W weekend 31 sierpnia - 1 września grała 3. liga. Wygrana Korony II Kielce, porażki KSZO Ostrowiec, Czarnych Połaniec, Staru Starachowice

31 sierpnia, 10:14 | Dorota Kułaga, Jaromir Kruk

W dniach 30 sierpnia - 1 września gra grupa czwarta Betclic 3. Ligi. W sobotę KSZO 1929 Ostrowiec przegrał na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 1:4, a Czarni Połaniec ulegli Chełmiance Chełm 1:3. W niedzielę Korona II Kielce pokonała Lewart Lubartów 3:0, a Star Starachowice przegrał w Ożarowie z Avią Świdnik 0:1.

Korona II Kielce pokonała Lewart Lubartów 3:0.

1 / 8

Gra trzecia liga piłkarska - szósta kolejka

Piątek
Wiślanie Skawina - Wisłoka Dębica 0:3 (0:1)
Bramki: Dominik Kulon 5, Krzysztof Żmuda 85, Kacper Maik 90+1.

Sobota
Podhale Nowy Targ - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 (2:1)
Bramki: Piotr Giel 27, Mostafa Hamed 38, 51, Bartosz Kurzeja 82 - Mateusz Jarzynka 36
Podhale: Stryczula- Salak, Mirosznik, Michota-Seweryn, Vaclavik, Nowak, Rubiś- Purcha, Giel, Hamed
KSZO: M. Kot- Łazarz (63 Morys), Domagała, Jarzynka, Lis (83 Brągiel) - Zimnicki, Nowak, Orlik (63 Kafel), S. Kot (83 Wójtowicz) - Pisarek, Mazurek (63 Kołoczek).

- Mecz od początku nie układał się po naszej myśli. W pierwszej połowie, jeśli chodzi o samą grę, to na pewno nie udawało nam się pod pressingiem Podhala wykorzystywać miejsca, gdzie wyżej było stworzone. Nie brakowało nam grania do przodu, odebraliśmy kilka piłek w obronie gospodarzy, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe dla nas. Bramki, które straciliśmy, szczególnie ta druga, która padła minutę po wyrównaniu, uważam była kluczowa do tego, że zespół stracił całkowicie wiarę w to, że możemy się dźwignąć. Trzecia bramka już całkowicie podcięła nam skrzydła i ciężko było się odbudować w tym meczu napisał:

- powiedział Radosław Jacek, trener KSZO.

[polecany]26717269[/polecany]

Chełmianka Chełm - Czarni Połaniec 3:1 (2:0)
Bramki: Jakub Romanowicz 9, Bartłomiej Korbecki 27, Maksim Kwiencer 63 - Mateusz Chmielowiec 79. .
Czarni: Kowal – Smoleń (85 Gaj), Bawor, Chmielowiec, Mucha (73 Guca) – Kałaska, Kierys, Kramarz (85 Galara) – Kardyś (60 Salamon), Słoma (85 Kilian), Banik.
Żółte kartki: Zmorzyński, Korbecki - Kałaska, Mucha, Kardyś.
Sędziował: Konrad Łukiewicz (Rzeszów).
Widzów: około 500.

Czarni pierwszy celny strzał oddali w 52 minucie (Damian Bawor). Goście grali słabo, byli tłem dla Chełmianki, a przy stanie 3:0 zmarnowali rzut karny – intencje Michała Banika wyczuł bramkarz. Stać ich było na zmniejszenie rozmiarów przegranej, po podaniu Kamila Słomy Mateusz Chmielowiec ulokował piłkę w siatce. W trzech wyjazdowych spotkaniach tego sezonu zespół z Połańca stracił 15 goli, w defensywie panuje chaos. Teraz przed Czarnymi mecz z zamykającą tabelę Unią Tarnów.

Unia Tarnów - Wisła II Kraków 0:4 (0:2)
Bramki: Wiktor Szywacz 8, 38 z karnego, Maciej Kuziemka 75, Dominik Sarga 90+1.

Świdniczanka Świdnik - Siarka Tarnobrzeg 0:2 (0:2)
Bramki: Kōsei Iwao 11, 24 z karnego.

Sandecja Nowy Sącz - KS Wiązownica 3:0 (1:0)
Bramki: Rafał Wolsztyński 30 z karnego, 57, 90+1.

Pogoń-Sokół Lubaczów - Podlasie Biała Podlaska 3:0 (1:0)
Bramki: Szymon Dziadosz 7, Władysław Roslakow 56, Oskar Majda 72

Niedziela
Korona II Kielce- Lewart Lubartów 3:0 (0:0)
Bramki: Maciej Oziębło 76, Natan Niedźwiedź 85, Kacper Kucharczyk 87.
Korona II: Zapytowski - Oziębło, Czepielik, Ciszek, Kowalski (46. Kucharczyk) - Konstantyn, Strzeboński, R. Turek (63. Przybysławski), Toboła (63. K. Turek), Chojecki (46. Niedźwiedź)- Bąk (76. Zawierucha).
Żółte kartki: Ciszek, R. Turek, Kowalski (Korona).

-Byliśmy cierpliwi. Stwarzaliśmy sytuacje, ale brakowało ostatniego podania. W pierwszej połowie mieliśmy dwie stuprocentowe okazje, między innymi Jakub Konstantyn trafił w słupek. Przeciwnik przez całe spotkanie nie oddał celnego strzału na bramkę. W 76 minucie Maciek Oziębło ładnie uderzył z 14 metrów w długi róg. Potem piękna bramka Natana Niedźwiedzia z 25 metrów, piłka wylądowała w okienku. Ukoronowaniem dobrej gry naszej młodzieży była składna akcja zakończona golem Kacpra Kucharczyka napisał:

- powiedział Marek Mierzwa, trener Korony II.

Star Starachowice - Avia Świdnik 0:1 (0:0)
Bramka: Igor Szczygieł 63.

To pierwsza porażka podopiecznych Przemysława Cecherza w tym sezonie. Jedyna bramka padła w 63 minucie, jej autorem był Igor Szczygieł, który strzałem z kilku metrów pokonał Kamila Miazka. Star od 53 minuty grał w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę, w konsekwencji dwóch żółtych, otrzymał Piotr Stefański. Avia też kończyła mecz w dziesiątkę - w doliczonym czasie za brutalny faul z boiska wyleciał Rafał Kursa.