Niedziela, 29 kwietnia 2012, godz. 14:30
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2 : 1
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
90'

Koniec meczu! Śląsk Wrocław wygrał w derbach Dolnego Śląska 2:1 z Zagłębiem Lubin i został liderem!

90'

Długa piłka z obrony do ataku w wykonaniu lubinian, ale dobra interwencja Wasiluka

90'

Robert Menzel za Łukasza Gikiewicza

88'

Pawłowski za mocno podawał do Banasia, który nie sięgnął piłki na tyle, by oddać strzał

86'

Zakotłowało się tuż przed bramką Ptaka, który spokojnie złapał piłkę zgrywaną przez Elsnera

86'

Piotr Ćwielong za Cristiana Diaza

84'

Woźniak faulował Wołczka w polu karnym Śląska

82'

Banaś uderzył po zamieszaniu pod bramką Śląska obok słupka

81'

Ivan Hodur za Davida Abwo

80'

Abwo strzelał głową po dośrodkowaniu Vidanova

78'

Adam Banaś - za faul na Gikiewiczu

76'

Woźniak strzałem głową przelobował Kelemena, który był nieco wysunięty przed linią bramkową

75'

Arkadiusz Woźniak! Goooool! Zagłębie strzela kontaktowego gola!

73'

Diaz dośrodkowywał z rzutu wolnego, tyle że za mocno i prosto w ręce Ptaka

71'

Centra Pawłowskiego z narożnika boiska i Kelemen pewnie przechwycił piłkę

68'

Aj było blisko trzeciej bramki dla Śląska! Celeban po strzale głową trafił w poprzeczkę!

66'

Uderzenie Małkowskiego z rzutu wolnego fatalne, wysoko nad poprzeczką

64'

Strzał Rakowskiego z siedemnastu metrów prosto w Kelemena, któremu wypadła piłka z "koszyczka", ale szybko Słowak opanował sytuację

63'

Sobota centrował idealnie na głowę Diaza, który strzelał obok słupka

61'

Diaz wpadł w pole karne, położył Banasia, który szybko się pozbierał i jeszcze zablokował uderzenie Argentyńczyka

59'

Błąd Horvatha, który znowu źle wybijał piłkę, jednak Diaz nie zdołał przelobować Ptaka

57'

Łukasz Hanzel zmieniony przez Macieja Małkowskiego

57'

Arkadiusz Woźniak zmienił Darvydasa Sernasa

56'

Gikiewicz zamiast uderzać podawał wzdłuż bramki, ale wprost do Banasia

54'

Złe wybicie piłki przez Horvatha, która trafił na piąty metr prosto do Cetnarskiego, ale pomocnik Śląska strzelił nad bramką

52'

Sernas był znowu sam na sam z Kelemen, którego próbował mijać, ale Słowak świetnie wygarnął mu piłkę spod nóg. Litwin jeszcze odegrał do Pawłowskiego, który za długo przekładał sobie futbolówkę i w końcu strzelił niecelnie

49'

Sernas uciekł obrońcom Śląsk, wyszedł sam na sam z Kelemenem, ale źle trafił w piłkę i podał właściwie futbolówkę bramkarzowi Śląska

48'

Odważne wyjście z bramki Ptaka i bramkarz Zagłębia wybił piłkę na aut

46'

Początek drugiej połowy

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Śląsk prowadzi 2:0

45'

Szybka kontra Śląska okazała się zabójcza dla gości. Cetnarski wbiegł w pole karne i tylko dołożył nogę po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony Gikiewicza

45'

Gooooool! Mateusz Cetnarski na 2:0 dla Śląska!

44'

Centra z prawej strony Vidanova do Sernasa, ale ten był dobrze pilnowany przez stoperów Śląska i nie miał okazji na oddanie strzału

43'

Miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego Hanzela do Horvatha, ale ten nie zdołał opanować piłki

43'

Krzysztof Wołczek - za zagranie ręką

42'

Indywidualna akcja Soboty, który zszedł z prawego skrzydła do środka i zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Uderzał lekko i obok bramki

40'

Bilek zwolnił kontratak Zagłębie i łatwo dał sobie odebrać piłkę. Kolejna akcja lubinian zakończyła się na 40 metrze od bramki Kelemena

38'

Odważnie Banaś zagalopował się do ataku, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Na szczęście dla lubinian gospodarze nie mieli okazji na wyprowadzenie kontry

35'

Dwójkowa akcja Abwo-Rakowski zakończona faulem tego drugiego na granicy pola karnego gospodarzy

33'

Kontuzjowany Dalibor Stevanović opuścił boisko, a zastąpił go Mateusz Cetnarski

32'

Zawodnicy korzystają z przerwy w grze i uzupełniają płyny, bo we Wrocławiu jest dziś bardzo gorąco

30'

Ależ zamieszanie pod bramką Zagłębia! Błąd Ptaka, który minął się z piłką i miał sporo szczęścia, że wrocławianie mimo dwóch prób nie strzelili drugiego gola

28'

Costa strzelił z rzutu wolnego prosto w mur

26'

Patrik Mraz - za faul na Hanzelu. Ale totalnie niezrozumiała decyzja sędziego, bo obrońca Śląska najpierw trafił w piłkę, a potem w nogi rywala

24'

Ładna akcja lewą stroną Pawłowskiego i dokładne dośrodkowanie do Abwo, który strzelił groźnie głową. Kelemen skutecznie interweniował na linii

22'

Bilek długo czekał z dośrodkowaniem w pole karne, a jak już się zdecydował to trafił prosto w Stevanovicia

20'

Efektowna kartoniada na trybunach, przygotowana przez kibiców Śląska

19'

Pawłowski na osiemnastym metrze przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja. Strzał sprawił problemy Kelemenowi, który jednak na raty zatrzymał futbolówkę

17'

Zamieszanie na piątym metrze pod bramką Śląska. Najpierw Sernas został zablokowany, a po chwili strzelał piętą i Kelemen z trudem sparował piłkę na rzut rożny

16'

Bardzo niecelne uderzenie Pawłowskiego

15'

Podobnie dośrodkowanie Diaz z narożnika boiska jak w sytuacji, w której Śląsk zdobył gola, lecz tym razem lubinianie byli już bardziej skoncentrowani i wybili futbolówkę

13'

Z rzutu wolnego z boku boiska Diaz próbował zaskoczyć Ptaka bezpośrednim strzałem, tyle że golkiper Zagłębia pilnował skutecznie krótkiego rogu

11'

Zaskakujący i groźny strzał Sernasa z czternastego metra z boku pola karnego, ale czujny w bramce Kelemen chwycił piłkę

9'

Diaz łatwo ograł Horvatha i z ok. 25 metrów od razu zdecydował się na uderzenie, jednak mocno się pomylił

8'

Długie wybicie piłki Kelemena do przodu, gdzie na spalonym był Diaz

6'

Leżał na boisku przez chwię Sernas. Już na początku meczu kilka ostrych starć między zawodnikami Śląska i Zagłębia

5'

Centra z narożnika boiska, piłka leciała wzdłuż bramki i trafiła w Vidanova, który niefortunnie pomógł jej wpaść do lubińskiej bramki

4'

Gooooool! Pavel Vidanov wpakował piłkę do własnej bramki i Śląsk prowadzi 1:0!

1'

Już w 15 sekundzie dobrą piłkę między obrońców w pole karne dostał od Soboty Diaz, ale źle uderzył i Ptak nie miał problemu z obroną.

1'

Początek spotkania. Od środka Śląsk.

14:28

Piłkarze wychodzą już na boisko. Za chwilę początek spotkania.

14:20

W Śląsku o meczu z jesieni już się nie mówi, a motywacje daje walka o Mistrzostwo Polski. - O tamtym meczu już nikt z nas nie pamięta. Bardziej myślimy o tym, że Śląsk jest teraz w dołku. To nas motywuje do tego, żeby walczyć i zdobyć trzy punkty - tłumaczy Sebastian Mila, który mimo wyleczenia urazu, nie znalazł się dzisiaj nawet na ławce rezerwowych.

14:15

W rundzie jesiennej Śląsk Wrocław wygrał w Lubinie aż 5:1 i dzisiaj Miedziowi będą chcieli się zrewanżować. - Wynik poprzedniego meczu jest głównym motywatorem do tego, żeby zaprezentować się z dobrej strony. Nie chodzi nawet tak bardzo o to, że to są derby, ale 1:5 w rundzie jesiennej i to, jak zagraliśmy, bardzo nas bolało. To była dla nas nauczka, po której każdy chce się zrehabilitować - zapowiada przed spotkaniem Maciej Małkowski, który dzisiaj zasiadł na ławce.

14:02

Znamy już składy obu zespołów. Na ławce rezerwowych Śląska zasiądą: Rafał Gikiewicz, Mateusz Cetnarski, Dariusz Pietrasiak, Dariusz Sztylka, Johan Voskamp, Piotr Ćwieląg i Robert Menzel. Rezerwowymi Zagłębia są dzisiaj: Konrad Forenc, Arkadiusz Woźniak, Ivan Hodru, Elton Lira, Maciej Małkowski, Patryk Rachwał i Bartosz Rymaniak.

13:59

Witamy ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, gdzie piłkarze Śląska za pół godziny podejmą Zagłębie Lubin w Derbach Dolnego Śląska. Goście zapewnili już sobie utrzymanie i walczą dzisiaj o prestiż. Wrocławianie mają do ugrania znacznie więcej, bo poza prestiżem, walczą ciągle o tytuł Mistrza Polski i dzisiaj bardzo potrzebują trzech punktów.