Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
93'

Koniec meczu w Kielcach, Korona wygrała 1-0.

93'

Foszmańczyk znalazł się prawie sam na sam z Skorupskim i uderzył ile fabryka dała, bardzo niecelny strzał.

90'

Arbiter Siejewicz doliczył trzy minuty.

90'

Sobolewski opuszcza boisko, w jego miejsce Foszmańczyk.

90'

Dośrodkowanie Golańskiego tym razem wylądowało w rękawicach Skorupskiego.

89'

Mosznikow zmienia Iwana.

88'

Janota groźnie dośrodkował na długi słupek, z piłką minął się Skorupski oraz Stano.

86'

Gancarczyk faulował Michała Janotę, za to otrzymał drugą żółtą kartkę i na tym zakończył swoje dzisiejsze zawody.

84'

Do trzech razy sztuka, Golański w przeciągu kilki minut dośrodkowywał trzeci raz z rzutu rożnego. Tym razem piłka prześliznęła się w gąszczu pod ręką Skorupskiego, a tam znalazł się Malarczyk, który z metra wpakował piłkę do siatki.

84'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!! Bramka dla Korony Kielce

84'

Golański zacentrował na bliższy słupek, tam znalazł się Korzym i uderzył w boczną siatkę.

82'

Sierpina wywalczył kolejny corner.

81'

Golański z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne, ale piłka nie znalazła żadnego zawodnika w pasiastych koszulkach.

80'

Sierpina świetnie rozegrał piłke na prawe skrzydło, stamtąd Sobolewski dośrodkował w pole karne, ale z futbolówką minął się Korzym.

79'

Aleksander Kwiek z nad pola karnego uderzył po ziemi, ale strzał był na tyle anemiczny, że piłka wturlała się w ręce interweniującego Małkowskiego.

77'

Korzym z Janotą napędzili ciekawą kontrę, ale Janota został powstrzymany.

76'

Korona Kielce - Górnik Zabrze

75'

Janota próbował "centrostrzałem" zaskoczyć Skorupskiego.

75'

Iwan faulował Korzyma na 30 metrze, mamy rzut wolny.

73'

Adam Nawałka decyduje się wprowadzić Ireneusza Jelenia na boisko w miejsce Zachary.

72'

Kijanskas fatalnie dośrodkowuje, od bramki rozpocznie grę Górnik.

70'

Przestój w grze, obie ekipy nie forsują się na boisku, słabo się to ogląda.

67'

W drugiej połowie lepsze wrażenie sprawiają przyjezdni.

65'

Z placu gry schodzi kapitan gospodarzy Kamil Kuzera, oddaje on opaskę kapitańską Korzymowi. Zmienia go Sierpina.

63'

Ponownie w roli głównej Kwiek, który po podaniu od Nakoulmy groźnie przymierzył na bramkę Korony. Strzał jednak okazał się niecelny.

63'

Mączyński podaje do Olkowskiego, ten z pod linii końcowej dośrodkował w kierunku Kwieka, ale pomocnika Górnika uprzedził Małkowski.

62'

W pierwszym meczu tej kolejki Widzew na swoim stadionie zremisował z Piastem 1-1.

60'

Po dośrodkowaniu z rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Jovanović i wyjaśnił sytuacje.

59'

Kilka podań w wykonaniu Górnika zakończony strzałem Olkowskiego, rzut rożny dla gości.

58'

Pavol Stano ponownie opatrywany, krwawi zawodnik Korony.

57'

Danch uderza głową na bramkę Korony, ale pewnie to słabe uderzenie broni Małkowski.

55'

Nakoulma minął rywala i oddał strzał, ale został zablokowany.

54'

Swietne podanie do Sobolewskiego w pole karne, ten uciekł z pod krycia Kopaczowi, jednakże całą sytuację wyjaśni Skorupski.

50'

Długie piłki zagrywane ze środka pola w stronę Zachary, ale górą Malarczyk oraz Stano.

49'

Nieprzyjemne starcie głowami między Malarczykiem, a Iwanem, zaraz piłkarze wrócą do gry.

48'

Janota dośrodkował piłkę w stronę Korzyma, ale napastnika ubiegł Adam Danch.

46'

Górnik rozpoczął drugą połowę.

45'

Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, za kilka minut widzimy się z powrotem.

45'

Kuzera głową zagrywa do Korzyma, ale napastnik gospodarzy na spalonym.

44'

Na twarzy Pavola Stano pojawiła się krew, prawdopodobnie uszkodzony łuk brwiowy.

44'

Wejście Kwieka znacznie ożywiło poczynania gości.

43'

Szeweluchin podaje na prawe skrzydło do Olkowskiego, ten po długim sprincie, fatalnie dośrodkowuje.

41'

Gancarczyk dalekim wrzutem z autu, uruchamia Nakoulme, który podaje w głąb pola karnego, ale piłka ląduje w rękach golkipera gospodarzy.

40'

Korzym w zwarciu z Olkowskim. Górą obrońca Górnika.

39'

Daleki wyrzut z autu Olkowskiego, piłkę przedłużył głową Szeweluchin, ale nie zdążył do niej Danch.

38'

Pierwsza zmiana w szeregach Górnika, w miejsce Bonina wchodzi Aleksander Kwiek.

36'

Dośrodkowanie Kielczan w pole karne, ale źle wykończone przez Jovanovica.

35'

Akcja 3 na 3, Janota zagrywa do Korzyma, ale za mocno. Była to bardzo dogodna sytuacja, ale popsuł ją swoim podaniem pomocnik Korony.

33'

Po klepie z Korzymem, Janota ucieka z pod krycia Gancarczykowi, ten musiał ratować się wślizgiem za co dostał żółtą kartkę.

31'

Malarczyk zamiast trafić w piłkę, uderzył piłkarza Korony, za co otrzymał upomnienie.

31'

Po 30 minutach gry ciężko określić, która drużyna gra lepiej, oglądamy bardzo wyrównane starcie.

30'

29'

Kuzera w odpowiedzi do akcji Korzyma, znajduje się w dogodnej sytuacji, ale pudłuje.

29'

Korzym w starciu z Kopaczem zostaje obalony na ziemie. Sędzia każe grać dalej, ale był to kontrowersyjne starcie.

27'

Niedokładność zakradła się w poczynania obu ekip, słabszy moment meczu w Kielcach.

25'

Nakoulma z pierwszej piłki rozegrał akcje z Mączyńskim, ale podanie Polaka fatalne, przez co od bramki rozpocznie Małkowski.

23'

Ładne dośrodkowanie Mączyńskiego, świetnie dokręcane, ale górą defensorzy Korony.

22'

Nakoulma przewracany pod polem karnym Korony, ale arbiter Hubert Siejewicz każe grać dalej.

20'

Na razie widowisko w Kielcach może się podobać, spotkały się dwie solidne ekipy, które wiedzą jak grać w piłkę,

18'

Mączyński dośrodkowywał ze stałego fragmentu gry, ale jego podania nikt z jego kolegów nie wykończył.

17'

Jovanović za to przewinienie obejrzał żółty kartonik.

17'

Szeweluchin w stylu Brazylijczyka Lucio, przeprowadził solową akcję. Jovanović musiał faulować rozpędzonego Ukraińca.

15'

Kuzera z nad pola karnego próbował uderzyć prostym podbiciem, ale piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę Górnika.

14'

Wprowadzony Tadas Kijanskas przejął role lewego obrońcy.

14'

Górnik mocno zaatakował pressingiem, Małkowski musiał ratować się wybiciem piłka z dala od swojego pola karnego.

13'

Uraz Lisowskiego okazał się poważniejszy Trener Ojrzyński nie chce ryzykować i w miejsce Lisowskiego wprowadził Kijanskasa.

11'

Golanski bardzo dobra wrzutka po stałym fragmencie, ale w tym gąszczu w polu karnym górą przyjezdni.

10'

Korzym w dryblingu z Kopaczem, obrońca Górnika musiał ratować się faulem.

9'

Nakoulma wbiegł z prawej flanki w pole karne, podał w stronę "11", ale nikt nie zamknął jego akcji.

7'

Lisowski już w pełni sił, ale jego centra w pole karne " nie zbyt zdrowa".

6'

Górnik długo utrzymywał się przy piłce, stopniowo zdobywał teren, ale niedokładne podanie pod pole karne, zakończyło akcje gości.

4'

Źle to spotkanie rozpoczyna się dla Tomasza Lisowskiego, który doznał jakiegoś urazu.

3'

Rzut rożny dla Kielczan. Dośrodkowanie na bliższy słupek, ale tam nie było żadnego Kielczana.

1'

Kielczanie mecz rozpoczęli od długiej piłki pod pole karne Górnika.

0'

Pierwsze kopnięcie piłki i zaczynamy.

20:46

Podziękowania dla Aleksandra Vukovica, który w tym tygodniu ogłosił zawieszenie butów na kołku.

20:44

Obie jedenastki na murawie, zaraz rozpocznie się widowisko.

20:37

Rozgrzewka już zakończona, czekamy na pojawienie się zawodników.

20:35

Rezerwowi Górnik: Norbert Witkowski, Antoni Łukasiewicz, Aleksander Kwiek, Konrad Nowak, Siergiej Mosznikow, Ireneusz Jeleń, Tomasz Zahorski

20:34

Rezerwowi Korona: Wojciech Małecki, Tadas Kijanskas, Paweł Zawistowski, Tomasz Foszmańczyk, Bartosz Kwiecień, Łukasz Sierpina, Kamil Adamek

20:23

Górnik Zabrze zawodzi na wiosnę na całej linii, przegrał pięć z siedmiu spotkań: z Jagiellonią Białystok (1:2), z Lechem Poznań (0:1), z Legią Warszawa (0:3), ze Śląskiem Wrocław (1:2) oraz z Podbeskidziem Bielsko Biała (0:1). Pozostałe dwa mecze zabrzanie rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając z Piastem Gliwice (1:0) oraz Widzewem Łodź (3:1). Trójkolorowi zdobyli we wszystkich wiosennych meczach zaledwie 6 bramek, a stracili ich 10.

20:18

Korona Kielce na wiosnę zdobyła 11 punktów w 7 spotkaniach, wygrała trzy mecze: z Legią (3:2), Ruchem Chorzów (2:1) i GKS Bełchatów (1:0), zremisowała ze Śląskiem Wrocław i Podbeskidziem Bielsko-Biała (oba spotkania 1:1) oraz przegrała z Lechią Gdańsk (2:3) i Zagłębiem Lubin (1:2). Kielczanie wiosną strzelili łącznie 11 bramek, a jej najlepszym strzelcem jest Maciej Korzym, dla którego jest to niesamowita runda, bo wciąż ma szansę o powalczenie o tytuł króla strzelców.