Niedziela, 27 listopada 2011, godz. 14:30
CracoviaCracovia
2 : 1
GKS BełchatówGKS Bełchatów
16:24

Dziękujemy za wspólne przeżywanie meczu i na koniec dodam, że strzelec dzisiejszej bramki - Mateusz Żytko obchodzi dzisiaj 29. urodziny.

16:23

Sporo emocji dostarczył nam ten mecz i Cracovia zdecydowanie zasłużenie wygrała to spotkanie. Po golu Żytki i Boljevica "Pasy" wygrały z Bełchatowem 2:1 i do zajmującego 15. miejsce w tabeli Zagłębia Lubin tracą jeden punkt.

93'

Koniec meczu!

93'

Żółta kartka dla Boljevica, ale to już bez znaczenia!

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:1! Piękny strzał Boljevica i Cracovia z pewnością wygra ten mecz! Boljevic ściąga koszulkę!

93'

Do piłki podeszło trzech zawodników Cracovii: Suvorov, Kosanovic i Boljevic.

93'

Ostatnia szansa dla Cracovii! Visnakovs faulowany na 17. metrze!

92'

Dalekie wybicie na połowę Cracovii, ale Buzała nie zdążył dobiec do piłki.

91'

Trzy minuty doliczone do drugiej części meczu.

90'

Visnakovs zatrzymany przez Bożoka, aut dla Cracovii.

90'

90'

Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

89'

Po dograniu z rzutu rożnego Kuświk uderzał na bramkę, ale trafił obok słupka.

88'

Szeliga potrzebuje pomocy medycznej, a tymczasem będzie korner dla gości.

87'

Dudzic wdaje się w drybling przy narożniku boiska i wychodzi z piłką poza linię końcową.

85'

Dośrodkowanie Suvorova i głową nad bramką uderza Żytko.

85'

Wróbel wybiega z muru zanim Suvorov zaczął biec i został ukarany żółtą kartką.

84'

Faul Bożoka na Bartczaku. Szansa na gola.

81'

I ostatnia zmiana w tym meczu. Kosowskiego zmienia Kuświk.

81'

Akcja Cracovii, Dudzic zgrywa do Żytki, ten się zastawia i próbuje odegrać, ale Dudzic jest już na spalonym.

80'

Ostatnia zmiana w wykonaniu Dariusz Pasieki. Za Niedzielana wchodzi Dudzic.

79'

Zmiana w drużynie "Brunatnych". Za Nowaka wchodzi Żewłakow.

77'

Kontratak Cracovii! Visnakovs prowadzi piłkę, ścina do środka i decyduje się na samotne rozwiązanie tej akcji strzelając w Szmatiuka!

76'

Visnakov po raz kolejny wpada na pełnej szybkości w pole karne i pada na murawę jak rażony! Z trybun wydawało się, że arbiter powinien podyktować rzut karny. Kibice nie mogą się pogodzić z decyzją arbitra o nie podyktowaniu jedenastki.

74'

Bardzo dobre zagranie Kosowskiego w pole karne, ale tam pojedynek bark w bark między Hoskiem, a Nowakiem wygrał obrońca "Pasów"!

73'

Długa piłka do Niedzielana i mimo trudnej sytuacji "Wtorek" wywalczył aut.

73'

Strzał z dystansu Visnakovsa, ale Łotysz uderza w nogę defensora gości.

72'

Zmiana w Cracovii. Za Radomskiego wchodzi Bartczak i zakłada opaskę kapitana.

71'

Szeliga fauluje Barana pod polem karnym rywala.

71'

Cracovia - GKS Bełchatów

71'

Szeliga stara się dośrodkować, ale blokuje go Kosowski.

70'

Po raz kolejny w ten sam sposób faulowany jest Niedzielan.

69'

Szeliga fauluje Bożoka na środku boiska.

68'

Dośrodkowanie w pole karne do Nowaka, ten uderza głową i trafia w słupek! Próbuje jeszcze dobić również głową leżąc, ale ten strzał jest za lekki i bez problemu broni go Kaczmarek!

67'

Błąd defensywy Cracovii, Nowak rzuca piłkę do Buzały, ale świetnie z bramki wychodzi Kaczmarek i wybija piłkę przed siebie.

66'

Niedzielan faulowany przez Lacica.

65'

Doskonała szybkość Visnakovsa! Minął dwóch rywali i próbował zagrać do wychodzącego kolegi, ale podanie przeciął Szmatiuk! Wszystko wskazywało na to, że obrońca gości zagrał ręką, ale pan Małek nie wskazał na jedenasty metr!

64'

Milos powrócił na murawę, nie będzie zmiany.

63'

Visnakovs zostaje trafiony po strzale Boljevica, szuka sobie miejsca na dobicie, ale traci piłkę.

62'

Długo leżał na murawie po tym trafieniu Milos. Nie widzieliśmytego dokładnie, ale wszystko wskazywało na to, że zemdlał. Teraz przeniósł się pod własną ławkę rezerwowych i chyba będzie zmiana.

61'

GOOOOOOOL! 1:1! Dośrodkowanie w pole karne i po walce w powietrzu do własnej bramki piłkę pakuje Milos Kosanovic.

60'

Żółta kartka dla Boljevica!

59'

Niedzielan, dobrze się zastawia i zmusza Lacica do faulu.

58'

Bożok dogrywa po ziemi w pole karne, ale na aut wybija Hosek.

57'

Zmiana również w drużynie trenera Pasieki, za Strunę wchodzi Boljević.

56'

Zmiana w drużynie bełchatowian. Za Fonfarę wchodzi Wróbel.

56'

Żółta kartka dla Szmatiuka, pociągnął Niedzielana za koszulkę.

55'

Bożok wrzuca w pole karne, ale tam po raz kolejny świetnie główkuje Hosek.

54'

Beznadziejna wrzutka Suvorova, piłka przeleciała całe pole karne i wyszła poza linię końcową.

53'

Suvorov faulowany przy linii bocznej będzie szansa na dobre dośrodkowanie.

52'

Nowak zgrywa głową do Bożoka przed pole karne, ten ustawia sobie piłkę, ale doskonale przerywa ta akcję Nawotczyński.

51'

Struna musi chwilę posiedzieć na murawie, ale nie stało mu się nic groźnego.

50'

Fonfara dorzuca w pole karne, ale tam najlepiej ustawiony jest Hosek.

49'

Słabe dośrodkowanie Kosowskiego i wznawia Kaczmarek.

49'

Szeliga rozpycha się w polu karnym z Mysiakiem i arbiter wzywa ich na rozmowę.

48'

Dość ciekawie na trybunie gości, kibice machają czterema kolorowymi flagami.

46'

Goool! A jednak nie ma! Niedzielan trafił od bramki Sapeli, ale arbiter boczny podniósł chorągiewkę.

46'

Zaczynamy drugie 45 minut! Bez zmian w obu zespołach.

15:30

A chwilę po nich gracze w biało-czerwonych pasach.

15:29

Zawodnicy GKS-u wybiegli na murawę.

15:19

Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

15:18

Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando krakowian. "Pasy" stworzyły sobie masę sytuacji podbramkowych i wynik 1:0 może dziwić. Jest to zdecydowanie najmniejszy wymiar kary. Bełchatowianie starali się odpowiedzieć na trafienie Żytki, ale ich akcją brakowało dobrego wykończenia i w związku z tym od piątej minuty meczu niezmiennie przegrywają. Teraz czeka nas piętnastominutowa przerwa i za niedługo wracamy.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Goście atakują w końcówce, ale Szeliga zażegnuje ich atak wybiciem na połowę rywala.

45'

Jedna minuta doliczonego czasu gry.

44'

Prostopadła piłka do Andrzeja Niedzielana! "Wtorek" przyjmuje na klatę i oddaje strzał lewą nogą! Piłka mija bramkę Sapeli!

43'

Kolejna szansa dla Cracovii, Niedzielan przyjmuje piłkę na klatkę w polu karnym i po chwili pada na murawę, upadając podcina Lacica i arbiter odgwizduje faul dla GKS-u!

42'

Idealna piłka do Mateusza Żytki, obrońca "Pasów" zagrywa w pole karne, ale Visnakovs i Mysiak mijają się z piłką!

41'

Cracovia rusza z kontratakiem! Visnakovs podaje do Suvorova, ten próbuje dograć Niedzielanowi do pustej bramki, ale napastnika Cracovii ubiega Lacić i wybija piłkę na rożny kopiąc nad poprzeczką własnej bramki!

40'

Dośrodkowanie Kosowskiego, ale szczupakiem na rzut rożny wybija Nawotczyński.

39'

Niedzielan zastawia się przy linii bocznej i fauluje go Szmatiuk.

39'

Dośrdkowanie w pole karne, głową uderza zawodnik gości, ale piłka przelatuje tuż obok słupka.

38'

Hosek fauluje Nowaka, rzut wolny na połowie boiska.

37'

Visnakovs naprawia własny błąd wprowadza piłkę przed szesnastkę i oddaje techniczny strzał nad poprzeczką!

35'

Niedzielan walczy w narożniku, ale nie radzi sobie z naporem Szmatiuka i Mysiaka. Wznowi Sapela.

34'

Buzała wprowadza piłkę do środka, świetnie wychodzi mu do podania Nowak, ale ten decyduje się na uderzenie i trafia w boczną siatkę.

33'

Visnakovs schodzi z piłką do środka, szuka miejsca do podania i w efekcie wybija na aut.

32'

Strzał Suvorova, piłka po rykoszecie spada pod nogi Żytki! Ten uderza z woleja, ale trafia w obrońcę Bełchatowa! Rzut rożny.

30'

Wcześniej dogodną sytuację zmarnował Bożok, po błędzie Kaczmarka (źle obliczył tor lotu piłki).

30'

Nieprawdopodobne! Visnakovs otrzymał idealne podanie znalazł się w sytuacji sam na sam z Sapelą i w decydującym momencie spanikował i oddał strzał w słupek! Do piłki starał się jeszcze dobiec Suvorov, ale zablokował go obrońca "Brunatnych"!

29'

Buzała oddaje strzał zza pola karnego, ale piłka ląduje w rękach Kaczmarka.

28'

Struna stara się dograć na dobieg do Niedzielana, ale jego podanie jest za mocne i ląduje w rękach Sapeli.

27'

Bożok opatrywany za linią boczną.

26'

Pierwsza indywidualna kara w tym meczu. Radomski ostro potraktował Bożoka i obejrzał żółty kartonik.

26'

Sytuacja podbramkowa Cracovii, ale dwukrotnie myli się Visnakovs i za lekko strzela/podaje w pole karne!

25'

Fanów Cracovii ok. 7 tys. Trudno jest jednoznacznie określić ich ilość.

25'

Suvorov podaje po linii do Szeligi, ale piłka toczy się za szybko i defensywny pomocnik "Pasów" już jej nie dogoni.

24'

Mysiak biegnie wzdłuż linii pola karnego, ale zabrakło mu miejsca i próbował dograć już zza linii końcowej.

23'

Buzała stara się dośrodkować, ale wybija na aut bramkowy i z piątego metra wznawia Kaczmarek.

22'

Baran stara się uruchomić kolegów na prawym skrzydle, ale zagrywa piłkę na aut.

21'

Visnakovs zabrał się z piłką, ma sporo miejsca, ale w decydującym momencie zamiast celnie podać kopnął w obrońcę gości.

20'

Kosowski nabija Żytkę i będzie korner.

19'

Dobra interwencja Kosanovica i Bożok nie zagrozi bramce Kaczmarka.

19'

Kosowski zamienił się stronami z Buzałą i teraz będzie operował po lewej stronie boiska.

18'

Bożok wbiega w pole karne zagrywa do środka, ale tam na rzut rożny wybija Hosek! Gdyby nie on mógłby paść gol!

16'

Świetne umiejętności techniczne Struny, ale nie dał sobie rady z naporem dwóch defensorów.

15'

Dobra zagranie w pole karne do Buzały, ma sporo wolnego miejsca, ale decyduje się na strzał/podanie z pierwszej piłki i futbolówka wpada na piąty metr do rąk Kaczmarka.

14'

Kolejny atak gości, ale przy linii bocznej świetnie w defensywie pomaga Struna i odzyskuje piłkę.

13'

Akcja Bełchatowa, Nowak wdaje się w drybling w przy linii końcowej i oddaje strzał z ostrego kąta. Piłka wpada w boczną siatkę.

12'

Strzał z dystansu i Sapela po raz kolejny ratuje GKS!

11'

Dobra akcja Fonfary, ale jego strzał pewnie broni Kaczmarek.

10'

Zamieszanie w szesnastce "Pasów" i bezpańską piłkę wyłapuje Kaczmarek.

9'

Struna wyjaśnia sytuację w polu karnym.

8'

Piękna interwencja Sapeli! Kosanović dośrodkowuje z kornera, Hosek uderza na bramkę i w ostatniej chwili piłkę na bok sparuje golkiper bełchatowian!

7'

Na trybunie gości około 200 kibiców.

6'

Świetny początek w wykonaniu krakowian!

5'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Cracovii! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i pewnym strzałem z poziomu murawy piłce w siatce umieszcza Kosanović!

4'

Długie podanie do Visnakovsa, ale skutecznie obrona Bełchatowa wybija na rzut rożny.

4'

Baran opanowuje piłkę na prawej stronie i spokojnie wycofuje do Sapeli.

3'

Faul na Kosowskim i wznowi Bełchatów na połowie rywala.

3'

Mocne uderzenie na bramkę w wykonaniu Dawida Nowaka, ale Kaczmarek nie został zmuszony do interwencji.

2'

Prostopadła piłka do Nowaka i wyjaśnia wybiciem w aut Nawotczyński.

1'

Wrzutka w pole karne w wykonaniu Żytki i pewnie łapie Sapela.

1'

Pierwszy gwizdek!

14:29

Zawodnicy znajdują się już na murawie.

14:24

Do meczu rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze 5 minut!

14:18

Obie drużyny na poziomie Ekstraklasy zmierzyły się ze sobą 12 razy. 4 mecze zakończyły się zwycięstwem "Pasów", padł jeden remis i siedmiokrotnie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili "Brunatni".

14:13

Arbitrem tego spotkania będzie pan Robert Małek z Zabrza.

14:12

Na ławce "Pasów" zasiądzie syn byłego hokeisty Cracovii i reprezentacji Polski - Sebastian Steblecki. Młody krakowianin dostał awans przechodząc z drużyny Młodej Ekstraklasy na ławkę rezerwowych pierwszej drużyny.

14:09

Większe kłopoty kadrowe ma Cracovia. Na mecz niedostępni są: Hesdey Suart, Krzystof Nykiel, Bojan Puzigaca, Saidi Ntibazonkiza i Koen van der Biezen. Sytuacja ta wymusiła wstawienie do pierwszego składu, dawno nie grającego od pierwszych minut, Mateusza Żytkę. Holenderskiego napastnika zastąpi Andrzej Niedzielan.

14:04

W drużynie "Brunatnych" obecnie kontuzjowany jest zaledwie jeden zawodnik. Filip Modelski na prawej obronie zostanie zastąpiony przez Macieja Mysiaka.

14:01

Zawodnicy obu drużyn znajdują się już na murawie i przeprowadzają rozgrzewkę przed tym meczem.

14:00

Pogoda dopisuje dzisiaj zawodnikom. W ostatnich dniach nad Krakowem unosiła się gęsta mgła, a temperatura oscylowała w granicach 0 stopni Celsjusza. W dniu dzisiejszym mamy prawie bezchmurne niebo i około 10 stopni.

13:58

Wyjściowa jedenastka Dariusza Pasieki: Kaczmarek, Kosanović, Hosek, Nawotczyński, Żytko, Radomski (k), Struna, Szeliga, Visnakovs, Suvorov, Niedzielan. Zmiennicy "Pasów": Gąsiński, Boljević, Cahalon, Bartczak, Dudzic, Steblecki, Straus.

13:57

GKS Bełchatów wyjdzie w składzie: Sapela (k), Mysiak, Lacić, Szmatiuk, Tanevski, Baran, Fonfara, Nowak, Bożok, Kosowski, Buzała. Ławka rezerwowych gości: Budziłek, Sawala, Zbozień, Bocian, Wróbel, Kuświk, Żewłakow.

13:55

Witamy państwa prosto ze stadionu przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie! Już za 35 minut odbędzie się tu mecz 15. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Cracovią, a GKS-em Bełchatów! Znamy już składu obu drużyn na ten mecz i zaraz je państwu podamy.