menu

Piotr Zieliński nie chce odchodzić, ale Napoli już szuka zawodnika na pozycję Polaka

5 maja 2022, 16:10 | JacK

Czwartkowa „La Gazzette dello Sport” informuje, że Zieliński nie jest już nie do sprzedania i Napoli czeka na oferty za Polaka. Tymczasem polski pomocnik nie bardzo kwapi się do opuszczenia klubu z południa Włoch, z którym obowiązuje go jeszcze dwa lata kontraktu.

Piotr Zieliński nie spieszy się do odejścia z Napoli
Piotr Zieliński nie spieszy się do odejścia z Napoli
fot. Sylwia Dąbrowa

„W międzyczasie agent Zielińskiego sonduje kilka niemieckich klubów, bo to może być cel podróży polskiego pomocnika, który od 6 lat jest w Neapolu, gdzie widział też narodziny swojego syna. Napoli z dyrektorem sportowym Cristiano Giuntolim oraz personelem skautingu rozejrzą się i przestudiują rozwiązania, aby ostatecznie nie dać się zaskoczyć jakimś odejściem” – zapowiada „LGdS”.

„Zieliński nie jest już niezbywalny. Napoli jest zainteresowane Mattiasem Svanbergiem z Bolonii, którą prowadzi Sinisa Mihajlović” – wtóruje „Corriere dello Sport”.

23-letni szwedzki pomocnik w tym sezonie zdobył 3 bramki i zaliczył 3 asysty. Długość kontraktu z Bolonią do 2023 roku, pozwala władzom Napoli oczekiwać mniej wygórowanej kwoty odstępnego.

W zajawce meczu z Torino, „CorSport” nie daje specjalnych nadziei na obejrzenie Zielińskiego w podstawowej jedenastce „Partenopei”. Turyński dziennik zauważa, że Polak trzy ostatnie mecze w Serie A rozpoczynał na ławce rezerwowych, a w ostatnim spotkaniu z Sassuolo (6:1) nie wyszedł nawet na minutę. Zdaniem turyńskiego dziennika „Począwszy od Torino Zieliński oczekuje kilku minut gry i dowodów zaufania do swojej osoby”.

Stanislav Lobotka, słowacki następca Marka Hamsika w Napoli, który ostatnio zmieniał Zielińskiego i zbierał znacznie lepsze recenzje od reprezentanta Polski, jest zadowolony, że trener Luciano Spalletti pokłada w nim nadzieje.

– Ważne jest, aby mieć trenera, który bardzo wierzy w twoje umiejętności – podkreśla Lobotka w audycji „Radio Goal” Kiss Kiss Napoli.

„Il Mattino” ujawnia natomiast stanowisko piłkarza w sprawie transferowych plotek. „Choć Zieliński przyciąga uwagę wielu klubów, to Polak wydaje się być mniej skłonny do opuszczenia Neapolu, ze względu na silny związek z miastem i klubem, w którym dorastał w ostatnich latach”.

Gęstnieje również atmosfera wokół Kalidou Koulibaly’ego. Jest Senegalski stoper namawiany przez Barcelonę, aby nie przedłużał umowy z Napoli. Katalończycy proponują za 30-latka 40 milionów euro. „LGdS” wymienia dwa nazwiska do uzupełnienia środka obrony Napoli w razie odejścia Senegalczyka – Min-jae Kima (190 cm) z Fenerbahce Stambuł i Jana Bednarka (189 cm) z Southampton, który miałby być drugim wyborem „Partenopei”.

Pierwsza oferta włoskiego klubu za południowokoreańskiego internacjonała, którego skauci Napoli oglądali w niedawnych derbach z Galatasaray, wynosi 15 mln euro – sugeruje turecki „Fanatik”. Ale Fenerbahce żąda 23 mln euro odstępnego, określonego w klauzuli odejścia Min-jae Kima.


Polecamy