Lech PoznańLech Poznań
19:01

Śląsk Wrocław Mistrzem Polski! Lech spada na czwarte miejsce w tabeli!

93'

Jeszcze w końcówce Wojtkowiak po wrzutce z rzutu wolnego uderzył głową obok bramki. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Jeszcze okazja dla Lecha, ale świetną interwencją popisał się Mielcarz.

88'

Okachi znalazł trochę miejsca przed polem karnym i uderzył po ziemi, ale obok bramki. Jeden z nielicznych strzałów w tej części meczu,

82'

Ostatnia zmiana w Widzewie. Na boisku w miejsce Difallaha melduje się Rybicki.

81'

Rudniew w polu karnym próbował oddać strzał, ale zablokowany.

78'

Lech już chyba nie wierzy, że może dziś cokolwiek ugrać. Oba zespoły grają zachowawczo i wyraźnie sobie nie radzą na nierównej murawie.

73'

Rudniew dostał dobrą piłkę od Tonewa, przyjął na piątym metrze ale nie zdołał oddać strzału! Tymczasem prowadzi także Legia, i Kolejorz jest obecnie na 4 miejscu w tabeli!

68'

Żółta kartka także dla Tonewa za grę po gwizdku.

65'

Żółta kartka dla Injaca.

65'

Pożegnać z Ekstraklasą ma dzisiaj okazję także Stilić, który zmienił Ślusarskiego.

63'

63'

Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Ostrowski i Matusiak, w ich miejsce Ben Radhia i Oziębała.

58'

Prowadzi Ruch, prowadzi Śląsk, więc Lech praktycznie szans na tytuł już nie ma. To też tempo spotkania w Łodzi senne, a atakują częściej Widzewiacy. Po strzale Ostrowskiego interweniował teraz Kotorowski.

52'

Okachi technicznym uderzeniem posłał rotującą piłkę pod poprzeczkę, ale Kotorowski zdołał ją przerzucić nad bramką.

50'

W polu karnym Widzewa wywracał się Wojtkowiak, ale sędzia uznał że nie był faulowany i chyba rzeczywiście nic nie było po starciu z Kaczmarkiem, po piłkarz Lecha nawet nie protestował.

48'

Po strzale Okachiego spokojnie interweniuje Kotorowski.

46'

Początek drugiej połowy.

46'

Dwie zmiany w Lechu. Na boisku meldują się Rudniew i Wojtkowiak, którzy w tym spotkaniu pożegnają się z Ekstraklasą. Z pewnością w przyszłym sezonie nie zobaczymy co prawda tylko Wojtkowiaka, który już podpisał kontrakt z TSV Monachium, ale również Łotysz prawdopodobnie odejdzie po sezonie. Na drugą połowę nie wybiegli Kikut i Ubiparip.

46'

45'

Koniec pierwszej połowy.

43'

Kibice Widzewa Na trybunach dzisiaj około 6 tysięcy widzów. Kibice ucieszeni z prowadzenia Ruchu nad Lechią, który na razie daje mu mistrzostwo śpiewają "Każdy to powie, że mistrza mamy w Chorzowie".

40'

Difallah po podaniu Kaczmarka znalazł się w dobrej sytuacji, ale uderzył niecelnie obok bramki.

37'

Możdżeń wrzucił w pole karne, Ślusarski zdołał dziubnąć piłkę czubkiem buta, ale uderzył obok bramki.

35'

Ślusarski zdołał oddać strzał, ale bez problemu interweniuje Mielcarz.

32'

I ukarany również Mroziński za faul na Ślusarskim.

32'

Żółta kartka dla Henriqueza za faul na Difallahu.

32'

Ruch prowadzi już 2:0 i raczej prowadzenia nie straci, więc Lechowi nawet zwycięstwo z Widzewem nie daje mistrzostwa. W poczynaniach Kolejorza od początku nie widać jakby wiary w ten sukces.

28'

Rzut rożny dla Widzewa, chwilę później strzał zdołał oddać Kaczmarek, ale nie trafił w bramkę.

24'

Z rzutu wolnego uderza ładnie Matusiak i bardzo dobrze obronił Kotorowski.

21'

Wrzutka z prawej strony Możdżenia i celnie główkował Kikut, ale piłkę wyłapał Mielcarz.

19'

"Koko koko, Euro spoko, piłka leci hen wysoko" - chciałoby się zanucić po fatalnym uderzeniu Możdżenia, który sprzed pola karnego posłał piłkę w okienko, ale raczej na 10 piętrze wieżowca.

17'

Na razie Lech wyraźnie częściej przy piłce, jednak niewiele z tej przewagi w posiadaniu wynika. Gra obu zespołów jest dosyć senna.

15'

Przepychanki Abbesa z Injacem w środkowej strefie boiska. Sędzia przywołał obu zawodników do porządku, ale nie dał kartek.

14'

Rzut wolny dla Widzewa z lewej strony pola karnego, ale po wrzutce nie było zagrożenia.

13'

Początek meczu na razie nie zachwyca. Nie mieliśmy jeszcze groźnych sytuacji, a nieliczne próby ataków kończą się najczęściej przed polem karnym.

11'

I kolejny raz spalony. Póki co Kolejarz jednak zgodnie z planem naciska.

10'

Możdżeń próbował prostopadłym podaniem uruchomić Ślusarskiego, ale napastnik Lecha został złapany na spalonym. Lepszym zagraniem było by podanie do wychodzącego zza pleców obrońców Murawskiego.

8'

Atak Widzewa, po wrzutce z prawej strony strzał głową oddał Difallah, ale przy okazji faulował i rzut wolny dla Kolejorza.

7'

Rzut wolny dla Lecha przy lewym narożniku pola karnego po faulu na Ubiparipie. Tonew za lekko wrzucił w pole karne płaską piłkę i spokojnie wybili ją obrońcy.

5'

Kolejny rzut rożny dla Lecha, tym razem z lewej strony. Wrzuca Możdżeń, ale nisko bita piłka na krótki słupek wybita przez obrońców. Poszła kontra Difallaha, ale dobrze powstrzymał go w sytuacji 1 na 1 Injac.

3'

Kikut wywalczył pierwszy rzut rożny dla Lecha. Wrzutka z prawej strony, próbował główkować Ubiparip, ale piłka w końcu w rękach Mielcarza.

1'

Pierwsza akcja Lecha i od razu było groźnie. Kikut wrzucał w pole karne, ale piłka zmierzała prosto pod poprzeczkę i musiał interweniować Mielcarz.

1'

Na początku meczu miała miejsce zabawna sytuacja. Ponieważ wszystkie mecze musiały rozpocząć się o jednej godzinie, sędzia zwlekał z rozpoczęciem. Kiedy w końcu zdecydował się zagwizdać, jeden z piłkarzy Lecha, który miał rozpocząć mecz wiązał buta i Lechici rozpoczęli kilka sekund po gwizdku.

17:02

Początek spotkania. Od środka rozpoczęli goście.

16:59

Oba zespoły już na boisku. Gospodarze zagrają na czerwono, Lech w białych kompletach.

16:50

Artjom Rudniew Dzisiejszy mecz może być pożegnalnym dla Artioma Rudniewa, który prawdopodobnie pojawi się na boisku w drugiej połowie. Jeśli Lech zdobędzie mistrzostwo, jest jednak szansa, że Łotysz zostanie w Poznaniu jeszcze na jeden sezon. Sam piłkarz przyznał po meczu z Polonią Warszawa, że nie jest przesądzone, że odejdzie. - Wcale nie jest przesądzone, że odejdę. Zobaczymy, co się wydarzy - stwierdził tajemniczo.

16:45

- Lech gra o główny cel, czyli o mistrzostwo i na pewno będzie chciał w Łodzi zwyciężyć. My jednak chcemy zagrać swoje i nie pozwolimy, aby Lech łatwo zdobył u nas punkty - zapowiada piłkarz Widzewa, Łukasz Broź.

16:42

O strzelanie goli dla łodzian zadbać ma obchodzący dziś 29 urodziny Mehdi Ben Dhifallah. Czy sprawi sobie urodzinowy prezent, w postaci bramki?

16:42

Lecha czeka dziś trudne zadanie, ponieważ Widzew poza wpadką z Lechią Gdańsk, kiedy zespół zagrał poniżej swoich możliwości, w czwartek zrehabilitował się, pokonując w Kielcach Koronę i pozbawiając ją szans na mistrzostwo i europejskie puchary. Lechowi tych drugich odebrać już nie może, ale skutecznie może wyleczyć Kolejorza z marzeń o mistrzostwie.

16:40

Ławka rezerwowych Lecha: Krzysztof Kotorowski, Ivan Djurdjević, Semir Stilić, Kamil Drygas, Artjoms Rudnevs, Szymon Drewniak, Grzegorz Wojtkowiak

16:40

Ławka rezerwowych Widzewa: Michał Pytkowski, Mariusz Rybicki, Przemysław Oziębała, Rafał Serwaciński, Souhail Ben Radhia

16:35

W podstawowym składzie Lecha zabrakło po raz kolejny Artioma Rudniewa, a za strzelanie goli odpowiadać ma Vojo Ubiparip. Czy udźwignie odpowiedzialność?

16:33

Akcja Korek Na dzień dzisiejszy Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa oraz Fan Club Widzewa z Opoczna zaplanowali finał charytatywnej akcji KOREK. Jak widać, udało się zebrać całkiem pokaźną liczbę nakrętek.

16:30

Witamy w relacji na żywo ze spotkania w Łodzi, gdzie Widzew podejmuje Lecha Poznań. Dla Kolejorza, który już zapewnił sobie miejsce w europejskich pucharach, mecz ma kolosalne znaczenie. W przypadku zwycięstwa i korzystnych rezultatów na innych boiskach, Kolejorz po roku przerwy ponownie sięgnąłby po tytuł Mistrza Polski.