menu

Napastnik Wisły Kraków Jan Kliment doznał urazu stawu kolanowego

13 lipca 2021, 15:54 | (krzyk)

Nowy napastnik Wisły Kraków Jan Kliment doznał urazu stawu kolanowego i musiał przerwać treningi na zgrupowaniu w Arłamowie. Klub uspokaja jednak, że uraz jest niegroźny.

Wisła Kraków na zgrupowaniu w Arłamowie
fot. wisla.krakow.pl

fot.

fot.

fot.

fot.

fot. wisla.krakow.pl

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.
Wisła Kraków na zgrupowaniu w Arłamowie
fot.

fot.

fot.
1 / 29

Kliment doznał kontuzji podczas starcia w trakcie zajęć na boisku w Arłamowie. Jak informuje Wisła, 27-letni napastnik z Czech przeszedł badania, które nie wykazały niczego niepokojącego i po kilku dniach powinien wrócić do treningów z zespołem.

Dodajmy, że planowo przebiega rehabilitacja Alana Urygi i Patryka Plewki, którzy poddani zostali zabiegom chirurgicznym.

Sztab medyczny stopniowo zwiększa ich obciążenia treningowe. Obaj zawodnicy będą włączani do zajęć z drużyną w zależności od postępów w rekonwalescencji - czytamy na oficjalnej stronie klubu. napisał:

Sparing Wisły z Resovią


Wisła kończy tygodniowe zgrupowanie w środę 14 lipca. Przed powrotem do Krakowa rozegra jeszcze sparing z I-ligową Resovią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11, ale tym razem "ze względów szkoleniowych" nie będzie transmitowane. Klub udostępni jedynie skrót meczu.

- Każdy rywal z wyższej ligi to fajny moment dla zawodników. To inny wymiar i cieszymy się na ten mecz, bo daje dużo materiałów do analizy - podkreślił w Resovia TV trener rzeszowskiej drużyny Radosław Mroczkowski.

W sobotę przebywająca na zgrupowaniu w Sanoku Resovia wygrała 3:1 z piątą drużyną 2. ligi słowackiej - FC Koszyce. Trener Radosław Mroczkowski żadnemu z 23. graczy nie dał zagrać więcej niż 45 minut. - Tym razem nie było zawodników testowanych, ale zagrali trzej nasi wychowankowie. Dwóch z nich, Kojder i Ostrowski debiutowało na takim poziomie, ale pokazali się z dobrej strony - opowiadał dyrektor Resovii Sebastian Zabłocki.

Po meczu z Wisłą Resovia wraca z Arłamowa do Sanoka, a obóz zakończy w sobotę meczem kontrolnym z II-ligowym Hutnikiem Kraków.

Obejrzyjcie zdjęcia z treningów piłkarzy Wisły Kraków w Arłamowie.
[przycisk_galeria]

[polecane]21806055, 21466431, 20425215, 21354265, 21744779, 21606989[/polecane]

Follow @sportmalopolska

Sportowy24.pl w Małopolsce