menu

Kontrowersja w Derbach Krakowa. Piłkarz Cracovii powinien dostać czerwoną kartkę?

7 listopada 2021, 21:45 | DW

Wszystko wskazywało na to, że w 58. minucie Derbów Krakowa arbiter pokaże Jakubowi Jugasowi czerwoną kartkę. Obrońca Cracovii bezpardonowo zaatakował nogi Jana Klimenta. Biorąc pod uwagę miejsce faulu i fakt, że zawodnik Pasów był ostatnim obrońcą, kartka powinna być koloru czerwonego. Tak jednak nie było, a Jugas dokończył spotkanie.


fot.

Była 58. minuta meczu pomiędzy Wisłą Kraków i Cracovią. Dopieszczone, prostopadłe podanie do napastnika zaskoczyło obrońcę Cracovii. Jakub Jugas przegrał pojedynek z Klimentem i ostro wszedł w nogi rywala. Sędzia Tomasz Kwiatkowski pokazał żółtą kartkę, choć okoliczności sprzyjały pokazaniu kartki o innym kolorze.

Kliment z łatwością wygrał to starcie i przed sobą miał w zasadzie tylko bramkarza. Stoperzy byli bardzo daleko od akcji i napastnik wychodził praktycznie do sytuacji sam na sam. Co ciekawe, po interwencji nie doczekaliśmy się nawet krótkiej przerwy na analizę przez VAR.

Wisła Kraków wygrała krakowskie derby 11 na 11. Bramka padła w momencie wyraźnej przewagi Wisły. Aut na prawej stronie boiska krótko rozegrali ze sobą Młyński i Gruszkowski. Jeden z nich wypatrzył całkowicie osamotnionego przy polu karnym Skvarkę. Pomocnik podbiegł pod linię końcową i sprytnie wycofał do Yeboaha, który huknął tak, że Hrosso nie zdołał odpowiednio zareagować na strzał.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Mikołaj Biegański/Yaw Yeboah

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy