Sobota, 20 kwietnia 2013, godz. 18:15
3 : 1
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
20:06

Remis Podbeskidzia z GKS-em Bełchatów mocno uspokoił piłkarzy Pogoni, którzy podjęli walkę z Legią, ale tylko w pierwszej połowie, na którą piłkarze Jana Urbana wyraźnie zaspali. Po przerwie dominacja Wojskowych ani przez moment nie podlegała dyskusji i 3 punkty jak najbardziej zasłużenie zostają w Warszawie. Podobnie zresztą jak kibice Pogoni, którzy zapewne do późnych godzin nocnych będą umacniać swoją zgodę z Legią.

Za wspólnie spędzony czas dziękuje już Sebastian Kuśpik.

94'

KONIEC! LEGIA POKONUJE POGOŃ, 3:1!!!

94'

Jeszcze próbowała Pogoń, ale dośrodkowaną z prawego skrzydła piłkę wybił Artur Jędrzejczyk.

93'

Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

90'

Mieliśmy dłuższą przerwę w grze, bo na boisku leżał Tomasz Jodłowiec.

89'

A tymczasem bombę z dystansu Ediego w kapitalnym stylu obronił Dusan Kuciak.

88'

Na "Żylecie" odliczanie 10, 9, 8..., 3, 2, 1 i zapłonęło ok. 40 rac.

87'

Bardzo dobre wejście w pole karne po klepce Radosława Wiśniewskiego, ale uderzenie skrzydłowego Pogoni trafia w boczną siatkę.

85'

Tym razem szarżował lewym skrzydłem Furman, ale po wejściu w pole karne i dograniu do Ljuboji znów lepsi okazali się obrońcy Pogoni.

84'

Wzdłuż bramki dogrywał po ziemi Radović, ale Dąbrowski ubiegł mającego chrapkę na drugiego gola Dwaliszwilego.

83'

W ostatniej chwili niedokładne podanie Jodłowca uratował wślizgiem Furman. Mogło skończyć się sytuacją sam na sam Rogalskiego.

81'

Na placu gry w miejsce Wawrzyniaka pojawił się Bereszyński.

80'

Tymczasem na strzał z ok. 20. metra zdecydował się Ljuboja, ale futbolówka minęła poprzeczkę o dobre pół metra.

79'

Ogromny napis LEGIA pojawia się na "Żylecie". Białe litery na pasiastym czerwono-zielonym tle.

77'

"Brzytwa" dostał futbolówkę na lewej stronie pola karnego, zszedł z nią do środka i uderzył po długim rogu swoją słabszą prawą nogą.

77'

KONIEC! TOMASZ BRZYSKI DOBIJA POGOŃ!!!

76'

Ostatnią zmianę wykorzystał trener Wdowczyk, wprowadzając Wiśniewskiego w miejsce bezbarwnego Murayamy.

75'

Z boiska zszedł już Marek Saganowski, a na murawie zameldował się Ljuboja.

74'

Szykuje się wjazd dużej sektorówki na "Żylecie".

73'

Bardzo dobrą piłkę między dwoma Portowcami zagrał na lewe skrzydło Dominik Furman, ale Tomek Brzyski niedokładnie wycofał ją spod linii końcowej i obrońcy wybili ją z pola karnego.

72'

A na boisku pojawi się za moment Danijel LJuboja.

71'

I Rogalski za Wojciecha Gollę.

70'

Podwójna zmiana w Pogoni - Edi za Djousse.

69'

Siadło nam trochę tempo po zdobyciu drugiego gola przez Legię.

68'

Za grę kibice Legii dziękują już Ivicy Vrdoljakowi. W jego miejsce wspomniany już przeze mnie Dominik Furman.

67'

Ależ Brzyski zmarnował znakomitą okazję dla Legii. Wystarczyło dokładnie zagrani do wychodzącego zupełnie bez krycia środkiem pola Saganowskiego i napastnik Wojskowych stanąłby oko w oko z Janukiewiczem!

65'

Do wejścia w zespole Legii szykowany jest Dominik Furman.

65'

Dla Vrdoljaka był to pierwszy, a dla Dwaliszwilego 11. gol w tym sezonie.

62'

Znów z kontrą ruszyła Legia, ale Dwaliszwili znakomicie powstrzymany przez Dąbrowskiego.

62'

Wystarczyło włączyć czwarty bieg i Pogoń nie ma czego szukać przy Łazienkowskiej. Czy gości stać na strzelenie drugiego gola?

59'

Mocno pod poprzeczkę Dwaliszwili i wynik w 2 minuty został odwrócony o 180 stopni!

58'

Żółtą kartką ukarany Janukiewicz.

58'

Ależ kontra Legii! Brzyski sam na sam i fauluje go Janukiewicz. Mamy kolejną "11". Do piłki podejdzie Dwaliszwili.

57'

Rzut wolny dla Pogoni na lewej stronie boiska. Dośrodkowywał Kolendowicz, minął się z futbolówką Kuciak, ale nie zdołał jej sięgnąć Hernani.

57'

Pewny strzał Chorwata w prawy dolny róg.

56'

Faulowany był Dwaliszwili, a bramkę z 11. metrów zdobył IVICA VRDOLJAK!!!

55'

RZUT KARNY DLA LEGII!!

55'

Po bardzo dobrej akcji w środku pola i podaniu Kolendowicza (Wawrzyniak do teraz nie wie, co się stało) na prowadzenie gości mógł i powinien był podwyższyć Frączczak, ale Kuciak okazał się lepszy.

51'

Na rozgrzewkę odesłany został m.in. Danijel Ljuboja.

51'

W rewanżu równie beznadziejnie atak rozprowadzał Dwaliszwili.

50'

Wyprowadzał atak Portowców Kolendowicz, ale słabiutko dogrywał w pole karne do Djousse.

49'

Fatalne dośrodkowanie Jędrzejczyka spod linii końcowej boiska. Grę wrzutem z autu wznowi Frączczak.

47'

Ponad 21 tys. fanów na trybunach!

48'

Sporo szczęścia miał Pietruszka przy wyprowadzaniu piłki, wybił mu ją w końcu spod nóg Astiz, ta trafiła do Dwaliszwilego, który uruchomił Saganowskiego, jednak snajper Legii był na metrowym spalonym.

46'

ROZPOCZĘLIŚMY DRUGĄ POŁOWĘ!

19:17

Oba zespołu są już na murawie. Wygląda na to, że żaden z trenerów nie dokonał w przerwie zmiany.

19:04

Czasami w żargonie piłkarskim mówi się, że drużyna "nie dojechała". Legia ewidentnie została dziś w hotelu i po pierwszej połowie zasłużenie przegrywa. W ostatnich tygodniach podopieczni Jana Urbana przyzwyczaili nas jednak, że przynajmniej 45 minut potrafią zagrać na dobrym poziomie. Czyżby po przerwie sytuacja miała się zmienić?

47'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Pogoń prowadzi do przerwy z Legią, 1:0.

46'

Brzyski jednym zejściem do środka zrobił sobie mnóstwo miejsca, ale uderzenia jego słabszą prawą nogą nie będziemy nawet komentować.

45'

Fatalne pierwsze dośrodkowanie. Drugie lepsze, ale wybite przez Dąbrowskiego. Nawiasem mówiąc bardzo dobry mecz tego obrońcy.

44'

Przywalił lewą nogą z dystansu zniecierpliwiony Jędrzejczyk, ale Janukiewicz ładnie sparował piłkę do boku. Nacisnęła w końcówce Legia. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

43'

Końcówka pierwszej połowy przed nami. Legia w dalszym ciągu bezradna. Przerażająco bezradna.

41'

A w międzyczasie słaby strzał ze skraju pola karnego oddał Djousse i Kuciak pewnie złapał futbolówkę.

40'

Na przebój poszedł przed momentem Gruzin, ale po minięciu trzech rywali uprzedził go wychodzący z bramki Janukiewicz.

39'

Nieźle fałszem dośrodkowywał z prawej strony Radović, ale powracający Golla uprzedził czyhającego na piłkę Legionistę.

38'

Pokombinowali Legioniści z krótkim rozegraniem i efektu nie było żadnego.

37'

Porwał się z motyką na Słońce Dąbrowski wyprowadzając piłkę na pełnej szybkości z własnej połowy. Po długim rajdzie stracił bowiem futbolówkę i Legia wyszła z kontrą, którą kończył strzałem z lewej strony pola karnego Dwaliszwili, ale na szczęście dla gości został w ostatniej chwili zablokowany i skończyło się kornerem.

35'

W odpowiedzi Murayama dośrodkował płasko z prawego skrzydła na bliższy słupek do Djousse, ale napastnik gości nie trafił czysto w piłkę.

33'

Radović prostopadle w pole karne do Dwaliszwilego, ale Emil Noll znakomicie go przyblokował.

33'

POWINNO BYĆ WYRÓWNANIE! Rzut wolny dla Legii z 40. metra, dośrodkowywał Brzyski i piłkę po koźle uderzał niepilnowany na prawej stronie Dwaliszwili, ale trafił tylko w słupek!

32'

Legia Warszawa - Pogoń SzczecinLegia Warszawa - Pogoń Szczecin

31'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła lewą nogą Radovicia, ale Janukiewicz, nieco "na notę" wypiąstkował piłkę.

30'

Minęło pół godziny gry, a Legia nadal nie może się obudzić. Poddenerwowany Jan Urban podniósł się z ławki rezerwowych.

30'

Legia błyskawicznie wyszła z kontrą po rzucie rożnym dla Pogoni, ale po podaniach Dwaliszwilego do Brzyskiego i odegraniu byłego zawodnika Polonii do Saganowskiego napastnik Legii przegrał w polu karnym pojedynek z Dąbrowskim.

28'

Kombinacyjnie próbowała Legia. Radović zagrał miękko na prawą stronę pola karnego do Saganowskiego. Ten dośrodkował spod linii końcowej nieco za plecy na 5. metr do Dwaliszwilego i Gruzin nie sięgnął piłki.

26'

Ostro przy linii bocznej potraktował Dąbrowskiego Saganowski i mamy rzut wolny dla Pogoni.

26'

Niedokładne, zbyt mocne podanie Wawrzyniaka do Saganowskiego. Grę wznowi od bramki Radosław Janukiewicz.

24'

24'

Póki co bardzo dobrze z napastnikami Legii radzą sobie Dąbrowski do spółki z Hernanim. Saganowski jest zupełnie niewidoczny, a Dwaliszwili ma piłkę tylko jak zejdzie po nią do skrzydła.

22'

Pierwsze dośrodkowanie Brzyskiego bardzo dobre, ale walki o piłkę nie zdołał wygrać Jędrzejczyk. Drugą próbę "Brzytwy" przez grzeczność przemilczymy...

20'

Faul w ofensywie Jędrzejczyka. Tymczasem znów jakiś nie swój jest dziś Miro Radović. Dwaliszwili wywalczył rzut rożny.

19'

Djousse chciał dośrodkować z lewego skrzydła, ale na dobrych chęciach, albo raczej na stojącym dwa metry od niego Astizie, się skończyło.

17'

Dwaliszwili szarżował lewą stroną, ale znakomitym wślizgiem powstrzymał go Frączczak. Nie będzie nawet rzutu rożnego dla gospodarzy.

16'

Co się działo przy tym rzucie rożnym! Dośrodkowanie Brzyskiego kończy uderzeniem "szczupakiem" Jodłowiec, ale z linii wybił nogą bodajże Ława. Poprawiał któryś z Legionistów, ale i tym razem lepszy okazał się Ława.

13'

Kapitalnym, znakomitym podaniem w środku pola popisał się Wojciech Golla, który wypatrzył na prawym skrzydle wybiegającego Adama Frączczaka. Ten wpadł w "16" Legii, przełożył piłkę na lewą nogę i prawdopodobnie próbując strzału po długim roku dograł do pilnowanego na lewej stronie Bartosza Ławy, a ten nie miał problemów z wpakowaniem piłki do bramki.

11'

11'

GOOOOL!!! SENSACJA PRZY ŁAZIENKOWSKIEJ!!! BARTOSZSZ ŁAWA!

10'

Astiz dał się nabrać w polu karnym na zwód Djousse, ale powracający za akcją Jędrzejczyk dobrze go zaasekurował.

10'

Dąbrowski odważnie wyprowadzał piłkę, ale przy prostym podaniu do linii bocznej zabrakło mu dokładności.

9'

Naciskany przez Saganowskiego Janukiewicz wolał wybić piłkę w aut.

8'

Faulowany w środku pola Marek Saganowski.

8'

Chóralne śpiewy przy Łazienkowskiej - "Legia-Pogoń" na trybunach.

7'

- My chcemy zrobić kolejny krok w kierunku mistrzostwa Polski i każda strata punktów w takim spotkaniu na własnym stadionie miałaby bardzo duże konsekwencje

- mówi przed meczem z Portowcami trener Jan Urban.

6'

Bardzo ładne otwierające podanie zaprezentował nam Radović, ale Vrdoljak trochę bez pomysłu uwikłał się w drybling i stracił piłkę przed polem karnym gości.

5'

Brzyski powstrzymuje przy linii bocznej kapitana Pogoni, Bartosza Ławę.

4'

Szybka odpowiedź Legii. Dwaliszwili na lewej stronie przy asyście Dąbrowskiego dośrodkowywał na 4. metr do Saganowskiego, ale zdecydowanie zbyt wysoko, by napastnik Legii zdołał sięgnąć futbolówki. Na prawym skrzydle akcję stratą w dryblingu zakończył Radović.

2'

Ależ znakomita akcja lewym skrzydłem Djousse! Napastnik Pogoni wpadł z dziecinną łatwością w pole karne i wyłożył piłkę jak na tacy Adamowi Frączczakowi, ale ten nie trafił w nią czysto i nie oddał nawet strzału w kierunku bramki Kuciaka!

1'

Pierwszy gwizdek pana Gila i ROZPOCZĘŁA LEGIA!

18:15

Zgodowe święto przy Łazienkowskiej trwa w najlepsze, ale trybuny nie zapełniły się w całości. Naszym zdaniem jest ok. 17. tysięcy kibiców - oficjalna frekwencja zostanie podana w przerwie meczu.

18:13

Obie "11" już na murawie! Za moment zaczynamy! A na trybunach gromkie "Mistrzem Polski jest Legia."

18:13

Zastanawiano się przed tym spotkaniem jak zostanie przywitany przy Łazienkowskiej były szkoleniowiec Legii, Dariusz Wdowczyk, który wrócił niedawno do pracy po surowej karze zawieszenia za czyny korupcyjne. Wyczytanie jego nazwiska "Żyleta" podsumowała jednak gromkimi brawami. Widać pamiętają w Warszawie komu zawdzięczają ostatnie mistrzostwo Polski...

18:10

Kto nie zdążył ma jeszcze kilka minut, żeby zapoznać się z naszą przedmeczową zapowiedzią: KLIK

18:09

Znakiem czasów jest dziś posadzenie na ławce rezerwowych Danijela Ljuboji, który po raz pierwszy od 52. spotkań nie rozpocznie meczu w wyjściowym składzie Legii! Może Serbowi potrzebny jest taki sygnał, że nie wszystko przy Łazienkowskiej kręci się wokół niego? Może cała drużyna potrzebuje przekonania, że bez Ljuboji jest życie w zespole?

18:08

18:03

Dariusz Wdowczyk znów zaskakuje taktyką. Na łamach Canal Plus przyznał, że jego zespół będzie starał się przejść z ustawienia 5-4-1 do 3-4-3

18:02

Jeśli Pogoń dziś przegra, będzie miała tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

18:01

Dla kibiców obu drużyn to mecz przyjaźni. Od kilku lat łączy ich zgoda.

18:00

Tutaj faworyt jest tylko jeden. Każdy inny scenariusz niż zwycięstwo Legii będzie gigantyczną niespodzianką.

17:58

Jesteśmy już na Łazienkowskiej 3. Za kwadrans zabrzmi pierwszy gwizdek, a my za moment wstukamy wyjściowe jedenastki.