Lotto Ekstraklasa. Piast Gliwice wrócił na zwycięską ścieżkę i... zwolnił trenera Wisły Płock

3 kwietnia 2019, 19:52 | DW, Bartosz Głąb

Lotto Ekstraklasa. Piast Gliwice wygrał z Wisłą Płock 1:0 po bramce Piotra Parzyszka. Gliwiczanie znów wygrali po przerwaniu dobrej passy w Gdańsku. Podopieczni Waldemara Fornaliki umocnili się więc na najniższym stopniu podium i depczą już po piętach Legii Warszawa. Wisła Płock została natomiast na 15. miejscu. Jej władze krótko po spotkaniu poinformowały, że pracę stracił trener Kibu Vicuna. Następcą zostanie Leszek Ojrzyński?

Piast Gliwice - Wisła Płock 1:0
1 / 20

Faworyt tego meczu był tylko jeden i był nim Piast Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika notowali serię 5 zwycięstw z rzędu. Została ona przerwana w piątek przez lidera Lotto Ekstraklasy - Lechię Gdańsk. Teraz, podrażnieni tą porażką, chcieli zmazać plamę i wrócić na zwycięski tor. Sytuacja w Wiśle Płock jest za to zupełnie inna. Posada Kibu Vicuny wisi na włosku, ale to nikogo nie dziwi. Jego drużyna gra słabo i coraz szybciej zbliża się do strefy spadkowej. Duży wpływ na to ma postawa bramkarza Nafciarzy - Thomasa Daehne, jednak na ten moment w Płocku nie ma dla niego alternatywy.

Bramkarz płocczan nie popełnił błędu przy akcji bramkowej, co warto odnotować. Piłka zatrzepotała w sieci po świetnej akcji gospodarzy. Joao Felix dostał podanie górą, zgrał głową do Parzyszka, a ten z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do bramki.

[przycisk_galeria]

Spotkanie było raczej wyrównane, nie brakowało kilku dogodnych akcji, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. W pierwszej połowie Frantisek Plach dwukrotnie uchronił swój zespół od starty gola. Najpierw w 40. minucie wyszedł z bramki i w ostatniej chwili wyłapał piłkę skierowaną do napastnika, a po chwili nogami obronił groźny strzał rywala. Gospodarze rewanżowali się mocnymi strzałami z dystansu, większość była jednak niecelna.

W 71. minucie Angel Garcia przewrócił się w polu karnym i zawodnicy gości domagali się odgwizdania rzutu karnego. Tomasz Kwiatkowski słuchał jeszcze podpowiedzi z wozu VAR, jednak otrzymał jasny komunikat i wskazał, że faulu nie było.

Ostatecznie mecz w Gliwicach zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy dzięki czemu utrzymują się na trzecim miejscu w tabeli i zachowują czteropunktową przewagę nad czwartą Cracovią. W następnej kolejce Piast Gliwice podejmie w Krakowie Wisłę, natomiast Wisła Płock zagra u siebie ze Śląskiem Wrocław. "Nafciarze" są już w bardzo ciężkiej sytuacji, bo już na dobre zadomowili się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli, a do trzeciej od końca Arki Gdynia tracą już trzy punkty...

W niedzielę 31 marca pracę stracił Adam Nawałka. 1 kwietnia w Legii Warszawa podziękowano Ricardo Sa Pinto. We wtorek, tuż przed derbami Trójmiasta, Zbigniew Smółka dowiedział się, że po raz ostatni poprowadził Arkę Gdynia. Czy w obliczu kolejnej porażki z pracą pożegna się także Kibu Vicuna?

AKTUALIZACJA (godz. 20:48): Kibu Vicuna rzeczywiście przestał pełnić funkcję trenera Wisły. Zdaniem użytkownika Twittera janekxa89 klub z Płocka zabiega o Leszka Ojrzyńskiego - byłego szkoleniowca Arki Gdynia. W jego sztabie znaleźć mają się Krzysztof Sobieraj i Patryk Kniat. Czy w czwartek otrzymamy potwierdzenie z Mazowsza?

Atrakcyjność meczu: 5/10
Piłkarz meczu: Joao Felix

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]648af9f5-33a1-94e3-94ee-4e7fbc7409df,bd20d3e8-4216-5e9e-5fc8-8a0480dbb37f[/xlink]