Henriquez zbyt wolno schodził z boiska, za co zobaczył żółtą kartkę.

90'

Zmiana w Lechu: Wołąkiewicz za Henriqueza

90'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Lecha wyjaśnia w końcu Burić, łapiąc piłkę. Goście mieli chyba cztery okazje, by skierować piłkę do siatki!

90'

O trzy minuty przedłużona została druga połowa meczu.

87'

Wychodzący z bramki Mateusz Bąk faulował we własnym polu karnym Bartosza Ślusarskiego, a Łotysz pewnie wykorzystał "jedenastkę". Lech nadal liczy się w walce o mistrzostwo Polski!

86'

GOOOL DLA LECHA!!! ARTJOM RUDNEV!!!

83'

Łapie się za głowę Ślusarski, podobnie jak kibice poznańskiego Lecha. Po dośrodkowaniu Ubiparipa rosły napastnik zmarnował niezłą sytuację, oddając niecelny strzał głową.

79'

Strzał Ślusarskiego z szesnastu metrów zablokowany przez obrońców.

74'

Zmiana w zespole Podbeskidzia: Ziajka wchodzi w miejsce Sachy.

71'

Mogło być 1:0 dla Podbeskidzia! Po dośrodkowaniu Sachy głową strzelał Malinowski, a jego uderzenie kapitalnie obronił Burić!

70'

I po raz kolejny wyśmienitą okazję marnuje Lech! Z prawej strony pola karnego strzelał Rudnev, a Ubiparipowi zabrakło kroku, by dostawić nogę i skierować piłkę do siatki.

67'

Na pierwszą zmianę zdecydował się trener Mariusz Rumak. W miejsce Tonewa na boisku pojawił się Kikut.

66'

Żółtą kartką ukarany został Dariusz Łatka.

65'

lech - od początku drugiej połowy gospodarze mają sporą przewagę, problemem wydaje się słaba skuteczność.

64'

Stały fragment gry fatalnie wykonany przez Tonewa. Lekko zagrana piłka trafiła w mur.

63'

Patejuk faulował Injaca, będzie rzut wolny dla Lecha jakieś 30 metrów od bramki Podbeskidzia.

62'

Uraz zawodnika z Bielska nie okazał się poważny, a więc goście znów w komplecie.

61'

Boisko na noszach opuszcza Sacha, Podbeskidzie przez chwilę w dziesiątkę.

60'

Druga zmiana w ekipie z Bielska: Malinowski wchodzi w miejsce Demjana.

59'

Żółtą kartką za grę na czas ukarany został bramkarz Podbeskidzia, Mateusz Bąk.

58'

Niecelne uderzenie Ubiparipa z 15 metrów. Początek drugiej połowy to zdecydowana przewaga poznańskiego Lecha.

56'

Kolejna wyśmienita okazja dla Lecha. Po zagraniu Ubiparipa z prawej strony piłka trafiła do stojącego tyłem do bramki na 11. metrze Rudneva, ten obrócił się, ale strzelił ponad poprzeczką!

55'

Uderzenie Ubiparipa z 25 metrów, piłkę instynktownie odbija przed siebie Bąk.

54'

Stały fragment gry nie przyniósł żadnego zagrożenia w polu karnym gości.

53'

Zagranie ręką Nathera, będzie rzut wolny dla Lecha w odległości 35 metrów od bramki.

52'

Mateusz Bąk ratuje teraz swój zespół przed stratą gola! Wychodzący z bramki golkiper Podbeskidzia obronił strzał Artjoma Rudneva z ostrego kąta. Było blisko gola dla Lecha!

51'

Kompletnie nieudany strzał Tonewa z szesnastu metrów.

49'

Dośrodkowanie Tonewa zbyt głębokie, piłkę łapie bramkarz Podbeskidzia.

47'

Bąk naciskany przez Ślusarskiego wybija piłkę w aut.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu!

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa meczu.

44'

Nather blokuje dośrodkowanie Ubiparipa z prawej strony. Lech zyskuje rzut rożny, ale stały fragment nie przyniósł większego zagrożenia pod bramką Bąka.

43'

Uderzenie Rudneva w narożniku pola karnego skutecznie blokuje Byrtek. Chwilę później Łotysz pada na murawę w obrębie szesnastki, ale o rzucie karnym nie ma mowy.

42'

Łatka dobrze dostrzegł wychodzącego prawą stroną Patejuka, ale ten drugi dośrodkował fatalnie.

40'

Była niezła okazja dla Lecha! Po dośrodkowaniu Tonewa piłka odbiła się w polu karnym od nogi któregoś zawodnika, na szczęście dla gości przytomnie w bramce zachował się Bąk.

39'

Ni to strzał, ni dośrodkowanie Tonewa omal nie zaskoczyło Mateusza Bąka. Piłka zmierzała jednak tuż obok słupka bramki Podbeskidzia. Mieli trochę szczęścia goście w tej sytuacji.

38'

Sokołowski faulował Ubiparipa na boku boiska, Lech będzie miał okazję z rzutu wolnego.

36'

Henriquez ładnie przedzierał się lewą stroną boiska, po czym zdecydował się na zagranie po ziemi w pole karne gości. Podał jednak wprost do Mariusza Sachy, który wybił piłkę.

35'

Burić spokojnie łapie piłkę po strzale jednego z zawodników Podbeskidzia.

33'

Krzysztof Król po pomocy sztabu medycznego wrócił do gry, Podbeskidzie ponownie w komplecie.

32'

Mocny strzał Henriqueza z 30 metrów zablokował Nather.

31'

Dośrodkowanie Możdżenia z rzutu wolnego, piłka ląduje w rękach Bąka.

30'

Król ofiarnym wślizgiem zablokował dośrodkowanie Możdżenia. Sporo ryzykował obrońca Podbeskidzia, ale zdołał czysto wybić piłkę. Przy okazji jednak nabawił się jakiegoś urazu, obecnie opatrywany jest przez masażystów.

29'

21-letni zawodnik będzie teraz tworzył duet środkowych obrońców wraz z Sourkiem.

28'

Mamy zapowiadaną zmianę: Bartłomiej Konieczny z powodu kontuzji opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Damian Byrtek.

27'

Konieczny nie będzie mógł kontynuować gry, na boisko wejdzie za chwilę Byrtek.

25'

W starciu na boisku ucierpiał Konieczny, zawodnik gości opuszcza boisko na noszach.

24'

Ty Wiesz ; ) - na trybunach około 30 tysięcy kibiców, w tym 100 gości z Bielska. Trzeba przyznać, że frekwencja na dzisiejszym meczu robi wrażenie.

22'

Ślusarski uderzał niecelnie z 25 metrów.

21'

To musiał być gol! Ależ błąd Artjoma Rudneva! Ubiparip zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Łotysza, a ten, mając przed sobą tylko Mateusza Bąka zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i pozwolił bramkarzowi Podbeskidzia wygarnąć sobie piłkę spod nóg. Takich sytuacji przyszły król strzelców Ekstraklasy nie powinien marnować.

20'

Długie dośrodkowanie jednego z lechitów, piłka ląduje w rękach Mateusza Bąka.

20'

Sourek skutecznie przerywa rajd Tonewa prawą stroną boiska.

19'

Bardzo ładny przechwyt Łatki na 25. metrze, następnie zagranie do stojącego na linii pola karnego Sachy, a ten strzela w trybuny.

17'

Niesygnalizowany strzał Ubiparipa z 20 metrów, piłkę na raty łapie Bąk.

15'

Możdżeń zagrywa z rzutu wolnego wprost na głowę Króla. Sporo niedokładności widać dzisiaj w poczynaniach podopiecznych Mariusza Rumaka.

13'

Tonew wszedł w pole karne Podbeskidzia, nie wiedząc jednak, co zrobić z piłką, wycofał się. W końcu zdecydował się na przerzut do Możdżenia, ale wyszło mu to fatalnie - piłka wylądowała poza boiskiem.

12'

Murawski przechwycił piłkę w środku pola i próbował uruchomić prostopadłym podaniem Ślusarskiego. W sytuacji bardzo dobrze połapał się jednak Konieczny.

10'

Było groźnie pod bramką Lecha. Henriquez stracił piłkę na rzecz Sokołowskiego, ten zagrał na środek w kierunku Sachy, ale podanie okazało się niedokładne, a w dodatku zawodnik Podbeskidzia faulował jednego z rywali.

9'

Dwóch na trzech wychodzili Bielszczanie, Patejuk zbyt długo holował piłkę i stracił ją na rzecz Kamińskiego. Dobra interwencja młodego obrońcy "Kolejorza".

8'

Po dośrodkowaniu Cohena Rudnev skutecznie przeszkodził Patejukowi w oddaniu skutecznego strzału. Na razie Podbeskidzie nie przestraszyło się Lecha i udowadnia, że łatwo punktów nie odda.

6'

Rudnev trafia w boczną siatkę. Gola i tak by nie było, bo Łotysz był na spalonym.

5'

Rzut wolny dla Podbeskidzia w środku pola, Patejuk zagrywa piłkę do Suorka, ale podanie przecina Wojtkowiak. Później jeszcze piłka trafiła do Henriqueza, który spokojnie zagrał głową w ręce Buricia.

4'

Okazja dla bielszczan, ale Demjan w pojedynku główkowym faulował Wojtkowiaka i wszystko skończyło się rzutem wolnym dla Lecha.

3'

Z rzutu wolnego z okolicy środka boiska piłkę w pole karne Podbeskidzia wrzucił Tonew, a tam dobrze głową interweniował Demjan.

2'

Mała korekta co do zestawienia Lecha - gospodarze grają jednak czwórką w defensywie, rolę prawego obrońcy pełni dziś Mateusz Możdżeń.

1'

Długą piłkę zagraną w kierunku Ubiparipa wybija Konieczny.

1'

Zaczynamy!

18:00

Sędzia Lyczmański czeka już na znak ekip telewizyjnych, a to ze względu na fakt, że wszystkie spotkania 29. kolejki mają rozpocząć się w jednej chwili.

18:00

Z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja przed rozpoczęciem meczu odegrano Mazurka Dąbrowskiego.

17:59

Oba zespoły wychodzą już na boisko, a z trybun w górę pofrunęło mnóstwo konfetti.

17:57

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko BiałaLech Poznań - Podbeskidzie Bielsko Biała

17:56

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Adam Lyczmański, na liniach pomagać mu będą Dariusz Ignatowicz i Michał Obukowicz (wszyscy z Bydgoszczy), funkcję arbitra technicznego pełni natomiast Mariusz Korpalski z Torunia.

17:54

Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Zajac, Reiman, Malinowski, Ziajka, Mierzejewski, Byrtek, Bujok.

17:53

Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Djurdjević, Stilić, Drygas, Drewniak, Wołąkiewicz, Kikut.

17:52

Niespełna dziesięć minut pozostało do rozpoczęcia dzisiejszego meczu. Jeszcze przed rozpoczęciem zapraszam państwa do przeczytania zapowiedzi, która znajduje się TUTAJ

17:45

Bardzo miły gest władz Lecha, którzy wręczają specjalne koszulki oraz honorowe karty kibica Semirowi Stiliciowi i Grzegorzowi Wojtkowiakowi, a więc zawodnikom, żegnającym się z Poznaniem.

17:45

Poznaliśmy już wyjściowe składy obu zespołów. Wygląda na to, że trener Rumak zestawił dziś swój zespół w systemie 3-4-3, a więc zamierza zagrać bardzo ofensywnie. Nie ma innego wyjścia, Lech musi dzisiaj walczyć o zwycięstwo. Tyle że Podbeskidzie na pewno nie podda się rywalowi.

17:38

Warto wspomnieć, że dla Wojtkowiaka jest to pożegnalny mecz przed poznańską publicznością. Kapitan "Kolejorza" po sezonie odchodzi do TSV Monachium. Nie jest on pewnie jedynym graczem, który dziś żegna się z kibicami Lecha, sporo mówi się również o odejściu Artjoma Rudneva oraz Semira Stilicia. Ten ostatni rozpocznie dzisiejszy mecz na ławce, ale być może trener Rumak da mu szansę gry.

17:36

Trzech graczy Lecha znalazło się w szerokiej kadrze na Euro 2012, ogłoszonej wczoraj przez Franciszka Smudę. Marcin Kamiński, Rafał Murawski i Grzegorz Wojtkowiak wybiegną dziś w podstawowym składzie poznańskiego zespołu. Waszym zdaniem powołanie tych graczy to dobra decyzja selekcjonera? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

17:33

Na dwie kolejki przed końcem ligi aż pięć drużyn ma szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Wśród nich jest poznański Lech, który musi dzisiaj pokonać Podbeskidzie, by nadal liczyć się w walce o najwyższą lokatę. Czy podopieczni Mariusza Rumaka zdołają pokonać beniaminka na własnym boisku? Przekonamy się już niedługo.