1. połowa0 : 2
18:56

Dziękuję za uwagę i wspólne przeżywanie tego spotkania.

18:56

Cracovia zagrała na prawdę słabe spotkanie! Przed zawodnikami Jurija Szatałowa jeszcze trudniejsze wyzwanie. W następnych trzech meczach zmierzą się na wyjeździe i na swój obiekt wrócą dopiero za miesiąc.

92'

Koniec meczu! Legia wygrywa w Krakowie z Cracovią 3:1!

91'

Jeszcze szansa przed Niedzielanem! Świetne dogranie w pole karne trafia pod nogi "Wtorka"! Napastnik Cracovii składa się do strzału, ale wywraca się i Żewłakow wybija piłkę!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 1:3! Saidi Ntibazonkiza świetnie przymierza z dystansu i strzela bramkę na otarcie łez!

88'

Niedzielan zgrywa piłkę do Ntibazonkizy, Burundyjczyk walcząc o piłkę fauluje Żewłakowa.

87'

Ohayon w samej końcówce stara się jeszcze dobić Cracovię, uderza z szesnastu metrów, ale strzał jest za lekki i Kaczmarek bez problemów łapie piłkę.

86'

Niedzielan ucieka lewą stroną, dogania go Jędrzejczak i fauluje, kolejna akcja "Pasów" zostaje zatrzymana już u podstaw.

85'

Hubnik wbiega w pole karne, uderza, ale trafia w nogę Żytki i będzie korner dla warszawian.

83'

Straus stara się jeszcze wywalczyć piłkę, ale Jędrzejczak skutecznie go blokuje i pozwala wyjść piłce na aut.

81'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Za Ljuboje wchodzi Michal Hubnik.

81'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Za Ljuboje wchodzi Michal Hubnik.

80'

Jeszcze jedna szansa dla Legii, Ohayon zagrywa w tempo do Wawrzyniaka, ale w porę interweniuje Struna.

80'

Faul na Suvorovie egzekwuje Kosanović. Serb ładnie przymierza, ale trafia w zawodnika stojącego w murze.

78'

Pierwsza kara indywidualna w tym meczu. Żółtą kartkę za komentowanie pracy sędziego otrzymał Krzysztof Nykiel.

78'

Druga zmiana Skorży. Za Janusza Gola wchodzi nowy nabytek Moshe Ohayon.

77'

Kluczem do sukcesu Legii jest chyba agresja. Zawodnicy ze stolicy szybko zapobiegają groźnym akcją Cracovii przerywając je faulem.

75'

Nykiel wrzuca w pole karne, Żewłakow wybija za pole karne i z dystansu próbuje Boljević, ale uderza wysoko nad bramką.

73'

Legia ma prowadzenie 3:0 na dwadzieścia minut przed końcem meczu i nie śpieszy się z kolejnymi atakami. Spokojnie wymieniają podania na własnej połowie.

72'

Szansa Cracovii, piłka wychodzi za pole karne, dobiega do niej Bartczak i strzela w trybuny.

69'

GOOOOOOOOOOOOL!!! 0:3! Radović wykorzystuje błąd Żytki, trafia początkowo w Kaczmarka, ale dobija na pustą bramkę!

68'

Zmiana w Legii. Za Żyro wchodzi Radović.

68'

Kibice nagradzają brawami Roka Strausa, wszedł na boisko i jest bardzo ruchliwy, szuka gry i widać, że chce coś zmienić!

67'

Borysiuk próbuje przerzutu na drugą stronę, ale wybija piłkę na aut.

65'

I ostatnia zmiana krakowian. Boisko opuszcza kapitan - Radomski, a w jego miejsce wchodzi Boljević.

64'

Straus od razu rozruszał grę! Świetna klepka w wykonaniu Cracovii i Straus wychodzi na czystą pozycję! Arbiter boczny po chwili zastanowienia wskazuje jednak pozycję spaloną!

63'

Zmiana w drużynie Jurija Szatałowa. Za Van der Biezena wchodzi świeży Rok Straus!

62'

Nawet najprostsze zagrania sprawiają zawodnikom Cracovii trudności.

61'

Van der Biezen wyprowadza akcję, przytrzymuje chwilę piłkę, a następnie zagrywa wzdłuż linii pola karnego do Ntibazonzkizy. Podanie przecina jednak Żewłakow.

59'

Serbowi nie stało się nic groźnego i wraca na plac gry.

58'

Kosanović skacze do pojedynku główkowego z Ljuboją, odbija piłkę, ale niefortunnie upada na murawę i potrzebuje pomocy medycznej.

57'

Bartczak ponownie źle zagrywa, na jego szczęście Struna wykazał się ambicją i odebrał straconą piłkę.

56'

Wykonanie tego fragmentu gry może nie było efektowne, ale Kaczmarek i tak musnął piłkę. Legioniści wykonują korner, ale obrońcy "Pasów" zdołali wybić piłkę z własnego pola karnego.

55'

Suvorov nie chcąc doprowadzić do groźnej sytuacji fauluje Żyro przy linii bocznej.

54'

Tego co wyprawiają zawodnicy Cracovii chyba nikt nie potrafi wytłumaczyć. Bartczak próbując podać wykopał piłkę na aut.

53'

Ntibazonkiza ładnie mija rywala przy linii, ale podaje na aut.

52'

Błąd za błędem. Najpierw źle dogrywa Żyro, a później Kosanović nie potrafi celnie dograć do Suvorova.

51'

Bartczak niedokładnie zagrywa przed polem karnym Legii i Vrdoljak rusza z kontratakiem! Struna stara się wygrać pojedynek sprinterski i wślizgiem kończy szarżę kapitana "Wojkowych".

49'

Vrdoljak przechodzi Bartczaka i oddaje strzał z dystansu obok bramki Kaczmarka.

47'

Cracovia przede wszystkim gra bardziej agresywnie i zdecydowanie. Bartczak dzielnie walczy o piłkę przed własnym polem karnym i zostaje faulowany.

46'

Pierwsza okazja "Pasów"! Bartczak dośrodkowuje w pole karne, ale do piłki minimalnie nie sięga Niedzielan!

46'

Zaczynamy drugie czterdzieści pięć minut!

17:51

Legia zasłużenie prowadzi z Cracovią. Goście przez całą połowę prowadzili grę, utrzymywali się przy piłce i wykorzystali część z błędów "Pasów" i dzięki temu zdobyli dwa gole. Jeżeli krakowianie nie wyjdą na drugą połowę z podniesionymi głowami to mecz może zakończyć się jeszcze okazalszą wygraną "Wojskowych". Dziękuję za uwagę w pierwszej połowie i zapraszam za dziesięć minut na wznowienie relacji, kiedy zawodnicy obu drużyn ponownie wyjdą na murawę.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Świetny strzał Vrdoljaka, ale Kaczmarek równie dobrze wybija na rzut rożny!

45'

Radomski fauluje rywala na dwudziestym piątym metrze i będzie szansa.

45'

Do pierwszej połowy doliczono trzy minuty.

45'

Ntibazonkiza z dziecinną prostotą mija dwóch obrońców Legii! Znajduje się już na piąty metrze, uderza... ale trafia w Skabę!

44'

Ntibazonkiza kręci się piłką na siedemnastym metrze, wycofuje lekko do Bartczaka, a ten uderza tuż nad poprzeczką!

43'

Suvorov przedziera się przez trzech obrońców Legii, ale wydaje się to być walką z wiatrakami, zostaje nabity i ponownie wznowi Skaba z piątego metra.

41'

Nykiel wprowadza piłkę na połowę rywala, ścina do środka i oddaje strzał z dystansu prosto w ręce bramkarza "Wojskowych".

40'

Żyro obraca się z Żytkiem na plecach i oddaje strzał, Kaczmarek broni nogą!

40'

Vrdoljak składa się do strzału z dwudziestu pięciu metrów, ale trafia minimalnie obok lewego słupka.

38'

Krakowianie popełniają coraz bardziej groźne błędy w obronie. Żytko bawi się w obronie w mijanie rywali i w efekcie Struna musi interweniować, na szczęście skutecznie.

37'

Dośrodkowanie Struny ląduje za linią końcową, Skaba wznawia od bramki.

36'

Nie mamy jeszcze dokładnych danych, ale na stadionie zjawił się prawie komplet kibiców.

35'

Kosanović walczy o górną piłę i zostaje trafiony w twarz. Fizjoterapeuci muszą opatrzyć mu nos, bo poleciała nawet krew.

34'

Strzał z siedemnastu metrów Jędrzejczaka, ale obrońca Legii znowu nie trafia w bramkę.

32'

Dośrodkowanie Manu z prawej strony głową uderza Żyro, ale piłkę łapie golkiper "Pasów".

31'

Niedzielan staje przed szansą zdobycia asysty, ale dośrodkowując trafia w Żewłakowa.

30'

Świetne zagranie Ntibazonkizy! Burudnyjczyk przerzuca piłkę nad obrońcami wprost do Van der Biezena! Napastnik składa się do strzału i... wywraca się! Skaba od autu bramkowego.

28'

Koen van der Biezen dostaje piłkę pod chorągiewkę, ale Holender jest na spalonym.

27'

Skaba już w dwudziestej szóstej minucie gra na czas, ma powody.

26'

Dośrodkowanie Żytki, ale Bartczak nie zdołał przepchać Żewłakowa i będzie wznowienie z autu.

25'

Groźna akcja Ntbizonkizy, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

25'

Czy Cracovia zdoła odpowiedzieć na te dwa ciosy?!

24'

GOOOOOOOOOOOOL!!! 0:2!! Manu po raz kolejny pokonuje Kaczmarka! Po wręcz dziecinnym zachowaniu obrońców pomocnik Legii spokojnie składa się do strzału i umieszcza piłkę przy słupku!

22'

Ładna akcja krakowian, na skrzydle urywa się Struna, dostaje piłkę, ale sędzia odgwizduję pozycję spaloną.

21'

Słabe dośrodkowanie Nykiela w pole karne i wznowi Skaba. Wcześniej Ntibazonkiza z Niedzielanem wręcz ośmieszyli obrońców Legii wymieniając podania górą.

20'

Struna goni Vrodljaka i nieprzepisowo zatrzymuje go ciągnąc za koszulkę.

19'

Cracovia stara się uspokoić grę, wymienia podania w obronie.

18'

Ljuboja przechodzi Kosanovicia tak zwaną dziurą, ale oddaje beznadziejny strzał!

17'

Słabe wykonanie tego stałego fragmentu gry i równie słaba poprawka Manu.

17'

Dośrodkowanie Jędrzejczaka zostaje przecięte przez Radomskiego, będzie rzut rożny.

15'

Karygodny błąd popełnia Jędrzejczak, zamiast puścić piłkę na aut dogrywa ją piętą do Ntibazonkizy! Saidi oddaje potężną bombę w światło bramki, ale futbolówka trafia prosto w Skabę!

13'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Legii! Po rykoszecie zaskoczony zostaje Kaczmarek, sparuje piłkę do boku, ale tam czyha Manu i trafia do siatki "Pasów"!

12'

Równie efektowna oprawa na "młynie" Cracovii.

11'

Żytko próbuje długiej piłki, ale Niedzielan nie miał szans do niej dobiec.

10'

Niedzielan postraszył Żewłakowa, ale ten zachował zimną krew i nie podał do bramkarza.

9'

Szybko odpowiada Legia, Manu wykorzystuje błąd obrońców i wbiega z piłką w pole karne, w ostatniej chwili krakowian ratuje Kaczmarek!

8'

POPRZECZKA! Świetne dośrodkowanie Kosanovicia! Van der Biezen uderza głową, ale trafia w poprzeczkę!

7'

Groźne wejście defensora Legii i będzie szansa z wolnego dla Cracovii.

6'

Świetnie podłączył się Nykiel, dośrodkował do Suvorova, ale Mołdawianin znalazł się w polu karnym szybciej niż piłka! Legioniści ratują się wybiciem w aut!

5'

Zmiana. Suart opuszcza boisko na noszach, a w jego miejsce pojawia się Krzysztof Nykiel.

4'

Mamy już pierwszy faul. Zytko nieprzepisowo powstrzymuje Ljuboje. Suart jednak będzie musiał opuścić boisko.

3'

Wydaje się, że wszystko jest w porządku i Holender wraca na boisko.

2'

Mecz ledwo się rozpoczął, a na murawie pojawiły się już nosze. Opatrywany jest Suart.

1'

Pierwszy błąd w obronie gospodarzy. Ljuboja blisko trafienia do siatki, ale zostaje zblokowany przez Żytkę i piłkę wyłapuje Kaczmarek.

1'

Pan Pskit gwiżdże po raz pierwszy na stadionie przy ul. Józefa Kałuży! Zaczynamy pierwszą połowę!

16:58

Efektowna oprawa wyjazdowa na sektorze gości.

16:58

Zawodnicy wyszli już w dwóch rzędach na murawę.

16:56

Na ławce "Wojskowych" zasiądzie izraelski zawodnik - Moshe Ohayon.

16:54

W drużynie Cracovii od pierwszych minut wystąpi Koen van der Biezen, zajmie on miejsce Bartłomieja Dudzica, który został posadzony na ławce. Z rolą rezerwowego w tym meczu pogodzić musi się nowy nabytek Krzysztof Nykiel. Jurij Szatałow zdecydował, że lepszy posunięciem będzie wystawienie na boku obrony Andraża Struny.

16:50

Obie drużyny znajdują się już w swoich szatniach, ostatnie wskazówki od trenera i mecz rozpocznie się za dziesięć minut!

16:47

Do rozpoczęcia meczu pozostał już niecały kwadrans.

16:46

Warszawianie opuścili już murawę i udali się do szatni.

16:35

Obie drużyny staną przed szansą zdobycia pierwszych punktów w nowym sezonie. Krakowianie poprzednie spotkanie przegrali 1:2 z Koroną Kielce, zaś mecz Legii z Zagłębiem Lubin został odwołany z powodu ulewy nad Warszawą.

16:31

Arbitrem głównym tego spotkania jest Paweł Pskit.

16:31

Ławka Cracovii: Gąsiński, Dudzic, Boliević, Nawotczyński, Straus, Nykiel, Szeliga

16:30

Wyjściowy skład Cracovii: Kaczmarek, Kosanović, Żytko, Suart, Struna, Van der Biezen, Ntibazonkiza, Radomski (k), Bartczak, Niedzielan, Suvorov

16:28

Ławka Legii: Antolovic, Hubnik, Rzeźniczak, Astiz, Radovic, Rybus, Ohayon

16:28

Wyjściowa jedenastka Legii: Skaba, Wawrzyniak, Komorowski, Żewłakow, Jędrzejczak, Borysiuk, Vrdoljak (k), Żyro, Gol, Bonfim, Ljuboja

16:25

Obie drużyny pojawiły się już na murawie, a na trybunach trwa wojna na doping. Kibice Legii zapełnili cały sektor gości.