• Sebastian Musiolik - 3 (Tudor Baluta - 3)
93'

KONIEC MECZU!

90'

+2' Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej połowy. Czekają na ostatni gwizdek sędziego.

90'

Paweł Raczkowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

90'

Damian Kądzior fauluje w ofensywie. Kartki nie ma.

19:19

Żelazna defensywa

85'

Peter Pokorny ścigał się z Damianem Kądziorem. Doświadczony pomocnik Piasta zagrał mądrze pod faul.

81'

Piotr Samiec-Talar za mocno wypuścił sobie piłkę. Akcja Śląska spaliła na panewce.

78'

... a za Michała Chrapka wchodzi Miłosz Szczepański.

79'

... za Fabiana Piaseckiego melduje się Maciej Rosołek...

78'

Potrójna zmiana w Piaście: Igor Drapiński zastępuje Michaela Ameyawa...

77'

Jehor Macenko zmienia Buraka Ince.

78'

Michael Ameyaw w akcji defensywnej zablokował Mateusza Żukowskiego. Rzut rożny dla gości.

75'

7 548 widzów w Gliwicach na meczu Piast - Śląsk.

75'

Damian Kądzior upadł na murawę po starciu z rywalem z przeraźliwym krzykiem. Wszedł w niego "z bara" Nahuel Leiva. Dostał łokciem w splot słoneczny.

74'

Michael Ameyaw poszedł środkiem na przebój. Przed sobą miał czterech rywali; Simeon Petrow wybija do boku.

71'

... a za Sebastiana Musiolika melduje się debiutant - Tudor Baluta.

71'

Piotr Samiec-Talar zmienia Petra Schwarza...

70'

Niepewnie piąstkuje Frantisek Plach przy wrzutce Filipa Rejczyka. Do odbitej piłki dopada zawodnik Śląska, który uderza wolejem na wiwat.

69'

Fabian PIasecki wzięty w kleszcze przez Simeona Petrowa i Aleksa Petkowa. Najbardziej ucierpiał kapitan Śląska.

67'

Po chwili zrobiło się gorąco pod bramką gospodarzy! Strzały z pola karnego zostały jednak w porę zablokowane, a przy poprawce Filip Rejczyk wyraźnie skiksował !

64'

Miękkie dośrodkowanie Buraka Ince z prawej strony. Do odbitej piłki dopada Nahuel Leiva, którego strzał z dystansu paruje Frantisek Plach!

62'

Filip Rejczyk wrzuca w pole karne. Poradzili sobie gliwiczanie, który wybijają na uwolnienie.

18:54

Na razie nie idzie dzisiaj piłkarzom Jacka Magiery

59'

Grzegorz Tomasiewicz wrzuca w pole karne do Michała Chrapka. Nie udało mu się zgrać głową przed bramkę Rafała Leszczyńskiego.

58'

Całe życie! PIAST GLIWICE!

- niesie się z trybun.

57'

Krótkie wznowienie z autu, po czym dośrodkowanie w pole karne do wbiegającego Aleksa Petkowa! Zabrakło mu centymetrów, by głową uderzyć w stronę bramki!

57'

Mateusz Żukowski poradził sobie na skrzydle z Michaelem Ameyawem. Skutecznie zaasekurował go Tomas Huk.

56'

Sebastian Musiolik przydał się przed własną bramką. Wybija piłkę na uwolnienie.

55'

Gospodarze spokojnie rozgrywali piłkę na prawej stronie i wywalczyli rzut wolny. Damian Kądzior ustawia piłkę...

55'

Spalony gości po akcji prawą stroną. Sędzia Paweł Raczkowski pogania Frantiska Placha, by ten prędzej wznawiał grę.

53'

Filip Rejczyk przedarł się lewą stroną. Przeciągnął wyraźnie dośrodkowanie; Frantisek Plach ustawia piłkę na "piątce".

52'

Niedokładne podanie do Filipa Rejczyka mogło zapoczątkować kontrę Piasta. Mogło, bo Simeon Petrow wybija piłkę na aut. Gdyby nie było Bułgara, to prawą stroną najprawdopodobniej urwałby się Michael Ameyaw.

48'

Atak Piasta środkiem przynosi rzut wolny. Wrocławianie poradzili sobie z dośrodkowaniem Arkadiusza Pyrki.

46'

Piast Gliwice zaczyna drugą połowę!

46'

.. a za Łukasza Gerstensteina melduje się Mateusz Żukowski.

46'

Filip Rejczyk wychodzi na drugą połowę za Mateusza Bartolewskiego...

18:25

Wracamy do Gliwic, gdzie kończy się przerwa w meczu Piast - Śląsk Wrocław. Po pierwszej połowie gospodarze prowadza po bramkach Michaela Ameyawa i Arkadiusza Pyrki.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+5' Koniec pierwszej połowy. Piast Gliwice prowadzi ze Śląskiem Wrocław (2:0).

18:23

[GOL PIASTA] 45+3' ARKADIUSZ PYRKA (2:0)

45'

+5' Damian Kądzior z żółtą kartką za dyskusje.

45'

+4' Sędzia czekał jeszcze na stanowisko z wozu VAR, czy w momencie podania Michaela Ameyawa Fabian Piasecki nie był na spalonym. Ostatecznie wskazuje na środek boiska! VAR w meczu Piast - Śląsk

45'

+3' Michael Ameyaw przedarł się prawą stroną w pole karne Śląska. Zagrywa płasko w okolice bliższego słupka do Fabiana Piaseckiego, którego strzał Rafał Leszczyński odbija przed siebie pod nogi Arkadiusza Pyrki. Ten huknął pod "ladę" nie do obrony!

45'

+3' GOL DLA PIASTA! STRZELCEM ARKADIUSZ PYRKA!!!

45'

Paweł Raczkowski dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

44'

Damian Kądzior zdecydował się na strzał z dystansu. Pomylił się dość wyraźnie.

44'

Kotłuje się pod bramką gości po dośrodkowaniu Damiana Kądziora. Do odbitej piłki dopada Michael Ameyaw, który wyraźnie kiksuje. Posłał piłkę wysoko nad bramką.

43'

Tomas Huk podłączył się do akcji ofensywnej. Wywalczył rzut wolny, dając się powalić Burakowi Ince. Ten musi uważać - ma na koncie żółtą kartkę.

40'

Michael Ameyaw upomniany żółtą kartką za... powrót na boisko bez zgody sędziego.

39'

Damian Kądzior zmienia Jorge Feliksa.

39'

Michael Ameyaw wrócił na boisko, a nie jest w stanie grać... Jorge Felix!

38'

Michael Ameyaw usiadł na murawie. Będzie konieczna zmiana! Damian Kądzior szykuje się do wejścia.

37'

Zagranie Łukasza Gerstensteina nie znajduje adresata przed bramką Piasta.

37'

Dużo walki w środku pola... i rannych. "Żółtko" dla Patryka Dziczka za "stempel" na nodze Sebastiana Musiolika.

33'

Sędzia Paweł Raczkowski w rozmowie z Turkiem, Jorge Felix nie podnosi się z murawy; obok niego są medycy.

33'

Burak Ince z żółtą kartką za przerwanie faulem akcji Jorge Feliksa.

32'

Jorge Felix oddala niebezpieczeństwo wybiciem na uwolnienie.

31'

Do odbitej piłki na 25. metr dopada Petr Pokorny. Uderza bez przyjęcia; gospodarze wybijają na rzut rożny.

30'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Piasta. Simeon Petrow nie "zamknął" dośrodkowania.

29'

Wyciągnięty jak struna Frantisek Plach paruje strzał Nahuela Leivy zza linii 16. metra! Piłka w nieznacznej odległości mija bramkę!

28'

Burak Ince chciał zagrać w pole karne gospodarzy w stylu Kamila Gtrosickiego. Pomysł dobry, nad wykonaniem musi jeszcze poświęcić bardzo dużo czasu na treningach.

27'

Kolejny daleki wrzut z autu Patryka Dziczka. Do odbitej piłki dopada Fabian Piasecki, który nie zdołał uderzyć odpowiednio w stronę bramki.

26'

Michael Ameyaw "nie ustał" fizycznego starcia z Simeonem Petrowem w bocznym sektorze boiska. Strzelec bramki dla Piasta leży na murawie, trzymając się za bark.

25'

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:0

• 4 Strzały 1
  • 1 Strzały celne 0
24'

A teraz korner mieli przyjezdni. Ostatecznie Frantisek Plach łapie piłkę.

24'

Rafał Leszczyński w dalszym ciągu ma problem. Na początku spotkania zderzył się z Michaelem Ameyawem. Rezerwowy bramkarz Śląska, Tomasz Loska, jeszcze nie rozpoczął rozgrzewki.

22'

Dobre odchodzące dośrodkowanie Arkadiusza Pyrki z prawego narożnika. Najwyżej wyskoczył Jakub Czerwiński, który główkuje wysoko nad bramką.

22'

Dośrodkowanie Michaela Ameyawa z prawej strony zablokowane. Udało się jednak zyskać rzut rożny.

21'

Burak Ince zameldował się na "dziewiątce". Od razu podaje do niego Nahuel Leiva; sęk w tym, że odrobinę za mocno.

19'

Arkadiusz Pyrka odważnie ruszył prawą stroną. Podaje płasko przed linię 16. metra do niepilnowanego Grzegorza Tomasiewicza, którego strzał mija bramkę gości w nieznacznej odległości!

18'

Gliwiczanie w ataku pozycyjny. Śląsk nie kwapi się do wysokiego pressingu.

15'

Łukasz Gerstenstein przebił się skrzydłem . Zagrywa w pole karne, gdzie poradzili sobie piłkarze Aleksandara Vukovicia.

17:47

[GOL PIASTA] 9' MICHAEL AMEYAW (1:0)

9'

Świetny początek spotkania w wykonaniu gospodarzy!!!

Grzegorz Tomasiewicz uruchomił mocnym zagraniem Michaela Ameyawa, który ograł Rafał Leszczyńskiego i kieruje piłkę do siatki!

9'

PIAST PROWADZI! MICHAEL AMEYAW!!!

7'

Przydał się Petr Pokorny we własnej "szesnastce". Wybija piłkę na uwolnienie.

4'

Daleki wrzut Patryka Dziczka z autu w pole karne. Jorge Felix uderza wysoko nad poprzeczką.

2'

Już w 2. minucie Mateusz Bartolewski upomniany żółtą kartką. Wyprostowaną nogą wszedł w Michała Chrapka.

1'

Od razu prawą stroną chcieli zaatakować piłkarze Jacka Magiery. Poradzili sobie gospodarze w taki sposób, że wznawiają grę z "piątki".

1'

Paweł Raczkowski gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

17:29

Kapitanami są obrońcy - Jakub Czerwiński i Aleks Petkow.

17:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:18

A to zestawienie Śląska Wrocław

17:12

Tak prezentuje się wyjściowy skład gospodarzy:

17:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:05

Po emocjonującym meczu w Lubinie, gdzie Zagłębie ostatecznie zremisowało z Pogonią Szczecin (2:2) przenosimy się do Gliwic, gdzie już za 25 minut Piast zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Gospodarze chcą zainkasować komplet punktów, który wypadł im z rąk w ostatnich minutach meczu z Cracovią (1:1) na inaugurację sezonu.

Goście zaś również zremisowali na starcie sezonu (1:1 z Lechią), ale w tygodniu przegrali w pierwszym meczu I rundy kwalifkacji Ligi Konferencji z Rygą (0:1).