Lechia Gdańsklechia
1 : 2
Piast GliwicePiast Gliwice
94'

Koniec spotkania! Przedziwny scenariusz miał ten pojedynek. W pierwszej połowie dominowali gospodarze i do 56 minuty wszystko wskazywało na to, że zdobędą trzy punkty. Piast się jednak zdołał podnieść i wbił dwa gole. Lechia przegrywa drugi raz w tym sezonie na PGE Arenie, a Piast kontynuuje tradycję beniaminków z zeszłego sezonu i tak jak oni, czyli ŁKS i Podbeskidzie Bielsko-Biała, wywozi z Gdańska punkty. To już siódma porażka biało-zielonych na nowym stadionie, a następny mecz u siebie zagrają z Lechem Poznań. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Jacek Czaplewski.

92'

Jeszcze zmiana w zespole gości. Za Izvolta wchodzi Cicman.

92'

Kartka dla Zganiacza. Traore próbował zaskoczyć Trelę strzelając bezpośrednio z wolnego. Bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczką.

91'

Jeszcze trzy minuty potrwa to spotkanie. Tyle doliczył sędzia.

90'

Duda... Ładna wrzutka Nowaka na głowę młodego lechisty, który uderza dwa metry nad poprzeczką.

89'

A w sektorze gości zabawa trwa w najlepsze. Fani Piasta znowu dopingują bez koszulek, ale z asystą bębna.

88'

Niektórzy kibice już opuszczają stadion!

87'

Gapiostwo lechistów w obronie i gliwiczanie - najprawdopodobniej - wydzierają trzy punkty. Świetne dośrodkowanie z prawej flanki golem zwieńczył Podgórski.

86'

GOOOOOOOL! Coś niesamowitego! Piast zdobywa drugiego gola!

85'

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice

85'

Za Rubena wszedł Sikora. Kibice krzyczą "Heja Danuta, to my bandyci z Traugutta".

83'

Kartka dla Andriuskeviciusa, który nawet niespecjalnie się sprzeczał z decyzją. Przerwał bowiem faulem groźnie wyglądający kontratak.

82'

Wchodzi ulubieniec publiczności, Duda, który zmienia Andreu. Lechia zakończy mecz dwoma napastnikami.

82'

Znakomita wrzutka Machaj w kierunku Traore, którego w ostatniej chwili uprzedza jeden z rywali! To powinien być gol!

82'

Ajjj! Kolejny jęk zawodu. Piłka przeszła jak po sznurku, ale w decydującym momencie nie trafił w nią jeden z lechistów. Będzie korner dla gospodarzy.

80'

Za niecały kwadrans koniec spotkania, a Piast nie dokonał jeszcze ani jednej zmiany. Lechia już z dwiema roszadami.

78'

Świetne przejęcie Surmy, który przemknął z piłką kilkanaście metrów, po czym próbował odegrać do biegnącego obok niego Rasiak. To było jednak za mocne podanie. A szkoda, bo była świetna okazja do oddania strzału z okolicy dziesiątego metra.

77'

Głową po dośrodkowaniu Podgórskiego strzelał Matras. Wprost w Buchalika.

77'

Zawodnicy obu drużyn strasznie zryli trawę. Sporo wyrw w boisku, nawet te prowizoryczne łaty odpuściły...

75'

Kartka dla Oleksego.

75'

Dwa groźne uderzenia Traore. Pierwszy, z problemami, broni Trela, po drugim futbolówka trafia w bandy reklamowe za linią końcową.

75'

Gospodarzom chyba zaczęło się spieszyć. Nawet trener Kaczmarek szybko podał piłkę, żeby Andriuskevicius mógł wznowić grę.

74'

Lechia Gdańśk - Piast Gliwice

73'

Główkuje Rasiak po centrze Machaja. Obok bramki. Kibice prowadzą doping na dwie trybuny.

70'

Bieniuk przeprasza Kędziorę za ostry wślizg, ale sędzia i tak pokazał mu kartkę.

70'

Gospodarzom jakby odcięło prąd. Goście natomiast coraz łatwiej i coraz częściej przebywają na połowie przeciwnika.

69'

Piast miał rzut wolny. Po dośrodkowaniu w pole karne liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. "Trójmiasto jest nasze!" - śpiewają lechiści.

68'

Kolejny, w krótkim odstępie czasowym, faul Traore.

68'

Janicki wyraźnie utyka, ale jednocześnie odmówił interwencji medycznej.

66'

Lechia na razie nie potrafi odzyskać rytmu gry. Do momentu straty gola wyglądało to bowiem całkiem przyzwoicie.

65'

Młynowy apeluje o gorący doping, a tych którzy nie chcą śpiewać, odsyła na inne sektory. Mobilizacja wśród kibiców już nastąpiła, a czy nastąpi wśród piłkarzy?

64'

Kibice na PGE Arenie.

63'

Kolejny raz niebezpiecznie pod polem karny gdańszczan. Zdążył wyekspediować jednak piłkę jeden z defensorów.

61'

Druga zmiana w Lechii. Za Ricardinho wchodzi Nowak.

60'

Przerwa w grze. Na murawie leży jeden z piłkarzy Piasta.

59'

Goście nabrali pewności siebie, po tym jak zdobyli bramkę. Ruben do Izvolta, który zza dwudziestego metra uderza wprost w bramkarza Lechii. Z trybun niosą się gorące "pozdrowienia" dla PZPN-u.

57'

Ruben wykorzystuje dobre podanie i strzałem od słupka pokonuje bezradnego Buchalika! Wydaje nam się, że ten gol nie powinien być uznany, bowiem wcześniej sfaulowany został Andriuskievicius.

56'

GOOOOOOOL! Dla Piasta! Mamy wyrównanie!

55'

Machaj przewraca się po starciu z Izvoltem, ale sędzia nakazuje grać dalej.

52'

Piłkarze Piasta próbują wymieniać podania po ziemi, ale nieszczególnie im to wychodzi. Dobrze współpracuje dziś duet stoperów Lechii: Madera - Bieniuk. Czyżby po raz trzeci z rzędu na zero z tyłu?

51'

Trener Kaczmarek jakieś dwa metry poza wyznaczoną strefą, ale sędzia techniczny, Tomasz Kwiatkowski, w ogóle nie reaguje.

50'

Kibice Piasta Gliwice.

49'

I kolejna okazja dla gospodarzy. Tym razem strzelał Traore, ale jakieś dwa metry od prawego słupka. Chwilę potem kolejna próba czarnoskórego pomocnika. Dla odmiany obok... lewego słupka.

48'

Jęk zawodu na trybunach! Machaj zdecydował się na bezpośredni strzał. Piłka była bardzo dobrze dokręcana, ale otarła jedynie boczną siatkę.

46'

Kartka dla Klepczyńskiego za faul na Traore. Będzie okazja z rzutu wolnego.

46'

I mamy pierwszy gwizdek wieszczący o rozpoczęciu drugiej części meczu. Od środka zaczęli gospodarze.

46'

Za Brożka wszedł Surma. Machaj przejdzie więc na skrzydło, Surma do środka.

46'

Pojawił się na trybunach Levon Airapetian. Ormianin chodzi o kulach, bowiem we wtorek podczas meczu swojej reprezentacji zerwał więzadła kolanowe i czeka go półroczna przerwa w grze. Airapetian uściskiem dłoni przywitał się z Deleu.

46'

Znamy oficjalną frekwencję: 14 420 kibiców zasiada dziś na PGE Arenie.

47'

Koniec pierwszej połowy! Lechia prowadzi po golu Traore i jest na dobrej drodze do tego, by podtrzymać serię zwycięstw. Wracamy za kwadrans.

45'

Rasiak do Traore, a ten uderza obok prawego słupka!

44'

Janicki fauluje Podgórskiego. Drugie przewinienie prawego obrońcy, ale znowu mu się upiekło i nie został ukarany żółtą kartką.

44'

Groźnie, bardzo groźnie pod bramką Lechii! Zbyt wiele swobody pozostawiono jednemu z piłkarzy Piasta, ten odegrał do Rubena, który wkręcił w trawę Andriuskieviciusa, po czym próbował podać do nabiegającego Kędziory. Uprzedził go znowu Buchalik.

43'

Drugi, czy nawet trzeci raz, problemy z przyjęciem ma Traore. Znając jednak jego wyszkolenie techniczne, śmiemy twierdzić, że winę ponosi nie on sam, a... kiepsko przygotowana murawa. Tymczasem strzał Piasta. Znowu pewny chwyt Buchalika.

41'

Jeden z internautów pyta o frekwencję. Będziemy znali ją w przerwie, gdy oficjalną liczbę poda spiker.

41'

Madera wolał nie ryzykować i wybił na róg, po którym najwyżej do piłki wyskoczył Brożek i wybił ją na aut.

39'

"W Wolnym Mieście Gdańsku (...)" - intonuje młyn. Gliwiczanie dalej dopingują bez koszulek.

38'

Szkoda że Rasiak z Machajem zbyt późno zorientowali się, że Brożek będzie wrzucał piłkę. To było naprawdę dobre dośrodkowanie, gdyby ci dwaj zawodnicy wcześniej wystartowali do piłki.

36'

Bardzo ładny, soczysty strzał Podgórskiego z okolicy 25 metra. Buchalik był jednak na posterunku i pewnym chwytem złapał futbolówkę.

35'

Niebezpiecznie w szesnastce gospodarzy. Buchalik wypuścił piłkę z rąk, ale na jego szczęście Kędziora został dobrze przyblokowany.

32'

Tymczasem kibice Piasta bawią się w najlepsze. Tworzą wokół swojego sektora wesoły, poruszający się pociąg. Ich boiskowa lokomotywa na razie stoi.

31'

Rasiak głową bezpiecznie odgrywa do Buchalika, przecinając tym samym dośrodkowanie Podgórskiego.

30'

Chyba się jednak pomyliliśmy. Nie Ricardinho, a Machaj wrzucał tę piłkę, po której trafił Traore. Ale to nieistotne. Lechia prowadzi i jest na dobrej drodze, by wygrać trzeci raz z rzędu.

29'

"To my, kibice z Gdańska (...)!" - śpiewają biało-zieloni. Doping po strzelonym golu wyraźnie się polepszył.

28'

Traore wybija piłkę na aut, bowiem na boisku leży Matras.

25'

I gospodarze na prowadzeniu! Wspaniała, szybka akcja, którą na prawym skrzydle zapoczątkował Ricardinho. Brazylijczyk wrzucił piłkę do Traore, który bodajże lewą nogą wpakował ją do siatki. Jest smoczek i kołyska dla jego drugiej córki, która niedawno się urodziła!

24'

GOOOOOOL! Cudowna akcja, cudowny gol Traore!

24'

"Niech patrzy świat, jesteśmy tu. Siejemy terror, jak chciał Bóg! Niestraszny nam... jest żaden wróg, a gdańska Lechia to nasz klub!" - krzyczy młyn. Goście praktycznie niesłyszalni, choć prowadzą doping.

22'

"Pirotechnika jest bezpieczna. 08.11.2012" - taki napis pojawił się na trybunie "prostej".

22'

Na trybunach zauważyliśmy również Piotra Grzelczaka, który nie mieści się ostatnio do meczowych osiemnastek.

20'

I niemal kopia akcji po drugiej stronie. Wrzucał Podgórski, a Buchalika sfaulował Ruben.

19'

Ależ świetna wrzutka Machaja na głowę Rasiaka! Piłka ląduje tuż nad poprzeczką, ale nawet gdyby padła bramka, to nie zostałaby zaliczona. Sędzia dopatrzył się bowiem faulu.

18'

Widać że Brożek ma inklinacje do cofania się i gry nie jako skrzydłowy, a jako lewy obrońca. Tym razem głęboko asekurował spóźnionego Andriuskeviciusa.

16'

Rasiak tym razem spowalnia akcję, a potem niedokładnie odgrywa do nabiegającego Traore. Wyświeciło słońce nad PGE Areną.

15'

Traore przewraca się po starciu z Polakiem. Gwizdek sędziego milczy, a bezpańską piłkę przechwytuje Trela.

13'

Na razie sporo szarpanej gry z obu stron. Nie zdziwimy się jak po końcowym gwizdku piłkarze będą narzekali na stan murawy.

11'

Kibice Lechii.

10'

Groźna akcja gospodarzy! Rasiak bardzo ładnie zgrał piłkę do Traore, który rozpędził się na skrzydle, wpadł w pole karne i próbował odegrać. Wyszedł z tego korner, po którym grę z piątego metra wznowił Trela.

8'

Machaj nie wymagał jednak pomocy medycznej, a rzut rożny dla Piasta zakończył się wybiciem futbolówki na ich połowę przez jednego z defensorów Lechii.

8'

Będzie pierwszy korner dla Piasta. Na boisku leży natomiast Machaj, który próbując zablokować dośrodkowanie nabawił się jakiegoś urazu.

7'

"Hej Lechia gol!" - głośno śpiewają fani. Według nas, na PGE Arenie zasiada dzisiaj około 10 tys. widzów.

6'

Taktyczny błąd Janickiego, który po stracie piłki próbował przystopować Podgórskiego. Jeszcze bez kartki.

4'

Pierwszy atak gospodarzy, ale Ricardinho wywraca się w trakcie biegu. Tylko lekko zahaczył o murawę, a już sporej wielkości kępka trawy została wyrwana, co tylko świadczy o stanie płyty na PGE Arenie...

3'

A jednak, będzie oprawa. W młynie pojawił się ogromny transparent: "17.09.1939 -- Czwarty rozbiór Polski" z przekreślonym sierpem. Kibice odśpiewali "A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści!".

1'

Pierwszy gwizdek, a więc zaczynamy! Od środka goście. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie dzisiaj ani emocji, ani bramek. Lechia walczy o doskoczenie do czołówki, Piast o drugie ligowe zwycięstwo.

15:44

Kibice Piasta już wrócili, ale bez... koszulek :) "Lechijko tylko zwycięstwo!" - krzyczy młyn.

15:43

Piłkarze wychodzą na murawę. Lechia w jednolitych białych strojach, Piast na czerwono. Zawody poprowadzi Paweł Raczkowski z Warszawy.

15:42

Gliwiczanie wychodzą ze swojego sektora. Nie wiemy, dlaczego. Jest ich około setka.

15:41

15:39

"Jesteśmy zawsze tam, gdzie Piast Gliwice gra!" - skandują przyjezdni, co wywołało falę gwizdów z młyna. Dziwne, bowiem Lechia żyje ponoć w dobrych stosunkach z Piastem.

15:34

Sądziliśmy, że będzie więcej kibiców niż na meczu z Polonią Warszawa. Chyba się jednak pomyliliśmy. Niestety, ale jest sporo wolnych miejsc. Najpełniej na razie na sektorze rodzinnym.

15:30

W ostatniej kolejce Lechia pokonał Koronę Kielce 1:0, a Piast Gliwice wygrał z Pogonią Szczecin 1:0. W aktualnej tabeli gospodarze są na siódmym miejscu, goście na jedenastym.

15:29

Przed chwilą na trybunach pojawił się Deleu. To ciekawe, że jeszcze ani razu nie zagrał w tym sezonie. Tak słabo u niego z formą, czy po prostu trener Bogusław Kaczmarek nie widzi go w swojej wizji zespołu?

15:28

Nas najbardziej ciekawi dziś postawa Grzegorza Rasiak, który w tym sezonie nie trafił jeszcze do siatki. Odsyłamy was do wywiadu z napastnikiem biało- zielonych - kliknij [b]tutaj[/b], aby przeczytać całą rozmowę z Rasiakiem.

15:26

Oprawy chyba jednak nie będzie. Lechiści trenują dośrodkowanie. Teraz gromkie brawa otrzymał Abdou Razack Traore, który główką umieścił piłkę w siatce.

15:21

Trybuny wypełniają się powoli. Na razie jest garstka widzów. Wiszą już flagi w młynie Lechii, ale także na "prostej" w tym m.in. płótna Śląska Wrocław - "Wielki Śląsk" oraz "WKS Śląsk Wrocław".

15:18

Trybuny na PGE Arenie przed meczem Lechia - Piast

15:16

Z głośników tymczasem leci kawałek Bon Jovi - It's my life. Przedtem słyszeliśmy AC/DC. Widać, że ktoś w klubie zna się na dobrej muzyce :)

15:12

W Trójmieście pogoda w kratkę. Rano padał deszcz, teraz jest pochmurnie, ale słońce czasami się wyłania. Temperatura wręcz idealna do gry - około 20 stopni Celsjusza.

15:11

Obie drużyny przed momentem rozpoczęły rozgrzewkę. Pierwszy raz odezwali się kibice Piasta Gliwice. Ich grupa liczy około 50 osób. Mają ze sobą trzy flagi. Dwie zawisły na płocie, trzecia została rozłożona na krzesełkach.

15:08

Na środku więc obok powracającego po kontuzji Andreu wystąpi Mateusz Machaj. Po raz pierwszy na lewym skrzydle zagra natomiast Piotr Brożek.

15:08

Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Za chwilę wrzucimy je do relacji. W składzie biało-zielonych bez większych niespodzianek, poza tym, że trzeci raz z rzędu na ławce rozpocznie Łukasz Surma. W dwóch poprzednich meczach Lechia wygrała. Czyżby to był dobry omen, że jak Surma rozpoczyna z ławki, to gdańszczanie wygrywają?

15:06

I od razu meldunek dotyczący stanu murawy. Jak wiemy, w zeszłym tygodniu odbyła się tu impreza jednego z banków. Jego pracownicy i zaproszeni goście postanowili pohasać po boisku. Trawę doprowadzili do takiego stanu, że Lechia musiała odwołać treningi zaplanowane na środę i czwartek. Zajęcia przeprowadzono na stadionie przy Traugutta, a na PGE Arenie trwały prace pielęgnacyjne. Jak to wygląda? Średnio... Widać kilka łat, które wypełniają dziury.

15:03

Witamy prosto z PGE Areny, za nieco ponad pół godziny pierwszy gwizdek w drugim sobotnim spotkaniu. Lechia Gdańsk podejmie beniaminka, Piasta Gliwice. Na relację zaprasza Jacek Czaplewski.