20:24

Za wspólnie spędzone 90. minut dziękuje już Sebastian Kuśpik.

Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

20:24

Frajerstwo. FRAJERSTWO - tak jednym słowem można podsumować dzisiejszą grę (za duże słowo) Legii. "Legia grać, kurwa mać" oraz "Zapier*** po mistrzostwo" - skandują kibice do swoich piłkarzy. Zupełnie bez pomysłu podeszli dziś do tego meczu piłkarze Jana Urbana. Za to brawa za konsekwencję i cenny wyjazdowy punkt należą się piłkarzom GKS-u Bełchatów. "Do odważnych świat należy" - mówił przed spotkaniem Kamil Kiereś. I miał 100%-ową rację.

91'

KONIEC! Legia bezbramkowo remisuje z ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów.

90'

Sfaulowany na własnej połowie Janusz Gol. Jeszcze będzie dalekie zagranie Żewłakowa.

90'

Na spalonym złapany Marek Saganowski.

89'

Miękkie dośrodkowanie, zgranie na środek, ale wybijają obrońcy. Próbował jeszcze raz, za to spod linii końcowej, ale efekt był opłakany.

88'

Rzut wolny. Jedna z ostatnich szans. Przy piłce Brzyski.

88'

Najpierw Kucharczyk, a później Furman zapomnieli, że do piłki trzeba po pierwsze biec, a po drugie szybko ją podawać.

87'

Sawala powstrzymuje na prawym skrzydle Bereszyńskiego. Tylko aut dla Legii.

87'

Wyprowadzili za to akcję goście i nawet zakończyli ją strzałem, ale Sawala postraszył tylko kibiców na "Żylecie".

86'

Dośrodkowanie z lewego skrzydła Kucharczyka wybija Wilusz. Kolejna próba Janusza Gola nie wymaga nawet komentarza.

85'

Kucharczyk niedokładnie do Furmana i goście wybijają w aut.

84'

JĘDRZEJCZYK!!! Dośrodkowanie na długi słupek i tym razem precyzji zabrakło "Jędzy".

84'

ZUBAS!!!! ALEŻ INTERWENCJA!!! Dośrodkowanie Jędrzejczyka na długi słupek, tan piłkę otrzymuje Kucharczyk, przyjmuje i uderza przewrotką z 5. metrów, ale Zubas broni na rzut rożny!!!

83'

Zmiana również w zespole Legii - za bezproduktywnego Ljuboję wchodzi po raz pierwszy w tej rundzie Michał Kucharczyk.

82'

Na boisku melduje się Łukasz Grzeszczyk, który zastępuje bodaj najlepszego dziś piłkarza GKS-u, Kamila Wacławczyka.

82'

Brzyski dośrodkowuje w "16", ale Zubas pewnie piąstkuje przed pole karne.

81'

Akcja GKS-u - prawą stroną ruszył Traore, ale dośrodkowanie przed bramkę Kuciaka nie znalazło adresata.

80'

Bardzo głębokie dośrodkowanie Brzyskiego i Zubas łapie pewnie futbolówkę na linii bramkowej.

79'

Zagranie na prawą stronę do Ljuboji, ale Serb w swoim stylu - na spalonym.

78'

Odzyskał piłkę przy linii bocznej Bereszyński. Legia mozolnie próbuje zbudować kolejny atak.

78'

Dośrodkowanie na Dwaliszwilego, ten przewraca się w polu karnym, ale o "11" nie może być mowy. Piłkę wybija za to Patryk Rachwał.

77'

Ręką zagrał Traore i mamy rzut wolny 40. metrów od bramki Zubasa. Piłkę ustawił Brzyski.

76'

Saganowski wskoczył na plecy rywala próbując uderzyć dośrodkowaną z prawego skrzydła piłkę i sędzia podyktował rzut wolny.

76'

SAGANOWSKI!!! Zagranie z lewego skrzydła na 16. metr do Saganowskiego, który szybko się odwraca i strzela prawą nogą, jednak dobre pół metra nad poprzeczką.

75'

Fatalna próba dryblingu Janusza Gola. Na szczęście piłę szybko odzyskał Astiz.

75'

74'

Rozpoczyna się ostatni kwadrans tego mecz. Czy Legia uniknie kompromitacji?

73'

Dośrodkowanie Brzyskiego z prawej strony boiska. Mieliśmy małe zamieszanie pod bramką Zubasa, ale ostatecznie sędzia odgwizdał faul na bramkarzu gości.

72'

Z szybką kontrą wyszli Legioniści po tym kornerze. Faul Wacławczyka na Brzyskim i kolejny kartonik dla piłkarza GKS-u.

72'

"Legia grać, k**** mać" na trybunach Pepsi Arena.

71'

Dośrodkowanie Brzyskiego i o CENTYMETRY myli się Ljuboja, strzelając z 7. metra obok lewego słupka. Teraz szansa z rożnego dla GKS-u.

69'

Szarżował prawym skrzydłem Bereszyński i po minięciu Wilusza został przez niego sfaulowany blisko linii końcowej boiska.

69'

Szymon Sawala dostał żółtą kartkę za przeszkodzenie Kuciakowi we wprowadzeniu piłki do gry.

68'

Piłka do Traore, ten zasłania się i odgrywa do Madeja, który stanął oko w oko z Kuciakiem, ale że kąt był dość ostry, to nie zdołał go pokonać.

67'

Nastrzelony Brzyski i mamy aut dla gości na wysokości pola karnego Legii.

66'

Zmiana w ekipie warszawskiej Legii - schodzi Kosecki, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Bereszyński.

66'

Żółta kartka za próbę wymuszenia rzutu wolnego dla Łukasza Madeja. Próbę, dodajmy, w okolicy środkowej linii boiska...

64'

Dwaliszwili zagrał do Koseckiego, ale ten zupełnie nie miał pomysłu co zrobić z piłką przed polem karnym GKS-u.

63'

Długo akcję rozgrywali goście, ale miękkie zagranie Rachwała do Traore okazało się niedokładne i padło łupem Kuciaka.

63'

Dwaliszwili gra dziś na stojąco - kolejna strata Gruzina.

63'

Dwaliszwili traci piłkę na 20. metrze przed bramką GKS-u. Goście ruszyli z kontrą, ale będący z futbolówką na skraju pola karnego Traore zwolnił akcję.

61'

Kosznik rzucił teraz z autu do Wacławczyka, ale zdecydowanie zbyt wysoko, żeby pomocnik GKS-u przejął futbolówkę i grę od bramki rozpoczyna Kuciak.

60'

Faul w środkowej strefie boiska i grę wznowią goście.

60'

Janusz Gol świetnie wygarnia futbolówkę spod nóg Mouhamadou Traore.

59'

Wilusz uprzedza Saganowskiego i wybija zagraną przez Furmana piłkę w aut.

59'

Dwaliszwili prostopadle do Ljuboji, ale Serb był na spalonym.

59'

Janusz Gol zagrał między dwóch rywali do... no właśnie, do kogo?

58'

Rozgrzewa się intensywnie m.in. Olek Jagiełło. Czyżby on miał zbawić dziś Legię? Czasami w szaleństwie jest metoda...

57'

Gwizdy na Łazienkowskiej. Wolno atakuje Legia - w ten sposób bramki tutaj nie zdobędzie.

56'

Próbował przejąć futbolówkę w polu karnym GKS-u Saganowski, ale lepszy okazał się Michalski.

56'

Zagranie Rachwała z głębi pola do Traore zgarnia głową Żewłakow.

55'

Ładnie Sawala zszedł na lewą stronę i dośrodkował po ziemi w pole karne, ale Astiz wybił piłkę w aut.

55'

57'

Furman zagrywa piłkę z rzutu wolnego w pole karne, ale prosto w ręce Zubasa.

55'

Sunie atak Legii, ale piłkę traci Gol. Chwilę później dośrodkowanie Koseckiego i nieudana główka Gola.

54'

Brzyski z wolnego prosto w mur złożony z Bełchatowian. Niemoc Legii trwa.

52'

Rezerwowy Traore spróbował strzału z dystansu, ale była to bardzo kiepska próba. Daleko od bramki Kuciaka.

50'

Zmiana w GKS-ie. Traore za Bartosiaka.

46'

Vrdoljak doznał w pierwszej połowie kontuzji. Urban ma zatem kolejny ból głowy, bo ilość kontuzjowanych piłkarzy nie mieści się już w głowie szkoleniowca "Wojskowych". Janusz Gol zagra przeciwko swojemu byłemu klubowi.

46'

Zmiana w Legii. Boisko opuszcza Vrdoljak. Za niego Gol.

45'

Zaczynamy drugą połowę z małym opóźnieniem spowodowanym problemami technicznymi.

19:18

Bez pomysłu gra dziś warszawska Legia. Pomysł z Dwaliszwilim na skrzydle zupełnie Urbanowi nie wypalił. Nie może odnaleźć się dziś Kosecki, a bezproduktywny jest Ljuboja. A GKS? Goście grają bez rewelacji, ale nie dopuszczają Legionistów do sytuacji strzeleckich. Do przerwy zasłużone (i nudne) 0:0.

48'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

46'

Kosecki na 16. metr do Ljuboji, ale zmieszał się w to Michalski i wyprowadził piłkę sprzed własnej bramki.

45'

Rzut wolny dla Legii z lewej strony boiska wykonywał tym razem Furman, ale Zubas wypiąstkował piłę, a po chwili faulował na skraju pola karnego Brzyski.

44'

GOŚCIE BYLI TERAZ BLISKO! Mateusz Mak pokręcił na prawym skrzydle Brzyskim, zagrał do obiegającego do Basty, ten niepilnowany wpadł w pole karne i mocno wstrzelił piłkę przed bramkę, a ta odbiła się od Żewłakowa, ale na szczęście dla gospodarzy nie zmierzała w kierunku bramki.

43'

Dwaliszwili zablokowany przy próbie strzału z 14. metra i Zubas spokojnie łapie futbolówkę.

41'

Fajerwerków to ta Legia dzisiaj nie gra. Strasznie chaotycznie to wygląda.

40'

Ostry atak Wilusza w środku boiska i mamy drugą żółtą kartkę dla piłkarza gości.

39'

Zamieszanie pod bramką Zubasa po dośrodkowaniu Brzyskiego, ale bramki dla Legii nie ma. W odpowiedzi rzut wolny mieli goście, ale miękkie dośrodkowanie z lewego skrzydła zostało wybite przez obrońców.

38'

Kosznik za faul otrzymał żółty kartonik.

36'

Witasik z okładem na kostce schodzi z boiska. Wygląda to na torebkę stawową. W jego miejsce Sawala, a Legia ma rzut wolny na prawej stronie boiska tuż przy linii bocznej, blisko pola karnego GKS-u.

35'

Na spalonym wychodzący na czystą pozycję Saganowski, z czym absolutnie pogodzić nie mógł się Ljuboja, który za protesty obejrzał żółty kartonik.

34'

Znów Ljuboja spróbował, ale tym razem efekt był dużo lepszy. Piłka uderzona po koźle zmierzała do bramki, ale Zubas złapał ją przy prawym słupku.

33'

Zdaniem sędziego Rachwał faulował na 35. metrze Ljuboję. A z pomocy medycznej korzysta teraz Witasik.

31'

Nie może się rozpędzić dziś Kosecki. Przed momentem Kuba zanotował kolejny nieudany drybling.

30'

Hmm, jakby to napisać, żebyście sobie mogli to dokładnie wyobrazić: Ljuboja wziął rozbieg na przynajmniej 10 metrów, podbiegł do piłki niezwykle dynamicznie i... walnął balona pod chorągiewkę po przeciwległej stronie boiska.

29'

Faulowany Furman i będzie rzut wolny z prawej strony boiska.

28'

Dalekie zagranie z głębi pola Brzyskiego w pole karne GKS-u, ale wychodzący z bramki Zubas pewnie łapie futbolówkę na 12. metrze.

27'

Łukasz Madej zszedł z piłką do środka i przymierzył lewą nogą z 18. metra, ale pomylił się mniej więcej o metr!

26'

Żewłakow blokuje podanie Bartosiaka do wychodzącego lewym skrzydłem niepilnowanego Wacławczyka.

25'

Świetnie odzyskał piłkę Furman, ale podał wszerz boiska wprost pod nogi Wacławczyka.

23'

Astiz fatalnie nie trafił przed momentem w wysoko zagraną piłkę do Bartosiaka i napastnik GKS-u zdołał nawet oddać strzał na bramkę Kuciaka, ale asekurujący Hiszpana Żewłakow zablokował to uderzenie.

23'

Kosecki ładnie minął rywala schodząc do środka boiska, zagrał do niepilnowanego na 16. metrze Ljuboji, ale Serb zbyt długo składał się do uderzenia i Wilusz zdołał go zablokować. Próbował jeszcze zrobić coś z piłką Saganowski, ale stracił i faulował rywala.

21'

Piłka szybko przeniesiona pod bramkę gości. Z rzutu rożnego dośrodkowywał przed momentem Brzyski, ale na bliższym słupku nie było żadnego z Legionistów i po chwili Wacławczyk wybił piłkę.

20'

Niespodziewanie łatwo Basta mijał Legionistów i zyskiwał teren, ale dośrodkowanie z prawego skrzydła Madeja zostało wybite przez Jędrzejczyka.

19'

Bardzo niedokładnie podanie Brzyskiego do Saganowskiego i kontra gości.

19'

Faul w ofensywie Artura Jędrzejczyka i grę wznowią piłkarze GKS-u.

18'

Dwaliszwili nie do końca radzi sobie z zadaniami defensywnymi. Dostrzegają to piłkarze GKS-u, którzy częściej próbują atakować swoją prawą flanką.

18'

Świetnie grę rozciągnął na prawą stronę Furman, ale Kosecki nie popisał się i stracił piłkę przy próbie technicznego odegrania do partnera.

16'

Promujemy dzisiaj nasze konto na FB. ZAPRASZAMY!

16'

Za długo zwlekał z podaniem Ljuboja i ostatecznie zagrał po ziemi niedokładnie przed pole karne.

15'

Aut dla Legii na wysokości pola karnego GKS-u.

15'

Szarżował w polu karnym Basta, ale został powstrzymany przez Astiza. Odważnie gra na początku tego spotkania GKS.

14'

A tymczasem z rzutu wolnego dośrodkowywał Madej, ale zbyt krótko i piłkę wybili Legioniści.

13'

Kibice GKS-u już chyba w komplecie zameldowali się na sektorze. Jest ich ok. 100.

12'

Przegrany drybling Dwaliszwilego przy linii końcowej boiska.

12'

Ryzykowne podanie Koseckiego przez środek boiska, ale piłka szczęśliwie trafiła do Vrdoljaka mijając trzech piłkarzy GKS-u.

11'

ALEŻ OKAZJA DLA GKS-u!!! Mateusz Mak KAPITALNIE minął sobie na prawej stronie dwóch Legionistów, wyłożył piłkę na 6. metr, ale nadbiegający Kamil Wacławczyk strzelił dobry metr nad poprzeczką! To powinien być gol dla gości!

9'

Dośrodkowanie lewą nogą Wacławczyka wybite głową przez Astiza.

9'

Nie wiem co wymyślił teraz Dwaliszwili, ale efekt jest taki, że GKS ma rzut rożny.

8'

Agresywnie Furman do końca powalczył o piłkę przy linii bocznej boiska i opłaciło się, bo Legia wznowi grę zza linii bocznej.

7'

Dośrodkowanie na 11. metr Brzyskiego na głowę Jędrzejczyka, ale Artur nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

7'

Próba dośrodkowania Ljuboji zablokowana i mamy pierwszy korner dla Legii.

6'

W sektorze gości ok. 70-osobowa grupa kibiców GKS-u.

6'

Szybko z rzutu wolnego grę chciał wznowić Madej, ale Furman przyjął podanie do Bartosiaka na własną głowę.

4'

Jak w masło wjechał teraz w obronę GKS-u Kuba Kosecki! Legionista minął na szybkości trzech rywali i dośrodkował spod linii końcowej, ale Saganowski nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

3'

Na prawym skrzydle był Kosecki, ale Legia wycofała piłkę i buduje akcję od początku.

3'

"Glory, glory alleluja, Legia wygra nie ma ch***" - brzmi na Łazienkowskiej:)

2'

Pierwszy faul Rachwała na Furmanie w środku pola.

1'

Pierwsza akcja lewą stroną, Dwaliszwili zagrał do Furmana, poślizgnął się Michalski, ale młody pomocnik Legii nie zdołał tego wykorzystać i źle zabrał się z piłką.

1'

Saganowski do Ljuboji i rozpoczynamy mecz!

18:29

W pierwszej połowie Legia atakować będzie na bramkę od strony "Żylety".

18:28

Białe koszulki i czarne spodenki Legionistów, zielono-białe stroje piłkarzy z Bełchatowa.

18:28

Hubert Siejewicz wyprowadził obie ekipy na murawę.

18:28

- Danijel jest najlepszym piłkarzem naszej ligi i dopóki będzie grał na odpowiednim poziomie to nie musi się martwić o miejsce w składzie, o pozycję w drużynie

- stwierdził szkoleniowiec Legii. No i "Ljubo" znalazł się w wyjściowej "11", choć przechodził niedawno mały zabieg jamy ustnej.

18:26

"Sen o Warszawie" w wersji oryginalnej rozbrzmiewa na Ł3!

18:26

- Gramy z ostatnim zespołem w tabeli, ale doskonale wiemy ile mamy do stracenia, a ile do zyskania

- powiedział Jan Urban. Dziś nikt nie przyjmuje do wiadomości jakiejkolwiek niespodzianki.

18:23

Większość z Was z pewnością śledzi nas uważnie, ale jakby co, zapraszamy!

18:22

Powiązany z oboma klubami, choć w nieco inny sposób, jest również bramkarz GKS-u, Emilijus Zubas. Niespełna 23-letni golkiper był testowany w Legii w listopadzie ubiegłego roku, ale do stolicy nie trafił, gdyż warunkiem jego przyjścia na Łazienkowską miała być sprzedaż jednego z bramkarzy. Więcej przeczytacie w pierwszym odcinku naszego nowego cyklu, "Podwójni agenci" - ZAPRASZAMY!

18:21

Dzisiejszy mecz jest wyjątkowy dla byłego piłkarza GKS-u, Janusza Gola. No więc słów kilka o Januszu: Swój pierwszy zawodowy kontrakt podpisał właśnie z GKS-em Bełchatów w 2008. roku. Wcześniej, o czym nie wszyscy wiedzą, z kadrą Dolnego Śląska wywalczył mistrzostwo Europy Amatorów. W Bełchatowie rozegrał 66 ligowych spotkań, w których zdobył 3 bramki. 20. lutego 2009 roku strzelił samobójczą bramkę w 1/4 finału Pucharu Polski przeciwko… Legii, ale ostatecznie GKS i tak awansował do półfinału.

Na Łazienkowską przeniósł się w zimowej przerwie sezonu 2010/2011. Do tej pory rozegrał dla Legii 49 spotkań ligowych, w których strzelił 4 gole.

18:08

A tymczasem "Żyleta" już niemal wypełniona po brzegi.

18:06

Ostatnia pamiętna wizyta Brunatnych w Warszawie miała miejsce w 2010 roku, gdy dwa gole Marcina Żewłakowa dały GKS-owi sensacyjne zwycięstwo. Na szczęście dla Wojskowych dziś zagra tylko jeden Żewłakow.

18:05

Z Legią na Łazienkowskiej GKS nie przegrał od ponad czterech lat (!!!), a dokładniej od 6. grudnia 2008 roku, kiedy po bramkach Rybusa, Chinyamy i Gizy Wojskowi wygrali 3:0.

18:04

Najlepszy strzelec Legii, Danijel Ljuboja, strzelił dotychczas 10 bramek, a więc dokładnie tyle samo, co... cała drużyna GKS-u w tym sezonie.

18:01

GKS Bełchatów ostatni ligowy mecz wygrał 20. października 2012 roku z Podbeskidziem (2:1).

17:57

Do rozpoczęcia spotkania pozostało pół godziny, więc zaserwuję Wam jeszcze kilka ciekawostek statystycznych.

17:54

W zespole Kamila Kieresia brakuje tylko Grzegorza Barana, który pauzuje jeszcze za czerwoną kartkę obejrzaną w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej z Piastem Gliwice.

17:54

Bez kontuzjowanych Tomasza Jodłowca w obronie i Jorge Salinasa w pomocy oraz wykartkowanych Radovicia, Wawrzyniaka i Łukasika muszą sobie poradzić dziś Legioniści. Jeśli dodamy do tego leczących urazy od dłuższego czasu Żyro, Kopczyńskiego, Efira, Choto i Sulera, to tworzy nam się naprawdę długa lista nieobecnych w zespole Jana Urbana.

17:49

- Ten punkt pozostawia niedosyt, ale daje też zawodnikom jakiegoś kopa i wiarę w sens pracy wykonanej w ostatnich sześciu tygodniach. Na boisku było też widać efekt pracy z młodzieżą w naszym klubie, bo było trzech wychowanków. Z perspektywy całego meczu byliśmy zespołem lepszym

- stwierdził za to po zremisowanym meczu z Wisłą trener GKS-u.

17:46

17:44

- Strzeliliśmy dwa gole i nie mogę mieć zastrzeżeń co do ofensywy. Najdziwniejsze jest to, że straciliśmy trzy bramki po stałych fragmentach gry, a o tym mówiliśmy sobie na odprawie przedmeczowe

j - mówił po spotkaniu w Kielcach zdenerwowany szkoleniowiec Legii.

17:43

Olka Jagiełły nie byłoby w kadrze gdyby nie problemy Jana Urbana z zestawieniem składu na dzisiejszy mecz. Do obsady skrzydeł trenerowi Legii pozostali tylko przeciętny w Kielcach Bartosz Bereszyński, pewny miejsca w składzie Jakub Kosecki i Michał Kucharczyk, który w rundzie wiosennej jeszcze nie pojawił się na murawie - WIĘCEJ TUTAJ.