• Piotr Ceglarz - 2
  • Samuel Mraz - 3 (Kacper Wełniak - bez oceny)
  • Mbaye N'Diaye - 4 (Michał Król - 3)
90'

+3' Koniec meczu. W starciu beniaminków GKS Katowice bezbramkowo remisuje z Motorem Lublin.

90'

+2' Starcie fizyczne Borjy Galana z Filipem Lubereckim. Drugi z wymienionych pada na murawę, ale zagarnął piłkę ręką. Sędzia dyktuje więc rzut wolny dla gospodarzy.

90'

+2' Kacper Wełniak podaje na 19. metr do Piotra Ceglarza. Jego strzał został w porę zablokowany.

90'

+1' Jakub Antczak chciał szarpnąć lewą stroną. Bez problemu poradził sobie z nim Sebastian Rudol.

90'

Patryk Gryckiewicz dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

88'

Mateusz Mak powalony w środku pola przez Marka Bartosa., Żółta kartka.

87'

Ivan Brkić niespiesznie wznawia grę z "piątki". Dalekim wykopem posyła piłkę w okolice pola karnego gospodarzy.

84'

Marten Kuusk z żółtą kartką za faul taktyczny.

84'

Mateusz Mak zmienia Adama Zrelaka.

22:14

6 684 widzów w Katowicach. Frekwencja w Katowicach

82'

.. a za Arkadiusza Najemskiego melduje się Marek Bartos.

82'

Kacper Wełniak zmianie Samuela Mraza...

81'

Przechwyt w środku pola Kaana Caliskanera. Podaje do do kolegi, ale sędzia dopatrzył się jego faulu na Oskarze Rzepce.

80'

Uciekła piłka w "szesnastce" Adamowi Zrelakowi. Kontra Motoru została szybko zduszona w zarodku.

79'

Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie Michała Króla było poza zasięgiem kolegów. Dawid Kudła niespiesznie ustawia piłkę na piątym metrze.

79'

Kolejny atak piłkarzy Mateusza Stolarskiego przynosi rzut rożny.

78'

... ale posyła ją zdecydowanie za mocno.

78'

Goście ruszyli z akcją prawą stroną. Wywalczyli rzut wolny. Piłkę ustawia Bartosz Wolski...

77'

Zagranie w pole karne gości nie dociera do Adama Zrelaka. Ivan Brkić spokojnie łapie piłkę.

74'

... a za Bartosza Nowaka melduje się Jakub Antczak.

74'

Mateusz Marzec zmienia Alana Czerwińskiego...

68'

Wracający Alan Czerwiński fauluje Filipa Lubereckiego. Sędzia nie sięga do kieszonki.

66'

.. a za Mbaye N'Diaye melduje się Michał Król.

66'

Filip Wójcik zastępuje Pawła Stolarskiego...

65'

Borja Galan w pierwszej akcji skosił Kaana Calisnakera. Żółta kartka na koncie Hiszpana.

63'

.. a za Grzegorza Rogalę melduje się Marcin Wasielewski.

63'

Borja Galan zmienia Adriana Błąda...

62'

Bartosz Wolski miękko wrzuca w pole karne. Główka Pawła Stolarskiego nie mogła sprawić problemu Dawidowi Kudle.

21:54

Dzisiaj nastąpi przełamanie?

59'

Kaan Caliskaner zmienia Krzysztofa Kubicę.

59'

Świeca Mbaye N'Diaye nie znajduje adresata przed bramką GieKSy.

58'

Modne dośrodkowanie w pole karne. Wysoko wyskoczył Sebastian Rudol, który uderza głową obok bramki.

58'

Filip Luberecki dobrze zagrał na "wyprzedzenie". Przejmuje piłkę kierowaną do Adriana Błąda, ale podanie w pole karne do Samuela Mraza było niedokładne. Sędzia dopatrzył się przewinienia na obrońcy Motoru.

57'

Krzysztof Kubica uderza z dystansu na wiwat.

56'

Arkadiusz Jędrych na spalonym po podaniu Adriana Błąda.

55'

Daleki wrzut z autu w wykonaniu gospodarzy nie przynosi zagrożenia. Kontra Motoru została przerwana kilkanaście metrów za linią środkową

55'

Medycy Motoru zajmują się bramkarzem. Ten będzie w stanie grać dalej.

54'

Mathieu Scalet na wślizgu wjechał w Ivana Brkicia, ale przeciął podanie do Adama Zrelaka. Po chwili Mateusz Kowalczyk NIEPOTRZEBNIE przejmował piłkę na 7. metrze po ostrym wstrzeleniu! Jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany!

52'

Kolejna bardzo dobra interwencja bramkarza Motoru. Pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony.

50'

Po chwili Ivan Brkić odbija piłkę przed siebie po uderzeniu Bartosza Nowaka!

50'

Paweł Stolarski wybija piłkę z pola karnego po centrze z bocznego sektora.

49'

Po chwili Samuel Mraz, po zagraniu z prawej strony, uderza z "szesnastki" obok bramki.

21:42

Taką sytuację trzeba wykorzystać! Kiks Piotra Ceglarza

48'

Dawid Kudła odbija piłkę po uderzeniu Samuela Mraza! Do dobitki składał się Piotr Ceglarz, ale nie trafił w piłkę!

46'

Druga połowa rozpoczęta!

21:30

W przerwie pojawiła się grafika ilustrującą pozycję spaloną Mbaye N'Diaye: Mbaye N'Diaye na spalonym

21:25

Wracamy do Katowic, gdzie kończy się przerwa w starciu beniaminków. GKS Katowice bezbramkowo remisuje z Motorem Lublin.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+4' Koniec pierwszej połowy. W starciu beniaminków GKS Katowice bezbramkowo remisuje z Motorem Lublin.

45'

+4' Mathieu Scalet upomniany żółtą kartką za faul. Powalił Adama Zrelaka.

21:21

[WIDEO] NIEUZNANY GOL MBAYE N'DIAYE

45'

+2' Strzał z dystansu przelatuje wysoko nad bramką Ivana Brkicia.

45'

+2' A jednak - gol Mbaye N'Diaye nie został uznany z powodu MINIMALNEJ POZYCJI SPALONEJ!!!

45'

Wiemy jedno - doliczone co najmniej 3 minuty do pierwszej połowy.

44'

Trwa analiza... Mbaye N'Diaye

43'

Sędzia czeka jeszcze na stanowisko z wozu VAR, czy w momencie zagrania Mbaye N'Diaye nie był na spalonym!

42'

Sebastian Rudol posyła dalekie zagranie do Mbaye N'Diaye. Ten przejmuje idealnie piłkę, wrzucił w "szesnastkę" Lukasa Klemenza na karuzelę, po czym huknął lewą nogą w stronę bliższego słupka! Dawid Kudła był bezradny!!!

41'

"Zapaśniczy" pojedynek Arkadiusza Jędrycha z Samuelem Mrazem. Pierwszy z wymienionych sprytnie nabił rywala i zyskał aut.

39'

Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gości. Piłkę przejmuje Arkadiusz Jędrych, którego strzał został zablokowany. Dodatkowo dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

37'

Radzą sobie zawodnicy Rafała Góraka z wrzutem zza linii bocznej. Może gdyby w barwach Motoru grał Dawid Abramowicz, to MOŻE było inaczej...

36'

Arkadiusz Jędrych przerywa akcję Motoru. Goście mają aut na wysokości pola karnego rywala.

35'

Adrian Błąd wrzuca do Adama Zrelaka. ten główkuje z 8 metrów nad poprzeczką.

34'

Bartoszowi Nowakowi odskoczyła piłka przed "szesnastką" Motoru. Skorzystaliby z tego piłkarze Mateusza Stolarskiego, gdyby kontra nie spaliła na panewce za linią środkową.

21:05

Z Piastem Gliwice (2:2) ustrzelił dublet. Jak będzie dzisiaj?

32'

Mbaye N'Diaye przedarł się prawą stronę w pole karne. Poradził sobie z Lukasem Klemenzem na pierwszych metrach, ale ten skutecznie zastawił piłkę. Łapie ją Dawid Kudła.

30'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Dawida Kudły.

30'

Mbaye N'Diaye wrócił do gry i ruszył prawą stronę. Podaje na lewo do Piotra Ceglarza, którego zagranie do Samuela Mraza "przecina' obrony GieKS-y. Motor ma rzut rożny.

29'

Dobre dośrodkowanie z prawej strony do Adama Zrelaka. Ten uderza z "szesnastki" nad bramką.

28'

Motor przez moment będzie grać w "dziesiątkę". Senegalczyk za moment wróci na murawę

27'

Przerwa w grze. W walce o górną piłkę zderzyli się Arkadiusz Jędrych i Mbaye N'Diaye.

24'

Samuel Mraz dostaje piłkę w polu karnym między stoperami. Uderza płasko w stronę bramki, ale Dawid Kudła broni nogami!

22'

Spotkanie trochę się uspokoiło. Obie strony postawiły na ostrożną grę.

19'

Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne gości. Alanowi Czerwińskiemu zabrakło centymetrów, by musnąć piłkę głową.

17'

GKS radzi sobie z dośrodkowaniem Mbaye N'Diaye. Starcie beniaminków może się podobać.

20:50

VINCIT QUI PATITUR

- łac. "ZWYCIĘŻA TEN, KTO WYTRWA".

14'

Alan Czerwiński uderza teraz z dystansu wyraźnie obok bramki.

13'

Dobre zagranie z prawej strony w pole karne gości. Piłkę niepotrzebnie przyjmował Grzegorz Rogala, przez co akcja straciła na tempie. Uderzenie blokuje Bartosz Wolski.

12'

Bronią się lublinianie. Dodatkowo kontrę Motoru przerywa faulem Grzegorz Rogala, który został upomniany żółtą kartką. Powalił Mbaye N'Diaye.

11'

Dośrodkowanie Grzegorza Rogali zostało zablokowane. Gospodarze mają rzut rożny.

7'

Piotr Ceglarz zamarkował dośrodkowanie z lewej strony. Wrzuca w drugie tempo na dalszy słupek. skąd gospodarze wybijają przed linią 16. metra. Do piłki dopada Mathueu Scalet, który uderza wysoko nad bramką

20:39

Dzieje się nie tylko na murawie! Race kibiców

4'

NIE MA GOLA DLA MOTORU!!!

Mbaye N'Diaye znalazł się na prawej stronie. Wpadł z piłką w pole karne do Bartosza Wolskiego, a ten uderza płasko tuż obok dalszego rogu! Pomylił się nieznacznie!

3'

W odpowiedzi przerzut na prawą stroną, gdzie był Alan Czerwiński. Ten bez przyjęcia zagrywa przed pole karne do Adriana Błąda, który uderza tuż nad bramką!

1'

Szybki przechwyt gości i akcja lewą stroną Mbaye N'Diaye. Ten wrzuca w pole karne, gdzie pewnie interweniuje Dawid Kudła.

1'

Na gwizdek Patryka Gryckiewicza spotkanie zaczynają gospodarze!

20:29

GKS Katowice - Motor Lublin

20:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

20:16

Według bukmacherów faworytem rywalizacji jest Puszcza Niepołomice. Kurs na zwycięstwo gospodarzy tego spotkania wynosi 2,30. W przypadku beniaminka PKO Ekstraklasy mowa o kursie około 3,20. Natomiast remis wyceniono również na około 3,15.

20:15

Ostatnie mecze bezpośrednie:

• GKS Katowice - Motor 2:0 (19.02.2024r., 1. liga)
  • Motor - GKS Katowice 1:1 (06.08.2023r., 1. liga)
  • Motor - GKS Katowice 2:1 (19.05.2021r., 2. liga)
  • GKS Katowice - Motor 2:1 (29.11.2020r., 2. liga)
20:15

Arbitrem głównym spotkania GKS Katowice - Motor Lublin będzie Patryk Gryckiewicz z Torunia. Na liniach pomagać mu będą Marcin Boniek i Jakub Winkler, natomiast sędzią technicznym będzie Maciej Kuropatwa. System VAR obsługiwać będą Piotr Urban oraz Arkadiusz Kamil Wójcik.

20:13

A tak się prezentuje jedenastka Motoru Lublin!

20:13

Zarówno GKS, jak i Motor mają w tym sezonie po jednym zwycięstwie i jednym remisie. Jednak katowiczanie na własnym stadionie nie zdobyli jeszcze nawet punktu. Okazja w piątkowy wieczór na pierwszą wygraną wydaje się wyborna, bo do Katowic przyjedzie inny beniaminek PKO Ekstraklasy.

20:13

Oto skład GKS Katowice na mecz z Motorem Lublin!

20:11

GKS Katowice i Motor Lublin są sąsiadami w ligowej tabeli. Warto jednak pamiętać, że lublinianie mają o jedno spotkanie rozegrane mniej.

Przed tygodniem ekipa Motoru odpoczywała, że jego spotkanie z Jagiellonią Białystok zostało przełożone na wniosek mistrzów Polski rywalizujących w kwalifikacjach europejskich pucharów.