Jens Gustafsson: Mieliśmy w Gliwicach przewagę, ale niewiele z tego wynikało

29 kwietnia 2023, 23:01 | Maurycy Brzykcy

Opinie trenerów po meczu Piast Gliwice – Pogoń Szczecin (0:0). - W polu karnym rywala musimy być konkretniejsi i nad tym też będziemy teraz pracować – mówił szkoleniowiec Portowców.

Jens Gustafsson

Jens Gustafsson, Pogoń
To był mecz bardzo trudny, rozgrywany na styku. Piast bronił w bardzo dobry i zorganizowany sposób. Przez 90 minut było nam trudno stwarzać okazje bramkowe. To nie jest coś do czego przywykliśmy. Myślę, że Piast miał świetne dwie okazje bramkowe. Chwilę po wznowieniu gry po przerwie oraz pod koniec meczu.

Powinniśmy czuć się „ok” z tym jednym punktem, ponieważ mogliśmy również przegrać. Jesteśmy zadowoleni z czystego konta, jesteśmy zadowoleni ze zdobytego oczka. Jest kilka kwestii, nad którymi musimy pracować w nadchodzącym tygodniu, zwłaszcza, jeśli chodzi o ofensywę. Przede wszystkim, jeśli chodzi o naszą dokładność i precyzję w polu karnym rywala.

Leonardo Koutris był zmęczony i dlatego opuścił boisko. To nie była kontuzja. Miał skurcze, zgłosił to i dlatego dokonaliśmy zmiany.

To był zacięty mecz. Nie mogliśmy stworzyć dogodnych sytuacji i musimy nad tym pracować. Teoretycznie kontrolowaliśmy mecz, ale nie wynikało z tego wiele. W polu karnym rywala musimy być konkretniejsi i – tak jak powiedziałem – nad tym też będziemy teraz pracować.

Aleksandar Vuković, Piast
Trudny mecz, to było widać. Z drużyną klasową i dobrze grającą, dziś w bardzo dobrej dyspozycji. Tylko nasza dobra organizacja obronna i ofiarność sprawiły, że trudno było Pogoni stworzyć z jej posiadania więcej sytuacji bramkowych. Uważam, że lepsze okazje do zdobycia bramki mieliśmy my. Myślę, że ten remis jest sprawiedliwy i oddający przebieg tego meczu. Pogoń w polu panowała nad meczem, a my mieliśmy lepsze okazje. Mecz remisowy, my szanujemy ten punkt z bardzo dobrą drużyną.