Niedziela, 29 lipca 2012, godz. 17:00
0 : 1
Borussia DortmundBorussia Dortmund
18:52

Legia była bliska strzelenia gola, jednak Januszowi Golowi zabrakło niewiele. Borussia momentami grała "na stojąco", ale i to wystarczyło by utrzymać korzystny wynik z pierwszej połowy do ostatniego gwizdka sędziego. Legia próbowała, przeprowadziła kilka ciekawych akcji. To było jednak za mało.

90'

Koniec meczu. Legia przegrywa z Borussią 0:1.

90'

Świetne długie podanie Miroslava Radovicia do Michala Kucharczyka, ale szybszy był Roman Weidenfeller.

90'

Mustafa nieczysto trafia w piłkę na szóstym metrze. Zamiast drugiej bramki dla Borussi mieliśmy "świecę".

89'

BVB długo utrzymuje się przy piłce zmuszając legionistów do biegania. Powrót Bartosza Żurka przerwał akcję Oliviera Kircha, ale BVB ma korner.

86'

Inaki Astiz znowu górą w polu karnym. Wybija piłkę głową po centrze Oliviera Kircha.

85'

Olivier Kirch bez trudu radzi sobie na prawej stronie z Bartoszem Żurkiem. Z autu Borussia.

83'

Piękna akcja BVB. Bender podał do wychodzącego na wolne pole Oliviera Kircha, ten bez zastanowienia zagrywa w środek pola karnego w kierunku Juliana Schiebera, ale Inaki Astiz wślizgiem przeciął podanie. Kolejna dobra interwencja hiszpańskiego obrońcy.

80'

Bittencourt za mocno podaje do Moritza Leitnera.

79'

Michał Kucharczyk strzela głową, ale zbyt lekko by pokonać Romana Weidenfellera.

78'

Marcel Schmelzer na spalonym.

78'

Niecelne podanie Jakuba Wawrzyniaka. Szkoda, bo była szansa na kontrę.

77'

Bartosz Żurek wchodzi w miejsce Michała Żyry.

77'

Wojciech Skaba łapie piłkę po centrze z lewej strony Marcela Schmelzera.

76'

Olivier Kirch pewnie powstrzymał Michała Żyrę. W odpowiedzi Jakub Rzeźniczak pokazał, że odebranie piłki przeciwnikowi nie jest mu obce.

74'

Miroslav Radović podaje do Michała Kucharczyka, który zdaniem liniowego był na spalonym. Powtórka wykazały pomyłkę sędziego.

73'

Michał Kucharczyk faulowany. Przewinił Julian Schieber.

72'

Inaki Astiz wybija piłkę z własnego pola karnego. Nieobstawiony przez nikogo Ivan Perisić "szukał" podaniem Juliana Schiebera, ale Hiszpan uprzedził przeciwnika.

71'

Michał Żyro za mocno zagrywał ze stałego fragmentu gry. Od bramki BVB.

70'

Moritz Leitner fauluje Michała Kopczyńskiego.

68'

Świetna wrzutka Danijela Ljuboi w pole karne do Miroslava Radovicia. Serb strzela głową obok słupka bramki Romana Weidenfellera.

68'

Nieudane zagranie Bittencourta i od bramki zacznie Dusan Kuciak.

67'

Miroslav Radović faulowany przez Mustafę. Michał Żyro centruje w pole karne, ale Neven Subotić wybija piłkę.

67'

Michał Kopczyński zmienia Dominika Furmana.

66'

Ivica Vrdoljak strzela z dystansu. Piłka otarła się o Svena Bendera i ląduje pod nogami Nevena Suboticia.

65'

Michał Żyro przytrzymuje za koszulkę Mustafę. Wolny a Juergen Klopp domaga się żółtej kartki dla piłkarza Legii.

63'

Ivan Perisić strzela w sam środek bramki i Wojciech Skaba piąstkuje.

63'

Żółtym kartonikiem ukarany Wojciech Skaba za faul poza polem karnym. Faulowany Julian Schieber

61'

Faul taktyczny w środku boiska w wykonaniu Inaki Astiza i słuszna żółta kartka

60'

Zmiana bramkarza w Legii: Wojciech Skaba wchodzi w miejsce Dusana Kuciaka.

59'

Julian Schieber strzela głową minimalnie nad poprzeczką.

59'

Jakub Rzeźniczak wybija piłkę na rzut rożny.

58'

Za mocne podanie Ivicy Vrdoljaka do Miroslava Radovicia. Piłka w rękach Romana Weidenfellera, który jako jedyny gra od początku meczu.

56'

Danijel Ljuboja faulowany na środku boiska.

55'

Bittencourt za mocno dośrodkowuje z lewej strony.

53'

Sven Bender strzela technicznie z dystansu. Piłka poleciała nad poprzeczką.

52'

Miroslav Radović traci piłkę na rzecz Oliviera Kircha.

50'

Mustafa strzela z dystansu obok słupka bramki Dusana Kuciaka.

50'

Legia długo utrzymywała się przy piłce. Kontra wyprowadzona przez Ivana Perisicia przerwana w ostatniej chwili przez Artura Jędrzejczyka.

47'

Faul Ivicy Vrdoljaka w środkowej części boiska.

46'

Miroslav Radović zmienia Janusza (bez po pierwszej połowie) Gola.

46'

I ostatnia zmiana w BVB od początku drugiej odsłony. Koray Guenter za Matsa Hummelsa.

46'

Mustafa Amini za Kevina Grosskreutza.

46'

Ivan Perisić zmienia Marco Reusa.

46'

Za Roberta Lewandowskiego, strzelca jedynej bramki, pojawi się Moritz Leitner.

46'

Za Santanę Gunter.

46'

Sven Bender zastępuje Ilkaya Gundogana.

46'

Neven Subotić zmienia Sebastiana Kehla.

46'

Julian Schieber za Jakuba Błaszczykowskiego.

46'

Marcel Schmelzer za Chrisa Loewe.

46'

Zmiany w Borussi: za Łukasza Piszczka Oliver Kirch.

46'

Danijel Ljuboja za Marka Saganowskiego.

46'

Michał Kucharczyk za Jakuba Koseckiego.

46'

Ivica Vrdoljak za Daniela Łukasika.

46'

Artur Jędrzejczyk wchodzi za Michała Żewłakowa.

46'

Inaki Astiz zmienia od początku drugiej połowy Marko Sulera.

46'

Drugą połowę zaczyna Legia. Gospodarze wykonali 6 zmian, BVB... 10.

18:00

Za kilka minut rozpocznie się druga połowa. Czy Legia strzeli gola?

17:54

Pierwsza połowa była rozgrywana w sennym tempie. Szybko strzelona bramka po fatalnym błędzie Marko Sulera ustawiła Borussię w dogodnej sytuacji. Dobre trzy kwadranse w wykonaniu polskich trzech muszkieterów. Robert Lewandowski strzelił gola, Jakub Błaszczykowski był bliski asysty (Kevin Grosskreutz minimalnie chybił) i z Łukaszem Piszczkiem stwarzali zagrożenie po prawej stronie boiska.

46'

Sędzia kończy pierwszą połowę. BVB prowadzi z Legią 1:0 po bramce Roberta Lewandowskiego w 4. minucie meczu

43'

Michał Żyro na spalonym.

39'

Marco Suler przytrzymał lekko za koszulkę Marco Reusa uniemożliwiając mu dojście do piłki.

36'

Dusan Kuciak ponownie górą. Świetnie obronił strzał Kevina Grosskreutza.

36'

Dominik Furman przez chwilę poza boiskiem, ale już na nie powrócił.

34'

Marco Suler przeciął podanie do Roberta Lewandowskiego. Podanie Dominika Furmana do Michała Żyro niedokładne i z autu zacznie BVB.

26'

Janusz Gol bliski strzelenia gola! Pierwsze uderzenie sparował Roman Weidenfeller, dobitkę wybił z linii bramkowej Felipe Santana. Kolejna próba Gola i futbolówka w rękach bramkarza mistrza Niemiec.

26'

24'

Duszan Kuciak górą w sytuacji sam na sam z Marco Reusem. Gdyby nie bramkarz Legii to Borussia podwyższyłaby prowadzenie

21'

Michał Żyro przegrał pojedynek sam na sam z Felipe Santana. Po chwili młody skrzydłowy Legii na spalonym.

18'

Pierwsza doskonała szansa dla Legii. Urwał się prawym skrzydłem Jakub Kosecki i płasko dograł w pole karne. Niestety w porę znalazł się tam Łukasz Piszczek, który ubiegł Żyrę wybijając piłkę na rzut rożny.

16'

Słabo gra Dominik Furman, pomocnik, który stylem gry przypomina ponoć Stevena Gerrarda. Niemal każde podanie to strata. Chyba Jan Urban rzucił go na zbyt głęboką wodę...

15'

Pierwsze dobre dośrodkowanie w pole karne BVB. Żyro nie sięgnął piłki w polu karnym. Na prawym skrzydle głodny gry jest młody Jakub Kosecki. Ten zawodnik chyba na razie jako jedyny wyróżnia się pozytywnie.

13'

Legioniści próbowali dośrodkować w pole karne z rzutu wolnego z niemal 50 metrów! Skończyło się to tym, że Dominik Furman uderzył w głowę obrońcy, który stał przed polem karnym...

12'

Powolutku zapełniają się trybuny na Łazienkowskiej. Co kilka minut słychać z Żylety głośniejsze okrzyki, ale nie ma dopingu nawet takiego jak na pucharowym meczu z Metalurgsem.

11'

Z rzutu wolnego z ponad 30 metrów uderzał mocno Chris Loewe, który w składzie BVB na lewym skrzydle gra dziś zamiast Marcela Schmelzera. Strzał broni nie bez problemów Kuciak.

10'

W przedmeczowym komentarzu zapomnieliśmy jeszcze podkreślić, że w składzie Legii jest dziś Jakub Rzeźniczak, który gra na prawej obronie zamiast Artura Jędrzejczyka.

8'

Gromkie oklaski dla.... Marko Sulera, który tym razem świetnie powstrzymał Łukasza Piszczka.

8'

Legia nie potrafi poradzić sobie w defensywie. Kolejne dobre podanie na lewe skrzydło mogło skończyć się bardzo groźnie, ale Grosskreutz dośrodkował niecelnie.

7'

Powinno być już 2:0 dla mistrzów Niemiec! Tym razem fatalny błąd popełnił Żewłakow, który w polu karnym główką zagrał prosto do... Jakuba Błaszczykowskiego (sentymenty?). Ten dograł na główkę do Grosskreutza, ale ten strzelił niecelnie.

5'

Co za fatalny kiks Marko Sulera! Trudno zrozumieć, jak można tak zagrać? Słoweniec dwa razy był ponoć wybierany najlepszym piłkarzem swojej ligi... Z lewej strony dośrodkował Marco Reus. Wystarczyło wybić tą piłkę, tymczasem Słoweniec najpierw w nią nie trafił, a później nie potrafił zorientować się gdzie jest piłka. Z łatwością błąd ten wykorzystał "Lewy" ze szpica strzelając do bramki Kuciaka.

4'

Robert Lewandowski strzela gola dla Borussii!!!

4'

Pierwsza składna akcja Legii. W pewnej chwili aż podniósł się hałas na trybunach kiedy Żyro z Golem wymieniali podania z pierwszej piłki. Akcję rozpoczął dobrym podaniem Suler.

2'

Borussia spokojnie i długo utrzymuje się przy piłce. Akcja Lewandowskiego zatrzymana przez Żewłakowa.

2'

Drużyna BVB w nowych żółtych strojach. Legioniści na biało-czarno.

1'

Zaczynają piłkarze mistrza Niemiec!

17:01

Piłkarze obu zespołów wychodzą na boisko.

16:59

Ławka rezerwowych Borussii: Mitchell Lagerak, Neven Subotić, Sven Bender, Moritz Leitner, Ivan Perisić, Oliver Kirch, Julian Schieber, Mustafa Amini, Marcel Schmelzer

16:59

Ławka rezerwowych Legii: Wojciech Skaba, Artur Jędrzejczyk, Marcin Bochenek, Tomasz Kiełbowicz, Inaki Astiz, Michał Kucharczyk, Ivica Vrdoljak, Michał Kopczyński, Danijel Ljuboja

16:57

W drużynie Borussii po raz pierwszy wspólnie w ataku zagrają Marco Reus i Robert Lewandowski.

16:56

Od pierwszy minut na środku obrony zagra nowy stoper "Wojskowych" Marko Suler. W środku dwójka młodych: Daniel Łukasik i Dominik Furman.

16:56

Znamy już skłądy obu zespołów. Więcej niespodzianek w drużynie Legii.

16:45

Już za kwadrans rozpocznie się na stadionie przy Łazienkowskiej mecz towarzyski Legia Warszawa - Borussia Dortmund.

15:29

Zespół Borussii przyleciał do Warszawy dziś przed godz. 12. Do Niemiec wróci tuż po zakończeniu meczu z Legią.

15:28

Smaczki i przedmeczowe ciekawostki? Czytajcie zapowiedź spotkania!

15:26

Media awizują, że obie drużyny zagrają od początku w najsilniejszych składach. Pewne jest jednak, że po przerwie obaj trenerzy będą dużo zmieniać. Legię już za 4 dni czeka pucharowy mecz z SV Ried, a to z pewnością będzie rywal dużo trudniejszy od Metalurgsa Lipawa.

15:25

O godzinie 17 w Warszawie mecz sparingowy jakich mało. Do Warszawy przyjeżdża mistrz Niemiec Borussia Dortmund, z trójką reprezentantów Polski. Drużyna zza naszej zachodniej granicy sama zaproponowała rozegranie sparingu "Wojskowym" w zamian za podział zysków z meczu. Legia natomiast nie musiała płacić gościom 500 tys. euro, które z reguły inkasuje BVB za takie spotkanie.