Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 2
1. połowa0 : 2
19:58

Legia w kontrowersyjnych okolicznościach wygrywa przy Reymonta 1:2. Mnóstwo błędów po stronie przyćmiło atmosferę piłkarskiego widowiska. Warszawianie po zwycięstwie w Krakowie są coraz bliżej zdobycia mistrzowskiego tytułu.

96'

Koniec meczu! I awantura na murawie...

95'

Kontuzja Sarkiego.

89'

Cóż za fatalny kiks Małeckiego! Kolejne dobre podanie Sarkiego, z piłką minął się Sikorski, a spudłował "Mały"

87'

Świetne podanie Sarkiego z prawej strony i bramka Sikorskiego strzelona głową.

87'

GOOOOOOOL! SIKOOOOORSKIIII!

86'

Kolejna co najmniej niezrozumiała decyzja arbitra. Kibice domagali się odgwizdania ręki jednego z legionistów w polu karnym

85'

Efektowna szarża Chrapka zakończona faule legionisty

84'

Furman zmienia Łukasika

80'

Dobra okazja Ljuboji. Zawodnik Legii mocno uderzał z dystansu, lecz ponad bramką

77'

Sikorski wchodzi za Kosowskiego

73'

Chavez oddał potężny strzał na... własną bramkę

72'

Kucharczyk zmienia Koseckiego

70'

Żółta kartka dla Burligi

70'

Gra została wznowiona.

69'

Sędzia zdecydował się zatrzymać spotkanie. Dym po odpaleniu rac przeszkadza w grze.

65'

Sektor fanów Legii wygląda teraz niezwykle efektownie. Warszawscy kibice odpalili race i zaprezentowali sektorówkę o treści: Legio kochamy cię. Zawsze wierni kibice".

64'

Sarki zmienia Boguskiego

62'

Wisła w natarciu. Krakowianie przypuszczają zmasowany atak na bramkę gości. Kibice "Białej Gwiazdy" mają nadzieję na gola swojego zespołu.

60'

Ładne zagranie Kosowskiego do Garguły, ten oddał strzał, lecz piłka nieznacznie mija bramkę Kuciaka

59'

Żewłakow w miejsce Choto

56'

Szykowała się ciekawa akcja Wisły. Lecz Boguski zaskoczył chyba i siebie samego, piłka wychodzi poza boisko

51'

24 655 - tylu widzów pojawiło się dziś na meczu przy Reymonta

50'

Z dystansu strzelał lub... podawał Małecki. Chyba sam zawodnik wie co było jego zamiarem. Piłka wyszła na aut

46'

Rozpoczynamy drugą połowę

46'

Głowackiego po przerwie zmienia Chrapek.

18:53

Legia Warszawa prowadzi w Krakowie 0:2. Kibice "Białej Gwiazdy" mają prawo być rozgoryczeni, jeśli chodzi o pierwszą bramkę dla gości. Jak pokazują powtórki, piłka po zagraniu Jędrzejczyka była już zdecydowanie poza płytą boiska i bramka została zdobyta nieprawidłowo. Lecz pretensje o drugiego gola wiślacy mogą mieć już tylko do siebie.

45'

Koniec pierwszej odsołony spotkania

45'

Zamieszanie w polu karnym. Pareiko interweniował w polu karnym i w starciu z bramkarzem Wisły ucierpiał Kosecki. Jednak sprawa została już wyjaśniona.

45'

Żółta kartka tym razem dla Głowackiego

44'

Zółta kartka dla Koseckiego za fau na Małeckim

42'

Z 40 metrów uderzał Ljuboja. Pareiko bez problemu przechwytuje futbolówkę

40'

Wisla-LegiaWisla-Legia

37'

Żółta kartka dla Jędrzejczyka

34'

Głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego Kosowskiego. Do piłki dochodzi jednak jako pierwszy Kuciak

32'

Burliga dogrywał do Małeckiego. Ten zagrywał jeszcze do Boguskiego, lecz wiślak w dogodnej sytuacji nie potrafił trafić w bramkę

31'

Rzut wolny dla Wisły wykonywał Garguła. Piłkę piąstkował Kuciak, dobijał jeszcze Sobolewski, ale poradził sobie z tą sytuacją bramkarz Legii.

28'

Wiślacy nie mają pomysłu na rozmontowanie warszawskiej obrony. Do tej pory na próżno szukać groźniejszych strzałów gospodarzy.

25'

Maszok, wracaj do zdrowia! – transparent o takiej treści zawisnął dziś przy Reymonta. Przywieziono go prosto z Gdańska i wyraża solidarność z jednym z poszkodowanym w wypadku autokaru lechistą, Kubą. Więcej o nim pisaliśmy tutaj

22'

Strzał Łukasika z dystansu. Piłka bezpiecznie mija bramkę Pareiki

20'

Wisła Kraków - Legia Warszawa

18'

Mogła być dobra akcja dla krakowian. Jednak prostopadłe podanie Małeckiego nie znalazło adresata

17'

Dwie bramki w tak krótkim czasie! Wiślakom ciężko będzie podnieść się po takich ciosach

16'

GOOOOOOOL! JĘDRZEJCZYK!

12'

Wydawało się, że piłka opuściła plac gry, lecz sędzia puścił akcję Legii. Po dograniu Jędrzejczyka bramkę dla gości zdobywa Dwaliszwili

12'

GOOOOOOOOOOOOL! DWALISZWILI!

11'

10'

Fani obu zespołów zaprezentowali ładne oprawy. Wiślacy nad hasłem: Żyją w nas stale, te lata w glorii i chwale ułożyli z kartonów "X", co miało być zapewne nawiązanie do sukcesów, które święciła Wisła podczas, gdy młyn znajodwał się na dawnym sektorze X. Z kolei legioniści do swojej oprawy także użyli kartonów, z których ułożyli herb klubu i dopełnili go hasłem: Coraz bliżej Mistrza.

8'

Póki co, w natarciu Wisła. Krakowianie raz po raz przedzierają się pod pole karne gości.

7'

Żółta kartka dla Vrdoljaka

2'

Szansa dla Wisły! Małecki dogrywał do Boguskiego, lecz piłkę po jego strzale broni Kuciak

1'

Arbiter gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczyna mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa!

17:59

Sędzia wyprowadza oba zespoły na murawę.

17:51

Z kolei po stronie gości nie zobaczymy kontuzjowanych Bartosza Bereszyńskiego Jakuba Rzeźniczaka, Michała Kopczyńskiego i Michała Efira. Nie wystąpi również Astiz, przymusowo odpoczywający z powodu nagromadzenia żółtych kartoników.

17:50

W drużynie Wisły zabraknie dziś kontuzjowanego Michała Czekaja oraz Cwetana Genkova, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

17:48

Dobitnie na temat zamiarów Legii w meczu z „Białą Gwiazdą” wypowiedział się piłkarz klubu z Łazienkowskiej, Miroslav Radović. Chcemy dobić Wisłę – wyznał.

17:46

Mówił o tym szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”, Tomasz Kulawik - Gramy z Legią, chcemy zagrać dobry mecz i pokazać się z jak najlepszej strony, by zatrzeć niekorzystne wrażenie, jakie zostawiliśmy po sobie, niefortunnie przegrywając z Piastem Gliwice. Wiemy, kim jest nasz przeciwnik, dlatego żadnego z piłkarzy nie muszę specjalnie motywować. Renoma drużyny warszawskiej jest niepodważalna.

17:43

Gdy legioniści zdobędą komplet punktów, powiększą niedużą przewagę nad drugim w tabeli Lechem Poznań. W przypadku, kiedy ze zwycięstwa cieszyć będą się wiślacy, choć trochę wynagrodzą swoim kibicom ostatnią fatalną porażkę w meczu z Piastem.

17:42

Nie bez odpowiedzi pozostaną fani Wisły. Oni również podczas spotkania zaprezentują swoją oprawę. Póki co, widać tylko hasło: Żyją w nas stale, te lata w glorii i chwale.

17:40

Do Krakowa przyjechała spora – dwutysięczna! – grupa fanów z Warszawy. Kibice Legii szykują skomplikowaną oprawę tego spotkania. Jaką? Przekonacie się śledząc relację LIVE u nas!

17:37

Sektor gości około półtorej godziny przed meczem (fot. Legia.Net): Legia

17:37

Mecz w Krakowie będzie bardzo prestiżowy, niezależnie od pozycji Wisły w tabeli. W poprzednich latach spotkania tych drużyn decydowały o losach tytułu mistrzowskiego. Na stadionie przy Reymonta czeka nas sporo walki – zapowiedział trener gości, Jan Urban.

17:34

Wisłę i Legię znacznie dzieli pozycja w tabeli. Lecz jak wiadomo, klasyki rządzą się swoimi prawami i każdy rezultat jest możliwy. Jedno jest jednak pewne: liczymy na to, że piłkarze obu ekip stworzą ciekawe widowisko.

17:33

Sektor gości jest już niemal wypełniony. Legioniści szykują specjalną oprawę, która będzie prawdopodobnie podwieszana pod dach. Wiślacy też coś szykują, więc zapowiada się to bardzo ciekawie!

17:32

Kilka minut temu oba zespoły wybiegły na rozgrzewkę na murawę boiska. Na razie mamy taką sobie pogodę przy Reymonta.

17:31

Obie drużyny grają podobnym systemem - czterech obrońców, dwóch defensywnych pomocników oraz trójka pomocników i jeden nominalny napastnik. Bardziej ofensywne może być zestawienie Legii, bo ani Ljuboja, ani Dwaliszwili nie są tytanami defensywy.

17:30

Mało kto spodziewał się, że Dickson Choto może rozegrać jeszcze mecz w pierwszym składzie Legii Warszawa. Tymczasem Jan Urban postawił na stopera z Zimbabwe w prestiżowym spotkaniu z Wisłą Kraków. Więcej o zestawieniu obu zespołów tutaj.

17:29

Ławka rezerwowych Legii: 84. Wojciech Skaba, 5. Janusz Gol, 6. Michał Żewłakow, 9. Marek Saganowski, 17. Tomasz Brzyski, 18. Michał Kucharczyk, 37. Dominik Furman

17:28

Ławka rezerwowych Wisły: 12. Michał Miśkiewicz, 15. Emanuel Sarki, 17. Daniel Brud, 20. Michał Chrapek, 23. Daniel Sikorski, 24. Alan Uryga, 41. Paweł Stolarski