W Gliwicach mamy remis 1:1.

93'

Weteran Jan Buryan zmienia Robaka

90'

3 minuty dolicza sędzia

90'

Piast zamknięty na swojej połowie. Korona praktycznie non stop w ataku

88'

Mecz zbliża się powoli do zakończenia. Czy będą jeszcze w tym spotkaniu bramki?

86'

Niepotrzebnie Klepczyński wybija piłkę na korner

85'

Foszmańczyk zmienia Jovanovića

85'

Kapitalnie Lisowski z narożnika pola karnego i Trela przenosi piłkę nad poprzeczką

83'

W ostatnich minutach Piast skupiony na własnej połowie raczej broni jednego punktu niż myśli o ofensywie

80'

Matras w starciu ze Stąporskim wybija piłkę na aut. Po chwili Janota uderza obok słupka

78'

Korona cały czas ma przewagę jednak zawodnicy trenera Ojrzyńskiego nie potrafią zbliżyć się do pola karnego niebiesko-czerwonych

76'

Czy gospodarze powtórzą wyczyn ze spotkania z Mistrzem Polski i zdołają wygrać grając w "10"

74'

Sierpina zmienia Kuzerę

74'

Korona uzyskuje przewagę optyczną spowodowaną przewaga jednego gracza. Do zakończenia meczu około 15 minut

72'

W ostatnich minutach oglądamy dużo miejsca w środku boiska co ułatwia przeprowadzanie akcji obu zespołom

71'

Po dośrodkowaniu Lisowskiego Matras o mało nie skierował piłki do własnej bramki

70'

Polak fauluje Stąporskiego i ogląda drugą żółtą kartkę w tym meczu

69'

Dośrodkowanie Oleksego Golański wybija na aut

66'

Podgórski świetnie zagrywa piłkę w pole karne do Robaka ale napastnik Piasta w walce o piłkę za wysoko podnosi nogę.

65'

Doskonała okazja Stano. Zawodnik Korony uderza na bramkę ale zostaje zablokowany i piłka wychodzi na korner

62'

Chwila spokoju. Korona rozgrywa piłkę na swojej połowie

60'

Godzina gry za nami. Wynik dalej remisowy choć to Piast osiąga przewagę

59'

Oleksy po zagraniu Podgórskiego na pozycji spalonej

57'

Akcja w trójce Cicman - Docekal - Lazdins. Uderzenie tego ostatniego jednak ponad bramką

55'

Nieprawdopodobnie!!! Tomasz Podgórski trafia w poprzeczkę!!

54'

Jovanovic fauluje Podgórskiego 17. metrów od bramki Małkowskiego

53'

Piotr Malarczyk faulem przerywa rajd Cicmana i ogląda kartkę

52'

Artis Lazdins zmienia Radosława Murawskiego

50'

Po zagraniu ręką przez Oleksego groźnie w polu karnym Treli po wrzutce Golańskiego. Obrońcy z Gliwic jednak wybijają piłkę

48'

Docekal niefortunnie zgrał piłkę...wprost do Sobolewskiego ale zawodnik gości zablokowany. Po chwili wpada w pole karne Janota ale znów zostaje zablokowany

48'

Korona drugą połowę rozpoczęła aktywniej od gospodarzy i znów na połowie Piasta coraz groźniej

46'

Kamil Kuzera przerywa akcję Podgórskiego faulem taktycznym

46'

Zaczynamy!!

46'

Docekal za Rubena Jurado

46'

Adamka zmienia Stąporski

21:36

POLUB NAS NA FACEBOOK

45'

Koniec pierwszej połowy.

43'

Z 19 metrów technicznym strzałem Cicman próbował pokonać Małkowskiego, ale był to zbyt lekki strzał.

40'

Z 10 metrów uderzał Sobolewski, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

38'

Niewiele brakował, by Matras pokonał przypadkowym strzałem głową Trelę, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

37'

Do rzutu karnego podchodzi Golański, ale Trela pewnie broni strzał byłego reprezentanta Polski!

37'

Za kłótnie kartkę otrzymuje również Robak.

37'

Faul Polaka w polu karnym i podyktowany rzut karny dla gości.

34'

GOOOOOOOOOOOOL! DOŚRODKOWANIE Z LEWEJ STRONY W WYKONANIU PODGÓRSKIEGO, W POLU KARNYM NA 6. METRZE PAVOL CICMAN PODRĘCZNIKOWO PRZYJĄŁ PIŁKĘ I UDERZYŁ TUŻ OBOK SŁUPKA!

30'

Z połowy boiska Oleksy mógł wrzucić Małkowskiemu piłkę za kołnierz, ale w ostatniej chwili bramkarz Korony Kielce wybił piłkę zmierzającą do bramki tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką.

29'

Rzut rożny wykonany przez Podgórskiego, ale pewnie głową wybił piłkę Stano.

28'

Malarczyk uprzedził Rubena i wybił piłkę na rzut rożny przy narożniku boiska.

26'

Ruben w sytuacji sam na sam z Małkowskim, ale piłka odbił mu się od stopy i wpadła wprost w ręce wybiegającego golkipera gości.

24'

Trela faulowany przez Adamka.

22'

GOOOOOOL! STRZAŁ JANOTY BRONI TRELA W SYTUACJI SAM NA SAM, ALE TAK ODBIJA PIŁKĘ, ŻE ADAMEK DOBIJA STRZAŁ Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI.

18'

Gra skoncentrowana głównie w środku pola, trudno doszukać się w tym jakiekolwiek ofensywne akcje.

16'

Faul Kuzery w polu karnym gliwiczan.

14'

Już prawie kwadrans za nami, a w strzałach dopiero 0:1 dla Korony. Emocji jak na lekarstwo póki co...

12'

Strzał Lisowskiego z 20 metrów zablokowany przez Klepczyńskiego.

10'

Mecz bez kartek od początku spotkania, to mecz stracony dla kielczan.

9'

Zanim wykonany został rzut rożny, Sobolewski w polu karnym Piasta zdążył zapracować na żółtą kartkę.

8'

Jovanović przesadził z dryblingiem w polu karnym gości, ale wywalczył rzut rożny.

7'

Trybuny stopniowo zaczynają się zapełniać.

6'

Kolejny stały fragment gry - ponownie dośrodkował Podgórski i tym razem piłkę złapał Małkowski.

5'

Jovanović uderzał z dystansu, ale piłka potoczyła się obok słupka.

4'

Tym razem Podgórski z rzutu wolnego i ponownie skutecznie zachowali się defensorzy gości wybijając piłkę.

3'

Tak jak mogliśmy się spodziewać, Korona zaczęła bardzo agresywnie.

2'

Z rzutu rożnego Podgórski, ale jeden z obrońców gości wybił piłkę głową.

1'

Piast rozpoczyna pierwszą połowę.

20:44

Zawodnicy już witają się na murawie, wkrótce zaczynamy...

20:42

Jeśli chodzi o tabelę T-Mobile Ekstraklasy, to gospodarze wyprzedzają kielczan o 6 miejsc i 10 punktów, zajmując póki co ostatnie miejsce na podium. W Gliwicach większość kibiców już myśli o europejskich pucharach, ale nie można zapominać, że do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki i w przypadku porażek może być ciężko o awans.

20:31

Coraz więcej mówi się o grze Piasta w Lidze Europy w przyszłym sezonie. Na ten temat wypowiedział się nawet były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel - Piast zasługuje na Ligę Europejską

20:28

Co dziś czeka podopiecznych Marcina Brosza? Korona Kielce rozłożona na czynniki pierwsze - Analiza rywala, czyli kielecka Korona pod lupą

20:21

O sytuacji kadrowej kielczan możecie poczytaj tutaj. O fatalnej kontuzji Maćka Korzyma odniesionej w meczu z Jagiellonią tutaj.

20:15

Ławka rezerwowych Korony: Wojciech Małecki, Kamil Sylwestrzak, Tomasz Foszmańczyk, Bartosz Kwiecień, Łukasz Sierpina, Mateusz Stąporski, Karol Angielski

20:14

Ławka rezerwowych Piasta: Jakub Szumski, Jan Buryan, Wojciech Lisowski, Artis Lazdins, Matej Izvolt, Rudolf Urban, Tomas Docekal

19:58

W starciu obu zespołów w rundzie jesiennej lepsi okazali się kielczanie, którzy zwyciężyli rywali z Górnego Śląska aż 4:0. Gliwiczanie liczą dziś na udany rewanż.

19:52

Zapraszamy do lektury zapowiedzi dzisiejszego spotkania. Stawka dzisiejszej potyczki jest szczególnie wysoka dla gospodarzy. Piast - Korona: "Piastunki" jeszcze bliżej pucharów?

19:45

Witamy z Gliwic. Ekstraklasowe zmagania w 28. kolejce rozpoczynamy spotkaniem Piasta z Koroną Kielce. Początek meczu już za godzinę. Zapraszamy do śledzenia relacji live na Ekstraklasa.net!