Sytuacja kadrowa Korony przed meczem z Piastem

23 maja 2013, 13:32 | Marcel Olczyk

Korona Kielce wysokie zwycięstwo 5:0 z Jagiellonią przypłaciła poważną kontuzją Macieja Korzyma. Lider kieleckiej drużyny przez kolejne miesiące będzie poddawał się rehabilitacji. Kto otrzyma szansę zastąpienia "Korzenia"?

Koronę w czwartkowy wieczór czeka potyczka z Piastem

Stowarzyszenie Kibiców Korony Kielce odpowiada na zarzuty policji

Korona przypuszczalnie zagra bardzo podobnym składem, jakim wyszła na mecz z Jagiellonią Białystok. Leszek Ojrzyński lubi czasem zaskoczyć przeciwników i ostateczną jedenastkę poznamy zapewne dopiero na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania, jednak postaramy się wytypować jedenastkę, na którą postawi szkoleniowiec Złocisto-Krwistych.

W bramce niekwestionowanym pewniakiem jest Zbigniew Małkowski. Niemal na sto procent możemy pojawienia się w wyjściowej jedenastce są boczni obrońcy: Paweł Golański i Tomasz Lisowski. Golański świetnie wszedł w ostatnie spotkanie strzelając dwa gole i trafiając z rzutu wolnego w samo okienko. Był zdecydowanie jednym z najlepszych zawodników Korony. Na drugim boku zagra zapewne Lisowski, który co prawda nie był aż tak aktywny jak "Golo", ale pewnie grał w obronie i raczej Kamil Sylwestrzak ze składu go nie wygryzie.

Para stoperów, która rozpocznie to spotkanie to zapewne Pavol Stano, który zdobył w ostatnim spotkaniu bramkę oraz młody Piotrek Malarczyk, który rozgrywa większość spotkań Korony od pierwszych minut. Zastąpić go może Tadas Kijanskas, ale to raczej Malarczyk wyjdzie od początku tego spotknia w żółto-czerwonym trykocie.

W środku pomocy zobaczymy najprawdopodobniej Vlastimira Jovanovicia oraz Artura Lenartowskiego, który również skierował piłkę do siatki Jagielloni w ostatnim spotkaniu. Skrzydłowymi w spotkaniu z Piastem najprawdopodniej będą Paweł Sobolewski oraz kapitan kieleckiej drużyny Kamil Kuzera.

W ataku spodziewany się że jak zwykle jako podwieszony napastnik zagra Michał Janota, który zdobył bramkę na 4:0 z Jagiellonią Białystok i znów będzie próbował swoich strzałów z daleka. Na szpicy przypuszczalnie może zagrać albo Kamil Adamek, który w tamtej rundzie reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała, albo młodziutki Karol Angielski, który od kilku spotkań powoli jest wprowadzany do pierwszej drużyny. Przypuszczamy iż to starszy Kamil zastąpi w najbliższym spotkaniu Macieja Korzyma, ewentualnie w drugiej połowie swoją szansę dostanie popularny "English".