+5' Koniec meczu. Zagłębie Lubin remisuje z Pogonią Szczecin (2:2).

90'

+5' Rafał Kurzawa z żółtą kartką. Faulował Tomasza Makowskiego.

90'

+4' Niepotrzebny faul Olafa Korczakowskiego na skrzydle. Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką "Portowców".

90'

+3' Luis Mata ratuje Zagłębie przed utratą! Kapitalna i niezwykle ważna interwencja Portugalczyka!

90'

+2' ... a Danijel Loncar wchodzi za Mariusza Malca.

90'

+2' Olaf Korczakowski zmienia Wahana Biczachczjana.

90'

+1' Bardzo dobry przerzut Igora Orlikowskiego na ponad 30 metrów do Marka Mroza. Sęk w tym, że ten był na spalonym.

90'

5 minut doliczonych do drugiej połowy.

89'

Zupełnie nieudane uderzenie Marka Mroza z dystansu.

88'

Vaclav Sejk przejmuje piłkę ok. 25 metrów od bramki Pogoni. Podanie prostopadłe do Patryka Kusztala zostało w ostatniej chwili przecięte!

86'

Sędzia Paweł Malec czekał jeszcze na stanowisku z wozu VAR. Ostatecznie wskazuje na środek boiska! VAR przy akcji Kamila Grosickiego

16:31

Młodzieżowiec dostaje "Ciasteczko" od Kamila Grosickiego Patryk Paryzek

84'

Kamil Grosicki ruszył lewym skrzydłem do mocno zagranej piłki. Szybko wbiegł z nią w pole karne, skąd, po ograniu Aleksa Ławniczaka wrzuca miękko na 6. metr. do Patryka Paryzka, który mierzonym uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

84'

POGOŃ WYRÓWNUJE! PATRYK PARYZEK!!!

82'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wahan Biczachczjan uderza bez przyjęcia nad bramką gospodarzy. Piłka mogła polecieć POZA stadion.

81'

Dośrodkowanie Leo Borgesa z lewej strony zablokowane. Rzut rożny.

79'

Dominik Hładun radzi sobie ze strzałem Efthymisa Koulourisa.

78'

Patryk Kusztal zmienia Tomasza Pieńkę.

78'

Skurcze łapią Tomasza Pieńkę. Będzie zmiana.

77'

Patryk Paryzek zmienia Alexandra Gorgona.

76'

Składna akcja gości powinna dać wyrównienie!

Wahan Biczachczjan dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. "Złamał" akcję do prawej nogi, po czym uderza, ale w ostatniej chwili zablokował go Igor Orlikowski. Poprawka poszybowała nad poprzedzką!

75'

Po źle rozegranym rzucie rożnym z kontrą ruszyli zawodnicy Waldemara Fornalika. Środkiem pognał z piłką Adam Radwański, który pospieszył się z podaniem na wolne pole do Vaclava Sejka. Ten odpuścił, bo byłby na spalonym.

73'

Wahan Biczahczjan przedarł się prawa stroną Wrzuca miękko PRAWĄ nogą na dalszy słupek, gdzie Efthymisa Koulourisa uprzedzają obrońcy Zagłębia. Rzut rożny.

69'

... a Rafał Kurzawa pojawia się za Kacpra Łukasiaka.

69'

Dwie zmiany również w Pogoni: Leo Borges wchodzi za Leonardo Koutrisa...

69'

.. a za Dawida Kurminowskiego melduje się Vaclav Sejk.

69'

Adam Radwański zmienia Mateusza Wdowiaka...

70'

Tomasz Pieńko wyskoczył wyżej od Linusa Wahlqvista i ruszył lewą stroną. Sędzia widział tu faul skrzydłowego Zagłębia.

67'

Ostro bita piłka na 6. metr. Dominik Hładun pewnie piąstkuje.

67'

Igor Orlikowski wybija piłkę na rzut rożny po mocnym dośrodkowaniu z lewej strony.

65'

Kamil Grsoicki posyła piłkę wysoko nad bramką.

64'

Rzut wolny dla Pogoni z lewej strony. Tomasz Makowski ręką zablokował dośrodkowanie z lewej strony.

63'

(Poza boiskiem) Tomasz Fornalik upomniany żółtą kartkę za dyskusje. Asystent trenera Zagłębia spodziewał się kartki dla Kamila Grosickiego za faul.

62'

Mateusz Grzybek nie tylko zablokował w defensywie Leonardo Koutrisa, lecz także zapoczątkował kontrę "Miedziowych".

62'

Austriacki obrońca Pogoni zagrał teraz sprytnie "pod faul" Sędzia doparzył się przewinienia Dawida Kurminowskiego. `

61'

Mateusz Wdowiak zameldował się na "dziewiątce". Od razu wypatrzył go Tomasz Makowski, który chciał uruchomić kolegę mocnym prostopadłym zagraniem. W porę zorientował się Benedikt Zech.

58'

Niepewne piąstkowanie Valentina Cojocaru po wrzutce Damiana Dąbrowskiego z lewego narożnika. Szczecinianie wyszli cało z opresji.

57'

TO POWINIEN BYĆ GOL DLA GOSPODARZY!!!

Z kontrą ruszyli zawodnicy Waldemara Fornalika. Dawid Kurminowski poradził sobie z rywalem, podaje piętką do Tomasza Pieńki, którego strzał - po rykoszecie - mija bramkę o CENRTYMETRY!

56'

Płaskie wstrzelenie piłki przez Linusa Wahlqvista w pole karne Zagłębia. Zabrakło w tym konkretnym miejscu adresata.

15:59

Seria zostanie przedłużona?

53'

Mateusz Wdowiak powalony tuż przy narożniku pola karnego Pogoni. Przewinił Wahan Biczachczjan, ale sędzia - o dziwo - nakazuje grać dalej.

53'

Kamil Grosicki wrócił na swoją nominalną pozycję. Zagrywa płasko na środek "szesnastki", gdzie najszybszy był... Damian Dąbrowski.

52'

Na prawej stronie znaleźli się teraz Wahan Biczachczjan oraz Kamil Grosicki. Dośrodkowanie drugiego z wymienionych blokuje Mateusz Wdowiak. Kontrę "Miedziowych" przerywa nieprzepisowym zagraniem Alexander Gorgon.

51'

Mateusz Grzybek chciał mocnym zagraniem na wolne pole uruchomić Dawida Kurminowskiego. Szybszy był Benedikt Zech - Austriak oddalił niebezpieczeństwo wycofaniem do bramkarza.

49'

NIE MA GOLA DLA POGONI!!!

Środkiem przedarł się Kacper Łukasiak, mijając 2-3 rywali jak slalomowe tyczki. Rozciąga grę do prawej strony, skąd Wahan Biczachczjan zagrywa bez przyjęcia na środek pola karnego do wbiegającego Kamila Grosickiego. Ten uderza bez przyjęcia obok dalszego (lewego) słupka!

47'

Kamil Grosicki przejmuje piłkę na lewej stronie. Niemal z linii końcowej wrzuca na dalszy słupek, podczas gdy Efthymis Koulouris zbiegł do bliższego...

46'

Pogoń zaczyna drugą połowę! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

15:38

Wracamy do Lubina, gdzie kończy się przerwa w meczu Zagłębie - Pogoń. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą (2:1).

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. Zagłębie prowadzi z Pogonią Szczecin (2:1), mimo że od 18. minuty przegrywało po bramce Efthymisa Koulourisa. Później odpowiedzieli Tomasz Pieńko i Dawid Kurminowski z rzutu karnego.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45'

Zagranie przed pole karne do Leonardo Koutrisa, który zagrywa zdecydowanie za mocno. Dominik Hładun spokojnie ustawia piłkę na piątym metrze.

44'

W ostatniej chwili Aleks Ławniczak powstrzymał w polu karnym Efthymisa Koulourisa. Goście mają jednak rzut rożny.

41'

FREDRIK ULVESTAD OBIJA POPRZECZKĘ!!!

Niewiele brakowało, ale mielibyśmy kandydata do "bramki kolejki"! Centymetrów zabrakło pomocnikowi Pogoni do pięknego gola!

39'

Linus Wahlqvist upomniany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie.

37'

Dominik Hladun bez trudu broni strzał Wahana Biczachczjana z dystansu.

34'

Szczecinianie próbują się pozbierać. Oddalają grę po dośrodkowaniu z bocznego sektora.

15:23

[GOL ZAGŁĘBIA] 29' DAWID KURMINOWSKI Z KARNEGO (2:1)

32'

Na strzał z dystansu zdecydował się Kamil Grosicki. Dominik Hładun nie dał się zaskoczyć.

15:16

[GOLE]

• 18' EFTHYMIS KOULOURIS (0:1)
  • 19' TOMASZ PIEŃKO (1:1)

29'

DAWID KURMINOWSKI NIE MYLI SIĘ!!!

Na ogromnym luzie napastnik "Miedziowych" wykorzystał "jedeneastkę", popisując się efektowną podcinką w środek bramki!

27'

Sędzia Paweł Malec wskazuje na "wapno" - Benedikt Zech zagrał piłkę ręką we włąsnym polu karnym!

25'

Aleks Ławniczak uderza głową nad bramką!

24'

A teraz gospodarze poszli za ciosem. Wywalczyli rzut rożny.

21'

Dominik Hładun zbija piłkę do boku po uderzeniu Alexandra Gorgona!

19'

Ależ (błyskawiczna) odpowiedź Zagłębia!

Szybkie wznowienie gry ze środka, atak prawą stroną, gdzie Tomasz Pieńko pograł "na ścianę" z kolegą i uderza płasko w stronę dalszego (lewego) rogu! Wyciągnięty jak struna Valentin Cojocaru był bezradny!

19'

I MAMY SZYBKIE WYRÓWNANIE! TOMASZ PIEŃKO!!!

18'

Pierwszy strzał i gol! Efthymis Koulouris

15:05

Kamil Grosicki dostaje piłkę na lewej stronie. Na moment stracił równowagę, ale przy biernej postawie obrony Zagłębia wrzuca miękko na środek "szesnastki" do Efthymisa Koulourisa. Ten przyjął i uderzył z półobrotu nie do obrony!

18'

POGOŃ PROWADZI! GOL EFTHYMISA KOULOURISA!!!

15:02

Dzisiaj (jeszcze) bez klarownej okazji

16'

Niedokładne podanie Damiana Dąbrowskiego w "szesnastkę". Leonardo Koutris przejmuje piłkę, po czym podaje do kolegi. Ten chciał mocnym zagraniem uruchomić Kamila Grosickiego, ale kopnął piłkę zdecydowanie za lekko.

15'

Linus Wahlvqist wybija piłkę z własnej pola karnego po zagraniu Mateusza Grzybka.

12'

Przerwa w grze. Igor Orlikowski faulował Efthymisa Koulourisa. Grek wyraźnie odczuł to starcie; nie podnosi się z murawy.

10'

A teraz Mateusz Grzybek popracował wzorowo w defensywie. W ostatniej chwili przerywa rajd Kamila Grosickiego. Gdyby nie on, to kapitan Pogoni znalazłby się w sytuacji oko w oko z Dominikiem Hładunem.

8'

Coraz śmielej do głosu dochodzą zawodnicy Waldemara Fornalika! Prawą stroną pomknął Mateusz Grzybek, który z pola karnego uderza płasko w stronę bramki. Valentin Cojocaru pewnie łapie piłkę!

8'

Ciekawie zapowiadała się kontra "Miedziowych". Marek Mróz ruszył środkiem i podaje na prawą stronę pola karnego do Tomasza Pieńki Ten zagrywa płasko przed bramkę do Dawida Kurminowskiego, ale ten był skutecznie blokowany.

6'

Leonardo Koutris uruchomił mocnym zagraniem po linii Kamila Grosickiego. Ten firmowym fałszem wrzuca na dalszy słupek. W tej akcji zabrakło "tylko" zamknięcia.

4'

Miękkie zagarnie Kamila Grosickiego w pole karne. Mateusz Grzybek podbija piłkę tak, że ta spada za jego plecami. Dopadł do niej Efhymis Koulouris, który wrzuca na dalszy słupek odrobinę za wysoko do Kacpra Łukasiaka.

3'

Nie wyszło prawą, to "Portowcy" zdecydowali się na akcję lewą stroną. Efthymis Koulouris przeciągnął jednak wrzutkę.

2'

Po szybkim wznowieniu wycofanie piłki do obrony, po czym przerzut na prawo gdzie szeroko ustawiony był Wahan BIczaczhjan. Jego dośrodkowanie nie dociera do Efthymisa Koulourisa.

2'

Mateusz Grzybek dopada do piłki zagranej z prawego narożnika. Posyła ją za linię boczną

1'

Wahan Biczachczjan w roli prawoskrzydłowego przekłada piłkę do lewej nogi. Wrzuca w pole karne, skąd szczupakiem na korner wybija Aleks Ławniczak.

1'

Na gwizdek Pawła Malca spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Zagłębia!

14:46

Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy.

14:44

Kapitanami są Damian Dąbrowski i Kamil Grosicki.

14:43

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

14:33

W poprzednim sezonie w pojedynkach między obiema drużynami lepsza okazała się ekipa Zagłębia Lubin. Miedziowi dwukrotnie zagrali na nosie Portowcom wygrywając w Lubinie po golu Bartosza Kopacza, a w Szczecinie po trafieniach Kacpra Chodyny oraz Dawida Kurminowskiego. Jak będzie tym razem? Zagłębie ma patent na Pogoń Szczecin?

14:23

Oto skład Pogoni Szczecin na Zagłębie Lubin

14:22

Jens Gustafsson, trener Pogoni Szczecin: - Musimy pamiętać, że mecz przeciwko drużynie, która przegrała pierwsze spotkanie będzie trudny. Zawodnicy Zagłębia będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony przed swoimi kibicami. W poprzednim sezonie mieliśmy z nimi swoje kłopoty. Nie sądzę jednak, by to miało znaczenie w tej chwili. To nowy mecz. W Zagłębiu jest wielu nowych zawodników, ale my też zmieniliśmy swój styl gry
14:21

Pogoń Szczecin z kolei świetnie rozpoczęła sezon. A Efthymios Koulouris dał jasny sygnał, że w tym sezonie ma zamiar włączyć się do walki o koronę króla strzelców. Grecki napastnik zdobył dwa gole w rywalizacji z Koroną Kielce, a jego drużyna wygrała 3:0. Jedną bramkę dorzucił Kacper Łukasiak. Warto dodać, że w drużynie z zachodniopomorskiego nie poczyniono za wiele ruchów transferowych. Skład z meczu Korony był niemal identyczny z ostatniego meczu poprzedniego sezonu.

14:21

Oto skład Zagłębia Lubin na mecz z Pogonią Szczecin!

14:20

Sędzią meczu będzie Paweł Malec z Łodzi. Na liniach pomagać mu będą: Radosław Siejka i Maciej Majewski. Za VAR odpowiadać będzie para: Piotr Lasyk - Szymon Łężny. Technicznym stanie się Aleksander Borowiak.

14:18

Zagłębie Lubin na inauguracje nowego sezonu PKO Ekstraklasy musiało mierzyć się z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej. Podopieczni Waldemara Fornalika rzecz jasna nie byli faworytami, choć pierwszą bramkę stracili dopiero w 86. minucie. Wcześniej, bo w 52. minucie czerwoną kartkę obejrzał Michał Nalepa po faulu na powracającym do stolicy Luquinhasie. Tym samym środkowy obrońca nie dość, że osłabił swój zespół w spotkaniu z podopiecznymi Goncalo Feio to i wykluczył się z rywalizacji z piłkarzami Jensa Gustafssona w niedzielę w ramach 2. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej.

14:18

Zaczynamy niedzielę z PKO Ekstraklasą! To jest 2. kolejka, a już mieliśmy wiele emocjonujących starć. Tym razem niedzielę zaczniemy w Lubinie od meczu Zagłębia z Pogonią Szczecin. Zapraszamy od 14:45 do śledzenia naszej relacji (tekstowej) na żywo!