menu

Ofensywa transferowa Milanu? Czterech piłkarzy na celowniku Rossonerich

27 stycznia 2015, 15:01 | Szymon Janczyk

Fatalne wyniku klubu z Mediolanu sprawiły, że zarząd coraz poważniej myśli o wzmocnieniu drużyny. Kandydatów jest wielu, jednak spośród nich wyłoniło się już grono piłkarzy, którzy zdaniem włoskich gazet dostali lub w najbliższym czasie dostaną oficjalną ofertę transferu.

Najgłośniejszym transferem Milanu może zostać Mattia Destro. Napastnik Romy zdaniem włoskich serwisów sportowych negocjuje już warunki swojego kontraktu z ekipą Rossonerich i już dziś poznamy przyszłość młodego Włocha. Wszystko za sprawą transferu Luiza Adriano, który prawdopodobnie podpisze kontrakt z Romą. Jeśli tak się stanie, Destro trafi do Mediolanu. La Gazetta dello Sport przewiduje dwie opcje finalizacji umowy, z których bardziej prawdopodobne wydaje się być wypożyczenie Destro do końca sezonu z opcją pierwokupu. Wówczas Milan zapłaci 2 miliony euro w styczniu i kolejne 15 w przypadku wykupienia Włocha. Druga opcja to transfer definitywny za 20 milionów europejskiej waluty. Co ciekawe, Włoch ostatnio odrzucił ofertę niemieckiego VfL Wolfsburg.

Kolejnym zawodnikiem na liście życzeń Rossonerich ma być Adel Taarabt. Zawodnik Queens Park Rangers w poprzednim sezonie występował już w barwach Milanu, w którym przebywał na wypożyczeniu, ale mimo dobrych wyników Adela klub nie zdecydował się go wykupić. O transfer mocno zabiegał... sam Taarabt. Czy marzenie piłkarza spełni się pół roku później? Są również znane szczegóły negocjacji z Manuelem Pasqualem. 33-letni obrońca podobno dostał ofertę trzyletniej umowy z Milanem. Grający obecnie w Fiorentinie zawodnik nie zdecydował się jeszcze na transfer.

Ostatnim z czwórki łączonych z Milanem jest inny defensor, Ezequiel Munoz. Obrońca Palermo miałby zasilić mediolański zespół najpóźniej w letnim okienku transferowym, ale władze klubu zabiegają o wcześniejszy transfer zawodnika.

Kiedy koniec zimowego okna transferowego 2015?


Polecamy