Sobota, 20 lipca 2013, godz. 18:00
5 : 1
Widzew ŁódźWidzew Łódź
19:53

Widzew naprawdę nie wyglądał dzisiaj źle. Parę ciekawych akcji, szybkich, które mogły rozmontować Legię, gdyby nie zabrakło zimnej krwi w decydujących momentach. Najlepszymi zawodnikami Widzewa dzisiaj zdecydowanie Pawłowski, Okachi i rezerwowy Staroń. Za wspólnie spędzony czas dziękuje już Państwu - Marek Koktysz.

19:51

Legia bardzo mocno i pewnie inauguruje sezon 2013/2014. Kolejny, fantastyczny mecz zalicza Michał Kucharczyk, który przecież jeszcze niedawno miał opuszczać Warszawę. Udany debiut może sobie zanotować Patryk Mikita, który poza paroma, nietuzinkowymi zagraniami zalicza gola i asystę.

93'

KONIEC! Legia miażdży Widzew. Mistrz jest silny!

92'

Pawłowski ostro wchodzi w Dossę Juniora, który troszkę przyaktorzył. Żółta kartka dla Widzewiaka.

91'

Dobre podanie do Kucharczyka, który z dosyć ostrego kąta mocno strzela! Mielcarz broni! Kucharczyk chyba okupił to kontuzją, musiał zejść. Zajmują się nim masażyści.

91'

Brzyski prostopadle do Koseckiego, który wychodzi "sam na sam". Jest tam jeszcze Mikita. Chłopaki trochę się pogubili i nic z tego nie było, ale i tak sędzia gwiżdże spalonego.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Okazja dla Widzewa! Rybicki tuż przy linii końcowej oddaje do Staronia, który bardzo impulsywnie uderza ponad bramką!

88'

Brzyski notuje kolejną asystę. Znakomite dośrodkowanie, Mikita uderza głową, piłka ociera się jeszcze o głowę Staronia i wpada do bramki Mielcarza.

87'

5:1! GOL MIKITY!

86'

Próba podania do wchodzącego w pole karne Rzeźniczaka powstrzymane przez obrońców. Rożny.

85'

Kosecki traci piłkę, ale zaraz ją odzyskuje za co dostaje brawa od publiczności. Dośrodkowanie jednak niecelne, Kucharczyk wyrzucony za pole karne tym zagraniem.

84'

Cichocki próbuje długim podaniem odnaleźć Koseckiego, ale Bartkowski jest na miejscu.

83'

@Paprykarz: słusznie :) Jak się jest w ciągu pisania i chce się nadążyć za każdą akcją, to czasem się najpierw napisze, a potem pomyśli.

81'

Mielcarz uprzedza Mikitę, który był blisko zdobycia gola.

81'

Kasprzak mocno uderza na bramkę Kuciaka. Słowak broni na raty, ale mógł sobie na to pozwolić, bo koło niego nie było żadnego piłkarza Widzewa.

80'

Phibelowi spadł but. Zawodnik Widzewa coś przy nim majstruje... zębami.

78'

Ostatnia zmiana w Legii. Żyro opuszcza boisko, w jego miejsce Kuba Kosecki.

76'

Rożny dla Widzewa, ale kiepsko wykonany. Kuciak szybko wznawia grę długim wybiciem na połowę przeciwnika do Mikity, ale wyścig z legionistom wygrywa Okachi, który zagyrwa głową do Mielcarza.

75'

Legia Warszawa - Widzew Łódź

75'

A jednak nie. Abbes już na ławce. Krótka rozmowa z Mroczkowskim i jednak Widzew w "dziesiątkę".

74'

Abbes jednak gra. Ale trzyma się za brzuch. Grymas bólu na twarzy.

72'

Pawłowski zatrzymany przez Cichockiego.

70'

Aw Legii, Vrdoljak za Pinto.

70'

Mocne starcie Abbesa z Mikitą. Obrońca Widzewa źle to zniósł. Gest Widzewiaka mówi jedno... już w tym meczu nie zagra. Goście w "dziesiątkę".

68'

Dobry zamysł miał Patryk Mikita, chciał prostopadle podać do wychodzącego na pozycję Kucharczyka, ale jego podanie przecięli obrońcy Widzewa.

67'

Żyro dobrze znalazł w polu karnym Radovicia, który chyba w ostatnim momencie zmienił decyzję i zamiast uderzać, to źle sobie piłkę przyjął. Jakby to uderzył, to chyba dziurę w siatce by zrobił.

66'

Pomimo dużej porażki Widzew ciągle szuka swoich szans. Próbuje, atakuje - naprawdę goście nie wyglądają dzisiaj źle. Jakby wykorzystali wszystkie swoje okazje, to kto wie jak ten mecz by się potoczył.

63'

Dobre dośrodkowanie na Kucharczyka przechwytuje Mielcarz.

62'

I ostatnia zmiana w Widzewie. Na murawie Kaczmarek.

62'

Zmiana w Legii. Furman schodzi, za niego Dossa Junior.

61'

Akcja rezerwowych. Staroń do Airapetiana, który oddaje mu piłkę, a Widzewiak mocno strzela, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. Kuciak zasłonięty, nic nie mógł zrobić.

60'

STAROŃ! Dobre uderzenie z daleka i gol dla gości!

59'

Okazja na 5:0! Tuż po wznowieniu gry Kucharczyk przejmuje piłkę, biegnie prawą stronę i wykłada piłkę w pole karne do Radovicia, którego uprzedza jednak ofiarnie Okachi.

57'

Bardzo podobna akcja, jak przy 3:0. Centra do Kucharza, który pewnie pokonuje Mielcarza.

56'

56'

I zgodnie ze schematem... jak Widzew nie, to Legia! 4:0!

56'

Rajd Okachiego! Jednak i on nie potrafi wykorzystać okazji. Na raty próbował pokonać Kuciaka, ale nic z tego. Z rożnego także nic.

55'

Jak to mówią niewykorzystane sytuacje się mszczą... idealnie to pasuje do Widzewa, który nie strzela ze swoich okazji, żeby potem wpuścić w pole karne Legię.

53'

Piękne zagranie Brzyskiego, który dośrodkował idealnie między obronę a bramkarza do wbiegających legionistów. Piłka omija krytego Mikitę i trafia pod nogi wolnego Kucharczyka, a ten pewnie pokonuje Mielcarza.

52'

Kucharczyk! Nokaut!

51'

Kasprzak fauluje Kucharczyka, ale sędzia nie decyduje się na pokazanie kolejnej kartki w tym meczu.

49'

Kartki doczekał się legionista. Cichocki fauluje i zarabia "żółtko".

49'

Piękny drybling w polu karnym Pawłowskiego, który jednak nie potrafi pokonać Kuciaka! Znakomita okazja!

48'

Nieudane dośodkowanie Airapetiana. Spokojnie przejmuje Furman, który podaje na wybicie do Kuciaka.

46'

Za krótkie dośrodkowanie Furmana. Próba poprawki ze strony Brzyskiego, ale także bezskuteczne.

46'

Tragicznie zastawia się Bartkowski. Mikita go dogania i wywalcza rzut rożny.

45'

45'

Airapetian za Bruno, a Staroń za Kwieka.

45'

Będą zmiany w drużynie gości. Zaczynamy drugą połowę.

18:58

Piłkarze mistrza Polski już na boisku. Czekamy na Widzewiaków.

18:47

18:47

Legia bezlitośnie wykorzystuje to, że Widzew nie potrafi skończyć swoich dobrych akcji. Goście aż tak bardzo nie odstają od mistrzów Polski, ale jednak indywidualności i szeroka kadra pozwala na razie Legii kontrolować to spotkanie. Wracamy po przerwie.

45'

Dobre zgranie Mikity, ale przejmują Widzewiacy. Sędzia jednak nie daje im już przeprowadzić kontry. Przerwa.

43'

Żyro dobrze się urwał, ale był na spalonym. Rozkręca się Michał.

43'

Czekamy na oficjalne statystyki, co do frekwencji. Sektor gości jest pełen. Zdjęcia będą po meczu.

42'

Poprzeczka! Rzeźniczak fantastycznie uderza z ok. dwudziestu metrów! Futbolówka z hukiem odbija się od poprzeczki, blisko jest Mikita, który jednak nie potrafi tego skończyć i wali gdzieś w trybuny.

40'

Żyro po raz kolejny dobrze dośrodkowuje w pole karne. Obrońcy wybijają piłkę, ale ona wpada pod nogi Rzeźniczaka, który przepchnął obrońcę i takim "ślizgiem" strzela swojemu byłemu klubowi.

39'

Rzeźniczak! 2:0!

38'

Znakomita centra Żyry do Mikity, który dostał piłkę na "sam na sam" z bramkarzem, ale nie wykorzystał tego!

37'

Mikita miał parę fajnych, ciekawych zagrań, ale teraz jest troszeczkę gorzej. Próbuje czarować, jakby się chciał popisać, a jego kreatywne próby kończą się stratą piłki. Patryk powinien się pohamować i wybrać jednak prostsze wyjścia.

35'

Radović podaje podłączającemu się Brzyskiemu, ten przyjmuje i od razu uderza, ale obok bramki Mielcarza.

34'

Mogła być mocna odpowiedź Legii. Żyro centruje w pole karne, piłka odbija się od nóg obrońców za plecy wbiegających napastników.

33'

PAWŁOWSKI! Widzewiak wbiega między Cichockiego a Rzeźniczaka, radzi sobie z legionistami i serwuje wysuniętemu Kuciakowi prawdziwą bombę! Słowak jednak fantastycznie to wyjmuje.

31'

Mikita próbuje zwodu, ale nic z tego. Trochę za dużo czaruje młodziak.

31'

Pawłowski dobrze szarżuje na lewej stronie, próba dośrodkowania jednak zatrzymana przez legionistów.

30'

Kucharczyk zagrywa na prawą stronę do nabiegającego Rzeźniczaka, który dośrodkowuje w pole karne, ale tam nie ma nikogo. Gnał do piłki Żyro, ale Phibelowi było do niej zdecydowanie bliżej.

29'

Kolejne dobre podłączenie się Brzyskiego, ale już kolejny raz z jego podań wielkiego użytku nie robi Żyro.

28'

Wreszcie udało się wyrwać Widzewowi z nacisku Legii, ale ich akcja kończy się niecelnym podaniem. Znowu piłka u gospodarzy.

26'

Widzew od pewnego czasu nie może wyjść z własnej połowy. Dobrze nacisnęli legioniści.

24'

Mikita notuje kolejne ciekawe zagranie. Na razie bardziej znajduje się jako rozgrywający, a nie napastnik, ale i tak wygląda to dobrze.

23'

Rybicki bardzo nierozważnie fauluje Cichockiego. Kolejna kartka dla gości.

22'

Widzewiacy próbują kolejnego ataku lewą stroną, ale na razie bardzo uważni są tam legioniści.

21'

Brzyski znowu dośrodkowuje dobrze. Kucharczyk wyskakuje zza pleców Tomczyka, ale górą obrońca.

20'

Dobrze dośrodkowuje Brzyski. Piłkę z głowy Jodłowca zdejmuje Abbes!

19'

Mogła być groźna kontra dla Legii, ale cała akcja z każdą sekundą traciła na dynamice. Mimo wszystko Wojskowi wciąż na połowie Widzewa. Rożny.

18'

Kolejny rzut wolny dla Widzewa. Bardzo głębokie dośrodkowanie i ląduje w rękach Kuciaka.

16'

Kucharczyk próbuje strzału z dystansu, ale próba niecelna.

15'

Próba dwójkowej akcji Żyry z Brzyskim, ale podanie tego pierwszego wyrzuciło lewego obrońcę Legii poza boisko.

14'

Okachi daje super piłkę prostopadłą do Pawłowskiego, który był "sam na sam" z Kuciakiem, ale Słowak był szybszy!

13'

Widzew nie złożył broni, podopieczni Mroczkowskiego cały czas szukają swoich szans przez szybkie akcje.

11'

Helio Pinto bardzo niedokładnie zagrywa piłkę na lewą stronę. Brzyski nie miał szans do niej dojść.

10'

Rzut wolny dla Widzewa, znowu długa piłka, do której doskakuje Pawłowski. Zgrywa piłkę już z linii, ale z tego nic się nie da już zrobić.

8'

Abbes próbował strzału z rzutu wolnego, ale lepiej pozostawić to bez rozbudowanego komentarza.

7'

Brzyski dośrodkowuje, zza pleców obrońców wyskakuje Żyro i uderza ponad bramką.

6'

Dobre, długie podanie do Kucharczyka, który jest kompletnie niepilnowany na prawej stronie. Jego dośrodkowanie blokuje Phibel i mamy rożny.

6'

Jodłowiec dobrze zatrzymuje szarżującego Pawłowskiego. A za chwilę żóta kartka dla Kwieka.

5'

Legioniści przejmują piłkę. Radović zagrywa wysoką piłkę do Żyry, który kompletnie nie zrozumiał się z Mikitą i źle zgrał mu futbolówkę głową.

3'

Piorunująca odpowiedź Legii na nieudany atak Widzewa. Prostopadłe podanie serwuje Radoviciowi Mikita, a Serb pewnie pokonuje Mielcarza silnym strzałem po ziemii.

2'

2'

GOOOL! RADOVIĆ!

2'

Groźna, szybka akcja Widzewa. Rybicki rzuca piłkę na skrzydło do Kwieka, a ten dośrodkowuje na głowę Pawłowskiego, ale strzał zatrzymany.

1'

Legia odzyskuje piłkę, ale podobnie jak w meczu z The New Saints same niecelne zagrania. Na razie gra toczy się głównie za linią autową.

1'

Widzew chciał wyprowadzić szybki atak, ale szybko zatrzymali go legioniści.

1'

Piłkarze rozstawieni na boisku. Sędzia Frankowski gotowy. Pierwszy gwizdek sezonu 2013/2014 przy Łazienkowskiej 3!

17:57

Wychodzą!

17:55

A na sektorze gości flaga "Warszawa". Oczywiście z herbami Widzewa, ale mimo wszystko... trochę nie trafili. Trochę już w tej Warszawie mieszka i jeszcze kibica Łodzian w stolicy nie widziałem.

17:52

We wcześniejszym, dzisiejszym spotkaniu Zawisza przegrał 0:1 z Jagiellonią. Wczoraj Pogoń Szczecin wygrała w Lubinie z Zagłębiem (2:0) a Wisła zremisowała bezbramkowo z Górnikiem. W tabeli prowadzą zatem Portowcy.

17:49

Mamy szeroką kadrę i chcę ją wykorzystać jak najlepiej. - tak dyplomatycznie odpowiada Urban na pytanie o dzisiejszy skład. A jakie jest Wasze zdanie? Trener Legii zlekceważył przeciwnika?

17:48

Piłkarze zbiegli już z rozgrzewki do szatni, murawa jest zraszana. Do meczu nieco ponad 10 minut.

17:47

Żyleta stawiła się w całej sile, sektor gości także wygląda imponująco. Atmosfera odpowiednia na inaugurację sezonu mistrza Polski.

17:46

Widzew dzisiaj troszkę osłabiony. W zasadzie w zespole gości ciężko szukać jakiegoś ogniwa, które mogłoby sprawić Wojskowym szczególną trudność. Na ławce nowy nabytek Widzewa, czyli Levon Airapetian. Z drugiej strony Legia odmieniona, trochę eksperymentalna... może się uda, trener Mroczkowski wierzy.

17:41

Do meczu jeszcze troszeczkę czasu, a zatem standardowo... DO LEKTURY!

17:39

Swoją drogą pomyliliśmy się niewiele, ale rany... kto by to zgadł dzisiaj?

17:38

Trener Urban zaskoczył wszystkich. W porównaniu do składu drużyny z meczu eliminacji Ligi Mistrzów dokonał aż 8 zmian! Do gry desygnował dzisiaj młodych debiutantów - Cichockiego i Mikitę. Do tego dodał bohaterów drugiej połowy we Wrexham - Furmana i Kucharczyka.

17:36

Rezerwowi Widzew: Maciej Krakowiak, Rafał Augustyniak, Piotr Mroziński, Marcin Kaczmarek, Krystian Nowak, Łukasz Staroń, Levon Airapetian

17:35

Rezerwowi Legia: Wojciech Skaba, Dossa Junior, Jakub Kosecki, Ivica Vrdoljak, Łukasz Broź, Marek Saganowski, Wladimer Dwaliszwili

17:26

Za chwilę uzupełnimy skład Widzewa, a tymczasem trochę omówimy "jedenastkę" Legii Warszawa, która dzisiaj... przekręcona o 180 stopni.

17:16

Witam wszystkich serdecznie na relacji tekstowej z meczu inaugurującego zmagania ligowe mistrzów Polski. Legia Warszawa podejmuje Widzew Łódź. Zaprasza - Marek Koktysz.