menu

Euro 2020. Wspaniałe wieści. Christian Eriksen wypisany ze szpitala!

18 czerwca 2021, 18:49 | red

Euro 2020. Z Danii napływają kapitalne wieści. Christian Eriksen opuścił już szpital w Kopenhadze. Operacja przebiegła pomyślnie, a piłkarz co najmniej do końca mistrzostw pozostanie w domu z rodziną. Spotkał się też z resztą reprezentacji.

Christian Eriksen wypisany ze szpitala!
Christian Eriksen wypisany ze szpitala!
fot. EASTNEWS

Euro 2020. Christian Eriksen wrócił do domu


Mecz pomiędzy Danią i Finlandią mógł skończyć się prawdziwym koszmarem. Od tego też czasu Christian Eriksen przebywał w szpitalu w Kopenhadze, gdzie został przebadany pod kątem chorób serca. Lekarze próbowali również wyjaśnić przyczynę ataku serca i zatrzymania krążenia u zawodnika. Duńscy lekarze robili co mogli i ostatecznie ocenili stan Eriksena jako stabilny. Operacja narządu przebiegła pomyślnie, a 18 czerwca lider reprezentacji Danii został wypisany ze szpitala. Jeszcze tego samego dnia zobaczył się z kolegami z drużyny i wrócił do domu.

- Dziękuję za ogromną liczbę wiadomości. To było niesamowite widzieć i czuć Wasze wsparcie. Operacja przebiegła pomyślnie i wracam po niej do siebie. Idzie mi to całkiem nieźle. Wspaniale było znowu zobaczyć moich kolegów z drużyny i naszych kibiców, zwłaszcza po fantastycznym meczu, który rozegrali zeszłej nocy. Nie trzeba chyba dodawać, że będę im kibicować w poniedziałek przeciwko Rosji - powiedział Eriksen w komunikacie duńskiego związku.

Świat sportu niecierpliwie czekał na informacje o stanie zdrowia Christiana Eriksena, odkąd duński pomocnik dostał ataku serca na środku boiska w sobotni wieczór, w meczu Dania - Finlandia. Utrata przytomności pomocnika Interu Mediolan wywołała poruszenie wśród fanów, ekspertów i piłkarskiej reszty świata. Wszyscy zaczęli obawiać się najgorszego. Jednak później tej nocy pojawiły się pozytywne wiadomości, gdy Eriksen odzyskał przytomność, a także odbył czat wideo z resztą swojego zespołu.

Czy Christian Eriksen wróci do piłki?


Rozmowę na temat ewentualnego powrotu Eriksena do zawodowego sportu poruszyli dziennikarze Republic World. Według Sanjay Sharmy, profesora kardiologii sportowej na St. George's University w Londynie, Christian Eriksen powinien być szczęśliwy, że żyje i nie widzi powodu, dla którego zawodnik miałby otrzymać pozwolenie na powrót na boiska. Biorąc pod uwagę to, co wycierpiał na boisku w sobotni wieczór, wznowienie kariery będzie dużym niebezpieczeństwem. - Nie wiem, czy kiedykolwiek znów będzie grał w piłkę nożną. Nie mówiąc zbyt dosadnie, on w tym meczu zmarł. Mimo właściwej reakcji ratowników i przywrócenia go do życia, faktem jest, że przez moment go z nami nie było. Czy jakikolwiek lekarz pozwoli mu więc umrzeć ponownie? Odpowiedź brzmi „nie” - mówi Sanjay Sharma.

EURO 2020 w GOL24


Więcej o EURO 2020 - newsy, wyniki, terminarze, tabele


Polecamy