1. połowa0 : 2
100'

Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak.

17:43

LECH PRZEGRYWA Z PODBESKIDZIEM 0:2, A TO OZNACZA, ŻE MISTRZEM POLSKI ZOSTAŁA LEGIA WARSZAWA!

96'

Koniec meczu!

96'

Żółta kartka dla Trałki.

93'

Zmiana w Podbeskidziu: Piter-Bucko za Deję.

90'

O siedem minut zostaje przedłużona druga połowa meczu.

87'

Miejsce Linettego zajmuje Szymon Drewniak.

87'

Karol Linetty przenoszony jest do karetki na noszach. Miejmy nadzieję, że młodemu zawodnikowi nie stało się nic poważnego i to jedynie środki ostrożności.

84'

Długo trwa przerwa w grze. Do zawodnika Lecha podbiegli lekarze, a Kotorowski zbiegł z boiska, ostro tłumacząc coś ekipie karetki pogotowia. Nie wygląda to za ciekawie.

82'

Linetty szarżował w stronę bramki Zajaca i zderzył się głową z wychodzącym Słowakiem. Obaj zawodnicy leżą na boisku, opatrywani przez masażystów.

79'

Po dośrodkowaniu z prawej strony Zajac odbił piłkę prosto do Ubiparipa, a ten przewrotką nie trafił do bramki! Gdyby się udało, mielibyśmy przepiękne trafienie.

79'

Nędzny mecz oglądamy w drugiej połowie. Podbeskidzie siadło, a Lech podobno próbuje odrabiać, ale jest przy tym bardzo nieporadny. Wszystko wskazuje na to, że wynik tego meczu nie ulegnie już znaczącej zmianie, a to będzie oznaczać mistrzostwo Polski dla warszawskiej Legii.

77'

Strzelec dwóch goli nie może kontynuować meczu, zastępuje go Marek Sokołowski.

76'

Po starciu z Kędziorą na boisku opatrywany jest Pawela.

74'

Dzisiejszy mecz z trybun ogląda 19 361 kibiców.

73'

Trałka próbował wyłożyć piłkę Linettemu, ale w ostatniej chwili interweniował Pietrasiak!

73'

Żółta kartka dla Damiana Chmiela.

72'

Prostopadłe podanie Demjana bardzo dobrze przechwycił Kamiński.

70'

Druga zmiana w Lechu: Ubiparip w miejsce Tonewa.

68'

Z dystansu huknął Murawski, w bramce Podbeskidzia bardzo dobrze spisał się jednak Zajac!

65'

Najpierw Murawski biegał z piłką w poprzek boiska i przekładał ją sobie z nogi na nogę, a chwilę później nieudany strzał oddał Linetty. Festiwal nieporadności w wykonaniu poznaniaków.

64'

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała

63'

Uderzenie Paweli z 35. metrów broni Kotorowski.

62'

Kędziora efektownie przeszedł próbującego interweniować Wodeckiego, po czym dośrodkował wprost w ręce Zajaca.

61'

Linetty zajął miejsce Hamalainena na pozycji ofensywnego pomocnika, a Fin został przesunięty na szpicę.

59'

Kibice Lecha gwizdami żegnają Łukasza Teodorczyka, w jego miejsce wchodzi Karol Linetty.

54'

Z rzutu wolnego tuż obok bramki uderzał Deja.

53'

Żółta kartka dla Henriqueza za faul tuż przy narożniku pola karnego.

53'

Dośrodkowanie Lovrencsicsa zaskakująco minęło obrońców Podbeskidzia, ale w sytuacji nie połapali się lechici.

52'

Żółta kartka dla Telichowskiego za faul na Lovrencsicsu.

50'

RICHARD ZAJAC!!! Hamalainen oddał strzał z pięciu metrów, ale w bramce świetnie spisał się Słowak!

49'

Zagranie Murawskiego do Hamalainena przechwycił Konieczny.

45'

Początek drugiej połowy.

16:46

Wróćmy jeszcze do wydarzeń z końcówki pierwszej połowy. Rzut karny był efektem dobrej akcji Demjana, który w prosty sposób oszukał Wołąkiewicza i Kędziorę, wyszedł na czystą pozycję i został sfaulowany przez tego drugiego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Pawela, dzięki czemu Podbeskidzie prowadzi 2:0.

48'

Przerwa.

45'

...a za dyskusje Konieczny.

45'

Chwilę wcześniej żółtą kartkę za faul obejrzał Kędziora...

45'

GOOOOL!!! 2:0 PROWADZI PODBESKIDZIE!!! Fabian Pawela wykorzystuje jedenastkę!

45'

44'

KARNY DLA PODBESKIDZIA!

43'

Sloboda faulował Trałkę w środku pola.

42'

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

40'

Teodorczyk... Być może próbował strzelać ze szczupaka, ale bardziej prawdopodobna jest wersja, że po prostu się przewrócił. Tak czy siak napastnik Lecha nie sięgnął piłki po dograniu Tonewa, a ta minimalnie minęła bramkę Zajaca.

39'

Lovrencsics huknął z ostrego kąta ile fabryka dała, piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę i wyszła w pole!

38'

CO TERAZ ZROBIŁ TEODORCZYK??? Miał czas, miejsce i sytuację sam na sam z Zajacem. Zamiast pokonać Słowaka, wbiegł z piłką prosto na niego. Takie sytuacje trzeba wykorzystywać!

37'

Z dystansu przyłożył Deja. Niby lekko, niby niegroźnie, ale mogło to zaskoczyć Kotorowskiego.

35'

Strzał Teodorczyka blokuje Konieczny. A po prawej stronie był niepilnowany Lovrencsics...

34'

W ostatnich minutach warunki gry w Poznaniu dyktuje Podbeskidzie. Bielszczanie mieli dwie niezłe okazje do podwyższenia i Lech miał wuchtę szczęścia, bo inaczej przegrywałby już 0:2.Widać, że po porażce w Warszawie z Lecha zeszło powietrze - zawodnicy czują, że zdobycie mistrzostwa jest nierealne.

32'

Demjan dogrywał w pole karne w kierunku Paweli, jednak uczynił to trochę niedokładnie.

30'

Dośrodkowanie Tonewa mija... wszystkich. Piłka wylądowała na aucie.

29'

Bielszczanie mieli idealną okazję do podwyższenia! Z bliskiej odległości strzelał Chmiel, w bramce jednak bardzo dobrze spisał się Kotorowski!

28'

Znów niepewne wyjście Kotorowskiego, na szczęście dla gospodarzy nie skończyło się tak, jak kilka chwil wcześniej.

27'

Sędzia przerywa dobrą akcję poznaniaków - Teodorczyk na spalonym.

27'

Z rzutu rożnego dośrodkował Henriquez, do strzału głową złożył się Lovrencsics, ale nie udało mu się skierować piłki nawet w stronę bramki Zajaca.

25'

Niezły strzał Tonewa z ostrego kąta obroniony przez Zajaca.

23'

Żółta kartka dla Wołąkiewicza za faul na Paweli.

21'

Wszystko rozpoczęło się od bardzo niepewnego wyjścia Kotorowskiego na przedpole, który nie potrafił skutecznie wypiąstkować piłki. Ta trafiła do Koniecznego, który dograł do stojącego tuż przy słupku Paweli, a ten strzałem głową pokonał golkipera Lecha.

20'

GOOOOL DLA PODBESKIDZIA! FABIAN PAWELA!

19'

Po wrzutce Tonewa piłka odbiła się od nóg Teodorczyka i poleciała obok bramki Zajaca.

18'

Kolejny kontratak Lecha, który zaczął się bardzo dobrze, a skończył fatalnie. Z akcją ładnie wyszedł Tonew, dograł do Teodorczyka, a ten uderzył niecelnie z narożnika pola karnego. Zbyt egoistycznie zagrał były napastnik Polonii, mógł oddać piłkę Lovrencsicsowi.

17'

Teodorczyk wyszedł na czystą pozycję i z ostrego kąta nie trafił do bramki!

16'

Teraz wychodzili z akcją Teodorczyk i Hamalainen, ten drugi wbiegł jednak wprost na Koniecznego.

15'

Gergo szukał strzału z okolicy narożnika pola karnego. To już firmowe zagranie Węgra, tym razem jednak nie było na tyle groźne, by zaskoczyć doświadczonego golkipera ze Słowacji.

14'

Strzał z dystansu Trałki. Za lekko i chyba niepotrzebnie, bo można było nieco zbliżyć się do bramki Zajaca.

13'

Teodorczyk do Hamalainena, ten szukał odegrania z klepki, ale nie za bardzo wiadomo do kogo.

10'

Soczysty strzał Tonewa z dystansu i piłka szybuje tuż nad poprzeczką bramki Zajaca. Było groźnie!

7'

Kolejna kontra poznaniaków, tym razem Tonew widząc, że nie ma komu odegrać, wywalczył rzut rożny.

6'

W odpowiedzi kontratak Lecha, Teodorczyk zdecydował się na strzał lewą nogą sprzed linii pola karnego, ale uderzył prosto w Zajaca.

5'

Było bardzo groźnie pod bramką Lecha! Poznaniacy nie potrafili przez kilkanaście sekund wybić piłki z własnego pola karnego, a gracze Podbeskidzia chyba ze trzy razy próbowali oddać strzał na bramkę Kotorowskiego. Na szczęście dla gospodarzy czynili to bardzo marnie.

4'

Dobra interwencja Koniecznego przed własnym polem karnym. Stoper bielszczan odebrał piłkę Teodorczykowi.

3'

Strzelał Wodecki, tuż obok bramki Kotorowskiego.

2'

I od razu dynamiczne wejście Tonewa lewą stroną boiska, zakończone nieudanym dośrodkowaniem.

1'

Rozpoczęli lechici.

15:46

Oba zespołu już na murawie. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania prezes Lecha Karol Klimczak wręczy pamiątkowe zegarki Rafałowi Murawskiemu (z okazji 150. występu w Ekstraklasie w barwach Lecha) oraz Luisowi Henriquezowi (setny mecz w Ekstraklasie).

15:45

15:43

Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Adamek, Piter-Bucko, Dancik, Kołodziej, Sokołowski, Malinowski, Janeczko.

15:42

Ławka rezerwowych Lecha: Miszczuk, Arboleda, Reiss, Ubiparip, Drewniak, Linetty, Formella.

15:42

W podstawowym składzie Lecha niespodzianek brak - kontuzjowanego Ślusarskiego zastąpił Teodorczyk, a Ceesaya Kędziora. Warto natomiast zwrócić uwagę na ławkę rezerwowych poznaniaków - jest tam wracający po kontuzji Manuel Arboleda oraz po raz pierwszy Dariusz Formella. Ciekawe, czy młody zawodnik dostanie dziś szansę gry.

15:40

Więcej na ten temat pisaliśmy w zapowiedzi spotkania, którą można znaleźć tutaj:

15:38

Przed nami mecz drużyn, które walczą... chyba już o nic. Co prawda Lech ma jeszcze matematyczne szanse na mistrzostwo, a Podbeskidzie na utrzymanie, ale jest to bardzo mało prawdopodobne.Zresztą dzisiaj, w zależności od wyniku, któryś zespół straci nawet iluzoryczne szanse na realizację swojego celu.