+8' Trafił za "trzy"! Strzał Marka Bartosa

Marek Bartos uderza precyzyjnie i po muśnięciu pleców Petra Pokorny'ego piłka ląduje w siatce tuż przy lewym słupku! Wyciągnięty jak struna Rafał Leszczyński nie sięgnął!

90'

+8' MAREK BARTOS TRAFIA Z RZUTU WOLNEGO!!!

90'

+6' To może być piłka meczowa. Piotr Ceglarz faulowany ok.25 metrów od bramki gości. Przewinił Aleks Petkow.

90'

+5' Niedokładne podanie do Samuela Mraza z głębi pola. Trzeba przyznać, że jest potwornie zmęczony.

90'

+5' Christopher Simon uderza z dalszej odległości nad poprzeczką.

90'

+4' Łukasz Bejger wchodzi za Jehora Macenkę.

90'

+4' Medycy Śląska zajmują się znowu Jehorem Macenką. Będzie konieczna zmiana.

90'

+4' Rafał Leszczyński pewnie łapie piłkę po wrzutce Bartosza Wolskiego. Od razu posyła na połowę gospodarzy do Petra Schwarza, ale kolejny raz poza polem karnym nie dał się zaskoczyć Ivan Brkić.

90'

+3' Bradly van Hoeven nie zorientował się jak leci piłka po wrzutce. Po chwili Mateusz Żukowski fauluje Filipa Lubereckiego.

90'

+1' Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę wrocławian. Czujny poza polem karnym był Ivan Brkić.

90'

Marcin Szczerbowicz dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Dośrodkowanie Filipa Lubereckiego zablokowane. Gospodarze mają rzut rożny.

88'

MOTOR ZE ŚLĄSKIEM

- śpiewają kibice obu drużyn na pewną znaną melodię

87'

... a za Piotra Samca-Talara melduje się Arnau Ortiz.

87'

Sebastian Musiolik zmienia Jakuba Świerczoka...

86'

Po chwili Christopher SImon uderza zza linii 16. metra nieznacznie obok bramki!

85'

Beniaminek poczuł krew! Seria dośrodkowań, a po chwili strzał nad bramką Śląska! Fanka Motoru, siedząca na trybunach, zdecydowała się oddać piłkę.

83'

Lis pola karnego Christpher Simon

83'

Dalekie zagranie od obrony do Samuela Mraza w pole karne, który zgrywa głową bliżej bramki. Tam pomylili się Aleks Petkow i Serafin Szota, z czego skorzystał Christopher Simon. Ten uderza głową obok wychodzącego z bramki Rafała Leszczyńskiego w stronę lewego dolnego rogu!

83'

MOTOR WYRÓWNUJE! STRZELCEM CHRISTOPHER SIMON!!!

82'

Gospodarze dążą do wyrównania. Sporo ożywienia wniósł Christopher Simon; jeszcze nie do końca rozgrzany Bradly van Hoeven nie uderzył w stronę bramki.

81'

Bradly vanHoeven zmienia Michała Króla.

80'

Bułgar wybija piłkę z "szesnastki" po wrzutce z prawego narożnika. Po chwili kolejna wrzutka, z której nie skorzystał Samuel Mraz. Nożycami trącił piłką, a nie uderzył w stronę bramki.

80'

Dobre dośrodkowanie Christophera Simona z lewej strony na dalszy słupek. Nabiegał Samuel Mraz, ale uprzedził go czujny Aleks Petkow. Głową wybija na rzut rożny.

79'

Tommaso Guercio zmienia Jakuba Jezierskiego.

77'

Bartosz Wolski w roli prawoskrzydłowego podaje prostopadle po linii. Zabrakło dośrodkowania.

76'

14 436 widzów na meczu Motor - Śląsk. Frekwencja

75'

Miękkie dośrodkowanie z lewej strony pola karnego na dalszy słupek do Jakuba Jezierskiego. Ten wyskoczył wysoko, ale uderza głową tuż obok bramki!

74'

Przeżyj to sam

- intonują kibice legendarną piosenkę zespołu LOMBARD.

73'

.. a za Pawła Stolarskiego melduje się Filip Wójcik.

73'

Filip Luberecki zmienia Krystiana Palacza...

72'

"Żółtko" na koncie Jakuba Świerczoka za faul.

71'

Na lewej stronie pograli teraz Piotr Ceglarz z Krystianem Palaczem. Podanie prostopadłe pierwszego z wymienionych w pole karne było odrobinę za mocne.

69'

Ofiarna interwencja Jehora Macenki, który potrzebuje pomocy medycznej. Zawodnicy obu drużyn korzystają z przerwy, uzupełniając płyny. Jeszcze swoje uwagi przekazują trenerzy.

Wydaje się, że Ukrainiec będzie w stanie grać dalej.

68'

Kluczowa interwencja obrońcy Śląska ratuje przed utratą gola! Jehor Macenko i Samuel Mraz

68'

Piotr Ceglarz wrzuca z lewej strony w pole karne. Strzał Samuela Mraza został zablokowany przez Jehora Macenkę, a po chwili on... blokuje uderzenie kolegi!. Jeszcze kolejny strzał broni Rafał Leszczyński!

66'

Jakub Świerczok zagrywa na lewą stronę do szeroko ustawionego Jakuba Jezierskiego. Ten nie "zabrał się" z piłką w stronę pola karnego, z czego skorzystał wracający Michał Król.

66'

Kolejne nieudane dośrodkowanie Krystiana Palacza. A miał sporo miejsca i czasu...

64'

Przerzut na prawą stronę do Bartosza Wolskiego. Jehor Macenko spokojnie zgrywa piłkę do własnego bramkarza.

18:53

Seria zostanie przedłużona?

62'

Od razu zagranie w "szesnastkę" do Piotra Ceglarza było nieudane. Po chwili gospodarze mają rzut wolny kilkanaście metrów od prawego narożnika pola karnego.

60'

.. a za Mbaye N'Diaye melduje się Christopher Simon.

60'

Piotr Ceglarz zmienia Kaana Caliskanera...

59'

Źle rozegrany rzut rożny i podanie Kaana Caliskanera dało okazję Śląskowi do wyjścia z kontrą. Jakuba Świerczoka powalił na murawę Michał Król, który ogląda żółtą kartkę.

58'

Serafin Szota uprzedza wbiegającego w pole karne rywala, wybijając piłkę głową za linię końcową.

58'

Krystian Palacz faulowany na lewej stronie. Bartosz Wolski ustawia piłkę ok. 30 metrów od bramki gości.

55'

Mocne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, gdzie skaczącego do główki uprzedza Ivan Brkić. Kapitan Śląska był na spalonym.

53'

Po chwili wrzuca przed pole karne, skąd wybijają piłkarze Śląska.

52'

Krystian Pałacz podłączył się do akcji ofensywnej. Zabrakło dokładności.

50'

Czech obija mur. Poprawka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

18:41

Może być groźnie! Rzut wolny dla Śląska

50'

Poważna narada, w której biorą udział m.in. Jakub Świerczok, Piotr Samiec-Talar, Mateusz Żukowski i Petr Schwarz.

49'

Zaspali obrońcy i Piotr Samiec-Talar przejmuje piłkę! Ruszył w stronę pola karnego, gdzie tuż przed linią 16. metra zahaczył go Marek Bartos. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki: żółta kartka!

47'

Krystian Pałacz bez trudu ograł na boku rywala. Dośrodkowanie nie dotarło jednak do adresata przed bramkę Rafała Leszczyńskiego.

46'

Gospodarze zaczynają drugą połowę!

18:30

Lublin by night Stadion Motoru

18:25

Wracamy do Lublina, gdzie kończy się przerwa w meczu Motor - Śląsk. Po pierwszej połowie goście prowadzą dzięki trafieniu Jakuba Świerczoka.

Co nas czeka po zmianie stron?

18:24

[GOL ŚLĄSKA] JAKUB ŚWIERCZOK 44' (0:1)

45'

Koniec pierwszej polowy. Motor Lublin przegrywa ze Śląskiem Wrocław po bramce Jakuba Świerczoka

45'

Marcin Cebula upomniany żółtą kartką za faul.

44'

Piotr Samiec-Talar uruchomił mocnym prostopadłym podaniem uruchomił Jakuba Świerczoka. Ten z pola karnego "podcinką" pokonuje Ivana Brkicia!

44'

GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM GOLA JAKUB ŚWIERCZOK!!!

40'

Mateusz Żukowski przerywa atak Motoru. Gospodarze mają rzut rożny.

37'

W odpowiedzi okazję kapitalną miał Jakub Świerczok! Uderza sprzed linii 16. metra, a wyciągnięty jak struna Ivan Brkić zbija do boku!

36'

Po wrzutce z rzutu wolnego Samuel Mraz główkuje z 6 metrów! Pomylił się nieznacznie!

34'

Rafał Leszczyński na pełne rę(kawi)ce roboty. Co chwila łapie piłki po dośrodkowaniach z lewej strony.

32'

Rafał Leszczyński powstrzymuje Michała Króla! Beniaminek ma "tylko" rzut rożny!

29'

Po chwili Rafał Leszczyński pewnie broni strzał Mbaye N'Diaye.

27'

Rafał Leszczyński piąstkuje niemal z linii bramkowej po "świecy". W ostatniej chwili uprzedził Mbaye N'Diaye!

25'

Mbaye N'Diaye zagrywa mocno po linii do Kaana Caliskanera. Gospodarze mają rzut rożny.

24'

Jakub Jezierski "aktywnie" walczył o piłkę z Kaanem Caliskanerem tuż przed własnym polem karnym.

22'

Kaan Caliskaner fauluje Marcina Cebulę. Sędzia nie sięga do kieszonki.

19'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Motoru zaatakowali lewą stronę. Strzał głową Kaana Caliskanera nie stworzyło problemu Rafałowi Leszczyńśkiemu.

18'

Ciekawie zapowiadała się akcja gospodarzy. Dośrodkowanie z bocznego sektora nie przynosi zagrożenia.

16'

Samuel Mraz upomniany żółtą kartką za faul.

15'

Jakub Świerczok przejmuje piłkę w polu karnym Motoru mimo pressingu uderza w środek bramki. Ivan Brkić spokojnie łapie piłkę.

17:46

Tak było tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego

11'

Rafał Leszczyński piąstkuje przed pole karne pod nogi Sergiego Sampera. Jego strzał został zablokowany, a poprawka mija bramkę w bezpiecznej odległości.

10'

Samuel Mraz opanował piłkę w "szesnastce". Miał przed sobą dwóch rywali i chciał przełożyć piłkę do lewej nogi, ale stracił równowagę. Po chwili Kaan Caliskaner wywalczył rzut rożny.

10'

Za mocne podanie Petra Schwarza w pole karne. Jakub Świerczok raczej spodziewał się podania do nogi.

9'

Rafał Leszczyński pokazał, że też wzorowo "czyta grę". Szybko znalazł się na ok. 25. metrze, by przerwać akcję Motoru.

8'

Marcin Cebula ruszył lewą. Podaje do szerzej ustawionego Jehora Macenki, którego dośrodkowanie nie dociera do adresata.

8'

Sergi Samper chciał ciętym zagraniem za stoperów Śląska uruchomić Samuela Mraza. Dobrze jednak ustawił się Aleks Petkow.

6'

Po krótkim rozegraniu Czech wrzuca na dalszy słupek, gdzie zabrakło dokładnego zgrania przed bramkę. Jeszcze w górze powiewała chorągiewka asystenta.

5'

Jakub Świerczok faulowany ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Petr Schwarz ustawia piłkę...

4'

A teraz Ivan Brkić musiał wybiec przed "szesnastkę", by uprzedzić rozpędzającego się Jakuba Świerczoka. Nie spanikował - dokładnie zagrał do boku.

3'

Prostopadłe podanie w pole karne do Kaana Caliskanera było za mocne. Rafał Leszczyński spokojnie łapie piłkę.

3'

Dobre dośrodkowanie Bartosza Wolskiego przed bramkę. Sytuację wyjaśnia Petr Schwarz.

2'

Akcję beniaminka prawym skrzydłem kasuje Serafin Szosta wybiciem za linię końcową.

1'

Marcin Cebula w roli lewoskrzydłowego chciał przedrzeć się, przepuszczając piłkę między nogami Pawła Stolarskiego. Ostatecznie grę z autu wznawiają gospodarze, ale przy wznowieniu gry z autu przeszkadzał Jehor Macenko.

1'

Na gwizdek Marcina Szczerbowicza spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Śląska!

17:30

Kapitanami są Bartosz Wolski i Aleks Petkow. Kapitanowie

17:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:21

Zapowiada się wspaniałe widowisko, skoro do piątku sprzedano ponad 13 tys. wejściówek. Niewiele brakuje do kompletu. Do przebicia jest frekwencja z meczu przeciw Koronie Kielce (14 562 osoby).

17:18

Skład Śląska Wrocław

17:15

Śląsk w tygodniu odpoczywał, bo ma wolny los w Pucharze Polski. Motor musiał za to odrabiać zaległości ligowe. Przegrał u siebie z Jagiellonią Białystok (0:2). Ze Śląskiem Motor nie jest jednak bez szans, bo rywal gra wyjątkowo słabo - nie wygrał ani razu, co odbija się nim w tabeli, w której zamyka stawkę. Ostatnio mimo dzielnej walki o przetrwanie złamał go lider, Lech Poznań (0:1).

17:12

Skład Motoru Lublin

17:10

Motor nie miał okazji grać ze Śląskiem w Ekstraklasie 32 lata. W ogóle to do ostatniego meczu o stawkę - w 1 lidze - doszło dawno temu, bo w 2008 roku. Potem ani razu zespoły nie zagrały ze sobą towarzysko czy w krajowym pucharze.

17:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:05

Przed hitem kolejki Legia - Górnik czeka nas prawdziwa "przystawka": starcie Motoru Lublin ze Śląskiem Wrocław. Gospodarze przegrali dwa ostatnie mecze i mają zaledwie 1 punkt przewagi nad strefą spadkową. Gorzej mają za piłkarze przyjezdni, bowiem zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie 4 "oczkami" na koncie. Co więcej, drużyna Jacka Magiery w tym sezonie jeszcze nie sięgnęła po komplet punktów!

Mecz Motor - Śląsk popropwadzi Marcin Szczerbowicz...