0 : 0
20:25

Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

20:24

Sprawa awansu zatem cały czas otwarta. Legia raczej będzie faworytem, bo drugi mecz gra u siebie. Nie zabraknie jednak emocji, bo Niebiescy nie mają nic do stracenia. Za wspólne, 90. minut dziękuje Marek Koktysz.

20:22

Objawieniem meczu zdecydowanie bramkarz Krzysztof Kamiński. Debiutant w bramce Ruchu spisywał się dzisiaj świetnie. W ogóle cały Ruch, pomimo gry w "dziesiątkę" radził sobie nadzwyczaj dobrze.

20:21

Legia nie wykorzystała przewagi, z którą grała od pierwszej połowy. Jest to, co prawda 20. mecz Legii bez porażki w Pucharze Polski, ale czerwona kartka dla Lewczuka zdecydowanie niewykorzystana przez Wojskowych.

93'

Koniec mecz. Bez bramek w Chorzowie.

92'

Jagiełło do wystawionego dobrze Dwaliszwiliego, ale Kamiński znowu dobrze wychodzi i ubiega Gruzina.

92'

Brzyski z rożnego, ale po raz kolejny radzą sobie z tym dobrze gospodarze.

91'

Ależ teraz pięknie powalczył Kucharczyk. Najpierw przepchnął się przez obrońców Ruchu, potem jeszcze w polu karnym odzyskał piłkę i wywalczył rożny.

90'

Niezłe podanie Choto do Kucharczyka, ale zawodnik Legii nie przejmuje tego podania.

90'

Doliczone trzy minuty.

89'

Dośrodkowanie na Kuświka, który wyskakuje, ale wcześniej do piłki dociera Skaba.

87'

Kucharczyk z zerowego kąta! Raczej próbował zagrywać wzdłuż bramki, ale piłka uderza w rękawice Kamińskiego, potem w słupek.

87'

Wolny dla Ruchu. Dośrodkowanie, ze spalonego uderza Kuświk, ale i tak broni Skaba.

85'

Schodzi Saganowski. Za niego Władimer Dwaliszwili.

85'

Długie podanie na Kucharczyka, ale ubiega go Kamiński.

84'

Kolejne świetne, prostopadłe podanie Gola. Tym razem do Jagiełły. Filigranowy legionista nie radzi sobie jednak z rosłym obrońcą Ruchu.

83'

Znowu zostawiony sam Kucharczyk na prawej stronie. Legionista dośrodkowuje, strzela z woleja Jagiełło, ale pewnie broni Kamiński.

82'

W Legii na boisko wejdzie Dwaliszwili, ale jeszcze nie teraz.

81'

Zmiany w obydwu drużynach. W Ruchu na boisku Malinowski. Schodzi Starzyński.

81'

Dobrze blokuje Radovicia Szyndrowski. Serb nie odzyskuje piłki przy linii końcowej. Ruch przy piłce.

79'

Saganowski "jeden na jeden" z Baszczyńskim, ale pojedynek wygrywa obrońca Ruchu.

78'

Kucharczyk dośrodkowuje w pole karne. Skacze dwóch legionistów, ale piłka trafia ich w tył głowy.

77'

Kuświk za Jankowskiego.

77'

Nacisnął Ruch, ale radzą sobie legioniści. Piłka dla gości.

76'

Kucharczyk dośrodkowuje z rożnego. Jędrzejczyk wyskakuje w górę, strzela z główki, ale niecelnie.

75'

Kucharczyk wypuszczony "sam na sam" z bramkarzem, ale zawodnik Legii nie wykorzystuje okazji. Kiepski strzał, dobra obrona Kamińskiego, który odbija w bok i Ruch nie traci nawet piłki.

74'

Aktywny teraz Jagiełło. Dostał prostopadłe podanie, ale jest na spalonym.

73'

Kolejne ładne podanie Radovicia na Saganowskiego, ale napastnik źle przyjmuje sobie piłkę, ma przy sobie dwóch obrońców i piłka dla Ruchu.

72'

Kibice Ruchu, co jakiś czas celują w legionistów śnieżkami. Najbardziej dostaje się Brzyskiemu przy rzutach rożnych.

71'

Dobre dośrodkowanie z rożnego Jagiełły. Zamieszanie w polu karnym. Wybicie Ruchu. Powrót. Piłka przy Saganowskim, ale Marek za szybko oddaje strzał, który jest niecelny.

70'

Fajnie pokiwał Jagiełło, zdołał dośrodkować, ale obrońcy Ruchu po raz kolejny wybijają na rożny.

68'

Piłka w rękach Skaby. Nieudany, szybki atak Legii.

67'

Faulowany Jankowski. Okazja dla Ruchu na dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego.

66'

Radović zagrywa technicznie do Kucharczyka w polu karnym. Ten jednak kiepsko przyjmuje sobie piłkę i dopada do niej Baszczyński wybijając ją na bezpieczną odległość.

65'

Krótko wykonany róg, trochę na raty i nic z tego nie wyszło dla Legii dobrego. Potem jeszcze próbuje z dystansu ukąsić Jagiełło, ale daleko od bramki ta próba.

66'

Kibice na meczu Ruch Chorzów - Legia Warszawa

64'

Kucharczyk centruje w pole karne, wybija Szyndrowski i rożny.

63'

Djokić schodzi. Za niego Kikut.

63'

Starzyński prosto z rożnego w Skabe, który piąstkuje piłkę na Djokicia, ale obrońca kiepsko uderza.

62'

Tymiński z daleka nabija zawodnika Legii i znowu Chorzowianie mają stały fragment gry. Rożny.

61'

Jodłowiec ukarany kartką za przytrzymywanie Jankowskiego.

60'

Świetne zagranie piętką Jagiełły do Brzyskiego, który huknął na bramkę, ale Kamiński broni!

59'

Vrdoljak schodzi. Za niego Radović. Legia chyba wreszcie idzie do ofensywy.

58'

Gol za długo przygotowywał piłkę do zagrania na szesnastym metrze i traci futbolówkę.

58'

Poza takimi momentami jak ten przed chwilą Legia nie wykorzystuje zupełnie przewagi personalnej.

57'

Brzyski z rzutu wolnego. Dobrze dokręcił piłkę legionista i Gol strzela tuż obok bramki główką. Ale aktywny jest Janusz Gol.

56'

Świetna interwencja Gola, ale i dobre dośrodkowanie na Jankowskiego, który ponownie nęka Skabę strzałem głową.

55'

Jankowski! Ale zamieszanie. Wybija z linii bramkowej Janusz Gol! Gdzieś tam rzucił się też Skaba.

55'

Panka zagrywa do Smektały, który wywalczył rzut rożny.

54'

Schodzi na pierwszy słupek Jędrzejczyk i uderza głową. Niecelnie.

53'

Przedziera się na lewej stronie Brzyski i jest faulowany. Okazja do wrzutki z lewej strony boiska na wysokości pola karnego.

52'

Vrdoljak i Żewłakow skaczą do piłki, ale futbolówka przelatuje ponad bramką.

52'

Znowu atak Legii. I kolejny rożny. Jagiełło będzie egzekwował.

51'

Za mocne podanie Jankowskiego. Piłka w rękach Skaby.

50'

Kartka dla Choto. Ścignął go Tymiński i Choto musiał ratować się faulem.

50'

Jagiełło z rożnego. Wybijają Niebiescy i drugi rożny. Kolejny stały fragment bez historii.

49'

Przy linii końcowej zablokowany Jodłowiec. Rożny dla Legii.

49'

Kolejne złe dośrodkowanie Brzyskiego.

47'

Rożny dla Legii. Nękany śnieżkami Brzyskie kiepsko egzekwuje stały fragment gry.

46'

Ładnie pognał prawą stroną Kucharczyk, który długo zwlekał z dośrodkowaniem. W końcu to zrobił, do strzału złożył się Gol, ale zrobił to nieudolnie.

45'

Pierwsza okazja dla Legii. Ładne zejście do środka Jędrzejczyka zakończone strzałem. Pewnie broni Kamiński.

45'

Zaczynamy drugą odsłonę!

19:31

Piłkarze wracają już na boisko. Pierwsi wyszli legioniści, następnie gospodarze.

19:31

19:20

Działo się w pierwszej połowie. Sporo kartek, Ruch gra w "dziesiątkę" i tak czy siak nie odstawia nóg. Mogą tutaj być kolejne, indywidualne kary dla piłkarzy. O wielkim pechu może mówić Jakub Rzeźniczak, który wrócił dzisiaj po kontuzji do gry i... znowu złapał kontuzję.

19:18

Janoszka:Myślę, że przy faulach Igora sędzia trochę pochopnie podejmował decyzję.

46'

Koniec pierwszej połowy. Sporo emocji, ale raczej nie tych czysto piłkarskich.

45'

Minuta doliczona.

44'

Dobry odbiór piłki, ale odskoczyła Smektale i nie dobiegł do niej piłkarz Ruchu.

43'

Brzyski długo holuje piłkę i w efekcie ją traci. Chwile potem podanie do Kucharczyka, ale ten na spalonym.

42'

Jędrzejczyk dośrodkowuje, Gol wyskakuje do piłki, ale raczej nie była ona adresowana do niego. Fatalne uderzenie.

38'

Janoszka dostał kartkę za dyskusję z sędzią na temat Lewczuka.

40'

Dwa dośrodkowania Legii w pole karne, ale bez efektów. Potem próbował Jagiełło, ale młody legionista się przewrócił.

38'

Idiotycznie zrobił to Lewczuk. Osłabia swój zespół. Kucharczyk dobrze się położył, bo Lewczuk nie wyrobił się za nim i po prostu ciągnął go za koszulkę.

38'

Druga żółta i w efekcie czerwona kartka dla Lewczuka! Obrońca ciągnął Kucharczyka za koszulkę. Beznadziejnie głupie zachowanie.

35'

Kolejny raz Brzyski z rzutu rożnego - lepsze, ale minęło wszystkich legionistów.

35'

Brzyski z rożnego, ale znowu kiepskie zagranie. Wysoko, długo spadająca piłka.

34'

Kucharczyk po ziemi do Saganowskiego w pole karne, ale dobra interwencja Szyndrowskiego. Rożny dla gości.

32'

Ładny rajd Smektały, który wyprzedza Brzyskiego, ale dośrodkowuje za wysoko i Janoszka tego nie sięga.

32'

Dobre podanie do Smektały i w ostatniej chwili Brzyski powstrzymuje zawodnika Ruchu.

31'

Kucharczyk do podłączającego się Jędrzejczyka, ale obrońca Legii powstrzymany przy linii końcowej.

28'

Za sugerowanie sędziemu decyzji kartka także dla Gola.

28'

Rzut wolny na dwudziestym czwartym/piątym metrze, ale Brzyski wysoko nad bramką.

28'

Gol ładny drybling i bieg na bramkę, ale faulowany od tyłu. Kartka dla Tymińskiego.

26'

Kartka dla Panki za faul na Brzyskim.

26'

Znakomite dośrodkowanie na Jankowskiego, który strzela głową obok bramki!

25'

Złe wybicie Skaby i Ruch w natarciu. Rożny.

23'

Jagiełło na murawie. Za Rzeźniczaka oczywiście. Brzyski na lewej obronie.

23'

Okopał się teraz Ruch na połowie Legii. Dopiero teraz zmiana w Legii.

22'

Rożny dla Ruchu, ale nieudane dośrodkowanie.

21'

Legia przez chwilę w dziesiątkę. Rzeźniczak schodzi już do szatni.

21'

Wcześniej mieliśmy uderzenie z dystansu Jodłowca, które z trudem wyłapuje Kamiński.

20'

Rzeźniczak ma jakiś problem. Kuba kuśtyka i chyba będzie zmiana. "Rzeźnik" leży na boisku.

18'

Ależ dzisiaj dobrze wygląda Janek Gol. Zwody, podania, przetrzymywanie piłki. Ładnie ładnie.

18'

Kartka dla Lewczuka. Ostre wejście zawodnika Ruchu w Marka Saganowskiego.

16'

Teraz dwa, groźne dośrodkowania Ruchu w pole karne Legii, ale Wojskowi radzą sobie z nimi.

15'

Była kolejna, znakomita okazja. Dobre podanie Gola, ale Kucharczyk skiksował tak, że szkoda gadać.

14'

Uaaa, ale kiks Kucharczyka. Kolejne, dobre, prostopadłe podanie Gola na prawą stronę do "Kucharza", który fatalnie uderza.

12'

Kucharczyk strzela obok bramki! Na spalonym i tak Saganowski, który próbował trącić gdzieś futbolówkę. Wszystko zaczeło się jednak od dobrego dośrodkowania Brzyskiego, który zagrał w pole karne, ale pilka odbiła się pod nogi Kucharczyka.

11'

Fatalne dośrodkowanie Brzyskiego. Wybijają gospodarze.

10'

Faulowany Kucharczyk. Wolny z prawej strony boiska dla Legii.

10'

Legia długo na Saganowskiego. Ruch długo na Jankowskiego. O rany rany...

9'

Niecelne podanie Brzyskiego na Saganowskiego. Próba wyjścia Ruchu z kontrą, ale niecelne podania i piłka dla Legii. Chwilę potem ponowne przejęcie, ale atak zakończony przed polem karnym Legii.

8'

Kolejna długa piłka na Jankowskiego, ale Niebieski nie radzi sobie z Choto i Jędrzejczykiem.

7'

Dośrodkowanie w pole karne przez Brzyskiego. Wybijają obrońcy, potem piłkę powrotną uderza Choto, ale Jędrzejczyk jest na spalonym.

5'

Pędzi prawą stroną Gol, ale jest faulowany.

4'

Rożny. Piłka odbija się od Baszczyńskiego, ale w plątaninie ciał sędzia tego nie zauważył. Piłka dla Ruchu.

4'

Saganowski! Świetnie podanie do "Sagana", który uderza "sam na sam" z bramkarzem. Znakomita parada Kamińskiego!

3'

Rzeźniczak długą piłką próbuje uruchomić kolegów z zespołu, ale obrońcy główkują poza swoje pole karne.

2'

Pognał za daleką piłką Djokić, ale szybszy przy piłce Skaba.

1'

Jankowski teraz łatwo minął Choto. Wyłożył do kolegi z zespołu, który jednak uderzył bardzo niecelnie.

1'

I znowu. Tym razem Dixie powstrzymuje Smektałe.

1'

Pierwsza, udana interwencja Dicksona Choto. Powstrzymał Jankowskiego.

1'

Zaczynamy!

18:28

Piłkarze wychodzą z tunelu. Kończymy zatem dywagacje składowe i okołomeczowe. Czas na futbol. Oby w dobrym wykonaniu.

18:26

Kibice Legii wywiesili flagę "Katyń - Smoleńsk - Pamiętamy."

18:24

Na stadionie frekwencja marna. Porażka z Podbeskidziem przegoniła trochę fanów Niebieskich. Kibiców gości ok.550.

18:24

W zespole z Chorzowa debiut zalicza dzisiaj bramkarz Kamiński. To chyba jedyna "niespodzianka w składzie" gospodarzy. Chociaż Zieliński na ławce posadził Kuświka i Kikuta.

18:22

Ruch - Legia

18:20

Dzisiaj 29. urodziny obchodzi Wojciech Skaba. Utrzyma urodzinowe, czyste konto?

18:18

Cały czas patrzymy na skład Legii i nie możemy uwierzyć. Co też tknęło Urbana, żeby wyjść takim ustawieniem? Przestraszył się Ruchu tak bardzo, że ustawił zespół, jakby kierował zespołem jadącym na Camp Nou, by bronić zaliczki z pierwszego meczu.

18:13

Zieliński ma ograniczone pole manewru w ofensywie. Nie bardzo ma kogo wystawić na taki, legijny autobus. Sam Jankowski ma straszyć Legię?

18:08

Jan Urban zaskoczył składem wszystkich. Ustawił zespół mega defensywnie - w składzie jest 6 zawodników defensywnych. Jacek Zieliński chyba zbaraniał, jak zobaczył, co wyprawia Urban i dlatego tak długo zwlekano z pokazaniem składu gospodarzy.

18:05

18:05

Przed meczem zapraszamy do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ.

18:03

Kapitanem gospodarzy będzie Janoszka, a gości Żewłakow.

18:02

Rezerwowi Ruch: Michal Pesković, Marcin Kikut, Grzegorz Kuświk, Marcin Malinowski, Robert Chwastek, Piotr Stawarczyk, Kamil Włodyka

17:59

Rezerwowi Legia: Igor Berezowski, Inaki Astiz, Aleksander Jagiełło, Daniel Łukasik, Dominik Furman, Miroslav Radović, Władimer Dwaliszwili

17:54

Witamy na relacji LIVE z półfinałowego spotkania Pucharu Polski (pierwszego) między Ruchem Chorzów, a Legią Warszawa. Relację poprowadzi Marek Koktysz.