1. połowa5 : 0
22:22

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i mimo wszystko życzymy udanego wieczora. Dobranoc!

22:21

Wisła mimo bardzo wysokiej porażki pozostaje w walce na arenie międzynarodowej. W 3. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji polski pierwszoligowiec zmierzy się z czeskim Spartakiem Trnava.

91'

Koniec meczu w Wiedniu! Rapid rozbił Wisłę Kraków aż 6:1.

88'

W końcówce meczu oba zespoły już czekają na końcowy gwizdek.

85'

Olivier Sukiennicki ponownie przed znakomitą szansą! Znowu górą bramkarz Rapidu Wiedeń!

82'

W odpowiedzi stuprocentową sytuację miał Rapid! Tym razem fantastyczną interwencją popisał się Anton Cziczkan!

82'

Kolejna szansa dla Wisły. Olivier Sukiennicki w znakomitej sytuacji - trafił wprost w bramkarza!

81'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Angel Rodado strzela gola honorowego!

79'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jest i szósta bramka. Strzelcem rezerwowy Christoph Lang.

76'

Wymuszona zmiana w Wiśle Kraków. Na boisku pojawił się Wiktor Biedrzycki.

75'

Zawodnik Wisły Kraków znoszony na noszach. Wygląda to na dłuższą przerwę w grze defensora Białej Gwiazdy.

74'

Joseph Colley mocno ucierpiał we własnym polu karnym. Zawodnik Wisły potrzebuje pomocy medycznej.

71'

Kolejna akcja Wisły, ale Rafał Mikulec faulował w ofensywie.

68'

Deniz Kaygın oddał sytuacyjny strzał po niepewnej interwencji Antona Cziczkana, ale spudłował.

66'

Piotr Starzyński zmienił Angela Beanę.

65'

Rafał Mikulec popędził do końcowej linii, zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z Wiślaków nie zdołał oddać strzału.

64'

Angel Baena fatalnie dośrodkował w pole karne Rapidu.

62'

Natomiast Dominik Vincze pojawił się w miejsce Matthiasa Seidla.

62'

Dwie zmiany w szeregach gospodarzy. Christoph Lang zastąpił Isaka Janssona

60'

Angel Rodado powinien strzelić gola! Jednak Hiszpan trafił wprost w bramkarza.

59'

Wreszcie zakotłowało się w polu karnym Rapidu. Giannis Kiakos nie zdołał oddać celnego strzału.

58'

Olivier Sukiennicki ruszył skrzydłem i wywalczył rzut rożny.

56'

Isak Jansson ukarany żółtą kartką.

55'

Wrzutka z rzutu rożnego bez zagrożenia.

54'

Ofensywna akcja gospodarzy i wywalczyli rzut rożny.

51'

Isak Jansson był bliski strzelenia szóstego gola dla swojego zespołu! Gracz Rapidu trafił w słupek!

49'

Nieudany strzał z rzutu wolnego gospodarzy.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu!

46'

Trzecia zmiana w Wiśle Kraków to Mariusz Kutwa, który pojawił się w miejsce Igora Sapały.

46'

Natomiast Furkan Dursun zastąpił Guido Burgstallera.

46'

Deniz Kaygin zmienił Mamadou Sangare

46'

Trzy roszady także w Rapidzie Wiedeń. Noah Bischof zmienił Diona Drena Deljo

46'

Giannis Kiakos zastąpił Bartosza Jarocha

46'

Trzy zmiany w Wiśle Kraków. Patryk Gogół zmienił Łukasza Zwolińskiego

21:32

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Wiedniu. Za chwilę wznowimy rywalizację.

21:19

Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Wisła przegrywa z Rapidem 0:5. Wynik dwumeczu jest już przesądzony.

45'

Angel Rodado oddał celny strzał. Bramkarz gospodarzy interweniował skutecznie.

45'

45'

Do pierwszej połowy doliczone co najmniej 3 minuty.

45'

GOOOOOOOOOOOL!!! Serge-Philippe Raux-Yao strzelcem kolejnego gola dla gospodarzy.

44'

Następna znakomita okazja Rapidu Wiedeń! Jakimś cudem Wisła się wybroniła.

43'

To powinna być piąta bramka dla gospodarzy! Dion Drena Beljo fatalnie spudłował w stuprocentowej sytuacji!

41'

41'

Anton Cziczkan obronił rzut karny wykonywany przez Mamadou Sangare!

40'

Coś nieprawdopodobnego. Rzut karny dla Rapidu Wiedeń!

39'

Uwijał się jak w ukropie Anton Cziczkan, tym razem skutecznie interweniował.

37'

Matthias Seidl znalazł się w polu karnym Wisły, ale uderzył wprost w bramkarza.

36'

Guido Burgstaller znalazł się przed polem karnym Wisły, uderzył precyzyjnie i bez problemów pokonał bramkarza Białej Gwiazdy.

35'

35'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Guido Burgstaller kompletuje hat-trick.

34'

Angel Rodado wrzucił futbolówkę w pole karne Rapidu. Jednak zupełnie bez zagrożenia.

32'

Znów zakotłowało się w polu karnym Wisły. W ostatniej chwili zespół uratował Alan Uryga.

31'

Fatalne błędy Wisły w defensywie. Rapid z łatwością wypracował sobie sytuacje i Guido Burgstaller wpakował piłkę do pustej bramki.

30'

30'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Rapid strzela trzeciego gola. Tym razem trafia Guido Burgstaller.

29'

Angel Baena ruszył do prostopadłego podania, ale przegrał pojedynek siłowy z graczem Rapidu Wiedeń.

26'

Jeszcze Wiślacy mieli nadzieję, że bramka nie zostanie uznana. Jednak po konsultacji z systemem VAR arbiter uznał, że bramka padła prawidłowo.

25'

Znakomite prostopadłe podanie, sam na sam z bramkarzem ruszył Dion Drena Beljo. Uderzył wprost w bramkarza, ale jakimś cudem piłka znalazła drogę do siatki.

24'

24'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Rapid prowadzi 2:0! Wynik podwyższył Dion Drena Beljo.

22'

Fatalny błąd zawodnika Wisły, ale na szczęście dla Białej Gwiazdy arbiter odgwizdał faul.

20'

Sapała padł w polu karnym Rapidu. Sędzia nakazuje grać dalej. Nie ma jedenastki!

19'

Colley dobrze zachował się w obronie. Odebrał piłkę i wprowadził ją do gry. Wisła potrzebuje takiego spokoju.

17'

Drena Beljo uderzył głową. Cziczkan broni ten strzał bez problemów.

16'

Taka padła pierwsza bramka w rewanżu:

15'

Carbo spróbował z dystansu. Niestety niecelnie. Wielkie flagowisko w młynie Rapidu.

15'

Na stadionie jest ponad 20 tys. kibiców. Mniej więcej co dziesiąte miejsce zajmują Wiślacy.

13'

Niezmiennie grę prowadzi Rapid.

11'

Wisła próbuje się otrząsnąć. Dwójkowa akcja na lewym skrzydle. Mikules zagrał na pamięć do Sukiennickiego, ale niecelnie.

8'

Niestety, ziścił się czarny scenariusz. Rapid prędko objął prowadzenie. Pierwszy strzał jeszcze udało się zablokować, wobec dobitki Wisła była jednak bezradna.

6'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Niestety. Burgstaller na 1:0 dla Rapidu.

4'

Wisła ma duży problem z opuszczeniem własnej połowy. Rapid zakłada wysoki, agresywny pressing.

3'

Ależ było groźnie! Cziczkan po raz pierwszy ratuje Wisłę przed utratą bramki. Celny strzał.

1'

Pierwszy gwizdek słynnego sędziego z Anglii. Zaczęli! Po awans, Wisło.

20:30

Trwa przywitanie kapitanów. Gospodarze w zielonych strojach, goście na czerwono.

20:28

Kibice Wisły mają ze sobą oprawę. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

20:08

Kibice Wisły na stadionie. Fot. Jarosław Królewski (portal x)

wisła

20:04

Wisła w weekend bezbramkowo zremisowała z Polonią Warszawa. Rapid jeszcze nie wznowił ligowych rozgrywek, za to wygrał w Pucharze Austrii 2:0.

19:54

Tak wygląda skład Wisły w ujęciu graficznym:

19:54

Wisła przed rewanżem przekazała kibicom doskonałą informację - o przedłużeni umowy z Angelem Rodado, mimo oferty z Azerbejdżanu.

19:52

Ławka rezerwowych Wisły: Broda, Letkiewicz, Gogół, Dziedzic, Kiakos, Kutwa, Starzyński, Wiśniewski, Skrobański, Olejarka, Biedrzycki.

19:52

Wiara na pewno jest wśród kibiców Wisły. Do Wiednia przyjechało ich około 1800. To fantastyczna liczba, biorąc pod uwagę odległość, koszty, środek wakacji i dzień roboczy.

wisła

19:49

Wisła liczy na cud! A za taki uznamy odwrócenie losów II rundy eliminacji Ligi Europy po przegranej 1:2 w Krakowie. Dopóki piłka w grze... Trzeba wierzyć. I trzymać kciuki za pierwszoligową drużynę.