Liga Mistrzów. Legia Warszawa odrobiła jednobramkową stratę! Cenny remis z Dinamem na wyjeździe

4 sierpnia 2021, 21:55 | DW

Liga Mistrzów. Legia Warszawa nie zaczęła dobrze spotkania z Dinamem, piłkarze mistrza Polski mieli problem z podstawowymi zagraniami. Z czasem zaczęli się rozkręcać i nawet stracona bramka nie podcięła im skrzydeł. Na trafienie Bruno Petkovicia odpowiedział pięknym uderzeniem Ernest Muci i Legia na wyjeździe notuje remis 1:1!

Legia odrobiła jednobramkową stratę! Cenny remis z Dinamem
1 / 3

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1 (0:0)

[przycisk_galeria]

Nie da się ukryć, że piłkarze Damira Krznara przeważali. Byli bardziej mobilni i co chwila stwarzali zagrożenie pod bramką Artura Boruca. Raz nawet udało się skierować piłkę do siatki, ale z pozycji spalonej. Pod drugą bramką były do przerwy zaledwie dwie okazje - najpierw Rafael Lopes nie zdołał skutecznie główkować po dośrodkowaniu Filipa Mladenovica i Mahira Emreliego w narożniku pola bramkowego.

Bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu i w końcu padła. W 59. minucie nieatakowany na prawej stronie Luka Ivanusec wrzuca w pole karne i najwyżej wyskoczył Bruno Petković, który mocną główką skierował piłkę do siatki tuż przy prawym słupku!

Legioniści przejęli inicjatywę, bo Chorwatów zdecydowanie zadowalała ta minimalna zaliczka. W 82. minucie polska drużyna wyrównała. Kapitalne, mierzone uderzenie Ernesta Muciego zza pola karnego. Piłka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku, nie dając szans Dominikowi Livakoviciowi na skuteczną interwencję.