Sobota, 6 października 2012, godz. 18:00
Piast GliwicePiast Gliwice
19:54

Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relację LIVE w Ekstraklasa.net!

19:53

Nie wiem, co powiedział w przerwie swoim podopiecznym Mariusz Rumak, ale podziałało. Lech rozegrał świetną drugą połowę i rozniósł Piasta Gliwice. Skończyła się tym samym seria zwycięstw beniaminka. Kolejorz zdobywa trzy punkty i nie utrzymuje kontakt z czołówką!

93'

Koniec meczu! Lech pokonał Piasta 4:0!

91'

Po strzale Sikory piłkę łapie Burić.

89'

Wydawało się, że młody zawodnik zbyt długo holuje piłkę, a on zdecydował się na strzał i pokonał Trelę, zdobywając swojego pierwszego gola w Ekstraklasie!

87'

NOKAUT!!! PATRYK WOLSKI PODWYŻSZA NA 4:0!!!

84'

Kamiński wypuścił Ślusarskiego, a ten przegrał pojedynek z Trelą!

83'

Nastąpiła również zmiana w Piaście: Sikora zastąpił Jurado.

82'

Ostatnia zmiana w Lechu: brawami żegnany Lovrencsics, w jego miejsce Patryk Wolski.

82'

Tak się zastanawiam, co na ławce rezerwowych robił Aleksandar Tonew. Odkąd wszedł na boisko jest motorem napędowym akcji Kolejorza.

81'

Lovrencsics uderzał z szesnastu metrów, a w bramce świetnie spisał się Trela!

80'

Strzał Ślusarskiego w ostatniej chwili zablokował Cuerda.

78'

Po dośrodkowaniu z prawej strony Aleksandar Tonew ładnie złożył się do strzału i nie dał szans Treli! A chwilę wcześniej Ślusarski oddał strzał jakby od niechcenia, po czym upadł na murawę, a piłka wturlała się do bramki! Lech prowadzi 3:0!

77'

Lech Poznań - Piast Gliwice

77'

GOOOOL!!! ALEKSANDAR TONEW!!! Już chyba po meczu!!!

75'

GOOOOL!!! 2:0 prowadzą poznaniacy! Bartosz Ślusarski!

74'

Zmiana również w drużynie gości - Fernando Cuerda Pena zastępuje Damiana Zbozienia.

74'

Mamy drugą zmianę w Lechu: dzisiejszy występ zakończył Vojo Ubiparip, a na murawie melduje się Wilk.

73'

Krótko rozegrali rzut wolny gracze Piasta, akcja skończyła się na stracie Jurado w polu karnym.

71'

Będzie zmiana w Lechu, przy linii bocznej czeka już Wilk.

70'

Ależ okazja dla Lecha! Po dograniu Ślusarskiego groźnie strzelał Tonew, piłkę odbił Trela, dzięki czemu szansę na dobitkę miał "Ślusarz". Bartosz był przewracany w polu karnym, sędzia uznał, że wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami.

70'

Odważne wyjście Treli, który wpadł na szarżującego Tonewa. Bułgar faulował przy tym bramkarza Piasta.

69'

Kędziora przedzierał się w pole karne Lecha, ale zagrał piłkę ręką, co nie umknęło uwadze pana Pskita.

68'

Niecelny strzał Aleksandara Tonewa.

66'

I właśnie Tonew atakował prawą stroną boiska, ale dośrodkowywał wprost w ręce Treli.

65'

Zmiana w zespole Lecha: Tonew w miejsce Drewniaka.

65'

Kebba Ceesay ukarany żółtą kartką.

64'

Zmiana w drużynie Piasta, boisko opuszcza Zganiacz, zastępuje go napastnik Cicman. Szykuje się również roszada w ekipie Lecha, gotowy do wejścia Tonew.

63'

Lovrencsics wpadł w pole karne Piasta i zdecydował się na uderzenie. Nie trafił w bramkę.

62'

Niecelnie uderzał Artis Lazdins.

61'

Trałka świetnie przerzucił piłkę na lewo do Lovrencsicsa, Węgier próbował wycofać w kierunku Ślusarskiego, ale podanie przeciął jeden z obrońców.

59'

W poprzeczkę z dystansu trafił Szymon Drewniak!

57'

Trałka od tyłu faulował wychodzącego z kontratakiem Zganiacza, nie mogło być innej decyzji arbitra jak żółta kartka dla lechity.

56'

Jurado zagrywał na wolne pole myśląc, że za akcją podąży Zbozień. Wypożyczony z Legii zawodnik nie zrozumiał intencji kolego, co wywołało widoczną dezaprobatę u Hiszpana.

53'

A teraz w bardzo dobrej sytuacji piłkę w niebo posłał Kamiński! Rozkręcił się Kolejorz!

52'

Mogło być 2:0! Trałka zagrywa na prawą stronę pola karnego do Ubiparipa, ten oddał piłkę byłemu graczowi Polonii Warszawa, ale Łukasz stał już za blisko Treli i trafił tylko w bramkarza!

51'

Gambijczyk szukał pozycji do oddania strzału przed polem karnym Piasta, w końcu uderzył z szesnastu metrów w długi słupek i zaskoczył Trelę! Lech prowadzi 1:0!

50'

GOOOL!!! Kebba Ceesay daje prowadzenie Lechowi!

50'

Murawski strzelał z 20 metrów. Lekko, w środek bramki, wprost w ręce Treli.

48'

Lovrencsics uderzał z okolicy narożnika pola karnego. Mocno, ale również niecelnie.

48'

Sędzia przeszkodził teraz graczom Piasta, Jurado próbował zagrać do przodu i trafił w pana Pskita, przez co piłkę przejęli gospodarze.

47'

Podgórski do Oleksego, ten wgrywał piłkę w pole karne, ale wszystko zakończyło się interwencją Buricia.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

19:02

Do przerwy na Bułgarskiej bezbramkowy remis. Lech próbuje grać, a Piast oddał ze trzy-cztery bardzo groźne strzały, w tym trafiając w słupek i poprzeczkę. Muszą się wziąć w garść poznaniacy, bo na razie beniaminek robi lepsze wrażenie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Ależ okazja dla Piasta! Po dograniu Zganiacza z 20 metrów w słupek trafił Podgórski!

45'

O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa meczu.

44'

Wołąkiewicz faulował Jurado, co mocno wzburzyło Kędziorę, który ruszył do arbitra z pretensjami. A obrońca Lecha musi uważać, bo ma już na koncie żółtą kartkę.

43'

Dośrodkowanie Lovrencsicsa i nieporozumienie w ekipie Piasta, do piłki rzucił się Trela, ale w ostatniej chwili wybił ją Polak. Na szczęście dla gości bez konsekwencji.

42'

Po dośrodkowaniu Kebby Ceesaya głową strzelał Trałka. Tyle że uderzał w środek bramki i Trela bez problemu złapał piłkę.

40'

Niezła akcja gospodarzy. Trałka po rajdzie środkiem boiska odegrał na prawo do Ślusarskiego, ten dośrodkował w kierunku Lovrencsicsa, ale po drodze tor lotu piłki przeciął Oleksy.

39'

Wołąkiewicz faulował w środku pola Kędziorę, za co obejrzał żółty kartonik.

38'

Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa z lewej strony do strzału głową składał się Ślusarski, ale nie sięgnął piłki. Chwilę później wrzutka z lewej strony i podobna sytuacja z udziałem Ubiparipa.

37'

Podgórski zbyt długo holował piłkę w środku pola, aż w końcu ją stracił i na dodatek ucierpiał w starciu z rywalem. A trzech na trzech wychodzili gliwiczanie, na prawo był wolny Kędziora!

34'

Po dośrodkowaniu Ceesaya Ślusarski oddał od niechcenia strzał głową, podbita do góry piłka omal nie zaskoczyła Treli! Bramkarz Piasta jednak w porę zareagował i sparował futbolówkę na rzut rożny.

32'

Było groźnie pod bramką Buricia! Z prawej strony dośrodkował Izvolt, Jurado źle przyjął piłkę, przez co nie mógł strzelać, ale odegrał do tyłu do Zganiacza. Ten jednak uderzał niecelnie.

31'

Po podaniu od Henriqueza prosty techniczny błąd popełnił Ślusarski, któremu piłka uciekła w aut.

29'

Po podaniu ze środka pola na spalonym Kędziora.

28'

Kędziora atakował prawą stroną boiska, ale przegrał pojedynek z Kamińskim, którego przy okazji faulował.

27'

Drewniak zagrał do wchodzącego lewą stroną Henriqueza, a jego dośrodkowanie wybił bodajże Klepczyński.

26'

A wracając do opisanej chwilę wcześniej sytuacji - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Kędziora.

25'

Drewniak faulował Zbozienia, za co otrzymał ostrą reprymendę od arbitra, obyło się na razie baz kartki.

23'

Ależ było blisko gola dla Piasta! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego to chyba któryś z lechitów zmienił tor lotu piłki, która trafiła w słupek!

22'

Podgórski miękko wrzucał z rzutu wolnego w pole karne Lecha, piłkę głową wybił Ceesay.

20'

Ulewa widać nie przeszkadza piłkarzom Lecha! Przed chwilą Ślusarski świetnie wycofał piłkę do Drewniaka, ten powinien strzelić bramkę, ale chybił!

19'

Co do pogody - to pada już naprawdę mocno, przez co na boisku będzie rządził przypadek. A kibiców mniej niż w ostatnich meczach, około 16-17 tysięcy, w tym 100-osobowa grupa z Gliwic.

17'

Sprzed pola karnego uderzał Podgórski, piłkę pewnie łapie Burić.

16'

Rozpadało się nad Poznaniem, co z pewnością będzie miało wpływ na przebieg dzisiejszego meczu. Śliska murawa i śliska piłka nie ułatwią życia zawodnikom obu drużyn.

15'

Po dośrodkowaniu Ceesaya piłka przeleciała nad głową Ślusarskiego.

13'

Trałka faulowany przez Zganiacza, zawodnik Piasta ukarany przez arbitra żółtą kartką.

12'

Po tej tragedii, jaką piłkarze Lecha zafundowali nam w środę podczas pierwszej połowy meczu z HSV trzeba przyznać, że dzisiaj grają dużo lepiej, póki co mają przewagę.

11'

Wychodzący z kontratakiem Podgórski przegrał pojedynek biegowy ze Ślusarskim, a później nie wyhamował na mokrej murawie i wjechał w nogi jednego z rywali.

10'

Szybka odpowiedź Lecha, z dystansu uderzał Ubiparip, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

9'

Z pozoru niegroźna akcja Piasta mogła sprawić sporo zagrożenia gospodarzom. Izvolit dreptał lewą stroną, po czym zagrał niepozorną piłkę w pole karne, do której niemal dopadł Kędziora. Gdyby doszedł, byłby zapewne gol.

8'

Wchodzący w pole karne Lovrencsics odbił się od Polaka i padł na murawę, sędzia nakazał grać dalej. Naszym zdaniem prawidłowa decyzja arbitra.

7'

Murawski strzelał z szesnastu metrów i tym razem golkiper Piasta pewnie złapał piłkę.

6'

Błąd Treli mógł kosztować Piasta utratę gola! Po strzale z dystansu bramkarz gości próbował łapać piłkę, ale odbił ją wprost pod nogi Ubiparipa. Tyle że Vojo nie dał sobie rady z obrońcą na plecach i Trela zdążył się zrehabilitować.

5'

Niezła akcja lechitów, Ślusarski dograł na prawo do Ceesaya, a jego dośrodkowanie wybił Polak.

4'

Drewniak dobrze naciskał Klepczyńskiego i zmusił go do wybicia piłki w aut. Na razie gra toczy się dość spokojnie w środku pola.

3'

Naciskany przez Kamińskiego Kędziora zdołał odegrać do Jurado, ale ten stracił piłkę.

2'

Dośrodkowanie kapitana Piasta nie przechodzi pierwszego obrońcy, którym był Henriquez.

2'

Będzie pierwsza okazja dla Piasta, rzut wolny przy linii bocznej wykona Podgórski.

1'

Zaczęli piłkarze Lecha!

18:00

Piotr Reiss odbiera od prezesa Lecha zegarek, który jest podziękowaniem za 400 występów w barwach poznańskiego klubu.

17:58

Oba zespoły wychodzą na boisko, wyprowadzane przez sędziego Pawła Pskita.

17:55

Więcej o Lechu Poznań w naszym specjalnym serwisie oraz na Facebooku!

17:51

Zostało jeszcze dziesięć minut, zapraszam do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego meczu!

17:47

Kto waszym zdaniem okaże się dzisiaj lepszy? Zapraszam do dyskusji i typowania wyniku w komentarzach!

17:46

Ławka rezerwowych Piasta: Szmatuła, Krzycki, Cuerda, El Sidqy, Cicman, Bzdęga, Sikora.

17:45

Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Djurdjević, Wilk, Reiss, Wolski, Tonew, Bereszyński.

17:42

Z kolei Marcin Brosz wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i postawił dokładnie na tą samą jedenastkę, która pokonała tydzień temu Wisłę Kraków. Składy obu zespołów w okienku obok.

17:41

W systemie 4-3-3 zestawił dzisiaj swój zespół trener Mariusz Rumak. Trójkę napastników tworzyć będą Bartosz Ślusarski, Vojo Ubiparip i Gergo Lovrencsics. W podstawowym składzie znalazł się Szymon Drewniak, który zagrał bardzo słabo w meczu towarzyskim z HSV Hamburg.

17:40

Z powodu kontuzji łydki nie zagra dzisiaj Manuel Arboleda, którego w wyjściowym składzie zastąpił Marcin Kamiński. Przed meczem niepewny był występ Huberta Wołąkiewicza, ale ostatecznie pojawi się on na boisku. Kolejnym nieobecnym w Lechu jest Mateusz Możdżeń, zawieszony za faul na Traore w meczu z Lechią Gdańsk.

17:39

Przed nami spotkanie Lecha z rewelacyjnym beniaminkiem Piastem Gliwice. Podopieczni Marcina Brosza wygrali cztery ostatnie mecze i z pewnością tą passę będą chcieli podtrzymać w Poznaniu. Czy Kolejorz zdoła im przeszkodzić?