.

20:18

Przed stadionem i w kasach jeszcze dużo kibiców, może nie będzie tak źle z wiślacką widownią.

20:15

W wyjściowym składzie Wisły dwóch piłkarzy zagrożonych absencją w derbach Krakowa - Gordan Bunoza i Ostoja Stjepanović.

20:10

Kiepska frekwencja do samego pierwszego gwizdka to standard, ale dzisiaj przy Reymonta raczej puchy. Pogoda - bez ironii! - nie zachęca do przyjścia na stadion.

19:57

Podopieczni Marcina Brosza rozpoczęli przedmeczową rozgrzewkę.

19:55

Na mecz wybiera się kilkusetosobowa delegacja kibiców z Gliwic. Dokładnej liczby nie znamy - wejściówki miały być sprzedawane jeszcze przed wyjazdem, ale jest prawie pewne, że nie zostanie wykorzystana cała pula licząca około 1000 biletów.

19:49

Wiślacy wybiegają na płytę boiska.

19:46

Bramkarze obu drużyn już na rozgrzewce.

19:44

Historia ekstraklasowych spotkań Wisły z Piastem na korzyść gospodarzy (3-1-2), ale w ostatnim meczu 7 kwietnia 2013 to gliwiczanie wygrali tutaj 2:1 po bramkach Zbozienia i Urbana.

19:35

Po komentarze, sondy i wszystko to, co nie mieści się w relacji zapraszamy na facebookowy fanpage WisłaKraków.ekstraklasa.net.

19:33

Zapowiedź dzisiejszego meczu można przeczytać pod TYM linkiem.

19:25

Rezerwowi Wisła: Bieszczad, Sarki, Kaminski, Fryc, Guerrier, Stolarski, Nalepa.

19:24

Rezerwowi Piasta: Szmatuła, Zbozień, Cicman, Rabiola, John, Zganiacz, Hanzel.

19:23

Żeby tak się stało, "Biała Gwiazda" musi dzisiaj pokonać Piasta Gliwice. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!

19:20

Witamy ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, gdzie za niewiele ponad godzinę Wisła Kraków rozpocznie walkę o pozycję lidera tabeli T-Mobile Ekstraklasy.