Robert Lewandowski z golem, asystą i... niewykorzystanym rzutem karnym!

27 stycznia 2019, 17:42 | red

Robert Lewandowski z przytupem wszedł w 2019 rok. W 19. kolejce niemieckiej Bundesligi jego Bayern Monachium pokonał VfB Stuttgart aż 4:1. Polski napastnik zanotował asystę przy golu Thiago Alcantary na 1:0, następnie nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w słupek, a w 85. minucie zrehabilitował się i podwyższył prowadzenie Bayernu na 4:1.

Robert Lewandowski z golem, asystą i niewykorzystanym rzutem karnym

Robert Lewandowski w 85. minucie strzelił gola dla Bayernu w wygranym 4:1 meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi ze Stuttgartem. Była to jego dwunasta, ligowa bramka w tym sezonie. Polski napastnik zanotował również asystę przy pierwszym trafieniu dla swojej drużyny (5. minuta).

Kapitan reprezentacji Polski w 66. minucie nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w słupek.

Bawarczycy plasują się na drugim miejscu w tabeli i zachowują stratę sześciu punktów do prowadzącej Borussii Dortmund.

FC Bayern München – VfB Stuttgart 1893 4:1
Bramki:
Thiago Alcantara (5. min), Serge Gnabry (s, 55. min), Leon Goretzka (71. min), Robert Lewandowski (85. min) – Tássos Dónis (26. min)

RED LEWY REDEMPTION (85') #FCBVfB 4-1 pic.twitter.com/HgeJzr8TKz— FC Bayern English (@FCBayernEN) 27 stycznia 2019

#FCBVfB pic.twitter.com/jC6nzmUiUX— FC Bayern English (@FCBayernEN) 27 stycznia 2019