1. połowa2 : 1
98'

Za uwagę dziękuje Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

19:55

Mecz walki w Poznaniu rozstrzygnięty na korzyść Lecha. "Kolejorz" był dzisiaj wyjątkowo skuteczny, wykorzystał trzy sytuacje i zdobył trzy punkty. Gdyby goście mieli lepiej nastawione celowniki, to wynik mógłby być inny.

95'

KONIEC MECZU!

94'

Żółta kartka dla Kotorowskiego za opóźnianie gry.

94'

Uderzał Masłowski - obok bramki.

93'

Tuż przed własnym polem karnym Trałka faulował Kuklisa. Będzie rzut wolny z 20 metrów, ogromna szansa dla gości na wyrównanie.

92'

Drewniak długim wybiciem uruchomił Teodorczyka, ale ten był kompletnie osamotniony i stracił piłkę.

90'

O cztery minuty przedłużył drugą połowę sędzia Raczkowski.

90'

Wołąkiewicz wpadł w pole karne, przeszedł jednego rywala i oddał groźny strzał, po którym piłka odbiła się od nóg Skrzyńskiego i przeleciała tuż obok bramki Kaczmarka.

90'

Zmiana w Zawiszy - Kuklis w miejsce Dudka.

88'

W niezłej sytuacji do bramki Lecha nie trafia Luis Carlos.

87'

Teodorczyk wrócił na boisko zza linii bocznej, od razu dostał niezłe podanie, a sędzia, który kazał mu wejść na murawę... pokazał mu żółtą kartkę. Podnieśli się wszyscy z ławki rezerwowych Lecha, protestując przeciwko decyzji arbitra, ale na nic to się zdało. Co więcej, Raczkowski kazał zejść napastnikowi Lecha z boiska i czekać na zgodę na wejście.

85'

Nędzny strzał Masłowskiego z 25 metrów.

84'

Poza boiskiem opatrywany Teodorczyk, Lech chwilowo w dziewiątkę.

83'

WYŚMIENITA OKAZJA DLA ZAWISZY!!! Po dograniu Lewczuka Vasconcelos wpadł w pole karne Lecha, najpierw trafił w Kotorowskiego, a odbitą przez niego piłkę skierował wprost w Wołąkiewicza! Jak to nie wpadło?

80'

Dośrodkowanie Luisa Carlosa przedłużył nogą Wójcicki, na szczęście dla gospodarzy zagrał w miejsce, w którym nie było żadnego gracza Zawiszy.

78'

Dośrodkowanie Gergo zablokowane przez Andre Micaela.

78'

Gromkimi brawami żegnany schodzący z boiska Daylon Claasen, w jego miejsce wchodzi Gergo Lovrencsics.

76'

Dobra akcja Claasena, dogranie do Teodorczyka, a ten szukał podaniem Pawłowskiego. Nie znalazł.

75'

Lech znów zepchnięty do defensywy broni jednobramkowej zaliczki. To może źle skończyć się dla graczy Mariusza Rumaka!

73'

Druga zmiana w Zawiszy - Strąk w miejcie Goulona.

72'

Pawłowski wszedł w pole karne rywala, przeszedł jednego przeciwnika, drugiego, po czym stracił piłkę. Zbyt dużo indywidualizmu, powinien rozegrać to z którymś z kolegów.

71'

Zmiana w Lechu - Ślusarskiego zastępuje Teodorczyk.

68'

Stoper Zawiszy uderzył ze stałego fragmentu gry, wydawało się, że piłkę dziubnie Vasconcelos. Ten jednak uciekł z nogami, co zmyliło Kotorowskiemu i dało Zawiszy kontaktową bramkę. Do końca meczu jeszcze ponad dwadzieścia minut, będzie się działo!

66'

GOOOOL!!! ŁUKASZ SKRZYŃSKI TRAFIA Z RZUTU WOLNEGO!

66'

Żółta kartka za faul dla Kamińskiego.

65'

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

63'

Roszada również w ekipie Ryszarda Tarasiewicza - miejsce Petasza zajął Luis Carlos.

62'

Zapowiadana wcześniej zmiana - Drewniak zastępuje Ubiparipa.

61'

Po czerwonej kartce dla Henriqueza przemeblowane zostało nieco ustawienie Lecha. Na lewą obronę powędrował Wołąkiewicz, a na prawej stronie defensywy gra Vojo Ubiparip.

58'

Żółta kartka dla Michała Masłowskiego.

57'

Do wejścia na boisko szykuje się Drewniak.

55'

Lech zakończy mecz w dziesiątkę! Drugą żółtą kartkę obejrzał Henriquez.

55'

Ubiparip zagrał na prawo do Pawłowskiego, ten oddał piłkę Wołąkiewiczowi, który z kolei dośrodkował w pole karne. Tam piłki nie sięgnął Ślusarski, sięgnął za to Claasen, który pewnym strzałem nie dał szans Kaczmarkowi. No to reprezentant RPA debiut zaliczy do udanych.

53'

GOOOOL!!!! DAYLON CLAASEN!!!

51'

Ślusarski dobrze dostrzegł wychodzącego lewą stroną Ubiparipa, ten wszedł w pole karne, poczekał, aż dojdą do niego obrońcy Zawiszy i oddał niecelny strzał.

49'

Wójcicki huknął z dystansu - bardzo mocno i bardzo niecelnie.

47'

Ciut za wysokie dośrodkowanie Pawłowskiego na głowę Ubiparipa, który nie zdołał czysto uderzyć piłki. A poza tym i tak był na spalonym.

46'

Zaczynamy II połowę!

18:49

Do przerwy oba zespoły miały dwie idealne sytuacje. Lech wykorzystał obie, Zawisza jedną, co odzwierciedla wynik spotkania. Jednobramkowe prowadzenie to jednak bardzo niepewny wynik, w związku z czym po przerwie może być ciekawie.

48'

Przerwa.

45'

O minutę została przedłużona pierwsza połowa spotkania.

44'

W idealnej sytuacji przestrzelił Vasconcelos! To powinien być wyrównujący gol dla Zawiszy!

40'

Arboleda dobrze dostrzegł wychodzącego zza linii obrony Ubiparipa, ale Serb był na spalonym.

39'

Po zdobyciu kontaktowego gola Zawisza zepchnął Lecha do defensywy. Kolejorz chyba nie zamierza bronić jednobramkowej zaliczki?

38'

Skuteczna interwencja Trałki głową zażegnała zagrożenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

35'

Żółta kartka za faul dla Wołąkiewicza.

35'

Zawisza wziął się za odrabianie strat! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Masłowski dobrze znalazł się na krótkim słupku i pokonał Kotorowskiego. Goście ponownie łapią kontakt!

33'

GOOOOL!!! MICHAŁ MASŁOWSKI!!!

32'

Wójcicki pięknie minął Henriqueza, dośrodkował w pole karne, ale tam jeden z jego kolegów przegrał pojedynek z obrońcą Lecha.

31'

Długie wznowienie Kotorowskiego, piłka posłana gdzieś w stronę pola karnego Zawiszy, a tam omal nie przejął jej Pawłowski. Na szczęście dla gości zdołał go uprzedzić Skrzyński.

28'

Dobrze ustawiony Arboleda skutecznie przerwał akcję Masłowskiego.

26'

Dobre dośrodkowanie Pawłowskiego, Ślusarski dziubnął piłkę czubkiem buta, ale nie dał rady jej opanować. Gdyby trafił lepiej, wpakowałby futbolówkę do siatki razem z Kaczmarkiem.

25'

"Żółtko" dla Skrzyńskiego za faul na Pawłowskim, przerywający niezły kontratak Lecha.

23'

Ubiparip próbował zwieść Wójcickiego i oddać strzał. Nie udało mu się ani jedno, ani drugie - po marnej próbie piłka przeleciała daleko od bramki Kaczmarka. Przepraszał kolegów po tym zagraniu zawodnik "Kolejorza".

20'

Masłowski szarżował na bramkę Zawiszy, w pojedynku jeden na jednego przegrał z Kamińskim. Obrońca Lecha do końca wyczekał rywala i zablokował jego strzał.

19'

Akcja dość podobna do pierwszej, tyle że wykonawcy inni. Tym razem z prawej strony dośrodkowywał Pawłowski, a Henriquez mimo asysty obrońców umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Kaczmarka. Wydaje się, że bramkarz Zawiszy nie był dobrze ustawiony przy tym strzale, bo można to było obronić.

19'

Żółta kartka dla Henriqueza za podciągnięcie koszulki po golu.

18'

GOOOL!!! LUIS HENRIQUEZ!!!

16'

Długie dośrodkowanie Wołąkiewicza z rzutu wolnego w kierunku Arboledy, ale Kolumbijczyk musiałby w ekspresowym tempie urosnąć o jakieś pół metra, by dosięgnąć piłkę.

14'

Ubiparip miał niezły pomysł, by rozegrać piłkę z Henriquezem na lewej stronie. Panamczyk był nieco spóźniony, przez co dał czas obrońcom Zawiszy na skuteczną interwencję. Skończyło się tak, że odbita od nóg defensora Lecha piłka wyszła w aut.

12'

Dośrodkowanie Wójcickiego w pole karne Lecha, a tam był tylko Kotorowski. Skutek akcji łatwy do przewidzenia.

11'

Dośrodkowanie Petasza z rzutu wolnego, piłka leciała, leciała, aż wylądowała w rękach Kotorowskiego.

10'

Ubiparip przegrał pojedynek w środku pola... z sędzią Raczkowskim, który pokazał, że umie się nieźle zastawiać.

8'

Znów prawą stroną boiska atakował Wołąkiewicz, tym razem zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, ledwo sięgając ją przed linią końcową. Nie mogło z tego wyjść dobre dośrodkowanie, piłka powędrowała w ręce Kaczmarka.

6'

Świetny początek spotkania w wykonaniu Lecha! Wołąkiewicz wszedł prawą stroną w pole karne gości, dośrodkował do niepilnowanego Ślusarskiego, a ten strzałem lewą nogą pokonał Kaczmarka! Piłka prześlizgnęła się jeszcze po rękach golkipera Zawiszy, ale ostatecznie wpadła do siatki! Lech prowadzi 1:0!

4'

GOOOOOOL!!! BŚ18!!!

3'

Zbyt dużo swobody miał pod polem karnym Lecha Masłowski, tyle że z interwencją zdążył Wołąkiewicz.

2'

Pierwsza ofensywna akcja Claasena, zakończyła się jednak wznowieniem gry przez Kaczmarka.

1'

"Kolejorz" ruszył od razu na połowę Zawiszy, najpierw jednak Pawłowski niecelnie podawał do wychodzącego prawą stroną Wołąkiewicza, a chwilę później za mocno zagrywał Hamalainen, który świetnie odzyskał piłkę.

17:59

Zaczynamy!

17:59

Ubiparip i Ślusarski zmierzają już na środek boiska...

17:57

Sędzia Paweł Raczkowski wyprowadza na boisko oba zespoły, za chwilę początek meczu!

17:47

17:46

Kto wygra dzisiejsze spotkanie? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach!

17:45

Ławka rezerwowych Zawiszy: Andrzej Witan, Vahan Gevorgian, Hermes, Luis Carlos, Piotr Kuklis, Paweł Strąk, Damian Ciechanowski.

17:42

Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Barry Douglas, Karol Linetty, Łukasz Teodorczyk, Gergo Lovrencsics, Szymon Drewniak, Mateusz Możdżeń.

17:39

Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze ponad dwadzieścia minut, w tym czasie zapraszamy jeszcze do przeczytania zapowiedzi.

17:37

Na dwie roszady w swoim zespole zdecydował się natomiast Ryszard Tarasiewicz. Na środku obrony pojawi się Łukasz Skrzyński, zastępując Pawła Strąka, a zamiast Hermesa jako defensywny pomocnik zagra Herold Goulon.

17:32

Podaliśmy już państwu składy, w jakich zagrają dzisiaj obydwa zespoły. W zestawieniu Lecha w porównaniu do meczu z Wisłą trzy zmiany: w ataku Łukasza Teodorczyka zastąpił Bartosz Ślusarski, zamiast Gergo Lovrencsicsa zagra Daylon Claasen, natomiast Mateusza Możdżenia w wyjściowym składzie zastąpił Manuel Arboleda.

17:29

Na rozgrzewkę kilka minut temu wyszli również gracze Zawiszy, witani brawami przez swoich fanów, którzy dzisiaj w liczbie około tysiąca przybyli, by wspierać swój zespół.

17:24

Wśród rozgrzewających się graczy "Kolejorza" jest Daylon Claasen, nowyn nabytek poznaniaków. Reprezentant RPA rozpocznie dzisiejsze spotkanie w podstawowym składzie Lecha.

17:22

Na rozgrzewkę wyszli właśnie gracze "Kolejorza", chwilę wcześniej na murawie pojawili się bramkarze gospodarzy. Jest wśród nich Krzysztof Kotorowski, którego występ w dzisiejszym meczu stał pod znakiem zapytania. Doświadczony golkiper, mocno poobijany w Krakowie, wrócił już do siebie i dzisiaj jest gotowy, by stanąć między słupkami bramki gospodarzy.