2. połowa1 : 1
dogrywka 1. połowa2 : 1
dogrywka 2. połowa2 : 1
23:07

Oceny piłkarzy po meczu Pucharu Polski Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):

Pogoń Szczecin

• Valentin Cojocaru - 4
  • Linus Wahlqvist - 3
  • Leo Borges - 4
  • Mariusz Malec - 3
  • Leonardo Koutris - 3
  • Rafał Kurzawa - 3 (Danijel Loncar - bez oceny)
  • Alexander Gorgon - 3 (Joao Gamboa - bez oceny)
  • Fredrik Ulvestad - 4
  • Adrian Przyborek - 4 (Marcel Wędrychowski - 3)
  • Kamil Grosicki - 4 (Wahan Biczachczjan - bez oceny)
  • Efthymis Koulouris - 4

Jagiellonia Białystok

• Sławomir Abramowicz - 3
  • Michal Sacek - 3 (Dusan Stojinović - bez oceny)
  • Mateusz Skrzypczak - 3
  • Adrian Dieguez - 3
  • Bartłomiej Wdowik - 4 (Tomasz Kupisz - bez oceny)
  • Dominik Marczuk - 3 (Jose Naranjo - 3)
  • Taras Romanczuk - 4
  • Nene - 3
  • Kristoffer Hansen - 3 (Wojciech Łaski - bez oceny)
  • Jesus Imaz - 4
  • Kaan Caliskaner - 3 (Jarosław Kubicki - 3)
120'

+2' Koniec meczu! Pogoń Szczecin zagra z Wisłą Kraków w finale Pucharu Polski!

120'

+2' Gospodarze wybijają na uwolnienie. Jarosław Kubicki posyła piłkę w "szesnastkę" i Valentina Cojocaru został uprzedzony przez kolegę. Ale nie było zagrożenia.

120'

+1' Szczecinianie wybijają na aut po dośrodkowaniu... Sławomira Abramowicza z rzutu wolnego.

120'

"Żółtko" na koncie Fredrika Ulvestada za faul taktyczny.

120'

Dwie minuty doliczone do drugiej części dogrywki!!! A kibice Pogoni świętują jeszcze głośniej!

119'

Leonardo Koutris leży na murawie. Sędzia Paweł Raczkowski pokazuje na zegarek. Na pewno doliczy kilka minut.

119'

Rzut wolny dla Jagiellonii ze środka boiska. Piłkę posłaną w pole karne spokojnie łapie Valentin Cojocaru.

118'

Adrian Dieguez upomniany żółtą kartką. Powstrzymywał rywala, trzymając go za koszulkę.

117'

Wahan Biczachczjan zaskakująco zdecydował się na strzał zza pola karnego. Sławomir Abramowicz nie dał się zaskoczyć.

117'

Jose Naranjo staranował Leo Borgesa. Ten przez dłuższy czas nie podnosił się z murawy.

115'

Zmiana również w Jagiellonii: Tomasz Kupisz zastępuje Bartłomieja Wdowika.

114'

... a za Kamila Grosickiego melduje się Wahan Biczachczjan.

114'

Danijel Loncar zmienia Rafała Kurzawę...

113'

NIE MA GOLA DLA POGONI!!!

Po błędzie obrony przy wyprowadzeniu Efthymis Kouloutis uderza z pola karnego. Podbita piłka na wślizgu przez Adriana Diegueza przelatuja nad Sławomirem Abramowiczem i ląduje na górnej siatce!

111'

Efthymis Koulouris upomniany żółtą kartką.

110'

Adrian Dieguez przerywa akcję Pogoni zagraniem ręką. Rzut wolny z połowy boiska.

109'

Dobre dośrodkowanie z lewej strony Bartłomieja Wdowika w pole karne. Sędzia asystent dostał jednak sygnał po pozycji spalonej.

109'

Chóralne śpiewy kibiców Pogoni. Chcą dodać sił potwornie zmęczonym piłkarzom Jensa Gustafssona.

108'

Leo Borges przerywa kontrą Jagiellonii. Po tej interwencji cieszył się jakby wygrał finał Pucharu Polski Ale na razie zostało kilkanaście minut półfinału. Chyba że jeszcze będą rzuty karne.

22:50

[WIDEO] 98; GOL FREDRIKA ULVESTADA (2:1)

106'

Czas na drugą połowę dogrywki! Gościom pozostał kwadrans na wyrównanie i doprowadzenie do rzutów karnych. A może to "Portowcy" postawią kropkę nad "i"?

106'

Wojciech Łaski zmienia Kristoffera Hansena. Zatem Adrian Siemieniec wymienił oba skrzydła.

105'

+1' Koniec pierwszej części dogrywki.

105'

Kamil Grosicki próbował przedrzeć się w pole karne. Bezskutecznie.

105'

Minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

104'

NIE MA GOLA DLA JAGIELLONII!!!

Dalekie zagranie w pole karne do Jarosława Kubickiego, który wbiegł za linię obrony. Wybiegł do niego Valentinc Cojocaru, ale pomocnik Jagiellonii zagrał do boku, gdzie był Kristoffer Hansen. Ten uderza nad poprzeczką!

102'

Valentin Cojocaru spokojnie łapie piłkę po bezpośrednim uderzeniu Jose Naranjo z rzutu wolnego.

101'

Joao Gamboa upomniany żółtą kartką za faul na Nene. Do bramki gospodarzy ok. 25 metrów.

101'

Po chwili Valentin Cojocaru piąstkuje, uprzedzając rywali.

100'

Gospodarze idą za ciosem. Kamil Grosicki wrzuca miękko w okolice prawego narożnika pola bramkowego Efthymisa Koulourisa. Ten na wślizgu nie sięgnął piłki.

98'

Dokładne dośrodkowanie Kamila Grosckiego z prawej strony na 6. metr. Tam Fredrik Ulvestad uderza głową tak, że piłka po koźle przełamała ręce Sławomira Abramowicza i zatrzymała się w siatce!

98'

GOL DLA POGONI! STRZELCEM FREDRIK ULVESTAD!!!

97'

Jose Naranjo fauluje Marcela Wędrychowskiego. Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony (blisko narożnika boiska).

96'

Marcel Wędrychowski zagrywa w pole karne do Efthymisa Koulourisa. Ten nie znalazł miejsca do strzału, wiec wycofał. Rafał Kurzawa "wyrzucił" podaniem Kamila Grosickiego, którego dośrodkowanie zostało zablokowane.

95'

Kamil Grosicki po raz n-ty ruszył lewym skrzydłem Ten firmowym fałszem zagrywa przed bramkę, gdzie centymetrów zabrakło Efthymisowi Koulourisowi do "zamknięcia" akcji!

93'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne do Jesusa Imaza, który za lekko zgrywa głową do wbiegającego Jarosława Kubickiego. Jeszcze przypadkowo w Hiszpana wbiegł Kristoffer Hansen.

91'

Dusan Stojinović przecina prostopadłe podanie Rafała Kurzawy w pole karne do Leonardo Koutrisa.

91'

Czas na pierwszą połowę dogrywki!

91'

Dusan Stojinović wchodzi za Michala Sacka.

90'

+5' Kamil Grosicki...

Dośrodkowanie z prawego narożnika nie sprawiło zagrożenia. Miał okazję do poprawki, ale po prostopadłym podaniu Marcela Wędrychowskiego uderza z ostrego kąta na wiwat.

Koniec drugiej połowy, ale nie meczu. Przed nami DOGRYWKA!

90'

+5' I to może być piłka meczowa - z rzutu rożnego po interwencji Bartłomieja Wdowika.

90'

+4' Aut dla Pogoni na wysokości "szesnastki" gości. Przebił się Marcel Wędrychowski, ale został zablokowany. Kolejny aut.

90'

+3' A teraz zdecydowanie za mocne podanie do Marcela Wędrychowskiego. Sławomir Abramowicz wznawia grę z "piątki".

90'

+2' Mocne zagranie, z pominięciem drugiej linii, do rozpędzonego Kristoffera Hansena. Piłkę przed linią 16. metra łapie Valentin Cojocaru.

90'

+1' Kamil Grosicki w swoim stylu ruszył lewą stroną. Uderza z niespełna 18 metrów metrów obok bramki, chociaż za obieg ruszył Leonardo Koutris. Grek nie doczekał się podania...

90'

Paweł Raczkowski dolicza 5 minut do drugiej połowy.

22:18

[WIDEO[ 80' GOL BARTŁOMIEJA WDOWIKA (1:1)

89'

Sławomir Abramowicz spokojnie łapie piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Linusa Wahlqvista.

87'

Nene w roli lewoskrzydłowego "posadził" na czterech literach rywala i wrzuca na dalszy słupek. Akurat tam zabrakło potencjalnego adresata.

85'

Kristoffer Hansen przegrał pojedynek z Leonardo Koutrisem w "szesnastce". Ostatecznie grę z "piątki" wznawiają gospodarze.

84'

Atak gości przynosi rzut rożny. Po dośrodkowaniu na dalszy słupek Mateusz Skrzypczak główkuje obok bramki.

83'

SŁAWOMIR ABRAMOWICZ RATUJE JAGIELLONIĘ!!!

Kapitalna interwencja bramkarza gości! Powstrzymuje na linii bramkowej płaski strzał Kamila Grosickiego!

82'

Czyżby drugiego finalistę wyłoniła dogrywka (albo rzuty karne)?

80'

Napór piłkarzy Adriana Siemieńca przyniósł skutek! Zakotłowało się w polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony i Taras Romanczuk przytomnie wystawił piłkę Bartłomiejowi Kubickiemu. Ten uderza PRAWĄ nogą w stronę dalszego prawego rogu i pokonuje zasłoniętego Valentina Cojocaru!

80'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM BARTŁOMIEJ WDOWIK!!!

78'

Joao Gamboa zmienia Alexandra Gorgona.

76'

Nene ruszył z piłką w pole karne "Portowców". Czysto powstrzymał go Leo Borges.

22:04

[WIDEO] 59' GOL EFTHYMISA KOULOURISA (1:1)

75'

Jarosław Kubicki wrzuca z prawej strony, ale górą obrona Pogoni. Po chwili zablokowany został Michal Sacek.

73'

Jarosław Kubicki zmienia Kaana Caliskanera.

72'

Atak Jagiellonii prawą stroną przynosi rzut rożny. Zakotłowało się przed bramką "Portowców" po dośrodkowaniu Bartłomieja Wdowika; jeszcze urazu nabawił się Valentin Cojocaru.

70'

"Młodzieżowa" zmiana w Pogoni: Marcel Wędrychowski wchodzi za Adriana Przyborka.

21:58

To powinien być gol! Zmarnowana "setka" Kamila Grosickiego

68'

Ależ to zepsuł Jose Naranjo! Pospieszył się ze strzałem z ok. 18 metrów. Chciał przelobować Valentina Cojocaru, posłał piłkę prosto do jego rąk

Po chwili "setkę" nie wykorzystał Kamil Grosicki! Wbiegł w "szesnastkę" i uderza z ostrego kąta, ale Sławomir Abramowicz zdołał podbić piłkę nad poprzeczką!

65'

Jesus Imaz uderza zza linii 16. metra obok bramki. Dodatkowo był na spalonym.

64'

Kamil Grosicki bez trudu urwał się Michalowi Sackowi i wrzuca na środek pola bramkowego. Adrian Dieguez ryzykownie, na wślizgu, przenosi piłkę nad poprzeczką!

21:51

I wszystko jasne. Pierwsze trafienie Efthymisa Koulourisa słusznie nieuznane z powodu pozycji spalonej Kamila Grosickiego. Spalony Kamila Grosickiego

62'

Przerwa w grze. Adrian Przyborek leży na murawie. Upadając uderzył głową w udo Jose Naranjo.

61'

Jose Naranjo zmienia Dominika Marczuka.

59'

Tym razem nie ma wątpliwości!!!

Kamil Grosicki z lewej strony pola karnego zagrywa fałszem na środek pola bramkowego, gdzie piłki nie sięgnął Efthymis Koulouris. Na dalszym słupku był jednak Adrian Przyborek, który podaje do Greka, a ten z bliska kieruje piłkę do siatki!

59'

GOL DLA POGONI! STRZELCEM EFTHYMIS KOULOURIS!!!

57'

Płaskie uderzenie Kaana Caliskanera w środek bramki nie sprawił problemu Valentinowi Cojocaru.

56'

Przeraźliwe gwizdy kibiców "Portowców". Ich zdaniem wszystko było zgodnie z przepisami.

55'

NIE MA GOLA! SĘDZIA PAWEŁ RACZKOWSKI, PO KONSULTACJI Z VAREM, POKAZUJE POZYCJĘ SPALONĄ!!!

54'

Grek ruszył w tempo do prostopadłego podania w pole karne, po czym uderza bez przyjęcia nie do obrony w stronę dalszego rogu! Sławomir Abramowicz był bezradny!

54'

Kamil Grosicki kolejny raz przedarł się lewą stroną. Biegnie wzdłuż linii końcowej i podaje przed bramkę gdzie jednak poradzili sobie goście.

52'

Efthymis Koulouris ruszył w "szesnastkę" do prostopadłego podania. Naciskany przez rywala nie zdołał uderzyć w stronę bramki. A nawet gdyby pokonał Sławomira Abramowicza, to gol nie zostałby uznany z powodu spalonego.

52'

Centra kapitana Pogoni na bliższy słupek. Goście wybijają, a dodatkowo Dominik Marczuk był faulowany.

51'

Kamil Grosicki urwał się lewą stroną. Czystym wślizgiem powstrzymuje go Mateusz Skrzypczak, wybijając piłkę za linię końcową.

51'

Fredrik Ulvestad zdołał dośrodkować na dalszy słupek niemal z linii końcowej. Piłkę przejmuje Kamil Grosicki, który po przyjęciu piłki na klatkę piersiową uderzył prostym podbiciem nad poprzeczką.

49'

Rafał Kurzawa zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów. Posłał piłkę nad poprzeczką.

48'

Nie wyszło lewą, to piłkarze Jensa Gustafssona zaatakowali prawą stroną. Efthymisowi Koulourisowi nie udało się przebić w okolice pola karnego Jagiellonii.

46'

Kamil Grosicki chciał uruchomić podaniem Alexandra Gorgona. Wmieszał się w to Taras Romanczuk.

46'

Pogoń zaczyna drugą połowę! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

21:25

Wracamy do Szczecina, gdzie kończy się przerwa w meczu o finał Pucharu Polski. Pogoń bezbramkowo remisuje z Jagiellonią Białystok, choć okazje były.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Rafał Kurzawa przerywa rajd Kristoffera Hansena wybiciem za linię boczną. Skorzystał z tego... Paweł Raczkowski, który gwizdkiem oznajmił koniec pierwszej połowy. W półfinale Pucharu Polski Pogoń Szczecin bezbramkowo remisuje z Jagiellonią Białystok.

44'

W walce o górną piłkę Taras Romanczuk faulował Alexandra Gorgona. Pierwszy z wymienionych widział tę sytuację inaczej niż sędzia.

43'

Ustawiony przy bliższym słupku Jesus Imaz wybija piłkę na uwolnienie.

43'

Kamil Grosicki urwał się lewą stroną w pole karne Jagiellonii! W ostatniej chwili blokuje go Michal Sacek. Rzut rożny.

42'

Kamil Grosicki dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

40'

Alexander Gorgon rozciąga grę do prawej strony, gdzie był Adrian Przyborek. Ten podaniem po linii uruchomił Linusa Walqvista, lecz dośrodkowanie przecina Nene.

39'

Dominik Marczuk nawinął dwóch rywali w polu karnym, po czym uderza płasko lewą nogą w środek bramki. Akurat tam był Valentin Cojocaru. .

38'

Kristoffer Hansen przejmuje piłkę po nieporozumieniu obrony Pogoni. Zwlekał jednak ze strzałem; finalnie został zablokowany.

Kontra gospodarzy w postaci dalekiego zagrania Adriana Przyborka przecina obrona gości.

37'

Faul Kaana Caliskanera na Leonardzie Koutrisa. Grek został przypadkowo uderzony; kartki nie ma.

36'

Adrian Przyborek "łamie" akcję z prawej strony do środka. Uderza zza pola karnego nieznacznie obok dalszego (lewego) słupka!

34'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Efthymis Koulouris wykłada piłkę na linii 16. metra Kamilowi Grosickiemu. Ten wyraźnie odchylony uderzył wysoko nad bramką.

33'

Zdaniem Pawła Raczkowskiego Kristoffer Hansen lekko odepchnął Adriana Przyborka. Młodzieżowiec padł na murawę.

32'

Dominik Marczuk przejmuje piłkę na prawej stronie. Wrzuca na bliższy słupek, gdzie bez zarzutu spisuje się Leo Borges.

29'

Mariusz Malec posyła miękkie zagranie w "szesnastkę" do Leonardo Koutrisa. Grek nie zdążył.

28'

A teraz Kriistoffer Hansen zameldował się na "dziewiątce". Dostał dobre podanie w pole karne, ale zawiodło dokładne przyjęcie piłki.

27'

Kamil Grosicki kolejny raz wjechał w pole karne Jagiellonii! Z łatwością ograł rywala i wykłada na środek pola bramkowego do Efthymis Koulourisa. Grek został jednak uprzedzony.

26'

Zupełnie nieudana próba Linusa Wahlqvista z linii 16. metra. Sławomir Abramowicz wznawia grę z "piątki".

24'

Jesus Imaz ruszył prawą stroną. Po swojej prawej miał rozpędzającego się Dominka Marczuka, ale zdecydował inaczej - zagrać do środka... pod nogi Alexandra Gorgona.

24'

Taras Romanczuk decyduje się na strzał. Sporo brakowało mu do celu.

22'

Z pierwszym dośrodkowaniem poradzili sobie goście. Po poprawce Linus Wahlqvist zgrywa piłkę głową zbyt blisko bramki. Spokojnie łapie ją Sławomir Abramowicz.

21'

I jeszcze jeden korner po zablokowanym uderzeniu Efthymisa Koulourisa.

20'

Przechwyt Rafała Kurzawy, który prostopadłym podaniem uruchomił Kamila Grosickiego! Jeszcze bardziej ożywiły się trybuny, gdy ten wrzucił wyższy bieg, ale w polu karnym powstrzymał go Mateusz Skrzypczak. "Tylko" rzut rożny.

19'

Z Niemcem wszystko w porządku. Może grać dalej.

18'

Przerwa w grze. Na murawie leży Kaan Caliskaner, który padł na murawę po "zapaśniczym" pojedynku z Leo Borgesem.

18'

Kaan Caliskaner szukał miejsca od uderzenia z pola karnego. Początkowo był odwrócony tyłem do bramki; przełożył ją sobie do uderzenia lewą nogą, ale "odczytał" to Leo Borges.

17'

Zdaniem sędziego Efthymis Koulouris fauluje Tarasa Romanczuka przed polem karnym Jagiellonii. Grek jest zaskoczony taką interpretacją.

15'

Opłacił się Pogoni wysoki pressing. Drużyna prowadzona przez Adriana Siemieńca nie zdołała wyjść z piłką za linię oddzielającą połowę boiska.

13'

W odpowiedzi Alexander Gorgon wrzuca miękko na środek pola karnego do Adriana Przyborka. W porę zorientowali obrońcy gości.

11'

NIE MA GOLA DLA JAGIELLONII!!

Kontra piłkarzy Adriana Siemieńca mogła, a właściwie powinna, zakończyć się prowadzeniem! Piłkę na prawej stronie "szesnastki" dostaje Jesus Imaz, który z łatwością ograł... trzech rywali, mijając ich jak slalomowe tyczki! Uderza z kilkunastu metrów w stronę bramki, lecz zablokował go Linus Wahlqcist!

10'

Ciekawie zapowiadała się kontra Pogoni! Wyszli lewą stronę z przeniesieniem ciężaru gry do środka. Od razu piłka znalazła się pod nogami Adriana Przyborka, który ruszył odważnie skrzydłem! Zagrał w pole karne zbyt głęboko do wbiegającego Efthymisa Kouloutisa.

9'

Seria niedokładnych przerzutów po stronie gospodarzy. Najpierw za wysoka piłka do Kamila Grosickiego, a po chwili Valentin Cojocaru kopnął piłkę wysoko, poza zasięgiem Leonardo Koutrisa.

8'

Kamil Grosicki miał sporo miejsca na lewej stronie, z czego chętnie skorzystał. Ruszył w pole karne i niemal z linii końcowej wrzuca na dalszy słupek do Adriana Przyborka, ale uprzedził go Bartłomiej Wdowik.

7'

Krótkie, w okolice linii 16. metra, dośrodkowanie Kamila Grosickiego. Kaan Caliskaner wybija przed siebie... pod nogi "Portowców".

7'

Zawodnicy Jensa Gustafssona szybko odzyskali piłkę i wywalczyli rzut wolny z lewej strony. Michal Sacek nieprzepisowo zagrał ręką.

6'

Leonardo Koutris "łamie" akcję z lewego skrzydła do środka. Jego podanie do Alexandra Gorgona było czytelne dla przyjezdnych.

5'

Przydał się Dominik Marczuk przed linią 16. metra. Najpierw przeciął podanie do Efthymisa Koulourisa, a po chwili - przy linii bocznej - dobrze zagrał na wyprzedzenie.

4'

Linus Wahlqvist podłączył się do akcji ofensywnej. W jego dośrodkowaniu zabrakło dokładności. Jagiellonia wznawia grę z "piątki".

2'

Przerzut na lewą stronę do rozpędzającego się Kamila Grosickiego było odrobinę za lekkie. Po chwili TurboGtosik wyjechał z piłką za linię boczną.

1'

Od razu dalekie zagranie w okolice "szesnastki" Pogoni. Poradzili sobie obrońcy.

1'

Na gwizdek Pawła Raczkowskiego spotkanie o finał Pucharu Polski zaczyna Jagiellonia!

20:30

Kapitanami są Kamil Grosicki i Taras Romanczuk Kartoniada

20:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:23

Środowe starcie poprowadzi sędzia Paweł Raczkowski (Warszawa). VAR obsłuży duet Paweł Malec - Paweł Sokolnicki.

20:21

Wracając do teraźniejszości. W poprzednich fazach tegorocznego Fortuna Pucharu Polski obie drużyny szły jak burza. Pogoń na swojej drodze napotkała Lecha Poznań (1:0), Górnik Zabrze (2:1), Podbeskidzie Bielsko-Biała (1:0) i bez problemów zdołała przejść dalej. Jagiellonia z kolei (czyli najładniej grająca drużyna w ekstraklasie) uporała się z Koroną Kielce (2:1), Wartą Poznań (2:0), Resovią Rzeszów (3:1) oraz Śląskiem Wrocław (2:0).

20:18

Skład Jagiellonii Białystok

20:15

Obie drużyny spotkały się już raz w finale Pucharu Polski. Jeszcze jak do wygrania był "stary" puchar, a nie ten odnowiony, który jest dostępny od 2014 roku ekipa ze Szczecina w Bydgoszczy zmierzyła się z "Dumą Podlasia. Był to 2010 rok. Wówczas lepsza okazała się Jagiellonia Białystok wygrywając 1:0.

20:12

Skład Pogoni Szczecin

20:10

Wieczorne, drugie spotkanie półfinałowe Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok zwłaszcza dla fanów PKO Ekstraklasy, zapowiada się fascynująco. Śmiemy stwierdzić, że to nawet przedwczesny finał tegorocznej edycji krajowego pucharu.

20:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:05

Wiemy jedno - w finale Pucharu Polski zagra Wisła Kraków. Już niebawem pozna swojego rywala, z którym już 2 maja wybiegnie na murawę Stadionu Narodowego.

Pytanie pozostaje jedno - kto będzie drugim finalistą? Już za 25 minut rozpocznie się mecz Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok! Poprowadzi je Paweł Raczkowski...