Stal Stalowa Wola pokonana przez Stal Mielec w Derbach Podkarpacia

25 października 2014, 16:24 | Łukasz Myszka

W meczu 14. kolejki 2. ligi Stal Stalowa Wola przegrała ze Stalą Mielec 0:2. Dwa gole w tym meczu zaliczył Mateusz Cholewiak. To pierwsza porażka stalowowolskiego zespołu po bardzo dobrej serii.

Stal Stalowa wola przegrała ze Stalą Mielec

W mecz dobrze weszli goście. W 14. minucie sytuację sam na sam zmarnował Radulj. W 23. minucie mogło być 1:0 dla Stali Stalowa Wola. Sekulski wyłożył piłkę Kałatowi, lecz ten uderzał minimalnie obok słupka. Trzy minuty później piłka wylądowała w siatce gości, po dobitce Sekulskiego, ale sędzie odgwizdał pozycję spaloną.

Tuż po przerwie, w 49. minucie Radulj trafił w poprzeczkę po niesamowitym strzale. W 82. minucie bramkarza Stalówki przelobował Mateusz Cholewiak, po doskonałym dograniu od Radulja. Druga bramka dla gości padłą w doliczonym czasie gry, a na listę strzelców znów wpisał się Cholewiak.

Stal Stalowa Wola - Stal Mielec 0:2 (0:0)

Bramki: 82' i 90+4' Cholewiak

Kartki: 65' Łanucha (Stal Stalowa Wola) – 38' Załucki, 43' Bożek, 59' Radulj (Stal Mielec)

Stal Stalowa Wola: Wietecha, Czarny, Wrona, Pigan (82'Tur), Kantor, Łanucha (75'Giel), Bartkiewicz, Kowalski (53'Michałek), Kałat (56'Płonka), Argasiński, Sekulski.

Stal Mielec: Daniel, Załucki, Duda, Głaz, Radulj (90+4'Skiba), Bożek (66'Płatek), Kościelny, Cholewiak, Podstolak, Żegleń (46'Jankowski), Getinger.

Sędziowie: Łukasz Szczęch (Mazowiecki ZPN)