• Adrian Błąd - 3 (Borja Galan - 4)
  • Bartosz Nowak - 3 (Mateusz Marzec - 3)
  • Adam Zrelak - 3
90'

+4' Łukasz Wolsztyński zagrał piłkę ręką, chcąc ograć na skrzydle rywala. To nieprzepisowe zagranie nie uszło uwadze sędziemu.

90'

+3' Zupełnie nieudane zagranie Matthew Guillaumier na prawą stronę. Grzegorz Rogala wybija głową na aut.

90'

+2' Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

90'

+1' Oskar Repka faulowany na prawej stronie przez Matthew Guillaumiera. Skurcze łapią pomocnika beniaminka.

90'

Łukasz Kuźma dolicza 5 minut do drugiej odsłony.

90'

Bert Esselink wrzuca w "szesnastkę" gości. Łukasz Wolsztyński staranował rywala w walce o pozycję. Kartki nie ma.

88'

Dośrodkowanie z lewego narożnika na bliższy słupek, skąd po zgraniu na 7. metr Bert Esselink uderza głową obok bramki.

88'

Mateusz Matras od pewnego czasu gra na "dziewiątce" obok Ilji Szkurina. Wyskoczył do dośrodkowania, ale nie zdołał uderzyć głową w stroną bramki. Po rykoszecie gospodarze mają rzut rożny.

87'

Mateusz Marzec pada na murawę przed polem karnym Stali. Sędzia Łukasz Kuźma nie widział tutaj faulu.

85'

Borja Galan szukał miejsca do oddania strzału z pola karnego. W ostatniej chwili został powstrzymany.

84'

Kolejne uderzenie Mateusza Marca z "szesnastki". Krzysztof Wołkowicz wybija z linii bramkowej!

83'

Borja Galan trafia w mur. Dobitka Ravve Assayaga zablokowana.

82'

Borja Galan wrócił na murawę z opatrunkiem na głowie. Przed linią 16. metra zahaczył go Mateusz Matras. Rzut wolny dla beniaminka.

81'

Dawid Kudła spokojnie łapie piłkę. Mielczanie mają coraz mniej czasu na doprowadzenie do remisu.

79'

Mateusz Kowalczyk i Borja Galan... zalani krwią. Poważny problem ma Rafał Górak, bo nie tylko obaj weszli na murawę, lecz także limit zmian został wykorzystany.

75'

... a za Kokiego Hinokio melduje się Ravve Assayag.

75'

Podwójna zmiana w Stali: Mateusz Stępień wchodzi za Fryderyka Gerbowskiego...

16:19

Brakuje "tylko" gola...

72'

... a za Sebastiana Milewskiego pojawia się Mateusz Kowalczyk.

72'

Alan Czerwiński zmienia Marcina Wasielewskiego...

70'

Matthew Guillaumier wchodzi, Piotr Wlazło schodzi.

69'

Przerwa na nawodnienie. Trenerzy korzystają z okazji na przekazanie swoich uwag.

67'

Marten Kuusk zmienia Aleksandra Komora.

66'

Zawahał się Mateusz Kochalski i beniaminek mógł podwyższyć prowadzenie! Kapitalną okazję miał... Arkadiusz Jędrych!

64'

Ilja Szkurin uderza zza linii 16. metra wysoko nad bramką

62'

... a za Adriana Błąda melduje się Borja Galan.

62'

Mateusz Marzec zastępuje Bartosza Nowaka...

60'

Dobre dośrodkowanie Berta Esselinka w pole karne. Strzał Ilji Szkurina nie sprawił problemu Dawidowi Kudle.

58'

... a za Krystiana Getingera melduje się Krzysztof Wołkowicz.

58'

Łukasz Wolsztyński zmienia Alvisa Jaunzemsa.

56'

Fryderyk Gerbowski miał czas i miejsce na uderzenie z ok. 20 metrów. Zamiast tego przekładał piłkę, by ostatecznie zagrać na lewą stronę do Krystiana Getingera. Ten został zablokowany.

55'

Sędzia jeszcze czekał na komunikat z wozu VAR, czy nie było zagrania ręką. Zdecydowanym ruchem nakazał grać dalej.

54'

Marcin Wasielewski blokuje strzał Ilji Szkurina. Swoją drogą Białorusin zwlekał z uderzeniem, czym ułatwił zadanie rywalowi.

51'

W odpowiedzi Ilja Szkurin zdecydował się na indywidualną akcję! Przedarł się w pole karne, gubiąc rywala, ale strzał z ostrego kąta paruje Dawid Kudła!

50'

Oskar Repka ruszył z piłką środkiem. Zwlekał z podaniem, aż przypadkowo piłka trafia pod nogi Bartosza Nowaka. Ten zagrywa na lewą stronę pola karnego do Adama Zrelaka. Jego dośrodkowanie było przeciągnięte; poprawka Marcina Wasielewskiego nie dociera do adresata.

49'

Ciekawie zapowiadała się akcja drużyny prowadzonej przez Kamila Kieresia. Piłkę na prawej stronie dostaje Alvis Jaunzems, który wrzuca przed bramkę GieKSy. Oskar Repka wyjaśnia sytuację.

49'

Wyraźnie przeciągnięte dośrodkowanie Grzegorza Rogali. Stal ma aut na wysokości swojej "szesnastki".

48'

Adrian Błąd chciał prostopadłym podaniem uruchomić Adama Zrelaka. Wmieszał się w to Mateusz Matras, który uspokaja grę wycofaniem do bramkarza.

46'

Dawid Kudła bez problemu łapie piłkę po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego z prawej strony.

46'

Goście zaczynają drugą odsłonę! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

15:37

Wracamy do Mielca, gdzie kończy się przerwa w meczu Stal - GKS Katowice w ramach 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie goście prowadzą po golu Arkadiusza Jędrycha z rzutu karnego.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Stal Mielec przegrywa z GKS-em Katowice po bramce Arkadiusza Jędrycha z rzutu karnego.

45'

+1' Katowiczanie radzą sobie z pierwszym dośrodkowaniem (z narożnika). Po chwili anemiczny strzał głową Marvina Sengera nie sprawiła problemu Dawidowi Kudle.

45'

Łukasz Kuźma dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

44'

Atak Fryderyka Gerbowskiego prawą stroną przynosi rzut rożny.

15:29

[GOL GKS-u] 31' ARKADIUSZ JĘDRYCH (0:1)

39'

Oskar Repka utrzymał się przy piłce przy walce o pozycję z Ilją Szkurinem. Z asekuracją doskoczył Piotr Wlazło, lecz tutaj - zdaniem sędziego - faulował.

38'

Po chwili Ilja Szkurin główkuje z 8 metrów wysoko nad bramką.

37'

Koki Hinokio przejmuje piłkę w polu karnym Zagranie przed bramkę blokuje Aleksander Komor.

36'

Krystian Getinger zagrywa płasko w pole karne gości. W porę zorientowali się zawodnicy Rafała Góraka.

34'

Bert Esselink powstrzymuje teraz rozpędzającego się Adama Zrelaka.

33'

Za mocne prostopadłe podanie Bartosza Nowaka do rozpędzonego Marcina Wasielewskiego. Gdyby zagrał lżej to wahadłowy GieKSy znalazłby się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Kochalskim!

31'

ARKADIUSZ JĘDRYCH NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, płaskie uderzenie przy prawym słupku. Zmylony Mateusz Kochalski rzucił się w stronę lewego słupka!

30'

Przy dośrodkowaniu Marcina Wasielewskiego z prawej strony piłka trafiła w rękę będącego w polu karnym Krystiana Getingera!

29'

Drużyny wróciły na boisko i sędzia Łukasz Kuźma... wskazuje na "wapno"!

28'

Przerwa na napoje.

27'

Bartosz Nowak zwlekał ze strzał zza pola karnego. Rozciągnął grę do prawej strony, skąd dośrodkowanie nie spotkało się z mierzonym uderzeniem głową.

15:11

Na razie zero z "przodu"

23'

Ilja Szkurin "zgasił" piłkę na klatce piersiowej blisko narożnika pola karnego. Efektownym zwodem urwał się Marcinowi Wasielewskiemu w stronę linii końcowej, ale ten w porę się zorientował i zdołał zablokować dośrodkowanie.

21'

Maciej Domański w roli lewoskrzydłowego wrzuca przed bramkę beniaminka. Ilja Szkurin i Fryderyk Gerbowski nie "zamknęli" akcji.

19'

Podanie do Ilji Szkurina było niedokładne. Dawid Kudła spokojnie łapie piłkę.

16'

Lukas Klemenz został w polu karnym Stali na daleki wrzut z autu. W walce w powietrzu staranował rywala.

15'

Aleksander Komor troszkę przesadził z siłą podania na prawą stronę "szesnastki" do Adriana Błąda.

15:00

Przyda się wsparcie

12'

Fryderyk Gerbowski decyduje się na płaski strzał zza pola karnego. Sporo brakowało mu do celu.

11'

Atak Stali nie przynosi powodzenia. Katowiczanie wznawia grę z "piątki".

9'

Ciekawie zapowiadała się akcja Stali środkiem. Zapoczątkował ją Alvis Jaunzems, ale została przerwana w kole środkowym.

7'

Mielczanie radzą sobie z dośrodkowaniem z lewego narożnika. Wybijają piłkę przed pole karne pod nogi Adriana Błąda, który huknął bez przyjęcia (z ok. 23 metrów) wysoko nad bramką

6'

Niezłe dośrodkowanie Bartosza Nowaka w "szesnastkę". Marvin Senger wybija na rzut rożny.

5'

Kolejna próba ataku gości prawą stroną. Fryderyk Gerbowski "nie ustał" starcia fizycznego z Krystianem Getingerem. Sędzia dopatrzył się przewinienia kapitana Stali.

3'

Na prawej stronie Marcin Wasielewski przełożył piłkę do lewej nogi, po czym wrzuca w pole karne. Mateusz Matras wybija na uwolnienie.

2'

Prostopadłe podanie z głębi pola do Ilji Szkurina przerwany przez obronę GieKS-y ok. 25 metrów od własnego pola karnego. .

1'

Na gwizdek Łukasza Kuźmy spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Stali!

14:42

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

14:35

Skąpany słońcem Mielec czeka na piłkarską rywalizację w ramach 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Mecz Stal Mielec - GKS Katowice

14:30

Arbitrem głównym meczu Stal Mielec - GKS Katowice będzie Łukasz Kuźma z Białegostoku. Jego asystentami będą Piotr Podbielski i Mikołaj Kostrzewa, natomiast sędzią technicznym Mariusz Myszka. System VAR obsługiwać będą Tomasz Musiał oraz Wojciech Myć.

14:26

Natomiast oto zestawienie GKS-u Katowice:

14:23

Tak prezentuje się skład Stali Mielec:

14:20

Po raz ostatni oba zespoły grały ze sobą w rozgrywkach 1. ligi sezonu 2018/2019. Wtedy w obu spotkaniach Stal Mielec wygrywała po 2:0. W tamtym sezonie katowiczanie spadali do niższej ligi, ale rok później mielczanie świętowali awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

14:15

Wszystko dlatego, że GKS Katowice przed tygodniem pokazał fatalną organizację gry w defensywie. Piłkarze Radomiaka wygrali 2:1, ale mogli znacznie wyżej, bo kilkukrotnie z łatwością przedostawali się pod bramkę GieKSy. Klub z Katowic musi zmienić wiele, jeśli chce myśleć o utrzymaniu w lidze. Być może w Mielcu przeorganizuje grę i zaprezentuje się z zupełnie innej strony.

14:10

Stal Mielec co prawda nie wygrała w swojej inauguracji sezonu, ale zaprezentowała się nieźle w meczu z Widzewem Łódź. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, ale w pierwszej połowie mielczanie mieli kilka okazji do zdobycia bramki. Wydaje się, że podobna dyspozycja może zapewnić dzisiaj komplet punktów w meczu z beniaminkiem PKO Ekstraklasy.

14:05

W Mielcu dzisiaj gorąco jak niemal w całej Polsce. Miejmy nadzieję, że mimo to, piłkarze stworzą znakomite widowisko.

14:00

Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec zmierzy się na własnym stadionie z GKS-em Katowice. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania!