Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net. Zapraszam również na specjalny serwis o Lechu na Facebooku - Lech Poznań Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

Koniec meczu! Lech remisuje z Górnikiem 0:0.

90'

O trzy minuty została przedłużona druga połowa meczu.

90'

Świetna okazja dla Lecha! W pole karne piłkę wrzucił Murawski, wybili ją obrońcy, a stojący przed polem karnym Możdżeń huknął w kierunku bramki, bardzo dobrze jednak spisał się Skorupski. Przed chwilą pisaliśmy o jego niepewnych interwencjach, ale w decydujących momentach bramkarz Górnika nie zawodzi.

89'

Coś w drugiej połowie słabiej spisuje się bramkarz Górnika, lechici jednak nie potrafią wykorzystać jego błędów.

88'

I znów niepewnie Skorupski, próbował rzucić się do dośrodkowania, ale nie sięgnął piłki. W sukurs przyszli mu jednak obrońcy.

86'

Za chwilę kolejna zmiana w Górniku, z rozgrzewki przywołany Wodecki.

85'

Zmiana w drużynie Górnika, Łukasiewicz wchodzi w miejsce Iwana.

84'

Teraz Trałka zagrał do Bereszyńskiego mniej więcej na wysokości ramion, ten próbował schylić się i uderzyć głową, wyszło niecelnie.

83'

Teraz fatalnie zachował się Ubiparip, zamiast wrzucać piłkę w pole karne, zagrał po ziemi pod nogi jednego z obrońców Górnika.

82'

Po dośrodkowaniu Henriqueza z rzutu rożnego niepewnie interweniował Skorupski, na szczęście dla gości bez konsekwencji.

82'

Ostatnia zmiana w Lechu, Ubiparip wchodzi w miejsce Tonewa,

81'

Bereszyński wpadł w pole karne Górnika, szukał pozycji czy to do strzału, czy podania, ryzykownym wślizgiem powstrzymał go Szeweluchin.

80'

Z lewej strony dośrodkowywał Tonew, piłkę łapie Skorupski.

79'

Do wejścia na boisko przygotowany jest Vojo Ubiparip.

77'

Burić wyszedł przed własne pole karne i interweniował głową, przecinając podanie do Milika.

75'

Tonew przytrzymywany przez Oziębałę i Przybylskiego, sędzia odgwizduje faul na zawodniku gospodarzy.

74'

Było groźnie pod bramką Lecha. Po dośrodkowaniu z lewej strony głową strzelał Oziębała, ale dobrze z bramce spisał się Burić. Chwilę później poprawiać próbował Milik - golkiper Lecha złapał piłkę.

72'

Nakoulma zablokowany przez Ceesaya, będzie rzut rożny dla gości.

71'

Długa wrzutka Iwana, piłkę łapie Jasmin Burić.

70'

Pierwsza zmiana w Górniku, Pawła Olkowskiego zastępuje Przemysław Oziębała.

68'

Błąd Kebby Ceesaya, próbował podawać na prawe skrzydło do Ślusarskiego, zrobił to za lekko i niecelnie.

66'

Olkowski sprowadził do parteru Henriqueza, ich starcie wyglądało bardziej jak walka zapaśników niż mecz piłki nożnej. Sędzia Musiał musiał przerwać grę i podyktować rzut wolny dla Lecha.

65'

Lewym skrzydłem przedzierał się Bereszyński. Nie mógł go powstrzymać Danch, nie dał rady Bemben, uczynił to dopiero Bartosz Iwan.

64'

Tonew przechwycił piłkę w środku pola, zszedł na lewą stronę, po czym próbował dośrodkowywać. Nie trafił czysto w piłkę, przez co zamiast wrzucić ją w pole karne, wybił za bramkę Górnika.

63'

Lech Poznań - Górnik Zabrze

62'

Druga zmiana w Lechu: boisko opuszcza Lovrencsics, zastępuje go Bereszyński.

59'

Gancarczyk odgrywał do Milika, jego strzał po rykoszecie dał zabrzanom rzut rożny.

58'

A teraz Górnik będzie miał rzut rożny niemal w narożniku pola karnego Lecha.

58'

Z kornera dośrodkowywał Gancarczyk, dobrze głową interweniował Ślusarski.

57'

Wołąkiewicz wybija piłkę na rzut rożny, ważna interwencja środkowego obrońcy Lecha.

57'

Na rzut rożny w pole karne Górnika wybrało się tylko czterech zawodników Lecha. Nie za mało, zważywszy, że przebywało tam siedmiu zabrzan (łącznie ze Skorupskim)?

56'

Wrzutka Henriqueza, piłkę próbował na raty łapać Skorupski, ale wyszedł z nią za linię końcową.

54'

Początek drugiej połowy dość nerwowy w wykonaniu obu zespołów.

52'

Transparent "Chcemy Wszędzie Dojeżdżać Punktualnie" pojawił się na sektorze Górnika. To aluzja do problemów z policją, które napotkali fani z Zabrza podczas ostatnich meczów wyjazdowych.

50'

Żółtą kartką ukarany został Aleksander Kwiek.

48'

Z ostrego kąta huknął Lovrencsics, górą jednak Skorupski, który złapał piłkę.

47'

I właśnie wprowadzony przed chwilą Możdżeń uderzał z narożnika pola karnego, zbyt lekko, by zaskoczyć Skorupskiego.

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w Lechu, miejsce Szymona Drewniaka zajął Mateusz Możdżń.

46'

Zaczynamy drugą część meczu.

15:32

Do przerwy oglądamy niezły mecz ze wskazaniem na Lecha. Bohaterem póki co jest golkiper zabrzan Łukasz Skorupski, który obronił swój zespół przed stratą bramki co najmniej w dwóch bardzo trudnych sytuacjach. Za chwilę początek drugiej połowy, może teraz doczekamy się goli.

15:28

W przerwie nagrodzony juniorów starszych i młodszych Lecha, wicemistrzów Polski w swoich kategoriach wiekowych w sezonie 2011/12.

45'

Przerwa!

45'

Nakoulma odegrał piłkę Milikowi, ten przyłożył z 18 metrów, ale w bramce dobrze spisał się Burić. Najgroźniejszy strzał zabrzan w pierwszej połowie.

45'

O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa meczu.

45'

Z rzutu wolnego w mur trafia Kwiek.

44'

Za faul na Nakoulmie żółtą kartkę obejrzał Kebba Ceesay.

43'

Próba strzału (dośrodkowania?) Lovrencsicsa i piłkę łapie Skorupski.

41'

Strzał Tonewa z dystansu, piłka trafia w jednego z rywali.

38'

Z 25 metrów niecelnie uderzał Aleksandar Tonew.

38'

Dośrodkowanie Lovrencsicsa z rzutu wolnego, piłkę głową wybija Bartosz Iwan.

37'

Ryzykowne zachowanie Buricia, wyszedł w bok i próbował bawić się w obrońcę, zostawiając pustą bramkę. Na szczęście dla Lecha nie zdołał ograć go Olkowski.

36'

Rajd Tonewa lewą stroną zakończony dośrodkowaniem w stronę Ślusarskiego, tam po chwili niepewności piłkę wybili obrońcy Górnika.

34'

Obrońcom Lecha na lewej stronie pola karnego urwał się Nakoulma, zagrał płasko wzdłuż linii końcowej, ale nikt nie zdołał skierować piłki do siatki.

33'

Lech Poznań - Górnik ZabrzeLech Poznań - Górnik Zabrze

32'

Po długim wrzucie Gancarczyka z autu było nieco zamieszania w polu karnym Lecha, ale nie sprawiło to większego zagrożenia pod bramką Buricia.

30'

A teraz Murawskiemu przytrafiło się zagranie, które nie przystoi reprezentantowi Polski. Rozgrywając piłkę na własnej połowie próbował podać krótko do Tonewa, ale zagrał tak, że piłkę przechwycił jeden z zabrzan.

28'

Ładna klepka poznaniaków zakończona przez niefrasobliwość Ślusarskiego. Próbował odegrać z pierwszej piłki do Tonewa, ale podał do obrońcy Górnika.

26'

Na razie możemy być zadowoleni z poziomu widowiska. Oba zespoły próbują atakować, ale to Lech był bliżej zdobycia bramki. Świetnie między słupkami Górnika spisuje się Łukasz Skorupski i jeżeli utrzyma taką formę, to może będzie kolejnym po Miliku zawodnikiem zabrzan, na którego zwróci uwagę selekcjoner reprezentacji Polski.

24'

W pole karne zabrzan dośrodkowywał Lovrencsics, Ślusarskiego uprzedził jednak Adam Danch.

23'

Arboleda przechwycił długą piłkę, adresowaną do Arkadiusza Milika.

22'

Strzał Ślusarskiego z 16 metrów zablokowali gracze Górnika.

21'

Rzut rożny miał Kolejorz, ale po dośrodkowaniu Henriqueza nie wniknęło żadne zagrożenie pod bramką Skorupskiego.

19'

Po raz kolejny przytomnie w bramce Skorupski, wyszedł na jedenasty metr i złapał wrzuconą we własne pole karne piłkę.

17'

A teraz Gancarczyk dośrodkowywał na głowę Iwana i gdyby ten miał włosy, to piłka przeleciałaby po nich, a tak minęła pomocnika zabrzan.

15'

I po raz kolejny Skorupski cudem ratuje zabrzan! Dwóch na dwóch szarżowali lechici, Tonew zagrywał nieco zbyt głęboko do Ślusarskiego, przez co golkiper Górnika zdążył wyjść z bramki i znacząco utrudnić napastnikowi Lecha oddanie skutecznego strzału. Mając Skorupskiego tuż przed sobą Ślusarski nie mógł uderzyć inaczej, jak prosto w niego. Dodajmy, że chwilę wcześniej asystent sędziego sygnalizował pozycję spaloną u Tonewa, Tomasz Musiał puścił jednak grę.

13'

Ależ była teraz okazja dla Lecha! Mocne, długie dośrodkowanie Henriqueza i dobry strzał głową Ślusarskiego pod poprzeczkę powinny zakończyć się bramką! Tyle że między słupkami Górnika rewelacyjnie spisał się Łukasz Skorupski. Bramkarz Górnika ratuje swój zespół!

11'

Na boisku leży Trałka, sędzia przerywa grę. Po chwili były gracz Polonii podnosi się o własnych siłach.

10'

A teraz ładna wrzutka Bembna z prawej strony, we własnym polu karnym dobrze interweniował jednak Trałka. Muszą uważać na doświadczonego obrońcę lechici, bowiem to po jego podaniach padły obydwie bramki w meczu pierwszej kolejki z Piastem Gliwice (2:1 dla Górnika).

9'

Z rzutu wolnego niecelnie uderzał Milik.

8'

Kolejny rożny, tym razem wrzucał Kwiek, a głową interweniował bodajże Manuel Arboleda. Tak czy siak wszystko zakończyło się po myśli poznaniaków.

8'

Mieliśmy pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu, po dośrodkowaniu Gancarczyka piłkę na kolejny korner wybił Henriquez.

7'

Już na początku meczu widać, że Milik nie będzie dzisiaj miał łatwego życia. Gdy tylko próbuje dojść do piłki, zaraz znajdują się przy nim Wołąkiewicz i Trałka. Widać początek sezonu w wykonaniu 18-letniego napastnika zrobił wrażenie nie tylko na Waldemarze Fornaliku.

6'

Arkadiusz Milik - za faul

6'

Milik brzydko faulował Lovrencsicsa w środku pola, młody zawodnik Górnika ukarany za to przewinienie żółtą kartką.

5'

Bułgar wrócił już do gry, Lech zatem ponownie w komplecie.

4'

W starciu z rywalem ucierpiał Tonew, pomocnik Lecha opatrywany przez masażystów.

3'

Ceesay tym razem w pojedynkę poradził sobie z próbującym dojść do piłki Nakoulmą.

2'

Prejuce Nakoulma próbował dryblingu na lewej stronie, powstrzymali go Ceesay i Drewniak.

1'

Drewniak ładnie przejął piłkę przed polem karnym rywala, zagrywał prostopadle do Ślusarskiego, ale piłkę przechwycił Danch.

1'

Ślusarski zbyt mocno dogrywał na lewe skrzydło do Tonewa, piłka wyszła w aut.

1'

Rozpoczęli piłkarze Lecha.

14:28

Sędzia Tomasz Musiał wyprowadził na boisko oba zespoły, za chwilę zaczynamy!

14:26

Jeżeli ktoś jeszcze nie przeczytał zapowiedzi dzisiejszego spotkania, to jest chwila, by to uczynić. Można ją znaleźć tutaj:

14:24

Ławka rezerwowych Górnika: Witkowski, Łukasiewicz, Bębenek, Oziębała, Wodecki, Telichowski, Łuczak.

14:23

Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Djurdjević, Kędziora, Kamiński, Możdżeń, Bereszyński, Ubiparip.

14:22

Znamy już wyjściowe składy obu zespołów. Po raz pierwszy w tym sezonie w wyjściowym składzie Lecha zabraknie Mateusza Możdżenia. W zespole Górnika zagra z kolei wracający po kontuzji Aleksander Kwiek.

14:15

lechlech

14:05

Bardziej optymistycznie do sprawy podchodzą kibice Lecha, którzy w głosowaniu na Facebooku jako faworyta wyraźnie wskazują swój zespół. Głosy wciąż można oddawać na stronie Lech Poznań Ekstraklasa.net.

14:02

- Uważam, że ten zespół ma wiele jakości w każdej formacji, do bramkarza poprzez obrońców, którzy są bardzo zdyscyplinowani, a jednocześnie skrajni obrońcy potrafią grać ofensywnie, niezłych środkowych pomocników i przede wszystkim w ataku w formie jest Milik, bardzo groźny jest Nakoulma. W każdej formacji Górnik ma swoją jakość, do tego zespół jest nieźle przygotowany fizycznie

- mówił na piątkowej konferencji prasowej trener Mariusz Rumak. Widać, że szkoleniowiec Lecha jest przekonany o klasie rywala i wie, że nie będzie to łatwy mecz dla jego podopiecznych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:

14:00

lechlechlech

13:51

Przed nami ciekawie zapowiadający się pojedynek dwóch niepokonanych dotąd zespołów. Lech będzie chciał powalczyć dzisiaj o trzecie z rzędu zwycięstwo i awans na pozycję lidera. Tyle że Górnik to chyba najtrudniejszy z dotychczasowych przeciwników "Kolejorza". Liczymy zatem na dobre widowisko!