1. połowa3 : 0
22:38

Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w serwisie Ekstraklasa.net!

22:38

Absolutnie zasłużone zwycięstwo Lecha w dzisiejszym meczu. Poznaniacy czekali niemal pół roku na zwycięstwo u siebie i doczekali się go w świetnym meczu z Lechią.

94'

KONIEC MECZU!

93'

GOOOL! ADAM DUDA WYKORZYSTUJE ZAMIESZANIE W POLU KARNYM LECHA! 4:2!

92'

Po podaniu Mateusza Możdżenia Ślusarski z najbliższej odległości pokonał Buchalika. Lech - Lechia 4:1.

91'

GOOOOOL!!! BARTOSZ ŚLUSARSKI!!!

90'

Cztery minuty doiliczone,

90'

Ubiparip dobrze uruchomił Śusarskiego, ten oddał groźny strzał, obroniony przez Buchalika.

89'

Ależ okazję miał Duda, na szczęście dla gospodarzy na posterunku był Burić!

89'

Ślusarski zdecydował się na strzał z ostrego kąta, a piłkę złapał Buchalik.

88'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Janicki, piłkę jednak pewnie złapał Burić.

86'

Ubiparip efektownie podbijał piłkę w polu karnym Lechii. Technika świetna, tyle że Serb chyba zapomniał, że powinien skierować piłkę do siatki.

85'

Duda uderzał niecelnie z trzydziestu metrów.

84'

Lech próbuje konstruować akcję na połowie rywala, ale widać sporo niedokładności w poczynaniach gospodarzy. Widać rozluźnili się trochę piłkarze Lecha w drugiej połowie.

83'

Żółtą kartką ukarany Mateusz Możdżeń.

80'

Ostatnia zmiana w tym meczu: Ubiparip za Linettego.

76'

Ślusarski strzelał prosto w nogę stojącego tuż obok obrońcy Lechii.

73'

73'

Ceesay popchnął na słupek Dudę, co wywołało spore spięcie na boisku. Ostatecznie obaj zawodnicy obejrzeli żółte kartki.

72'

Bramka trochę z niczego. Wiśniewski dobrze zabrał się z piłką, wszedł w pole karne i pokonał Buricia. Czy Lechię stać jeszcze na odrobienie strat?

71'

HONOROWY GOL DLA LECHII! PIOTR WIŚNIEWSKI!

69'

Dośrodkowanie Lovrencsicsa, piłkę musnął Ślusarski, a później niewiele brakowało, by dopadł do niej Ceesay i zdobył czwartą bramkę dla Lecha.

69'

Ostatnia zmiana w Lechii: Kostrzewa za Zyskę.

69'

Mecz z trybun obserwuje dziś 17 141 kibiców.

68'

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

66'

Mateusz Możdżeń zastępuje Aleksandara Tonewa. Bułgar żegnany brawami odwzajemnia się tym samym, a po zejściu uścisnął trenera Rumaka.

65'

Po dograniu Linettego na spalonym Ślusarski. Bardzo aktywny jest 32-letni napastnik tuż po wejściu na murawę.

63'

Po dośrodkowaniu Ceesaya głową minimalnie przestrzelił Ślusarski.

62'

Żółta kartka dla Linettego.

60'

Zmiana w Lechii: Kacprzycki wędruje na ławkę, a w jego miejsce wchodzi Duda.

59'

Zmiana w Lechu: Ślusarski zastępuje Teodorczyka. Łukasz na pierwszą bramkę w Lechu jeszcze poczeka.

58'

Bartosz Ślusarski gotowy do wejścia na boisko.

58'

Deleu dość przypadkowo zagrał głową w kierunku Wiśniewskiego, ale ten był na spalonym.

56'

Machaj nie wróci już do gry. Jego miejsce zajął Ricardinho.

53'

Machajk ucierpiał w tej sytuacji, w asyście masażystów opuszcza boisko.

52'

Machaj bardzo dobrze zatrzymany przez Henriqueza.

50'

Strzał Tonewa broni Buchalik.

47'

Trałka stracił piłkę w starciu z Buzałą, ten wszedł w pole karne Lecha, a tam zatrzymał go Wołąkiewicz.

46'

Początek drugiej połowy.

21:47

Lechia już na boisku, z szatni właśnie wychodzą poznaniacy.

21:45

To chyba najlepszy mecz Lecha na własnym boisku w tym sezonie. Poznaniacy wyraźnie dominują na boisku i ich trzybramkowe prowadzenie to wynik całkowicie zasłużony. Ciekawe, czy po przerwie utrzymają tempo, czy też dadzą pograć trochę rywalowi.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Strzał Tonewa tuż przy słupku z trudem broni Buchalik!

45'

Lechici zamknęli rywala w jego własnym polu karnym. Na szczęście dla Lechii zaraz przerwa.

44'

Murawski dobrze zagrał do Teodorczyka, ale przy napastniku Lecha był Bieniuk, który bez wahania wybił piłkę na róg.

43'

Rozpaczliwa próba Deleu baaaardzo daleka od tego, czego oczekiwałby zawodnik Lechii.

42'

Lech Poznań - Lechia GdańskLech Poznań - Lechia Gdańsk

41'

Za faul taktyczny żółtą kartkę obejrzał Trałka.

40'

Gergo chyba za bardzo podpalił się po bramce, bo teraz próbował strzału w sytuacji, w której większych szans na powodzenie nie było.

39'

Dośrodkowanie Kacprzyckiego z rzutu wolego trafia pod nogi Henriqueza. Panamczyk czyści dzisiaj wszystko pod bramką Lecha.

37'

Jedna z nielicznych akcji Lechii przerwana przez Henriqueza.

36'

Każdy próbuje, to i Muraś się zdecydował. Strzał z dystansu obok bramki Buchalika.

36'

Z trzydziestu metrów potężnie przyłożył Karol Linetty! Tuż nad poprzeczką!

35'

Przed polem karnym Węgier długo szukał pozycji do oddania strzału, dreptał w różnych kierunkach, w końcu zdecydował się na uderzenie. Buchalik miał piłkę na rękach, ale nie zdołał zatrzymać piłki. Lech prowadzi 3:0 i nie traci apetytu na kolejne gole!

33'

LECHIA NA KOLANACH!!! GERGO LOVRENCSICS PODWYŻSZA NA 3:0!!!

32'

Linetty dobrze ruszył prawą stroną boiska, ale niepotrzebnie zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Trzeba było dogrywać do lepiej ustawionego Tonewa.

29'

Tonew przewrócił się w starciu z jednym z obrońców Lechii, ale zdołał jeszcze odegrać piłkę do boku w kierunku Murawskiego. Ten wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Buchalika, a jedenastkę wykorzystał Wołąkiewicz! Lech coraz bliżej zwycięstwa u siebie!

27'

Żółtą kartką za faul na kapitanie Lecha ukarany został Buchalik.

27'

GOOOOL!!! Na listę strzelców wpisuje się drugi środkowy obrońca Lecha, Hubert Wołąkiewicz!

27'

Murawski faulowany w polu karnym przez Buchalika, jedenastka dla Lecha!

26'

Jakieś nieporozumienie pomiędzy Deleu, Tonewem i Henriquezem, sytuację jednak szybko wyjaśnia sędzia Szymon Marciniak.

25'

Linetty zagrał do Teodorczyka, ten znalazł się w wyśmienitej sytuacji, ale niestety dla Lecha był na spalonym.

23'

A na stadionie w Poznaniu zaczął prószyć śnieg. Normalne zjawisko na początku kwietnia ;)

22'

Strzał Buzały mija bramkę, strzeżoną przez Jasmina Buricia.

21'

Po zagraniu Henriqueza w niezłej sytuacji przestrzelił Tonew.

20'

Teodorczyk w bocznej strefie boiska odebrał piłkę obrońcy Lechii. Wydawało się, że wyjdzie z tego wyśmienita okazja dla poznaniaków, ale najpierw Murawski zaplątał się w polu karnym Lechii, a za chwilę Aleksandar Tonew zagrywał na ślepo w pole karne wprost pod nogi rywala.

19'

Błąd Kamińskiego, który podał piłkę pod nogi Mateusza Machaja. Później trafiła do Wojciecha Zyski, który dośrodkował w pole karne. Tam jednak głową interweniował Kebba Ceesay.

16'

Murawski faulowany w środku pola przez Machaja. Od dobrych paru minut nie mieliśmy natomiast sytuacji bramkowej, bo za taką uznać nie można ostrzeliwania muru poznaniaków przez Brożka.

14'

Piotr Brożek trafił w mur z rzutu wolnego, chwilę później poprawiać próbował jeden z jego kolegów, ale został zablokowany.

12'

Po bardzo dobrym początku tempo meczu nieco spadło.

9'

Strzelić bramkę na początku meczu - to miał być klucz Lecha do zwycięstwa u siebie. Tym razem udało się szybko pokonać golkipera rywala, ale do zwycięstwa droga jeszcze daleka.

7'

W odpowiedzi groźnie z około 15 metrów uderzał Wiśniewski, na posterunku był Burić.

6'

Chwilę wcześniej Karol Linetty obsłużył bardzo dobrym obsłużył bardzo dobrym podaniem Aleksandara Tonewa. Bułgar został zablokowany przez obrońców, czego efektem był feralny dla gdańszczan rzut rożny.

5'

Z rzutu rożnego dośrodkował Gergo Lovrencsics, Łukasz Teodorczyk przedłużył zagranie głową, a Marcin Kamiński wpakował piłkę do siatki! To już trzecia bramka młodego obrońcy w tym sezonie. Rozstrzelał nam się Kamyk!

4'

Lech Poznań - Lechia Gdańsk

4'

GOOOOOOOOOOOOOL!!!! MARCIN KAMIŃSKI!!!

3'

Wiśniewski przewrócił się po starciu z Trałką na trzydziestym metrze przed bramką Lecha, wszystko było w ramach przepisów.

1'

Zbyt nisko grana przez Murawskiego piłka pada łupem obrońców Lechii Gdańsk. Kapitan Lecha dośrodkowywał z rzutu wolnego.

20:46

Początek meczu!

20:45

Łukasz Teodorczyk i Karol Linetty ustawieni już na środku boiska.

20:45

20:44

Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!

20:41

Rezerwowi Lechii: Patryk Sobczak, Ricardinho, Adam Duda, Maciej Kostrzewa, Kacper Łazaj, Julian Ripoli, Przemysław Frankowski.

20:40

Ławka rezerwowych Lecha: Krzysztof Kotorowski, Ivan Djurdjević, Piotr Reiss, Szymon Drewniak, Vojo Ubiparip, Bartosz Ślusarski, Mateusz Możdżeń.

20:40

W składzie Lecha w porównaniu z ostatnim meczem jedna zmiana: Karol Linetty zastąpił kontuzjowanego Kaspera Hamalainena. W Lechii z kolei pauzującego za żółte kartki Adriana Pietrowskiego zastąpił Wojciech Zyska, dla którego będzie to pierwszy występ w Ekstraklasie od pierwszej minuty. Ponadto miejsce Ricardinho zajął Łukasz Kacprzycki.

20:36

Kto dziś będzie górą? Typujcie wyniki w komentarzach!

20:35

Lechia to jedyny zespół, który zdołał urwać Lechowi punkty na swoim boisku. Poza meczem w Gdańsku poznaniacy wygrali wszystkie 10 spotkań wyjazdowych. Do tego trener Bogusław Kaczmarek twierdzi, że ma patent na Kolejorza. Ciekawe, czy to samo powie po meczu.

20:33

Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze trochę czasu, zapraszam zatem do przeczytania zapowiedzi.

Lech - Lechia LIVE! Rewanż za jedyną wyjazdową porażkę

20:33

Takie rozwiązanie jest prawdopodobne, patrząc na poprzedni mecz poznaniaków. Podopieczni Mariusza Rumaka w bardzo dobrym stylu ograli Pogoń Szczecin i dziś z pewnością będą chcieli udowodnić, że również u siebie potrafią grać ładnie, a przede wszystkim skutecznie. Czy im się uda przekonamy się już wkrótce.

20:30

Nie udało się z Polonią, nie udało się z Bełchatowem - może w spotkaniu z Lechią Gdańsk poznaniacy odniosą zwycięstwo na własnym boisku, na które czekają już niemal pół roku.