PKO Ekstraklasa. Twierdza Płock padła. Kamil Wilczek znowu strzela dla Piasta Gliwice

13 lutego 2022, 14:40 | KK

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice jako pierwszy w tym sezonie pokonał Wisłę Płock na jej stadionie. Dla przyjezdnych w drugiej połowie trafili Martin Konczkowski oraz były król strzelców ligi Kamil Wilczek.

Wisła Płock uległa Piastowi Gliwice 0:2
1 / 10

PKO Ekstraklasa: Wisła Płock - Piast Gliwice 0:2

Płocka twierdza w końcu została zdobyta. Dokonali tego zawodnicy Piasta, którzy na wyjazdowe zwycięstwo czekali od 28 sierpnia.

Piłkarze Waldemara Fornalika z impetem ruszyli na gospodarzy. Już 3. minucie Piotr Tomasik zatrzymał piłkę ręką, w efekcie czego sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Damian Kądzior, ale Krzysztof Kamiński wyczuł intencję strzelca i odbił futbolówkę. Bramkarz Wisły w kapitalnym stylu interweniował także po strzale głową Kamila Wilczka. - Zaufałem analizie, byłem przygotowany że Kądzior uderzy w to miejsce - mówił w przerwie bohater "Nafciarzy".

[przycisk_galeria]

Gliwiczanie pierwszy skuteczny cios zadali w 64. minucie. Michał Chrapek potężnie uderzył z dystansu, piłka trafiła w poprzeczkę, a po chwili dopadł do niej niepilnowany Martin Konczkowski i pokonał bezradnego Kamińskiego. Przyjezdni na 2:0 podwyższyli już cztery minuty później. Do siatki po kombinacyjnej akcji i strzale z szesnastu metrów trafił Kamil Wilczek.

W ostatniej akcji meczu do protokołu mógł wpisać się Frantisek Plach, który kopnął z własnej połowy, a zmierzającą pod poprzeczkę piłkę z trudem wybił Kamiński. Podopieczni Macieja Bartoszka w niedzielę okazali się bezzębni. Nie stworzyli sobie ani jednej groźnej sytuacji strzeleckiej i ponieśli zasłużoną porażkę.

Oceny piłkarzy po meczu Wisła Płock - Piast Gliwice (w skali 1-6):

Wisła Płock

• Krzysztof Kamiński - 4
  • Kristian Vallo - 4 (Dominik Furman - 3)
  • Damian Michalski - 2
  • Jakub Rzeźniczak - 3
  • Piotr Tomasik - 3 (Adam Chrzanowski - bez oceny)
  • Damian Rasak - 3
  • Jorginho - 3 (Marko Kolar - 3)
  • Mateusz Szwoch - 3
  • Fryderyk Gerbowski - 3 (Bartosz Zynek - bez oceny)