Arka GdyniaArka Gdynia
1 : 2
Motor LublinMotor Lublin
116'

To tyle z mojej strony na dzisiaj. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl.

20:14

Motor Lublin z pucharem za awans do PKO Ekstraklasy po barażach Motor Lublin

Motor Lublin

20:12

Klasyk powiedział, że "nieważne jak się zaczyna, ważne jak kończy". Motor Lublin przegrywał z Arką Gdynia od 13. minuty po ogromnym błędzie Kacpra Rosy i Kamila Kruka, którzy sprezentowali gola Olafowi Kobackiemu. Ten sam zawodnik miał też kilka okazji okazji do podwyższenia prowadzanie, ale zawiodła skuteczność.

Po zmianie stron przewaga gospodarzy rosła. Jednak końcówka należała do Motoru. Najpierw pięknym uderzeniem z rzutu wolnego wyrównał Bartosz Wolski, a w ostatniej akcji meczu kwestię awansu przesądził Mbaye N'Diaye.

32 lata czekano w Lublinie na Ekstraklasę i wreszcie się udało. Arka po raz kolejny zawiodła w barażach w najwazniejszym momencie. W sezonie 2020/2021 przegrali w półfinale z ŁKS-em Łódź (0:1), a rok później z Chrobrym Głogów (0:2)
.

20:05

Piłkarze Motoru Lublin cieszą się z awansu wraz z kibicami Motor Lublin z kibicamiMotor Lublin z kibicami

20:02

Motor Lublin w PKO Ekstraklasie!

90'

+4' KONIEC MECZU!!!

PO 32 LATACH MOTOR LUBLIN WRACA DO EKSTRAKLASY!!!

90'

+3' Gol Mbaye N'Diaye na wagę awansu do PKO Ekstraklasy Mbaye N'Diaye

90'

+3' Szok w Gdyni!!!

Mocne zagranie na lewą stronę do Piotra Ceglarza. Mocno przeliczył się Marc Navarro i zawodnik Motoru ruszył w okolice pola karnego gospodarzy. Podaje prostopadle do Mbaye N'Diaye, który w narożniku pola bramkowego zgubił obrońcę, a następnie huknął nie do obrony!

90'

+3' GOL DLA MOTORU! STRZELCEM MBAYE N'DIAYE!!!

90'

+1' Piotr Ceglarz przyjmuje piłkę na 17. metrze, będąc na wprost bramki. Płaski strzał w środek bramki nie mógł zrobić krzywdy gospodarzom. Paweł Lenarcik spokojnie broni.

90'

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

89'

Krystian Palacz podaje w pole karne do Piotra Ceglarza. Uciekła mu jednak piłka w kluczowym momencie.

19:49

Bartosz Wolski trafia z rzutu wolnego

87'

Kapitalne uderzenie Bartosza Wolskiego z rzutu wolnego w prawy górny róg bramki gospodarzy! Paweł Lenarcik mógł tylko obserwować!

87'

MOTOR WYRÓWNUJE! BARTOSZ WOLSKI Z RZUTU WOLNEGO!!!

86'

Oleksandr Azackyj fauluje Marcela Gąsiora tuż przed linią 16. metra. Żółta kartka na koncie obrońcy Arki.

85'

Mbaye N'Diaye ruszył odważnie prawą stroną. Czysto powstrzymał go Jakub Staniszewski.

84'

Po krótkim rozegraniu Piotr Ceglarz trafia w mur.

84'

Marc Navarro fauluje Samuela Mraza ok. 23 metrów od bramki gospodarzy.

83'

Miękkie (górne) zagranie Marcela Gąsiora w pole karne do Samuela Mraza. Olseksandr Azackyj zachował czujność i "podbił" piłkę tak, że była poza zasięgiem Słowaka.

82'

Sebastian Milewski pojawił się na "dziewiątce" i po kontakcie bark w bark z Rafałem Królem pada na murawę w centralnej części pola karnego Motoru! Sędzia Szymon Marciniak nakazuje grać dalej!

81'

Paweł Lenarcik spokojnie łapie piłki po dośrodkowaniu Marcela Gąsiora.

80'

Kacper Rosa ratuje Motor przed utratą gola!!!

Wygrywa pojedynek oko w oko z Olafem Kobackim, który chciał przerzucić piłkę nad wychodzącym z bramki golkiperem gości! Ten w porę "skrócił kąt" i powstrzymał rywala!

78'

Paweł Stolarski zmienia Filipa Wójcika.

77'

Dośrodkowanie na dalszy słupek do Przemysława Stolaca, który zagrywa miękko na 9. metr do Oleksandra Azackyja. Ten głową podaje przed bramkę do nikogo...

76'

I właśnie Olaf Kobacki wywalczył rzut rożny. Marc Navarro niespiesznie udaje się do lewego narożnika boiska.

75'

Skurcze łapią Olafa Kobackiego. Medycy nie są potrzebni; wydaje się, że skrzydłowy Arki może grać dalej.

73'

Nie milknie doping kibiców Arki. Nieco ponad kwadrans regulaminowego czasu gry dzieli gospodarzy od wygrania finału PKO Ekstraklasy i... przerwania klątwy Szymona Marciniaka.

71'

Mocne dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek do Samuela Mraza. Paweł Lenarcik zawahał się przy wyjściu, ale w porę cofnął się w stronę bramki! To była słuszna decyzja - piłka po główce napastnika Motoru trafia go w klatkę piersiową!

70'

Rafał Król zmienia Michała Króla.

68'

Tornike Gaprindaszwili "łamie" akcję ze skrzydła do lewej nogi. Jego strzał mija bramkę w bezpiecznej odległości.

19:30

Gospodarze marnują kolejną kapitalną okazję! Sebastian Milewski

66'

TO MUSIAŁ BYĆ GOL DLA ARKI!!!

Z kontrą po źle rozegranym rzucie rożnym gości ruszyła Arka. Sebastian Milewski "objechał" w polu karnym Kacpra Rosę, który za bardzo "wygonił się" do boku i chcąc uderzyć z ostrego kąta... kiksuje!

65'

Arka Gdynia - Motor Lublin 1:0

• 52% Posiadanie piłki 48%
  • 9 Strzały 9
  • 4 Strzały celne 3
64'

Zawodnicy Wojciecha Łobodzińskiego ruszyli do ataku. Wywalczyli rzut rożny, ale nie udało się zakończyć tej akcji strzałem.

63'

Sebastian Milewski zmienia Alassane Sidibe.

61'

TO MOGŁO BYĆ WEJŚCIE SMOKA!!!

Marcel Gąsior dopada do bezpańskiej piłki po niepewnej interwencji Pawła Lenarcika! Uderza jednak nad poprzeczką!

60'

Marcel Gąsior zmienia Mathieu Scalet.

59'

Kapitalna interwencja bramkarza Motoru Karol Czubak i Kacper Rosa

59'

Olaf Kobacki podaje prostopadle w pole karne do wbiegającego Karola Czubaka! Jego strzał zastopował Kacper Rosa!

57'

Filip Wójcik podłączył się do akcji ofensywnej. Z jego dośrodkowaniem radzi sobie pewnie Paweł Lenarcik.

57'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie dotarło do adresata. Goście wznawiają grę z "piątki".

56'

Kamil Kruk chciał zabrać piłkę Karolowi Czubakowi blisko swojego pola karnego. Finalnie faulował rosłego napastnika Arki.

55'

Paweł Leanrcik na raty łapie piłkę na 5. metrze po wrzutce Piotra Ceglarza. Bramkarz Arki uprzedził nadbiegającego Samuela Mraza.

54'

Karol Czubak nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Marca Navarro. Jeszcze niewiele brakowało Michałowi Boreckiemu, by utrzymać piłkę w boisku.

51'

Przerwa w grze. Na murawie leży Olseksandr Azackyj.

19:10

A na meczu pojawił się Michał Listkiewicz, były sędzia i prezes PZPN. Bacznie obserwuje swojego syna Tomasza, który jest asystentem Szymona Marciniaka. Michał Listkiewicz

49'

Piotra Ceglarz "łamie" akcję na 25. metrze do prawej nogi. Uderza w środek bramki - dokładnie tam, gdzie stał Paweł Lenarcik.

48'

Mathieu Sclaet przeciągnął dośrodkowanie do Mbaye N'Diaye. Ten nie miał szans, by opanować futbolówkę przed linią końcową.

48'

Po chwili Alassane Sidibe decyduje się na płaskie uderzenie z ok. 20 metrów. Piłka wpada do "koszyczka" bramkarza gości.

47'

W odpowiedzi prawą stroną ruszył Tornike Gaprindaszwili. Wrzuca w okolice narożnika pola bramkowego do Karola Czubaka, którego strzał głową mija bramkę Kacpra Rosy.

46'

Mbaye N'Diaye zagrywa płasko z prawej strony w pole karne gospodarzy. Samuela Mraza uprzedził Michał Borecki.

46'

Motor Lublin zaczyna drugą odsłonę finału baraży o PKO Ekstraklasę!

46'

Zmiana w Motorze: Mbaye N'Diaye wychodzi na drugą połowę za Kamila Wojtkowskiego.

18:57

Wracamy do Gdyni, gdzie kończy się przerwa w meczu Arki z Motorem Lublin. Bliżej PKO Ekstraklasy są gospodarze, którzy prowadzą po bramce Olafa Kobackiego przy dużej "pomocy" Kamila Kruka i Kacpra Rosy.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. W finale baraży, których stawką jest gra w PKO Ekstraklasie, Arka Gdynia prowadzi z Motorem Lublin (1:0). Bramkę dla gospodarzy strzelił Olaf Kobacki.

45'

Szymon Marciniak dolicza co najmniej 1 minutę.

44'

Kamil Kruk uderza tuż obok bramki po dośrodkowaniu Kamila Wojtkowskiego! To mogła być "bramka do szatni"!

41'

"Żółtko" na koncie Kamila Wojtkowskiego. Nieprzepisowo powstrzymał ruszającego z kontrą Tornike Gaprindaszwiliego.

40'

Krystian Pałacz upomniany żółtą kartką za faul.

39'

Niewiele brakowało, by Jakub Staniszewski popisał się pięknym golem! Strzał Jakuba Staniszewskiego

39'

NIE MA GOLA DLA ARKI!!!

Jakub Staniszewski "łamie" akcję z prawego skrzydła do środka. Uderza technicznie lewą nogą - zza linii 16. metra - tuż nad poprzeczką. Piłka obija słupek podtrzymujący siatkę za bramką!

38'

Mathieu Svalet wybija piłkę głową z "szesnastki" po wrzutce Marca Navarro.

37'

Olaf Kobacki pognał lewą stroną w pole karne Motoru. Jego rajd przerywa Kamil Kruk wybiciem za linię końcową.

36'

Kibice Arki Kibice Arki

36'

Przez moment przyjezdni będą grać w "dziesiątkę". Kamil Wojtkowski miał lekki problem ze stawem skokowym; za chwilę powinien wrócić na plac gry.

35'

Przerwa w grze. Kamil Wojtkowski upadł na murawę. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego Motoru.

34'

Na pewno nie w tej sytuacji - Michał Król uderza bardzo niecelnie.

33'

Rzut rożny dla Motoru. Jak nie idzie z gry, to może piłkarze Mateusza Stolarskiego wyrównają po stałym fragmencie?

33'

Olaf Kobacki teraz w roli lewoskrzydłowego. Wrzuca zbyt głęboko w "szesnastkę".

31'

Prostopadłe podanie w pole karne do wbiegającego Olafa Kobackiego. Szybszy od niego był wychodzący z bramki Kacper Rosa.

27'

Kolejne dokładnie zagranie Hiszpana z bocznego sektora. Tym razem Alassane Sidibe główkuje nad wysoko nad poprzeczką.

26'

Olaf Kobacki poluje na dublet! Marco Navarro wrzuca z prawej strony na 6. metr, który uderzeniem głową puszcza piłkę w kozioł! Ta próba nie sprawił jednak problemu Kacprowi Rosie.

24'

Kamil Wojtkowski w solowej akcji traci równowagę i pada na murawę. Zdaniem Szymona Marciniaka nie było faulu na piłkarzu Motoru.

21'

Motor radzi sobie ze stałym fragmentem gry gospodarzy.

18:25

[GOL] 13' OLAF KOBACKI (1:0)

20'

Arkadiusz Najemski przerywa akcję Arki wybiciem piłki na rzut rożny. W ten sposób "przeciął" dośrodkowania Marca Navarro.

18'

Bartosz Wolski decyduje się na strzał z dystansu. Posłał piłkę w sam środek bramki, gdzie stał Paweł Lenarcik.

17'

Karol Czubak szukał miejsca do oddania strzału z pola karnego. W ostatniej chwili został zablokowany.

16'

• 1 Strzały 1
  • 1 Strzały celne 0
15'

Goście chcą szybko wyrównać. Po dośrodkowaniu Bartosza Wolskiego Paweł Lenarcik spokojnie łapie piłkę.

13'

Kuriozalny błąd Motoru i gol Olafa Kobackiego Olaf Kobacki i Kacper Rosa

13'

CO TU SIĘ WYDARZYŁO?!

Kacper Rosa krótko wznawia grę z "piątki", podając w okolice prawego narożnika pola bramkowego do Kamila Kruka. Ten trącił piłkę raz, za drugim trafił w drugą stopę i wykorzystał to Olaf Kobacki. Po rykoszecie futbolówka trafia w zdezorientowanego bramkarza Motoru, skąd Olaf Kobacki z bliska kieruje do siatki!

13'

GOL DLA ARKI! STRZELCEM OLAF KOBACKI!!!

10'

Prostopadłe podanie w pole karne do Samuela Mraza. Od piłki skutecznie odciął go Michał Marcjanik.

9'

Nie wyszło prawą, to gospodarze spróbowali zaatakować lewą stroną. Pograli Jakub Staniszewski z Oleksandrem Alzackym, ale odegranie obrońcy było odrobinę za mocne. Bezskutecznie chciał on jeszcze zagarnąć piłkę sprzed linii końcowej na wślizgu.

7'

A teraz Kamil Wojtkowski zagrywa w pole karne Arki. W tym przypadku zabrakło "zamknięcia" akcji strzałem.

7'

Filip Wójcik zagrywa do koła środkowego, gdzie był Samuel Mraz. Jego zadaniem było zapewne zagranie na wolne pole do Michała Króla. Zabrakło dokładności.

5'

Lublinianie wybijają przed pole karne pod nogi piłkarzy Arki. Przemysław Stolc wrzuca na 6. metr do Karola Czubaka, który uderza głową nad poprzeczką!

4'

Tornike Gaprindaszwili ruszył odważnie prawą stroną. Szerzej biegł Marc Navarro, ale Gruzin zdecydował się na prostopadłe podanie w pole karne. Arkadiusz Najemski wybija za linię końcową.

4'

Po chwili Mathieu Scalet zagrywa w "szesnastkę" w poszukiwaniu Samuela Mraza. Paweł Lenarcik spokojnie łapie piłkę.

3'

Bartosz Wolski decyduje się na płaskie uderzenie zza linii 16. metra. Piłka mija dalszy (lewy) słupek w bezpiecznej odległości.

1'

Od razu piłkarze Wojciecha Łobodzińskiego chcieli zaatakować prawą stroną. Podanie do Tornike Gaprindaszwiliego było jednak niedokładne.

1'

Na gwizdek Szymona Marciniaka finał baraży o PKO Ekstraklasę zaczynają piłkarze Arki!

18:00

Kapitanami są Michał Marcjanik i Piotr CeglarzLosowanie z udziałem kapitanów Arki i Motoru

17:58

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:53

Finał baraży poprowadzi najlepszy polski sędzia Szymon Marciniak. Asystować mu będą: Radosław Siejka i Tomasz Listkiewicz. Za VAR odpowiadać się kolei będzie para oddelegowana na to spotkanie w postaci: Tomasza Musiała oraz Michała Obukowicza.

17:51

Faworytem nadchodzącego finałowego meczu będzie Arka. We wrześniu ubiegłego roku pokonała u siebie Motor 2:0 dzięki bramkom Karola Czubaka i Michała Marcjanika. Z kolei w Lublinie spotkanie zakończyło się remisem 2:2, choć gospodarze prowadzili do przerwy dwoma bramkami. W historii oficjalnych rozgrywek drużyna Motoru nigdy nie odniosła zwycięstwa nad Arką.

17:48

Skład Motoru Lublin

17:45

Motor Lublin będzie w niedzielę rywalem Arki Gdynia. Tegoroczny beniaminek rozgrywek na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej jest traktowany jako niespodziankę i drużynę, która sensacyjnie może awansować do PKO Ekstraklasy. Byli już podopieczni trenera Goncalo Feio zajęli czwarte miejsce i w pierwszym meczu baraży pokonali Górnik Łęczna.

17:42

Skład Arki Gdynia

17:40

Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego walczą o PKO Ekstraklasę w tegorocznych barażach Fortuna 1. Ligi. Pierwszy krok już wykonali. Pokonali z problemami Odrę Opole (4:2). Drugi został jeszcze do wykonania. Rywalem beniaminek, który zadziwił wszystkich sympatyków rozgrywek z niższej klasy rozgrywkowej.

17:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:35

Wybiegając lekko w przyszłość znamy 17 na 18 drużyn, które w nadchodzącym sezonie zagrają w PKO Ekstraklasie. Dzisiaj poznamy ostatniego beniaminka. A wyłoni go finał baraży, do którego awansowały Arka Gdynia i Motor Lublin.

To spotkanie już za 25 minut poprowadzi Szymon Marciniak...