Liga niemiecka. Sven Ulreich bohaterem Bayernu. Lewandowski bez błysku

16 grudnia 2017, 17:28 | PI

Bayern Monachium wygrał z VFB Stuttgart 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył rezerwowy Thomas Mueller, ale gospodarze mogli zremisować. W doliczonym czasie gry Chadrac Akolo nie wykorzystał rzutu karnego i trzy punkty pojechały do Monachium.

Bayern szubko przeszedł do konkretów, bo już w pierwszej minucie meczu groźny strzał oddał Robert Lewandowski. Początkowy napór gości osłabł, a gra się wyrównała i toczyła w środkowej strefie boiska. Najlepszą okazję miał Corentin Tolisso, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Stuttgartu.

W drugiej połowie na boisku oglądaliśmy dwóch Polaków. Krótko po wznowieniu gry pojawił się Marcin Kamiński, który zmienił Simona Terodde i grał jako..napastnik. Co ciekawe były zawodnik Lecha nie zaprezentował się źle i dzielnie walczył ze stoperami Bayernu. Goście długo nie potrafili zdobyć bramki, ale w 79. minucie Thomas Muller znalazł drogę do siatki.

Prawdziwe emocje mieliśmy w doliczonym czasie gry. Najpierw James Rodriguez do spółki z Robertem Lewandowskim zmarnowali stuprocentową sytuację, a później Niklas Süle sfaulował w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Chadrac Akolo, ale źle uderzył i Sven Ulreich obronił odbił piłkę przed siebie i został bohaterem Bayernu.

MAGAZYN SPORTOWY 24;nf

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/0f6ed094-2c46-e55a-c122-7589a857a38d,3fa61322-4b59-f847-1384-53c1b829af20,embed.html[/wideo_iframe]