W weekend 28-29 września gra trzecia liga piłkarska. Star Starachowice - Czarni Połaniec, wysoka wygrana Korony Kielce, porażka KSZO 1929

dzisiaj 17:23 | Dorota Kułaga, Jaromir Kruk, Patryk Garbat

Ciekawie zapowiada się dziesiąta kolejka w grupie czwartej trzeciej ligi. W Ożarowie dojdzie do derbów województwa świętokrzyskiego: Star Starachowice podejmie Czarnych Połaniec (sobota, godzina 16). Korona II Kielce pokonała Świdniczankę Świdnik 5:2, KSZO 1929 Ostrowiec przegrał na wyjeździe z Chełmianką Chełm 1:4.

Korona II Kielce podejmuje Świdniczankę Świdnik.

Gra trzecia liga piłkarska. Ciekawe derby w Ożarowie

Korona II Kielce - Świdniczanka Świdnik 5:2 (3:0)
Bramki: Janusz Nojszewski 5, Miłosz Strzeboński 37, 41, Jakub Przybysławski 54, 63 - Klaudiusz Sypeń 80, Marcel Myszka 85.
Korona II: J. Jamróz – Przybysławski, I. Kośmicki, Czepielik, R. Turek – Mianowany (64 K. Turek) – Konstantyn (46 E. Szymański), Strzeboński, Chojecki (46 Rogula), Nojszewski (64 Kucharczyk) – D. Bąk (46 Niedźwiedź).
Świdniczanka: Socha – J. Bartoszek (46 Myszka), Futa, Koźlik, Sypeń – Kosior (46 Wojtak), Bayer, Sikora (58 Kutyła), Kuchta (46 Ziętek), Zuber – Paluch (58 Koper).
Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów).
Żółte kartki: R. Turek, Przybysławski, K. Turek - J. Bartoszek, Kosior, Ziętek, Koper, Sypeń.
Widzów: około 200.

Bramki Świdniczanki strzegł Paweł Socha, były zawodnik Korony Kielce, który już w 5 minucie musiał wyciągać piłkę po strzale Janusza Nojszewskiego, któremu podawał Kacper Czepielik. Goście próbowali się odgryzać, ale dobrze interweniowali obrońcy Korony II, wyróżniał się Igor Kośmicki, jeden z bohaterów wyjazdowego spotkania z KSZO Ostrowiec. W 37 minucie aktywny Jakub Konstantyn dograł do Miłosza Strzebońskiego, który skierował piłkę do siatki. 4 minuty później Strzeboński dobijał uderzenie Jakuba Przybysławskiego i zrobiło się 3:0.

Na początku drugiej odsłony przy strzale Krystiana Ziętka wykazał się Jakub Jamróz. Koroniarz odpowiedzieli golem – z rzutu różnego dośrodkowywał Mateusz Mianowany, a prawą nogą z bliska sfinalizował je Jakub Przybysławski. Przybysławskiego często można zobaczyć w polu karnym gości, w 63 zjawił się znów i po rykoszecie zanotował kolejne trafienie. Rezerwowi też dali jakość ekipie Marka Mierzwy, jeden z nich – Eryk Szymański w 70 minucie pocelował futbolówką w poprzeczkę. Świdniczanka na otarcie łez zdobyła gola w 80 minucie – rzut rożny Michała Zubera i główka Klaudiusza Sypenia. Nieco rozkojarzeni kielczanie pozwolili sobie na stratę kolejnej bramki, znów po rożnym, lecz tym razem sfinalizował Marcel Myszka. Okazję dla Korony II miał jeszcze Paweł Rogula.

[polecany]26823831[/polecany]
[polecany]26823791[/polecany]

Chełmianka Chełm - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - 4:1 (4:0)
Bramki: Marcel Złomańczuk 7, 34, Jakub Karbownik 17, 40 - Dominik Pisarek 75 z karnego.
KSZO 1929: Niedbała – Domagała, Jarzynka, Lis, Łazarz – Orlik, Nowak, Kafel, Morys, Dziedzic, Pisarek.
Chełmianka Chełm: Grzywaczewski - Zmorzyński, Kventsar, Cichocki, Ofiara, Pikarski, Karbownik, Złomańczuk, Klec, Romanowicz, Morczek.

Star Starachowice- Czarni Połaniec- 4:1(2:0)
Bramki: Michał Wcisło 25 55, Adrian Szynka 37, Mateusz Kawecki 86, Jakub Kałaska 52

Star: Miazek - Boniecki, Jagiełło, Adamiak, Stefański – Puton, Hirniak (46 Duda), Szynka (82 Żmudź) – Wcisło (75 Mikos), Stanisławski (46 Kawecki), Maszka (72 Lipka)

Czarni: Kowal – Smoleń, Bawor (83 Gaj), Chmielowiec, Guca (75 Mucha) – Galara (46 Słoma), Kałaska – Kardyś, Kramarz, Banik (Załucki) - Salamon (60 Kilian)

Żółte kartki: Kałaska, Kilian, Chmielowiec, Kardyś